CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 71848|Reply: 229

AEON CREDIT SERVICE

tau tak nama ni ? sekarang diorang dah ambik alih jusco( management)servis dia mmg teruk.
aku ada apply credit card jusco baru2 ni....so kad tu aku dapat dalam bulan januari 2006 . ni bukan credit kad pertama yang aku ada.
bil pertama sampai aku dah settlekan..habis cite. bil yang kedua (rm 140.00) aku terlambat bayar sikit sbb duit blum dapat ( aku keja sendiri).biasa lah diorang akan call jadi aku cakap aku bayar lambat sikit mungkin minggu depan..pihak aeon cakap x boleh sbb dah lambat sangat. Aku sabar lagi..lepas tu hari2 diorang call siap ugut lagi nak hantar lawyer dtg umah bagi surat saman and nama aku black list.( ni dah macam ah long)

pada aku ini bukan servis yang baik sbb bank lain pun kalo aku lambat bayar x de pun paksa & call hari2. so kalau ade sesape nak guna Aeon credit servis ni baik lupakan je lah..

666-

Originally posted by eveready at 22-3-2006 08:46 PM
tau tak nama ni ? sekarang diorang dah ambik alih jusco( management)servis dia mmg teruk.
aku ada apply credit card jusco baru2 ni....so kad tu aku dapat dalam bulan januari 2006 . ni bukan credit ...

AEON ni merupakan nama Baru bagi ACS.....Dulu ACS punya Servis lagi mak datuk terukkkkknya......Customer Servis dia layan pelanggan macam pelanggan tu berhutang besar sangat dengan Company ACS ni.....Skang..Bila dah tukar ke AEON ..ingatkan dah ok..tapi mutu serta layanan CSo depa masih ditakuk lama.....

Sepatutnya...bila dah ada perkhidmatan Credit Card ....Mutu serta cara servis sepatutnya makin elok dan mcm2 Bank2 kat mesia ni...Tapi Hampeeeehhhhhhhhhhhhhhhh.....

Masalah aku pun lebih kurang macam ko gak...tapi lagi sadis....nf:nf:nf:

Aku dapat AEON nye Credit card dan kene bayar RM30 annual Fee....lepas dapat tu aku terus bayar kat ATM Deposit Machine Maybank dan aku call balik CSO depa ( Arahan pembayaran melalui ATM Mesin depost melalui akaun Bank AEON )...ingatkan dah OK.....lepas dua minggu aku dapat call dari depa dan tanya kenapa aku belum bayar..aku dah hangin satu badan masa tu...aku cakap pada hari aku bayar tyu....dia cakap takder rekod..:kant::kant::kant:

Aku siap bgtahu siapa nama CSO tu , pukul braper aku bayar dan siap resit aku bleh tunjuk....lepas lebih kurang 10 minit....dia call aku balik dan cakap server masa tu tgh down... aku cakap dalam hati..byklah alasan server down...hampesss betul...ingatkan dah settle.......

Lepas dua minggu dapat penyata dan ada tunju bahawa aku kene bayar Rm5.31 sebab late payment...Mmg menggigil satu badan masa tuh..:agr::agr::agr:..Aku call balik dah mmg nak maki hamun dah CSo tu...selang 5 mint dia bgtahu aku yang kedua2 rekod aku sebelum ni mmg takder....Maksudnya...Mmg CSO sebelum ni tak buat kerja..tak taruk apa2 remark kat database depa....Mmg Cilakak betul nyer AEON.....SIALLLL!!!!!!!

Aku bgtahu kat staff tu kalau next statement masih ada bayaran late payment tu...siap aku gegar sampai ke media....

Semalam..aku dapat penyata....dah waived late payment tuh.......

Lagi satu.......Radio pen yg depa janji ..habuk pun tarak...dah dekat 3 bulan.....kata dalam sebulan boleh dapat........

:kant::kant::agr::agr::agr:

So..aku amik kuputusan akan cancel Credit Card AEON Services ( cam cilakak )....
So....just nak bagi nasihat..jgn le apply kat kredit AEON ni....Aku menyesal.....menyesallll.......nf:nf:nf:

Seperkara lagi...dalam ketiga2 conversation aku dengan CSo depa..tak pernah sekalipun perkataan maaf keluar dari mulut mereka...Mmg kejadahnya mereka tak diajar cara melayani pelanggan....

