CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ladyhermanas

Kisah-kisah seram di hotel (Dalam dan Luar Negara)

Close [Copy link]
ladyhermanas This user has been deleted
lady ingat lagi, dulu kitorang satu family pegi this tempat yg ada air panas.kat Baling tak salah,and dekat tempat air panas tuh ada la dia bina chalet.chaletnya mak datuk, punyala tinggi n nun jauh kat atas bukit.belakang nya pulak penuh je ngan hutan hutan.tau je la kan daerah Baling kat Kedah tu macam mana.masa memula masuk chalet tuh dah rasa semacam, chalet tuh mcm dah lama org tak duduk.suramm je suasana dia.
masa masuk tuh mak lady dah tgk kitorang semacam.tapi nobody says anythin lar.yelah, hajat kitorang dtg situ sebab nak berubat, mandi air panas di bagus untuk tulang tulang.pagi tuh, around 2 -3 pagi lepas kitorang mandi kitorang balik nak tido.my dad yg dari siang takde cakap apa apa, tetiba suruh kitorang pasang radio yg kitorang bawak.heran la jugak.yelah tetiba suh pasang radio masa nak tido.tak penah dibuat oleh ayah suh pasang radio.
so malam tuh kitorang pasang lagu sebab kalu kenkorang pegi tempat tuh pun, teramat amatla sunyinya.malam tuh dgr mcm mcm bunyi kat luar, org jalan la apa la.kalau pikir logik, kitorang nye chalet tuh tinggi, kena panjat tannga, mcm mana bunyi org jalan kat luar sungguh clear,n one more thing, kiri kana hutan tebal.mushkil la pulak sapa nak jenjalan kat kawasan chalet kitorang dua tiga pagi macam tu.dah la sejuk semacam je...

Originally posted by samerosie at 14-3-2006 11:19 AM
ade sesapa pernah duduk resort atas bukit kat Teluk Chempedak tak?  Nama resort tu bunyi seakan-akan tenggiling?  Rosie ada pengalam misteri lah kat situ, kita baru balik dari situ kelmarin.

tembeling resort... lebih kurang la tu dgn tenggiling

sbb tu aku plg risau kalau nk check in kt Hotel & Resort2 ni,sbb taktau samada tempat yg kita stay tu ade gangguan ke tidak, ada gak aku dok kt Perdana Beach Resort,kt PCB,tp takde apa2 berlaku cuma, bila enter room tu rasa mcm suram semacamje, mungkin perasaan sendiri je, tapi nothing happenlah.kt First World ada gak officemate aku kata dia kena kacau masa dia n family stay kt situ,tp time aku duduk mula2 risau gak,alhamdulillah takde apa2 gak...

ladyhermanas This user has been deleted
maybe kebanyakannye adalah mainan perasaan je.

reveal..jangan tak reveal nama2 tempat tu.

bukan kat malaysia je..masa aku outstation ke Singapore - nama Hotel tu aku lupa pulak..4star jugakla..pun ada 'benda' tu..

biasalah kalau outstation mesti dapat bilik yang 'best' - duduk sorang je pulak tu..

malam tu hujan..jadi aircond bukak slow la..berkabus kat area sliding door...tetiba kat kabus tu nampak macam tulisan...aku tak faham..macam tulisan cina...aku try nak amik gambar pakai digital camera..tapi elok je tulisan tu hilang...apa lagi aku telefon member aku suruh dia tido sekali ngan aku hehehe....penakut jugak aku..

Follow Us
classy This user has been deleted
tak salah kalau nak reveal, Maxx....crita mmg betul....pengalaman yg menyeram kan..

bab pasal outstation nie, mmg slalu ada....pasal i slalu outstan sorang je....nie la yg tensen..kalau keja byk, mmg letih , cepat tido...malas nal layan benda tu...tapi kalau masa kena kacau tu, mata tebuka smpai pagi ....mmg de whole night sms  dgn kawan pasal takut sgt...

samerosie This user has been deleted
Originally posted by dagu at 15-3-2006 11:46 AM

tembeling resort... lebih kurang la tu dgn tenggiling

Ya Betul!  Pandai ko dagu, aku bagi ko 5 point!

reveal la nama hotel2 tu..
senang sket kalau nak pegi holiday..

kat JB ada lagi tak hotel2 yg haunted..
bulan 6 ni nak ke sana..

hotel Cinta Sayang, S.Petani.....  di  blok rumah berhampiran golf course & kedai runcit.. dalam satu blok ada beberapa bilik...
waktu malam lebih kurang pukul 2 pagi...dengar bunyi riuh-rendah, kanak-kanak berlari-lari....padahal pada masa tu...hanya family dura yang duduk kat blok tu.... bila tanya receptionist...mereka kata mmg blok tersebut berhantu...

