CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ladyhermanas

Kisah-kisah seram di hotel (Dalam dan Luar Negara)

Close [Copy link]
masa kecik kecik dulu ada gie satu resthouse kat tepi pantai morib .. dok situ satu malam - masa nak check in tu memang tengok area cam dah lama lah, tapi still rather well maintained.  so kitaorang amik bilik family.  malam tu lepas makan, kitaorang one family pun lepak dalam bilik jer tengok tv. after 10 lebih cam tu bunyi kat luar cam riuh la.. so mak i kata, wah not bad eh, ramai gak orang sewa kat sini.. tapi memang bisinglah, bawak sampai ke tengah malam gitu .. so esok nak check out tu my mom commented la kat receptionist tu, wah semalam ada big group masuk ke, bising betul lah ... minah tu cam tercengang, kata .. puan malam tadi cuma family puan jer ada kat sini, tak de visitor lain... so, sapalah makhluk yg beriang ria malam tadi tu ...

aturcara This user has been deleted
menakutkan jugak...

Reply #195 Cupcake@79's post

pompuan tu ganggu lelaki2 yg spesis sama mcm lelaki2 yg pernah rogol dia sbb kan dia frust kena rogol trus bunuh diri kt area tu sbb tu aprt D haunted...:jeling:

moddd knp aku ada cerita resort berhantu kt page one tu, tak dpt tacang pon...

Originally posted by miasorvino at 29-5-2006 02:07 PM
pompuan tu ganggu lelaki2 yg spesis sama mcm lelaki2 yg pernah rogol dia sbb kan dia frust kena rogol trus bunuh diri kt area tu sbb tu aprt D haunted...:jeling:

Ye kerr... takut pun ada kesian pun ada gak kat hantu pompuan tu.Memang patutlah dia menjelma pun..janji bukan depan cupcake sudahh...:

ler.... ni aku nak citer kisah aku keje kat satu hotel kat ipoh( nama rahsia takut takde org nak duk lak), mase tu aku keje shif ptg sampai 11mlm... mase jam 10 keatas mmg tugas kami tuk isi loker setiap floor yg memerlukan stok cadar, selalu pegi berdua ari tu suh aku pegi srg2, aduhhh... 12floor lak tu, kat atasnye floor terakhir, getaq hangpa tau kepala lutut,keluar je lif, sunyi jaa.. floor tu mmg tempat exclusif, bilik yg mahal2.. jln punya jalan, mata aku duk tgk bawah ja, tak semena2 mase aku pandang depan aku nampak bilik last sekali dekat ngan stor loker ada pompuan pakai baju putih dot dot merah, selang 7 pintu ja  ngan aku betui2 kat pintu satu bilik, aku takut pandang la belakang, mase nak pandang belakang tu aku dgr pintu tertutup kuat... aku rase cam pompuan tu masuk bilik tu, tapi rase lain mcm je, meremang bulu rome, aku call la pakai intercom... suh sapa2 mai naik atas... siap nangis lagi... yg keje shif ngn aku siap bawak security, pi la bukak bilik tu... alamakkk takdak org la.. aduhhh... rase cam nak demam tau.. yg tak syoknye dia senyum kat aku... cam ada makna ja.. takut dia mai balik kaco aku. tapi alhamdulilah takde ape2 lepas tu.... yg aku tau bende ni jadi selepas ade la mantenant repair aircorn bilik 10floor, kat atas siling bilik tu ade tempat semayang org cina( kes bunuh diri), ade lak memandai2 dia turunkan buang... tu yg dia berkeliaran tu..  kebetulan dia mati mase pakai baju putih dot dot merah...  seram wooo... lepas kejadian tu aku dgr la dari senior2 aku rupanya depa pun penah rase kene kaco ni... ooooooo...

Rate

1

Follow Us
Originally posted by mystique1976 at 19-5-2006 01:43 PM
Kat M'sia ni, mana2pun ada antu ni....Kita je tak dapat nampak dgn mata kasar....So, kenalah jgn mulut celupar....Respect sikit bila cakap ttg mereka ni....U don't 1 them 2 prove themselves or thei ...

Hohohoho... kalu geng geng hantu leh surf internet... then jumpa thread nie.. isk..isk.... LOL

*p/s jari xleh celupar ahaks!!

aper yg menyebabkan hantu nak kacau kiter sebenarnyer?:hmm:

Originally posted by aLFa_SieRRa at 30-5-2006 06:33 PM
aper yg menyebabkan hantu nak kacau kiter sebenarnyer?:hmm:

Maybe dia bushan kot di alam dia kan... kalu hantu sakat hantu..xde yg tergezut... hehehehe

depa nak tgk semangat kita cam na..... kalu yg lemah semangat tu mmg rajin la antu wat mainan.... hahahhahahh

Hotel Berhantu ek ?