Their services ( CSO ) are totally out..rubbish....no Customer service oriented.....:blah::blah::blah:

[ Last edited by medangmru at 22-3-2006 10:30 PM ]

Reply #2 medangmru's post

eeiiiii teruknya service. actually macam mana depa boleh kasi credit card? bukan ke hanya Bank je yang boleh. depa ni syarikat kewangan jugak ke? tapi awatnya tak popular punmacam syarikat2 kewangan dulu2.

lagi satu, CC depa ni boleh diterima di mana-mana store ke? pernah jugak budak2 depa ni offer suh buat, tapi aku tak berminat.

Hmmm...

Originally posted by eveready at 22-3-2006 20:46
aku ada apply credit card jusco baru2 ni....so kad tu aku dapat dalam bulan januari 2006 . ni bukan credit ...

Biasa lar tu... Ada yang kena bad servis... Tapi so far... Ramai aku tanya OK jer... Tapi ada gak yang yang kena cam ko ni... Tak ramai setakat ni aku serbey...

Jizzz... Klong! Klong!

AEON credit ni mmg teruk!... aku pun pelik... agaknya CS dia mmg di trained utk maki org agaknya.

dulu laki aku kena maki ngan CS dia ni... sebabnya org yg dia call xde dlm opis, so laki aku bgtau la org yg dia cari tu xde... tup2 laki aku plak yg kena maki mcm2 ngan CS nyer... konon dia kata laki aku bersubahat x bg ckp ngan tuan punya bdn.

pehal lak nak subahat2... bkn laki aku yg berutang! buduh nyer CS... last2 diorang balik yg kena maki ngan laki aku!... yg x best nyer... CS tu pompuan.... eh! tak kot... BETINA! tapi bahasa mak aiii....

Muhaha..aku nak gelak je baca statement korang.. so kat sini aku nak war2kan.. yg ACS (AEON) ni memang cam ni dari dulu lagi sebab diorang dilatih utuk dapatkan collection dah buatlah apa saja asalkan collection masuk..so korang kalau boleh janganlah melibatkan diri dengan ACS kalau gaji  cam tak tetap (maksud aku tak tetap berapa hari bulan baru masuk).. Aku tahu ni sebab tahun 99 dulu lepas Grad aku pernak keje kat sini bahagian collection masa tu opis diorang kat KL Plaza... budak yg call tu terutama yg suka maki hamun tu sebenarnya budak2 je.. kebanyakan takde aper cert pun tapi sebab diorang leh dapat time 1.6k  so diorang rasa sikit besarlah...Budak2 yg lepas Grad cam aku masa tu memang tension giler sebab dipakasa bercakap kasar..pastu diorang ni memang tak respect org langsung... Diorang ader list nama yg diorang akan call setiap ari.. Masa time aku keje kat situ ..kalau siapa yg lambat bayar ni diorang siap Fax kat opis berhelai2..macamlah yg diorang tulis.. sebab tu aku selalu nasihatkan kawan2 aku jgn libatkan diri dengan ACS ni.. kecuali kalau ada post dated cheque tu memang diorang tak kacau.

Follow Us
huh....ACS= ah long berlesen....nf:

Last Saturday, aku dapat call dari AEON untuk buat credit card.

Dengat cerita u all ni, nampaknya lebih baik tak ambil lah kan?
Tapi, aku selalu pegi Jusco shopping, kalau ada guna CC Aeon leh dapat lebih Jusco points!!

nasib baik aku tak apply. celaka sungguh AEON ni ek. at least kalau guna card credit bank lewat bayar sikit pun tak de la tepon cakap macam2.

aku pun pernah ambik credit ngan ACS....dolu2 ler....skali tu aku lambat byr...pas tu siap cal h/phone...pas tu opis...aku naik tension.... gaji jer ada duit lebih sket aku terus bayar semua....CUKUP dah tak nak terjebak ngan ACS lagi dah.....nf:nf:nf:Boleh sakit OTAK korang tau tak.....:gila::gila::gila::gila:

Originally posted by kukuku at 23-3-2006 01:03 PM
Last Saturday, aku dapat call dari AEON untuk buat credit card.

Dengat cerita u all ni, nampaknya lebih baik tak ambil lah kan?
Tapi, aku selalu pegi Jusco shopping, kalau ada guna CC Aeon leh  ...

apa yang nak dikejar dengan point. kalau sanggaup diganggu tak kira masa & tempat, boleh le.

macam mana nak take action kat diorang ha..nasib baik aku x de sekepuk duit tuk bayar lump sum kalo tak mmg aku dah pegi campak duit tu kat muka diorang. memang SIALLL..

