CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ladyhermanas

Kisah-kisah seram di hotel (Dalam dan Luar Negara)

Close [Copy link]
Post Last Edit by Jonesy at 27-7-2011 13:56

Reply 2409# kacanghazel

Hi Kacang  Oh ok, thanks. Bila free nanti cerita lah, ramai yang suka baca.
Ish...Berani sungguh la Kacang nih. Kalau Kak J, semput dah kut.
Kak J dulu penah kerja kat Penang dalam 5 tahun tapi bukan industri perhotelan. Hujung minggu je  duk pegi Batu Feringghi, minum kopi sambil duk ngadap laut, kat tempat peberet, Lone Pine, yang masa tu masih original lagi. Ni cerita lama dah... dalam awai tahun 90an gitu.  Nostalgia gitu  Ada jugak la dengar cerita orang duk nampak Cik Pon terbang kat area depan hotel Lone Pine tu.

Reply 2417# seeri_7843

Mula2 jejak kaki kat hotel  tu masa training, macam2 senior2 cerita...ada yg buat2 cerita...tp bila dah mula kerja betul....kena pick up gak keberanian tu...(kalau tak duit tarak masuk poket ooohhhh...hihiih)

Reply 2421# Jonesy

a'ah la...ade gak kawan yang kerja kat hotel2 batu feringghi cakap benda yang sama.....hihihi.....rindu la plak...kat ex-hotel ku yg angker .... nostalgia......

Reply 2419# are-ja

kelakar la pulak.. xbleh imagine kan....tapi kalau dah takut tahap tu....peduli hape!!

aku ada 1 cite tp bukan kat hotel..benda ni berlaku kat resort..bleh tak?

Kejadian ni berlaku kat Cherating..aku dan 7 orang lagi kawan jadi lecturer pengiring untuk student2 yang berkursus..4 lecturer lelaki dan 4 lecturer ppuan termasuk aku..resort tu apartment 2 tingkat..lecturer lelaki duk tingkat bawah, aku gan 3 lagi kawan aku duk tingkat atas..

aku sebenarnya sampai lewat sehari daripada kawan2 aku..maknanya diorang dah tido kat resort tu 1 malam..aku yang baru sampai ni weng2 lagi sebab kawan aku bawak keta macam nak gi race..

Malam tu, kawan2 aku(ct, may,ana) ajak aku lepak sambil tengok bulan kat pantai..kebetulan pantai tu dekat..aku malas nak gi, aku suruh diorang je yang pegi..tapi diorang paksa aku sampai aku naik geram..pas diaorang tengok aku masam je, diorang pun blah....

Tinggal la aku sorang2 kat apartment tu. untuk pengetahuan korang, apartment tu ada 2 pintu..1 pintu untuk turun ke bawah(tangga) , yang satu lagi untuk ke balkoni.. pintu2 tu sebelah menyebelah je..bila dah duk sorang2 tu, aku pun start baca novel..then, ana mesej aku suh turun bawah..aku buat derk je la..malas nak layan diorang sebab aku letih giler..

tetiba "TOK!! TOK!! TOK!!..aku dengar ada orang ketuk pintu..aku pun pegi la nak buka..aku agak ana naik atas sebab nak ajak aku gi pantai.. masa aku nak pulas tombol pintu (untuk ke tangga), aku dengar bunyi orang ketuk lagi...TOk!! TOK!! TOK!!  YA ALLAH YA TUHAN KU..baru aku sedar, rupanya bunyi tu bukan dari pintu nak ke tangga, tapi dari pintu ke balkoni..lutut aku gigil giler..APARTMENT TU 2 TINGKAT,,MANA ADA ORANG KAT BALKONI...KLU ADA PUN MACAM MANA DIA ADA KAT BALKONI  KLU X MASUK APARTMENT DULU??????

aku pun terus capai tudung..aku nak kuar dari sini...tapi aku takut bila aku bukak pintu nak gi tangga, tetiba benda yang kat balkoni tu senyum sengih kat aku, mampusss...Aku terus baca apa yang patut..pulas tombol dan larikkkkkkk!!!!!!!!!!

Cite seterusnya selepas ni..aku nak siap2 balik ni wlupun jam baru kul 4.30  hehehe

Rate

1

Follow Us
Betol ke kalo takut giler boleh terkencing?. Aku tak penah alami, korang penah ke takut sampai terkucil?

Reply 2424# kacanghazel
tau xpe weh....haishh...Alhamdulillah sebab x pernah jumpe..and
memang xnak jumpe pon....huh.......

Reply 2427# ka6_jeram

buat mase nih, belum lg la,...hihi

Reply  seeri_7843

tulah seeri....kalau benda tu diam je takpe...nih siap datang dekat...siot jek ...
are-ja Post at 27-7-2011 13:28

agaknye nak dtg berjemaah menumbuk sambal

Reply  seeri_7843

Mula2 jejak kaki kat hotel  tu masa training, macam2 senior2 cerita...ad ...
kacanghazel Post at 27-7-2011 15:48

tapi mmg bukan sumer ade semangat nak wat keje tu....salah sorgnye aku
tp tu sume bule jd pengalaman yg berharga kan....

Kejadian ni berlaku kat Cherating..aku dan 7 orang lagi kawan jadi lecturer pengiring untuk student2 ...
zizadin Post at 27-7-2011 16:33

huhuhuhu....saspen...saspen.....
sila teruskan.......

Reply 2425# zizadin

silakan...silakan...resort lagi la byk yang menarik....