Originally posted by classy at 15-3-2006 03:47 PM
tak salah kalau nak reveal, Maxx....crita mmg betul....pengalaman yg menyeram kan..

bab pasal outstation nie, mmg slalu ada....pasal i slalu outstan sorang je....nie la yg tensen..kalau keja byk ...

memang patut la reveal. tu sebab aku tulis..reveal...jangan TAK reveal. at least bole ler avoid tempat2 cam tu.

biasala outstation sorang2 ni boring, tak de member nak bincang2 or borak2.

samerosie This user has been deleted
Selalunye orang2 yang terpilih je dapat peluang jumpa atau terdengar, orang2 yang tak terpilih OK sihat je ulang-alik yang hotel2 berantu cam ni.

Originally posted by ashna at 10-3-2006 05:52 PM

alahai...nak takut apa?
kenapa le pengecut sgt nak bersuara...kalau rasa restricted sgt...pindah je lah ke negara komunis iaitu negara china.
maybe you lagi sesuai bermastautin kat sana....kena ...

rest house kt malaysia selalunya mmg ada kes seram2 sikit ni .. lagipun  bangunan lama.

ni nasihat...kalau korg jumpa mana special deal kat hotel yg price dia bapak nyer murah tak padan dgn bilik kat hotel 5star....JANGAN LA AMBIK

ni nak bukak citer psl my cousin kat penang.dia nihpegila amik satu bilik suite kat satu hotel kat penang(lupa nama...).time tu ada special offer ke ape,bilik suite tu price per night dia murah ya amat.so diorg happyla kan,dpt bilik tu.And then mlm tu dia gaduh dgn husband dia,pastu husband dia tidor kat area lounge bilik tu and my cousin slept in her room.

pastu that night tetibe husband dia ketuk pintu,pastu cousin i cakapla go away,tgh berapi lagi kan.pastu husband dia begged her to let him sleep in the room with her.and then lepas dia merayu gile2,cousin aku bagila.dia pelik pehal mamat ni sibok sgt nak tido skali sebilik dgn dia pdhal b4 that bergaduh punye dasyat....and then...the husband bukak citer....time dia tgh nak terlelap kat lounge tu,dia nampak satu lembaga hitam yg amat amat amatlah besar tengah berdiri depan tingkap hotel.....adeh.....kecut perut siotttt!!!!!!!!!

and then cousin aku g pagarkan bilik anak2 dia ape semua,pastu mlm tu mmg dia kene kacau teruk le.....selimut kena tarik la ape la.....pastu the next morning dia bgn tgk perut dia mcm ada kesan merah2 mcm kena cakar.....

yg kelakarnya my cousin yg sorg ni everytime kene kacau hantu mesti kena cakar kat perut....kihkihkih.hantu geram dgn perut dia yg mcm anak dara lagi kot hehehe
XD

and moral of the story...jgn terpedaya dgn iklan bilik murah di hotel2 ternama.....sbb mesti ada something wrong punyalah dgn bilik tu!

classy This user has been deleted
Originally posted by Maxx at 16-3-2006 03:19 PM

memang patut la reveal. tu sebab aku tulis..reveal...jangan TAK reveal. at least bole ler avoid tempat2 cam tu.

biasala outstation sorang2 ni boring, tak de member nak bincang2 or borak2.

