CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gabanzack

Merged: All about BALI (gabanzack/shahgti/ranggii)

Close [Copy link]
sapa nak try bali's homestay? enjoy culture overthere..

Rate

1

BALI MAP

Rate

1

Originally posted by kamar22 at 5-9-2005 02:53 PM
husband saya baru balik dr bali semalam. eeemm..katanya ramai mat saleh pergi bali. my hubby dok kat kuta beach. katanya kalau nak bawak budak2, rasanya tak seuai gi kat sana...:hmm:
tak banyak y ...

memang betoi tu ramai omputih yang gi sana terutama skali dari Australia,orang jepun pun ramai juga.Kalau nak bawa budak budak memanglah tak sesuai untk ke Bali sebab beach nya tu ramai yang topless

babymama This user has been deleted
sediakan duit saja kalau ke sana
kat tepi laut pun ada orang buat massage dan jual souvenir

gabanzack This user has been deleted
katakanlah aku bawak RM500... dan tak berapa membeli belah... korang agak cukup ke?

aku pi sana nak tengok culture org je, dan nak enjoy natural beauty (gunung yg betul, bukan gunung topless:pmuka ... bukan nak pi shopping.... setakat souvenir sebijik dua tu boleh la beli....

Rate

1

kalau lah setakat $500RM ditukarkan boleh menjadi RP1,350 000,bagi saya cukup untuk 4 ataupun 5 hari untuk melihat permandangan,makan dan pengangkutan.

Follow Us
boring2 tadi tiba2 tangan ni gatal pegi book flight pergi Bali.

From Kuala Lumpur (KUL) to Bali (DPS) I FARE  

Thursday, 05/01/2006   Flight AK 904    Depart Kuala Lumpur (KUL) at 16:40 and arrive in Bali (DPS) at 19:40  

From Bali (DPS) to Kuala Lumpur (KUL) I FARE  

Thursday, 12/01/2006   Flight AK 901    Depart Bali (DPS) at 13:55 and arrive in Kuala Lumpur (KUL) at 16:55

moccha This user has been deleted
wah, shahgti, nak gi bali lak yer. airasia ke? berapa tambangnya?

kalau utk honeymoon di Bali agak-agak kat mana yg sesuai dari segi Hotel & lokasi & berapa kos nyer ;-)

Originally posted by moccha at 8-9-2005 10:53 PM
wah, shahgti, nak gi bali lak yer. airasia ke? berapa tambangnya?

to & fro RM302.98 inclusive airport tax.

Originally posted by Coolguy_KL at 8-9-2005 11:15 PM
kalau utk honeymoon di Bali agak-agak kat mana yg sesuai dari segi Hotel & lokasi & berapa kos nyer ;-)

aku balik dari Bali nanti baru ler boleh dpt gambaran lebih tepat. tapi dari gambaran forumner yg dah pergi, nampaknya Kuta mcm best jer...

ok.. nanti jgn lupa update kat sini...

Originally posted by bRaBus_23 at 2-9-2005 01:10 PM
allo seme...

aku nak gi bali next week..6th to 10th Sept. Dapat tiket airasia return flight + tax = RM250 je.
Tapi beli June aritu lah..korang rase aku tukar duit indon tu RM500 cukup tak? Aku  ...

rupa-rupanya brabus_23 ni pegi Bali ngan member div.. hehehehe.. patutler macam familiar jer dia punya description. Messenger kat opis div pun baru balik dari bali. derang stay kat Kuta. Best jer tengok gambar derang

Originally posted by shahgti at 8-9-2005 11:24 PM

aku balik dari Bali nanti baru ler boleh dpt gambaran lebih tepat. tapi dari gambaran forumner yg dah pergi, nampaknya Kuta mcm best jer...

Kuta memanglah best tapi jgn lupa singgah ke Ubud dan juga Legian.

Originally posted by divasweet_77 at 9-9-2005 10:03 AM

rupa-rupanya brabus_23 ni pegi Bali ngan member div.. hehehehe.. patutler macam familiar jer dia punya description. Messenger kat opis div pun baru balik dari bali. derang stay kat Kuta. Best j ...