wah . aku nak citer pengalaman aku kat satu hotel di Rompin. Quite terkenal juga hotel nie .. actually its a resort.
Tempat tu quite remote la, tapi .. tepi laut and ada la hutan2 sikit2 .. aku rasa org rompin tentu tahu resort nie. Aku masa tu join kelab keter aku buat convoi and menginap kat resort ni 3D 2N. Kita org tiba kat sana dekat2 7pm. Mula2 masuk perkarangan hotel tu mmg grand, tapi ada juga seriau2 sikit la . tak tahu la naper kan .. cuma aku berfikiran 'positif' je la .. mayb perasaan aku je .. then .. amik kunci bilik . kebetulan aku dapat bilik ground floor, block tengah2. Masuk bilik dgn romate then mandi2, siap2 apa yg patut .. terus pegi dinner. Lepas dinner lebe kurang 10pm . ada aktiviti berkumpulan tapi tak lama coz masing2 penat. Then aku and roomate terus hit the bed.
Tiba2 aku terjaga  .. buka mata aku rasa ada 'presence' kat belakang aku . coz aku tidur mengiring ke kanan .. instinct aku kata ...' hm ada menda nak kacau la nie ... ' aku cuba2 la toleh2 pelan2 kat belakang aku .. nampak kelam2(coz lampu bath room aku memang ON) mcm ada shadow hitam tgh berdiri ... then cepat2 aku pusingkan badan aku menghadap ke kiri .. terus aku nampak bayang2 hitam tu mcm kelibat org tu .. berdesup 'lari' menghilang ke arah pintu depan.( meremang bulu roma aku bila taip cerita nie .. weh ). Aku tengok roomate aku lena je tido .. aku baca ayat2 yg patut .. then aku tarik selimut cuba nak tido .. tapi takdapat .. sambil tu .. aku dengar mcm2 bunyi kat luar bilik aku .. bunyi yg kelam2 dan tak penah aku dengar sblum nie .. aku baca2 ayat qursi and then aku tertido ...

Pagi2 aku tanya roomate .. dia tak tahu apa2 .. hmm tido mati beb .. :hmm: apa menda yg mengaco aku tu ek ? :nyorok:

Rate

1

Reply #206 inazurah's post

Alar azurah.. hotel mana azurah.. minggu depan nak ke ipoh ni...

dah keluar ke blom pasal resort ni?

kawan aku dan geng2 dia kene kacau mase dorang tido dekattt strawberry kijal..

Reply #91 miasorvino's post

Mia.. macamana gi swiss in resort kat kuantan tuh?? Ok tak? I penah stay kat sana 4 malam.. rasa gak seram2 tapi I tidur tutup lampu.. tak nak layan sgt perasaan tuh.. pulak tu malam kedua roomate kena balik KL coz suami dia sakit teruk.. dok sorang tu yg tak gemor...balcony lak mengada hutan lagi lar menyeramkan..

Reply #213 Delifrance's post

rasa dah ada.. strawberry park ngan strawberry kijal sama ker??

strawberry park kat cameron..straberry kijal kat kemaman trengganu sana

Originally posted by Delifrance at 8-6-2006 11:56
strawberry park kat cameron..straberry kijal kat kemaman trengganu sana

ocho penah juga stayed kat strawberry park Cameron .. weekend ramai org. Tapi jalan nak menuju ke hotel ni scary and naik bukit .. hmm .. nasib baik tadak apa2 la ..

Reply #216 Delifrance's post

aaaa..belum rasanya.. cita lar deli... tak kira lar dah citer ke belum coz lain org lain pengalamannya kan??

NAYOMI.... tak yah takut la... dia tak kaco penginap.... dia kaco pekerja nye ajee.... hahahaa.... tapi seboleh2nye jgn duk tingkat 10... hotelnye rahsia...... bukan syuen dan bukan seri malaysia... ada byk hotel kat ipoh ni... so igt tu je la jgn duk tingkat 10... hhahahahhahhaaah....

cuki penah terkene gak masa gi one of hotel kat cherating. siap cakar2 sliding door... ngerinye..

kisahnye cenggini.. malam tu, i nak menikmati udara pantai waktu malam la konon. berdiri la kat balkoni tu. kebetulan bilik i tingkat 3. depan balkoni tu, ada la pokok kelapa. so tandan kelapa tu, betul2 sama level ngan balkoni bilik i.

tengah syok2 kembang kempis idong nak nikmat udara segar, tetiba bulu roma meremang. i pun ingat sebab sejuk malam.. suddenly, jantung i tetiba je laju... mata i pulak asyik dok perati kat tandan pokok kelapa tu. tetiba je  i dapat rasa, ada benda tgh perhatikan i kat tandan pokok kelapa tu. apa lagi.. kelam kelibut la masuk bilik balik n terus tutup sliding door. tutup semua langsir yang ada.

time tu masih la lagi berani sebab takut perasan sendiri je.. baru je naik katil, ada orang ketuk 3x kat sliding door balkoni. erk!!! terkejut. mana pulak datang org ikut balkoni. i buat tak layan je. member i dah lama berdengkur. yg sorang lg duk dlm bilik air.

makkkkkk... takutnya tuhan je yang tahu.. segala ayat yg i baca semua tunggang terbalik.. pastu bunyi krrriikkkk kat sliding door tu.. macam org cakar ngan kuku.. selang seli ngan bunyi orang ketuk.. ya rabbi ya tuhan.. rasa cam nak terkencing je atas katil.i tak bgtau member sebab dia penakut gile. malam tu bilik atas lak berbunyi cam org nak pindah. hish... dah la aku penat berkawad siang hari.. malam nak tidor pun tak leh.

esoknya i cerita kat member bilik lain. rupenye ramai yang terkene malam tu. lelaki perempuan semua kene.. so know kalau i pegi mana2 beach pun, i takkan amik bilik depan pokok kelapa

Rate

1