sorang mmg boring..tapi ada skali kat Subang Park (hotel murah je ) i kene ..tis time mmg ade member share bilik dgn i...so malam tu i bgtau i nak pegi dinner dgn bf i yg keja kat KL (i kat KCH )...so kira malam tu kite org spend time separately la ...time mase dinner . member i call kate dia balik lewat ckit (syok clubbing la tu) .siap bf i send me bek to de hotel, i tak rasa apa2 pun. bf i tanye wil i be ok alone..i ok je..hahah...so masa i prepare nak tido, mase tu i kat bathroom tengah mandi, i dengar pintu depan tutup, maybe member i balik awal frm wat she said earlier. i smbg syok mandi je...lepas mandi , masa i tengah naik katil, i tengok member i berdiri kat window mcm mengelamun pjg..aku usik dia tanye apasal balik awal . tapi tak juga dia jawab. aku ingat dia mungkin tengah bad mood, aku biarkan je. aku terus baring . dlm pada nak melelap kan mata tu, i tengok member i tu jln pegi dekat katil lepas tu baring tepi i . masih juge dia diam. tak pasal2 2jam (estimate) aku dah syok tido, aku terbangun pasal doorbell bunyi tak henti2. aku annoyed psal apa pulak ade org kacau mlm camni, pasal apa pulak member i tak buka pintu juge. bile i bangn jalan ke pintu, i tengok member i tu masih tidur lagi...apa lagi i buka la pintu..tekejut beruk aku bile tengok member aku yg tengah bunyi kan doorbell tu..member tanya apasal tak jawab handphone awal tadi pasal dia lupa bawa card , itu pasl dia ring doorbell berkali2 . masa tu i mmg dah pucat ...i tarik member masuk bilik , "member "yg atas katil tu dah takde. katil pun belum lagi digunakan. apa lagi, we all terus cabut , call bf i suruh ambik kite org mlm tu juge , check out terus , (mase tu dah 2 am) ...tak sangka pulak ade member xtra

aku tak pasti boleh tak kita dgr bunyik tapak kaki orang kat tingkat atas bilik kita.
tapi tu ler aku dgr..kol 2-3 pagi kot..sebab aku dah membuta lama masa tuh..terjaga dgr orang berlari2..ketawa2..cemas2 sikit...mcm orang mabuk jer..kat bilik atas bilik aku tinggal tuh...aku rasa kat bilik atas tuh ler..tak tau la kot kat walkway kat luar bilik ke pulak.
bilik aku sewa tuh besar jugak..studio unit..ada living hall..then dlm sikit baru katil ..so jauh dari pintu bilik sbb kena lalu kat living dulu baru sampai katil...mcm bentukL la mcm tu..
tapi aku buat tak tau jer..tak seram pun..sbb pas tuh aku sambung tido..nyenyak jer..

hotel kat penang..the northam..tingkat baper tak ingat tapi..non smoking floor..studio unit.

err..boleh ker dgr orang berlari2 gelak2 kat atas aaa?

aku selalu pegi outstation, sorang2 plak. so suka x suka kenalah tido sorang2 mlm2.

mula2 dulu pernah gak kena kacau sket2, takdela teruk2 sgt. xdela menda tu menjelma depan mata. stakat kena tindih2 tu biasala.

apala depa ni suka sgt tindih aku, gila seks betul. tindih balik kang baru tau. penyek, baru padan muka.

tp skang aku boleh kata hampir dah x kena kacau lagik.

yg ptg skali kena pandai pilih hotel. jgnlah asyik nak yg murah jek. pastikan hotel tu ramai org, lg bagus klu ramai pelancong asing duduk situ. then duduklah jenis bilik yg selalu penuh, mcm standard @ superior room. jgnlah mengada2 nak duduk suite ke apa kebenda, yg jenis bilik sebulan skali pon takde org duduk. mmg lah penuh dgn menda2 tu. dahla kat tingkat lain. klu boleh biarlah yg sibuk sket kawasan koridor dia.
bising sket takpe. dpd sunyi sepi tp jiwa tak aman.

lg satu buat tak nmpk@tak dengar je walau ape jadik.

klu nak tau bunyi2an tapak kaki, org berlari, org pindah, air mengalir tu biasa je klu umah ko kat apartment/flat. aku tak kisah sgt dah. so bila duduk hotel tak le heran sgt. klu kat umah aku lg dasyat. siap ada bunyi org gerudi dinding pas tu bunyi org ketuk paku kat dinding.

tp buat x kesah jek. lama2 menda ni pon boring. klu dia nak melompat2 ke, nak terbang2 ke, gasak ko lah.

asal jgn tindih aku udahler. berat wei !

dan jgnla ngada2 bukak tingkap, selak langsir masa mlm. sblm maghrib tutupla tingkap, tarik langsir. klu tempat tu view matahari terbenam dia cun, klu nak tengok, lepas magrib jek terus la tutup.

alamak...aku slalu biar je langsir tingkap terbukak 24/7.....tingkap tak terbukak la mati aku mlm2 kat sini skrg -8degrees..ehe...
weii cuak la plak dah pkl 12.47am sini skang............