Halooooooo...... ha'ah la div. Tak sangka dia kawan awak yek. Dia tu skulmet since from 3..meh sini aku nak cite pasal holiday kat bali tu... jeng..jeng..jeng..

Selasa 6/9/05:
Flight AK904 pukul 16.40 from KLIA. Aku check in dgn beg beso mcm nak gi London padahal dlm cuma separuh je. Dlm flight free seating so sukahati la nak dok mana. Utk elak rasa boring, acara yg kitorang buat ialah makan kacang cap tangan.:kunyah:: kunyah: Habis bersepah kulit kacang..sorry Mr Tony Fernandez :nyorok: Sampai kat BANDAR UDARA NGURAH RAI BALI kul 19.50. Keluar je pintu Pak Ade udah nunggu untuk di bawa ke hotel. Nama hotel kitorang Sari Segara Villas & Spas kat Jimbaran lebih kurang 15 min dr airport tu. Naik van rusa lg tau...Malam tu kitorang mkn megi cup je pasal malas nak kuar.

Rabu 7/9/05
Fuiyo..kul 6.30am matahari dah terpacak. Apalagi aku pun ambik videocam and record la apapa yg patut. Bilik aku seaview so nmpk la laut yg mmg cantik gile tu (mcm kt mesia xde laut lak :bgrin: Breakfast kat hotel. Mkn roti n telur je..gemuk aku hari2 mkn telur. Dahtu kitorg pun memulakan ekspedisi hari pertama. Nak g kintamani tgk volcano n tasik batur. Jalan kaki ke jln besar kat luar nak cari transport. Lepas negotiate lbh kurang dpt transport utk 1 hari tu dgn bayaran 350,000 rupiah or RM140. Naik kijang @ toyota unser. Kintamani tu kat atas bukit cuacanya sejuk ala2 kt cameron gitu. The view was fantastic x leh nk describe dgn kata2 la gamaknya..pastu next destinasi g pura besakih. Pura tu maksudnya temple..besakih ni tempat kuil yg paling besar kat bali. Ada 7 tingkat..tapi awas tau sbb diorg akan paksa korang ambik tour guide yg harganya lebih mahal dari tiket. Tiket 4 orang aritu 35,000 rupiah or RM14. Kitorg kena gak amik tour guide tu pasal time tu according to them ada ceremony..memula dia mintak USD100. Gila ke hapa camtu nf: nf: nf: last2 diorg offer 150,000 rupiah or RM60. Sbb takut langgar adat diorg etc kitorg pun bayarlah dgn x ikhlasnya wakakakakaka :agr: :agr: Nak sampai ke pura tu kena daki bukit adalah dekat 600 meter. Perghhh punya la seksa...(eksesais setahun sekali kata kan...) dah sampai tu ambik la gambo mcm nak rak..lalu selit2 kat lorong2 pura diorang tu...rasa mcm dlm cite tomb raider la pulak.. pura yg paling tinggi letaknya 1000m dari paras laut and the air was so cooling. Amazing view dr atas tu...tapi yg x bestnya kan kat situ anjing bersepah2 selamba je lepak kt dlm kuil diorg tuh..Selama aku kat sana nampak kucing ada la 2 kali je..lain dari tu seme hanjings sje...so careful kut2 terpijak taik hanjings tu. Lepas tu kitorg nak g uluwatu. Uluwatu ni tempat tgk sunset and tarian kecak. Dari besakih nk g uluwatu tu ambik masa dlm 3 jam. on the way tu kitorg stop kt McD. Kena sampai on time pasal kat sana kul 6.30pm mmg time sunset. Time tarian kecak tu dok kat 1 tempat mcm arena..show start kul 7pm. Tarian ni ala2 cerita bangsawan dia la pasal dewa2 tu..interesting tp seram gak pasal dah la time senja2 camtu..puja2 api lak..Balik hotel terus dinner seafood kat depan hotel. Depan hotel tu mmg gerai seafood along the beach. Pilih je la mana satu nak makan. Kitorg mkn kt Fortuin Seafood pasal dpt diskaun 20%. Driver tu kawan dia owner tempat tu. Cuma pilih seafood je (ikan, udang, ketam, sotong or lobster) and ckp nak masak apa, order air. Cuma bayar seafood & air je. Yg lain mcm nasi, sayur, sup, dessert buah tu free. Meja betul2 tepi laut..kalau ombak besar dtg mmg boleh hanyut :pray:

