CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ladyhermanas

Kisah-kisah seram di hotel (Dalam dan Luar Negara)

Close [Copy link]
Originally posted by Lindt at 21-3-2006 03:21 PM

sorrylah Syn...betul2 tak ingat nama Apt tu....tp rasa mcm bukan je sbb tak pernah dgr nama Anthurium tu...  Tak taulah kalau skrg ni dah tukar nama pulak...?  Apt tu kat sebelah kiri b4 ...

Kalo nak tahu apt. yg betul ke tak, pi browse Anthurium Aprtment Cameron Highland kat Google ke, Yahoo ke, pehtu kalo betullah tu apt. nye, leh bagitau ekk..

Ke...Parkland apt? Tapi ni dah dekat betul ngan brinchang..

ff:

Anthurium tu sebenarnya nama sejenis bunga keladi..

Ni munganye...(BTW, apsal ikon off topic ni muka dia garang ehh???)

Originally posted by durability at 21-3-2006 02:22 PM

rest house resendensi..... cantik rest house tu....bangunan warna merah bata &  putih....

rest house itu asalnya rumah Resident British..... dibawah rest house tersebut ada terowong pers ...

ye ke?
dah lama pun aku stay sana, tupun sbb rombongan kawin cousin aku...semua sedara mara lepak kat situ....bilik yg resident tu agak besar, try masuk sbb my cousin pengantin lepak bilik tu.
aku punya bilik mcm yg dah extend, or maybe bilik org2 gaji/pekerja dolu2, bukan bilik2  yg dlm rumah tu.

Tumpang tanya, Helang Hotel Lagkawi tu ok tak?

Kalau angker gak, tolong bagitau weyyy..bulan 6 ni aku pegi sana...

dania selalu lepak hotel kat kelantan,terengganu dan prk..

kalu dok kelantan selalu lepak kat hotel perdana..ok ajer..alhamdullillah tak ade aper2 ler..

kalu kat trg lak selalu lepak kat batu buruk beach resort.kat situ pon ok gak.tak ade gangguan setakat nie..

kalu kat prk dania suka pegi lumut.dania dok lumut & country resort..tmpt dia sunyi ajer..kalu bkn time cuti dania rase dania sorang ajer customer kat situ..terlalu sunyi.tp ok ler.tak ade gak gangguan.

Originally posted by Syndora at 21-3-2006 07:49 PM

kalau berantu pun bukan nye the whole hotel yg berhantu, kalau semua yg staty sana kena ganggu for sure takde org yg nak duduk nye lah.

Follow Us
apt anthurium tu my brother used to stay there masa dia kerja kat cameron, we did stay there at one time, tak de apa apa pun, ok jer..

as for helang hotel, i pernah dok kat sana, pun tak de gangguan la ..

classy This user has been deleted
Originally posted by adnil at 22-3-2006 06:26 PM
apt anthurium tu my brother used to stay there masa dia kerja kat cameron, we did stay there at one time, tak de apa apa pun, ok jer..

as for helang hotel, i pernah dok kat sana, pun tak de gang ...

:setuju::setuju:....helang hotel ok....takde apa2 ..yang apt anthurium tu i tak tau

Kalu Langkawi, be careful if u guys stay in Resort Kampung Tok Senik...
Resort ni tak banyak sgt occupancy dier, sebab dia more toward"Home Stay, kampung style nyer resort". So, most of us sure pilih hotel, resort or chalet dekat ngan beach kan kan kan..

Nak jadi kan cerita, Bronx make one trip to Langawi, in 2002. Time tu Chinese New Year. Semua hotel fully book. The only option is Resort Kampung Tok Senik. So, no option already la.. Lucky, the Room are very decent. Style umah kampung. So nice. Tapi tak byk org. First tu, tak heran sgt, sebab tau, most of people will prefer to stay near beach area. So, me and my hubby tak suspect apa2 la.. Dok sana 3 days 2 nites. We enjoy that trip until last day. Kami call cab to jetty, on the way.. Drebar teksi tu tny,"Berapa hari dok kat sini". We reply, " 3hari", then dia tny lagi."Tak dak apa2 pelik ka kat situ"..Bronx rasa semcm already... Then dia cita laa.. Kg Tok Senik tu famous ngan cita antu Jepun. Org Langkawi semua tau pasai cita antu Jepun. Konon nya kat situ dulu tempat army Jepun(markas). kekadang tu, tgh2 mlm ada org ketuk pintu, bila bukak, ada makhluk tak berkepala tunggu depan pintu.huuuuu... ngeri.. Tp tu citer dreber tu, allahualamm laa..

