CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 27135|Reply: 112

Di Dalam Sepi Itu....

Di dalam sepi itu
senja berulang senja
setiaku masih disini
menghitung hari yang pergi
bersama hati yang sendu
dirantai digelangi rindu
demi sebuah janji
walaupun pedih akan ku tempohi
ku mohon padaMu Illahi
tabahkan hatiku menjalani
saat-saat yang duka ini
moga ader sinar cahaya
menjadi penyuluh
mneyeri hati yang makin sunyi......

Rate

2

di dalam sepi itu
aku terus sendiri
menghitung hari berlalu
mencari ke mana teman-teman ku
yang selalu menghibur hati
menjadi peneman di kala sunyi.....

Rate

1

di dalam sepi itu
airmata tu mengalir lesu
mengenang suatu tragedi
yang menguris hati
tak mampu untuk ke tempohi
tapi aku harus tabah
menghadapi segala dugaan
untuk meneruskan kehidupan
demi mencari sejalur sinar
untuk menempuhi hari depan...........

Rate

1

di dalam sepi itu
rindu bertandang lagi
pada waktu-waktu yang lalu
saat  teman-teman menemani ku
berkongsi cerita suka dan duka
menghibur dikala aku berduka.......

Rate

1

di dalam sepi itu
aku kembali merenung diri
siapa aku yg sebenarnya
mengapa aku jadi begini
masih menghitung hari
bila aku akan gembira
seperti aku yang dulu.....

Rate

1

di dalam sepi itu
termenung aku sendiri
melihat hujan yang turun
selebat hujan dihatiku

Follow Us
Di Dalam Sepi Itu
Serasa diri ini
Terpinggir di batas nan sepi
Tak sesiapa menemani

Di dalam sepi itu
Kembali ku mengingati mu
Lalu hati jadi rindu

Aku terperangkap dalam diri
Aku terpaedaya oleh mimpi
Aku dikejari bayang-bayang
Keterpaksaan menyiksakan

Lama ruang hati kekosongan
Lama ku menangis sendirian
Lama  hanyalah hitungan masa
Tak terluntur kenangan indah
Di antara kita

Di dalam sepi itu
Bertakhta bayangan dirimu
Mencengkam sanubariku

Rate

1

di dalam sepi itu
terasa pilu dan sayu
kian mencengkam hatiku
tiada teman untuk bicara
melepas segala rasa
hanya kertas dan pena
tempat aku melakar kata
menjadi teman yang tak bernyawa.......

Rate

1

di dalam sepi itu
ku sedari siapa diriku
hanya seorang insan biasa
tidak terlepas berbuat salah.......

di dalam sepi itu
ku insafi diriku
hanya insan kerdil yang tak punya
apa-apa yang istemewa
hanya sekeping hati yang luka
tidak ku tahu bila sembuhnya.......

Rate

1

di dalam sepi itu....aku masih terus bisu...tak tahu bagaimana hendak ku luahkan segala apa yang ku rasa....airmata mengalir lesu menjadi teman setia....sedih pilu tak dapat dipisahkan....hari-hari berlalu semakin menyiksakan...mungkinkah akan dapat ku miliki semalam yang indah..?..waktu dulu yang penuh riang dan tawa....?

di dalam sepi itu...aku terus-terusan berfikir...seringkalikah aku melukai sahabat-sahabatku....adakah sikap dan tingkahlaku ku selama ni menguris hati meraka...membuat mereka sering terluka membuat mereka tersiksa...?...layakkah aku digelar sahabat mereka....mampukah aku menjadi sahabat yang setia....?

Rate

1

di dalam sepi itu....aku masih terus disini meratapi nasib diri...dibalik senda gurauan terselindung sebuah duka yang setiap kali terkenang akan mengalirkan airmata....aku harus pasrah andai ini jalan yang perlu aku lalui....ku mohon padamu tuhan berikanlah aku kekuatan dan ketabahan untuk menempohi segala rintangan....moga ada hari yang bisa membuat ku merasa sedikit bahagia walaupun hanya di sisa-sisa usia.....