Khamis 8/9/05
Kitorg suruh driver tu ambik kul 8.30am. Lepas breakfast (sama mcm semalam) terus pegi tgk barong. Cerita bangsawan dia gak. Mmg best siap ambik gambo dgn barong tu lagi (barong tu ialah benda yg ada taring & lidah terjelir tu - ngeri gak). Before masuk dewan tu awek bali selitkan bunga kt telinga..semua kena pakai bunga ni..x tau apasal..ada org ambik gambo..pastu print kat pinggan. Kiranya souvenir yg terpaksa kena beli la..hampesss Pastu kitorg gi sukawati..Ni mmg shopping paradise la. Beli t-shirt x ingat dunia. Selai cuma RM5 je lps bargain gila babas..tergeliat2 aku ckp indon pasal nak dpt harga murah wakakakakak Dekat 25 helai aku borong habis...Masa nak bayar apa2 pun kitorg siap belek2 duit tu lama2 pasal nak make sure duit tu betul x..banyak no dia punya kosong so kena tgk betul2..heheheh Petang tu kitorg g tanah lot nak tgk sunset lg. Pendek kata hari2 tgk sunset la..kat tanah lot ni ada pura kat tepi laut. Ombak dia mmg ganas gila..masa tgk syok2 ambik gambo kt kawasan rendah tetiba ombak besar sikit..wah lintang pukang kitorg lari..org yg jaga kat situ seme dok ketawakan kitorg..aku ingat tsunami ke hapa...:malu: :malu: masa sunset x best sangat pasal time tu byk awan so x cantik la sgt.. Balik kitorg mkn seafood lagi kat tempat semalam.

Jumaat 9/9/05
Pagi lepas breakfast kitorg lepak je kt bilik. Tengahri br nk jalan g Kuta. Kali ni kitorg naik teksi biasa je. Konon2 nak mkn nasi padang tapi hampeh je tempat tu mcm x confident je halal. G shopping kat centrino (ala-ala 1 utama gitu) then kat matahari (ala-ala the store & parkson je). Mkn kat kfc..kfc sini seme set dia ada nasi. Pelik betul la..then jln lagi g hard rock hotel megastore..byk gak brg aku beli..(swipe credit card..cukup bulan tercekik nk bayar balik ) Then g hard rock cafe shopping lagi & swipe lagik...waaaa...mkn megi la aku bulan depan..:geram: :geram: Then g beach dia..kat depan hard rock tu je. Sunset dia mmg cantik gila..then tgk mat-mat salleh tgh surfing. Wah..mcm baywatch lak..Kat area Kuta tu mmg happening gila. Kiri kanan depan belakang seme mat salleh. Macam bukan kat Bali dah..Ramai Australian kat situ. jepun pun ramai gak.. On the way balik hotel baru jumpa kedai nasi padang dekat ngan airport. Apa lg mkn mcm nak rak la..Balik hotel lepak kat cafe dia minum hot chocolate & sembang2. Ada a group of norway student sambut birthday dia so kitorg pun tepuk la tgn jugak..kul 1pg baru balik bilik.

10/9/05
Last day in Bali. Pagi tu tgk sunrise la..asik tgk sunset je..Then breakfast. Balik bilik kemas beg. Check out kul 2pm..Flight kul 20.10 so ada 6 jam lg. Tak sah g bali kalau korang x g spa..Kitorg g spa kat hotel tu je..charge in USD. 2 hour package = USD30 or 303,000 rupiah or RM122. Massage, lulur, foot reflexology, milk bath, mandi bunga (moga cepat dapat jodoh :bgrin steam bath, sauna and jacuzzi. Aku x leh cite detail kat sini..Div ko g tanya M kalau nak tau detail. Sure pecah perut kalau dia cite. Then sempat tgk sunset dari observation tower kat hotel tu. Mmg cantik la... subhanallah!! Transport dtg kul 6.30 terus g airport. Dinner kat McD je. Sampai klia kul 11.10..