Lepas dia cita camtu, rasa spooky gak la, even we never encountered anything weird kat situ!!! huhuh.. tp, mungkin sebab tak pikir sgt bab hantu2 masa stay kat situ yg membuat kan kami tak dak strange experience kat situ. Sekian

kat sg petani, hotel cinta sayang ngn swiss inn nih ada benda2 halus tuh..tapi yg paling terus kat swiss inn..dengar cerita hotel nih buat atas tapak perang jepun dulu...kat swiss inn, aku attend meeting kat sana dok dlm bilik sorang2 ah..masa nak masuk bilik je aku dah dpt rase lain macam...tapi aku sound awal2, aku datang nih ada kerja n jangan kacau aku...buat kerja masing2...mlm tuh je, dah start pelik2..masa nak semayang aku nampak macam ada kesan cakar kat dinding..bile pakai speck, tengok takdak pun..ok jee..
time nak tido, benda tuh main2 degn volume radio..aku pasang kecik je..last2 jadi kuat plak..memang confirm tombol tuh gerak sendiri...gtu le serba sikit cerita puaka di swiss in sg. petani...

this weekend aku stay kt Swiss garden resort & spa,kuantan...ada sesapa pernah pergi sana?okay ke tempatnya...especially psl citer2 eerie ni ada pengalaman ke kt sane?

Pernah terkena gak..kat KL.Sebuah hotel dekat2 DBP.

Mula masuk bilik, telefon berdering. Bila jawab, dengar perempuan cina bercakap. Macam bersembang dengan org lain. Pastu terus letak bunyi lagi. Hal yg sama berlaku. Pastu masa baring-baring kat katil, dengar dinding dan almari berbunyi-bunyi. Berdentum-dentum. Ingatkan bilik sebelah. Tapi bila fikir bunyi datang dari arah tempat yg kosong tak ada almari. Pelik lagi. Tapi sebab dah keletihan, terus tidur. Tengah malam terjaga sebab ada org masuk bilik .Perempuan cina pakai t shirt hitam bercakap bahasa cina pada saya. Tapi sebab mengantuk sgt tak leh nak buka mata. Lepas dia cakap, dia terus keluar. Tak faham, dia cakap bahasa cina.

Bila siang, terus terfikir, macamana dia boleh masuk bilik? Dia ada kunci ker? Dah tentu pintu bilik tertutup rapat.

Sebenarnya 2 kali menginap kat hotel tu dan kali kedua pun ada kejadian aneh juga tak berapa ingat .Dah lama. Tahun 2000.

Originally posted by frmbronx at 23-3-2006 11:30 AM
Kalu Langkawi, be careful if u guys stay in Resort Kampung Tok Senik...
Resort ni tak banyak sgt occupancy dier, sebab dia more toward"Home Stay, kampung style nyer resort". So, most of  ...

tok senik? huhuhu..mmg scarry..tp tiap kali pi sana mmg situler tpt aku duduk. ada masa cuma aku jerk yg dok menyewa kat situ. kalo ader woang lain pong punyerlah jauh rumah memasing. sbbnya? aku dpt price murah n' aku suka suasana dia yg cool jerk.tp time siangler. malam? kui..kalo lps balik melalak ngan kengkawan kat sana seriau gak nak drive balik 'rumah'. takot jumpa yang tak berkenaan n' takot ngan jalan2 dia yg kecik dan berbukit. huh..mata kena terang kalo drive kat situ. dan yang pastinya dulu time aku pi sana sure kawan aku teman. even dah biasa pong aku tak brani dok sowang2.

tp kalo nak try tgk woang tadak pala pi pelangi beach resort. hahaha..ni kawan aku yang keja kat situ sendrik yg cita. demam member aku. the datai langkawi yg mahal nak gila pon ader gak. staff ngan guest pon ramai yg jumpa n' nampak especially kat area sg kecik blakang resort tu. ni laki aku sendrik yg citer sbb dia dulu 9 tahun dok keja kat datai tu.

Originally posted by dainese at 23-3-2006 11:49 AM
kat sg petani, hotel cinta sayang ngn swiss inn nih ada benda2 halus tuh..tapi yg paling terus kat swiss inn..dengar cerita hotel nih buat atas tapak perang jepun dulu...kat swiss inn, aku attend m ...

aku pernah bermlm kat swiss inn sorang2...takde apa2 pun.tapi standard la aku tido buka lampu dan tv bagai...lena je tido sampai pagi...