Reply 2431# seeri_7843

sangat berharga....tapi kan sekarang ni semangat tu terus hilang la.....sikit2 takut2...sikit2 takut...apekah yg terjadi kat kacang ni.......heran gak.....duduk umah sorang2 pun takut gak.......konpius la

Reply 2427# ka6_jeram

hihihi....ade yg takut sampai terberak2....(oops sorry kalau terkasar bahasa ye...)

ok aku sambung...

Aku terus pulas tombol pintu..tanpa tengok kiri kanan aku trus lari..yg lawaknya aku siap terjun tangga-tangga tu..hehehe..tapi yang pasti masa lari tu aku dapat nampak sesusuk tubuh kat balkoni..tapi tak perasan sgt sebab aku jeling 2 gitu je..then, aku lari2 pegi kat bilik sorang urusetia dari kementerian..bilik dia kat tingkat bawah ..berselang beberapa apartment dari apartment lecturer lelaki...aku dengan x bagi salam terus rempuh bilik dia...

Rupa-rupanya semua kawan2 aku ada kat situ..aku masuk je terus pelik tengok muka aku..tapi xde plak diorang tnya apa2..mungkin sebab  tau kot yang aku dah terkena...

Malam tu kami semua balik semula ke apartment..ct gan ana kat hall.aku yang pening ni trus masuk bilik dan baca yassin.ct pun baca yassin tapi kat hall depan..masa aku baca tu tak sampai separuh, aku jadi mengantuk sangat..tersangat2 tau..sampai aku tertido..tapi aku leh dengar sayup2 suara ct baca yassin....tengah2 sedap tido aku dengar...SRETTTT!!!!  SRETTT!!! SRETTTT!!!!!...macam orang tengah berjalan sambil seret paper..bunyi tu buat aku terjaga..pastu aku pikir "apa daa orang atas ni, main seret2 paper lak.." bila nak sambung tido baru aku teringat yang apartment ni 2 tingkat je..dari mana bunyik tu datang?????...SAPE YANG KAT ATAS BUMBUNG TU??????????...Waaaaa.........

Apalagi, aku terus lari gi hall, tengok2 ct belum habis baca yassin lagi..aku terus duk gan kawan2 aku kat sofa sampai pagi!

ni pulak cite dari student2 aku...

Student pun dapat bilik apartment tapi kecik sikit dari kitaorang..malam kedua aku gan geng2 aku g melawat bilik student..saja nak tau kalau2 diorang ada masalah pape..(padahal kitaorng nak tanya klu-klu diorang pun kena kacau)

So, kitaorg segerombolan cik kiah ni pun pegi la melawat student pompuan..sampai je terus student2 tu cite..." cik, cik tau x kitaorg kena kacau semalam? dia boleh main2 ketuk pintu..dah tu, kitaorang suspect tilam ni ada something la", kata student tu sambil tunjuk satu tilam yang diorang letak kat balkoni..aku gan kawan2 aku takde la nak layan sangat cite budak2 ni sebab taknak bagi diorang takut..so may tanya la nape plak gan tilam tu?

"Cik, sape yang tido atas tilam ni asik kena kacau je..kena tindih lagi..sebab tu kami letak kat luar..dah tu kadang2 dengar suare cam ppuan je kat luar bilik.." sungguh2 betul student tu cite..aku pun tengok tilam tu..aduhai, buruk betul tilam tu..xkan management bg tilam ni je..memang tak sesuai untuk tido pun...masa tu aku x dengar sangat student2 ni bercerita sebab duk asik tengok tilam tu..tapi aku macam dengar student tu ckap, bila diorang letak je tilam kat luar, lagi kuat benda tu ketuk pintu..so, may mintak la budak2 ni baca surah yassin untuk hilangkan gangguan..

Begitu la cite aku yang tak seberapa ni.

Rate

1

Reply 2434# kacanghazel

samelah ngan babe. asiklah nak takut sajok.. kalo dlm sunyi tu tetiba bunyi kucing jatuh ke mcm nak tercabut nyawa sbb penakut. mmg tak elok ada perngai mcm tu. tp ntah lah. tak tau nape bole jadi mcm tu...

Reply 2437# zizadin

wahh!! behnye cite ko wahai zizadin..  cite lagik..

kwn babe ni namenye adik (ala-ala lembut tp lelaki) kejenye sbg supervisor housekeeping. so dia selalu kene shift mlm dari pukul 11mlm sampai 7pagi.
Dia ni jenis yg pendiam bkn macam sesetengah lelaki lembut yg kuat bercakap dan lantang tu. one day ni dia kena kemas bilik yg guest dah check out tgh malam. walaupun dia boleh hold bilik tu utk kemas esoknya tp entah kenapa dia rasa rajin pula nak kemas jam 2-3pagi tu.
Troli pun dia sorong & bawa ke bilik ni. Pintu bilik dia buka pakai master key. then dia terdengar ada bunyi org tgh mandi kat toilet. Dia peliklah kata bilik tu dah check out. Dia tanya budak reception utk confirmkan balik. Bila dah confirm betul pintu toilet dia buka. Tgk dalam takde org & bila dia check air sume ok. Takde paip yg terbuka.
So adik buat dek je & sambung kemas2 katil, susun semula brg kat atas rak & cupboard. Bila dia tgh susun brg atas rak kat sebelah meja tu dari cermin dia nampak seorang gadis duduk membelakangkan dengan bersimpuh di tepi pintu toilet.
Bila dia toleh tgk takde sape pun. Dia sambung lg buat kerja. Bila dia pandang cermin utk kali kedua dia nampak lagi. Adik toleh kat pintu toilet tapi takde sape.
Bila dia tau yg dia kena kacau adik pun stop kemas and terus tarik troli & blah dari bilik tu. Sejak tu dia malas nak kemas bilik sorang2 pada tgh2 malam.. Skeri wooo!!

Rate

1