AEON.... bole jalannnnnnnnnn

Originally posted by abimiy at 23-3-2006 07:54 PM
AEON.... bole jalannnnnnnnnn

Mmg BOleh Blah AEON@ACS...

Aku yg hangin sangat sbb aku ni bayar selepas dapat Statement.....lepas tu ikut arahan apa yg perlu dibuat....bukannya aku langsung tak bayar .....

Aku paham bagi sesaper yg kene maki sbb lambat bayar..walaupun korang lambat sehari...gegar bagai nak giler...padahal hanya berhutang kurang dr RM50....mmg cam Sial....

Bg yang tak pernah kene tu..nf:nf:nf:...diharap jgnlah ambik/Apply Kredit kad AEON.....Promosi bagai nak rak....bila cakap lembut gigi dari lidah....mcm2 paedah dapat.....Tgk dalam Website depa...mcm2 kemudahan dpt kalau guna AEON nye CC......Tapi bile pergi kat Kedai yg ada bleh wat hutang melalui AEON ni....depa kata mana ada apa2 kelebihan...sama je cam kredit kad Bank lain....

huhuhuhuh...Gempak aje lebihhhhhhhhhhh!!!:kant::agr::agr::agr:

Aku dah kerat lapan kredit kad tu....hanto kat AEON ......Ingat2 nak lempar je kat Staff depa .....bila nak jumpa CS depa nya Manager....MAcam2 Alasan depa bagi...manager tgh Meeting laaa...Manager MC laa....Manager On leave laaa.....Heheheh.......Baik toksah jadi MANAGER CUSTOMER SERVICE kalau nak jumpa Customer pun Penakutttttttttttttttt!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Haram kejadah...:agr:nf:nf:nf:nf:

Originally posted by shidaaziz at 23-3-2006 05:57 PM

apa yang nak dikejar dengan point. kalau sanggaup diganggu tak kira masa & tempat, boleh le.

Betul tu.......Siap korang......depa akan ganggu korang.....Masakerja...tepon opis.....kalau dapat cakap ngan kawan korang..siap korang diburuk2nya.......Lepas tu Fak berhelai.....Kalau boleh depa fak ke HR atau kemana2 sajer fak no kat Company korang......

lepas tu..yg paling sadis...depa akan tepon Rumah cakap ngan Family korang.....pernah sekali jiran aku kene ...mak pada si penghutang tu....CSO AEON  cakap .." Makcik..kalau anak makcik tak sanggup berhutang...baik jgn berhutang..menyusahkan hidup orang lain aje...apa anak makcik tu miskin sangat ke.....selalu ke MAKAN PASIRRRRRR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kesian makcik tu..tatau pe2..terus kene maki camtu.....

Aku dgr drpd member aku yg berhutang tu yang hutang dia hanya tinggal 2 bulan dengan jumlah tunggakan RM92.00 SAHAJAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!nf:nf:

Originally posted by medangmru at 23-3-2006 08:39 PM

Betul tu.......Siap korang......depa akan ganggu korang.....Masakerja...tepon opis.....kalau dapat cakap ngan kawan korang..siap korang diburuk2nya.......Lepas tu Fak berhelai.....Kalau boleh ...

teruknya. sampai macam tu sekali. tu lah.... tak mustahil kalau dia boleh kacau kita sesunnguh hati, dia boleh cari kawan2 atau sanak sedara kita & cakap buruk.

sib baik utang Aeon aku nak abis bulan 5 nie... wat masa skrg, potong duit kat bank kire ok ler..

marah betul kau ek medang sampai card tu kau kerat 8. hehehe.

takleh lapor ke perangai buruk dorang ni kpd Persatuan Pengguna? kekadang kesian nengok, biasanya jadi mangsa2 dorang ni org miskin yg terpaksa berhutang. aku penah i opis ACS masa member adik aku nak apply keje kat sana. barang elektrik yg ditarik, punyalah banyak..

elok suh kerajaan pantau dorang ni. dorang ni ah long sebenarnya. kenapa le dorang layak diberi kemudahan kad kredit. membunuh sungguh.

Originally posted by matabesar at 24-3-2006 08:58 AM
marah betul kau ek medang sampai card tu kau kerat 8. hehehe.

Hehhehe......masa tu mmg tgh hot giler....ingat nak kerat 16....