Rate

1

di dalam sepi itu...ingatan pada hari-hari semalam tak penah ilang...sentiasa bermain dalam ingatan....telah menjadi sebuah kenangan yang tak mungkin aku lupakan...kenangan yang mewarnai hidupku seindah pelangi petang....

di dalam sepi itu....ku tahan sendu tangis ku....inginku tahan airmata ini dari mengalir....ingin ku buang segala kenangan duka....inginku cipta bahagia....masih mampukah aku melakukan semuanya...?

di dalam sepi itu...ku cuba mencari damai dihati...ingin ku lontar jauh semua rasa pilu di dada dan semua kenangan yang meguris rasa...kemana harus kucampakkan semua agar ia tak lagi akan kunjung tiba dalam fikiran dan kenangan...

di dalam sepi itu....ku terus diburu kesayuan...ada waktu ku kerinduan pada masa-masa yang telah berlalu....aku tau hidup tak harus  bersandarkan kenangan....tapi hanya itu yang aku ada untuk menjadi peneman dikala kesepian...

di dalam sepi itu....ada kalanya aku tersenyum sendirian bila terkenangan kenangan yang membahagiakan ketika bersama teman-teman dan rakan...terima kasih pada yang sudi menerima seadanya aku....sudi menjadikan aku teman....walau adakalanya tindakan ku diluar jangkaan....maaf juga teman andai aku ada masanya melampaui batasan membuat kalian merasa tertekan....menjadi terdera dek tingkah ku....di dalam sepi ini aku cuba menilai diri....sejauh manakah aku layak mejadi teman kalian...benarkah selama ini aku benar-benar memahami kalian atau aku terkeliru dalam memahami keadaan...

Rate

1

didalam sepi itu...aku terkenangkan teman-teman...pohonku pada kalian janganlah pergi menhindar....aku tahu  adakalanya sikapku menekan dan mendera  perasaan kalian...maafkan aku atas keterlanjuran...sudilah kalian temani aku sehingga ke penghujung jalan.... akau tahu aku sahabat yang tak seperti kalian harapkan...sering bertindak diluar jangkaan....jutaan maaf aku pohonkan atas sikapku yang mementingkan perasaan...aku hanya manusia biasa adakala melakukan kesilapan....salahku lakukan menguriskan perasaan kalian teman-teman...sekali lagi maaf ku pohonkan........

Rate

1

di dalam sepi malam ini mataku tak mahu lena....ada saja yang menganggu fikiran....dimanakan ku cari ketenangan....sudikah kau teman....memberiku sedikit perangsang untuk aku jadikan panduan dalam melalui liku-liku kehidupan....sesak fikiran mengenangkan mengapa aku sukar menerima salam perkenalan...sentiasa ada curiga dan kesangsian....kepada mu teman yang memahami diri ini....hanya padamu kuluahkan segalanya....pada mu aku percaya tanpa curiga...hanya dirimu yang memahami aku....terkenang semasa perkenalan kita dahulu dirimu ku terima tanpa curiga...itulah takdir dariNYA....mengutuskan dirimu menjadi teman ku....sehingga kini aku percaya pada persahabatan yang terjalin mesra....kaulah teman ku curah segala kisah suka duka....terima kasih kerana menerima diriku ini seadanya...ku bersyukur pada yang Esa mengutuskan dirimu sebagai temanku...percayalah teman padamu tiada sangsi dan curiga ku jalin persahabatan seikhlasnya....ku panjatkan doa semoga persahabatan ini akan kekal selamanya sehingga ke hujung nyawa.....

Rate

1

di dalam sepi ini aku melayari malam sendiri.....mataku tidak mahu dilenakan terasa penat dipembaringan....terkenang aku padamu teman...seikhlas hati aku katakan persahabatan yang terjalin antara kita amat bernilai dalam hidupku....seikhlasnya aku bersahabat denganmu....seikhlasnya aku nyatakan sakitmu turut ku rasakan sekalipun tidak kau nyatakan...andai kau perlukan teman bicara aku sentiasa sedia tidak mengira masa sebagaiman kau sentiasa ada semasa aku memerlukan perhatianmu...terima kasih wahai teman kerana sentiasa menemani disaat aku kesakitan....jasamu tidak mungkin aku lupakan...doaku moga aku berkesempatan membalas segala budimu teman...

Rate

1