Eida82 This user has been deleted
2 minggu aku ada pergi kursus kat sebuah resort di melaka selama 3 hari.. bila dah sampai tu, perkara yang pertama aku n the buat ialah check in.. kami ditempatkan di bilik ala2 apartment 2 bilik seramai 4 org.. mula2 aku jejak kaki ke dlm apartmen tu, aku rasa lain mcm.. bulu roma tegak berdiri... tp aku diam jer...

tepat jam 2 ptg, we all kena pergi dgr taklimat.. aku dan member bilik aku tak dan nak baring2 kat atas katil... we all habis kelas tu waktu mlm... dah abis minum mlm, aku dan member bilik terus balik rumah pastu bila aku nak tidur, aku selak selimut.. alangkah terkejutnya aku bila aku tgk darah ada kat atas cadar.. aku dah mula nak naik angin.. aku ingat house keeping tak tukar cadar tu.. pukul 12.45 mlm, depa dtg tukar cadar.. mlm tu bila nak tidur, aku dan member aku dgr bunyi org jalan2 kat depan bilik kitaorang dan bunyi org selongkar barang dalam plastik.. we all diam jer.. aku tutup seluruh bdn aku dgn selimut sampai pagi..

sealwal jam 6.00 we all dah bangun nak semayang dan ke kelas.. waktu tu aku dan member bilik aku tengok cadar katil aku tu bersih dan putih tanpa ada apa2 kesan kotor.. lepas kelas tghari, aku dan member bali ke bilik.. kitorg ingat nak tidur coz kitaorang tak cukup tidur diganggu dgn bunyi2 yang tak ingin didgr..

bila aku selak selimut, Ya Allah... sekali lagi ada darah atas cadar tu.. kali nie darah tu cam darah baru yang nak kering.. aku dan member bilik dah takut.. mujur ada sorg kakak nie berani skit.. we all panggil management resort tu.. depa kata bilik tu dah lama kosong dan tak ada org.. we all ler org yg pertama duk bilik tu..

kitorg minta tukar bilik tapi tak dpt.. pihak resort beri satu extra bed percuma.. so, we all tidur 4 org satu bilik kecik kat belakang.. aku ingat bila dah pindah bilik, sumer ok rupanyer tak.. bila kitorang nak tidur, benda tu bukak tv kuat2.. pastu kasut kitorg yang bersusun elok kat depan pintu dicampaknyer ke pintu bilik kitorng.. ada bunyi org ketuk pintu kuat.. we all dah takut.. pastu dgr cam org baling batu kat beranda.. bunyi org bertukang dan seret barang kat syiling atas.. ya allah.. spjng mlm tu, benda tu betul-betul kacaukitorg..

lepas nie aku tobat takkan pergi resort tu lagi.. takut siot..

Rate

1

Reply #93 Claudia_Lestat's post

Datai ek... huhuhu.. peberat Hotel aku ngan hubby kalu gi Langakawi.. ade hantu ek?? u u u.. seram nih.. tp, Datai ni memang cantik sesgt. Aku prefer Datai frm Andaman. Di sebabkan keindahan dia tu, mungkin aku tak sedaq ada nya "makhluk" itu!!! huhuhu

Originally posted by Eida82 at 3-5-2006 04:15 PM
2 minggu aku ada pergi kursus kat sebuah resort di melaka selama 3 hari.. bila dah sampai tu, perkara yang pertama aku n the buat ialah check in.. kami ditempatkan di bilik ala2 apartment 2 bilik s ...

: mencabar tuh.  

eida kat resort mana tuh. kot2 nak pegi kat situ boleh la jugak cover awal2. tak lah terkujat nanti.

Originally posted by Syndora at 21-3-2006 07:49 PM

aku pernah tido sini...
ok..bilik pon cun..rege pon resonable... jalan kaki je dr airport

Originally posted by Eida82 at 3-5-2006 04:15 PM
2 minggu aku ada pergi kursus kat sebuah resort di melaka selama 3 hari.. bila dah sampai tu, perkara yang pertama aku n the buat ialah check in.. kami ditempatkan di bilik ala2 apartment 2 bilik s ...

:takutnye..
resort mana tu..kasilah nama..

aaah.... bagilah nama...