So, the conclusion is Bali is a place you should go and I recommend that at kalau nak pegi tu  at least stay sana 1 minggu. Kalau 2-3 hari tu rasa macam x enjoy sangat. X tau la korang tapi bagi aku it was the best week of the year. Rasa nak g lagi pasal tempatnya menarik, org kat sana seme friendly, harga murah, hotel service excellent..pendek kata seme2 best lah..For your info November-December peak season so maybe time tu hotel seme mahal. Aku pegi ni time off peak season so semenya murah2 belaka..For those yg nak pegi or akan pegi lagi enjoy your holiday..:clap: :clap: :clap:

BALI ROCKS !!

Rate

1

kuakuakua.. memang nak pecah perut pun bila dia citer pasal kat spa tuhh.. apa-apa pun maybe next time bleh la pegi.. macam best gilos bila dengar dia citer pasal bali ni.. dapat ler t-shirt batu keras cafe walaupun tak pegi.. pas tu dapat t-shirt bali.. patutler kasi aku t-shirt rupanya RM5 jer.. hehehehe..

Originally posted by bRaBus_23 at 12-9-2005 12:55 PM

Halooooooo...... ha'ah la div. Tak sangka dia kawan awak yek. Dia tu skulmet since from 3..meh sini aku nak cite pasal holiday kat bali tu... jeng..jeng..jeng..

Selasa 6/9/05:
Flight AK904 ...

kalau aku sewa keta round island boleh complete one day tak? berapa sewa keta paling murah? tanah tinggi kat sana ada road yg keta boleh naik tak?

a'kum

aku pun baru balik dari bali kelmarin..honeymoon..hhehe..

kami lepak kat hardrock..best gak laa hotel ni..swiming pool dia..fuyoo..fantastikk ..cantikk..

tapi yang tak bestnya nak carik makanan kat sini..susah laa..kalu nak diikutkan memang tak boleh nak makan ape2 pun kat hotel ni..yela walaupun dia bagi breakfast..tapi makananan yang halal ke..tak halal ke..semuanya campur..dapur..kuali..semuanya sama..ishh..kalu diingatkan memang tak bule nak makan..

tapi aku makan gak laa...kira aku tawakal aje laa...untuk alas perut..laki aku la sian hari2 makan telur rebus ngan roti sebab dia tak boleh langsung makan ape2 yang bergoreng..sebab syak wasangkanya (was-was) tinggi sangat..hehehhe..

kami memang nak carik kedai nasik padang..tapi tak sempat..sebab kami ke sini pakai travel pakej..jadik masa memang terisi ngan aktiviti..tempat makan pun diorang yang bawakan (include dalam pakej)..cuma memalam la free sikit..tu pun dah penat nak merayau..so lepak hotel aje la..makan megi..

hari pertama tu diorang kami bawak pi ke kintamani..dan pakej ni termasuk skali ngan lunch.. oleh sebab tour ni kami berdua aje..kami request la nak makan kat tempat yang halal.. agen tu kata tempat yang akan dia bawak tu memang halal..tapi bila kiterorang masuk kat situ..tengah2 ceduk makanan..ternampak satu section diorang tengah panggang sate babi..ishh..terus terbantut selera..

kiteorang makan buah aje laa kat situ..sedih betul..sejak dari insiden tu.. laki aku dah tak percaya dah ..even aku kata McD tu halal pun dia taknak masuk..dia lebih rela makan megi..so hari2 makan megi laa..

Originally posted by lemak_masin at 13-9-2005 11:19 AM
a'kum

aku pun baru balik dari bali kelmarin..honeymoon..hhehe..

kami lepak kat hardrock..best gak laa hotel ni..swiming pool dia..fuyoo..fantastikk ..cantikk..

tapi yang tak bestnya nak c ...

haneymoon makan megi? ciannya....

menyesal pulak gi bali guna pakej ni..sebab rasa cam tak berbaloi aje ..tapi oleh sbab ini first time ke bali, pastu berdua pulak tu..jadi aku ngan hubby aku ambik keputusan pakai travel pakej..