CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eveready

AEON CREDIT SERVICE

Balas #220 AceHand\ catat

Skang kan deman TV Plasma LCD bagai....dahlah mahal...tu yang AEON "takut" tak berbayar dan jadik utang lapuk....seboleh2nya mereka akan Gunakan 'Pelbagai" cara tuk pastikan yang meminjam bayar ..

Yg nimmg  bukan 'yang amat diperlukan'...

Hmmm...

Originally posted by medangmru at 22-10-2008 09:23
Skang kan deman TV Plasma LCD bagai....dahlah mahal...tu yang AEON "takut" tak berbayar dan jadik utang lapuk....seboleh2nya mereka akan Gunakan 'Pelbagai" cara tuk pastikan yang meminjam bayar . ...

Aku rasa compare ngan memulu kuar dulu dah jauh lebih murah dah... Bayangkan masa dedulu 29' punya branded LCD TV boleh cecah dekat RM 7,000... Sekarang ni dengan branded LCD TV saiz yang lebih besar sikit ada yang tak sampai RM 3,000 pong... Kalau plasma flat screen lagi murah...

Jizzz... Klong! Klong!

Balas #222 AceHand\ catat

Hehehhee.......aku pun baru beli yg 46" nyer...best wooo tgk citer Rambo 4...

oppssssss...Off Topik...sori..

collector centre semua kad kredit staffnye semua macam tak pernah BERHUTANG...cam hampehhh..

korang..aku nak tanya nie..aku beli satu brg guna aeon nie..masa first payment dia mmg ada call aku suh buat payment..aku dah sign form unt auto debit..tapi bulan tu dia ckp takdan nak potong auto debit, so dia suh aku bayar manual..aku gi bayar la..then bulan yg ke-2 dia suh aku bayar manual lagik..aku hangin la..aku dah suh auto debit, apsal plak nak bayar manual?..pas betekak, baru dia ckp akan buat auto debit secepat yg mungkin..pastu bulan2 yg berikutnya, ok jer..payment sumer ok..

cuma..baru2 ni aku tgk akaun statement bank aku tu..(besanya aku tak tgk pun).. aeon dok potong duit dlm akaun aku lebih dr yg sepatutnya..contohnya, dlm agreement & aku sign form auto debit tu unt bayar rm100 setiap bulan.. tapi derang potong dlm akaun aku sebanyak 110..

persoalanya skang, apa yg patut aku buat?..boleh ke aku amik tindakan undang2 sbb derang langgar kontrak?..dlm agreement tulis lain..

Rate

1

Reply #225 kancilbiru's post

biasanya RM1 akan dicaj sebagai caj kewangan....kalau monthly intsallment ...akan caj RM90....tp kalau lebey RM10 tu..maybe ada extra caj yg lain...caj lewat atau etc...kene cek balik ngan pihak AEON..

Follow Us
satu benda yg aku boley rumus ttg bahasa yg digunakan oleh collector ialah "KURANG AJAR" tk kira dr syarikat kewangan ker bank ker sama jer...

Originally posted by medangmru at 7-3-2009 08:04
biasanya RM1 akan dicaj sebagai caj kewangan....kalau monthly intsallment ...akan caj RM90....tp kalau lebey RM10 tu..maybe ada extra caj yg lain...caj lewat atau etc...kene cek balik ngan pihak  ...

aku dah call..derang kata caj kewangan..potong sekali gus, sbb b4 ni tak penah caj..
bongok, dulu tak caj psal pa..sib baik skali caj singgit, kalo 10 hinggit ke...

Reply #228 kancilbiru's post

TQ for the info...so mmg betullah caj kewangan....

itu la sebenarnya Bank....kita sebenarnya x tau akan apa2 caj yang Bank kenekan sampailah kita call derang....kalau x...mmg jadik teka teki la....tp ada gak caj yg tak sepatutnmya derang caj,,tp derang caj ..mungkin pihak bank ni beranggapan yang caj2 tersebut tidak akan ditanya oleh Customer...tambahan plak kalau caj tu setakat RM4-5...tp kalau 1000 customer amacam????untung atas angin je kan..

Sy sangat terkilan dengan perkhidmatan aeon credit.
Klu la sy tahu service dorng Ni x bagus Dulu x loan dgn dorg. Baru lewat beberapa Hari di hujani pangilan2 klu bukan no HP pejabat pun dia call. Siap cakap kasar sindir2 pas tu dia ckp x tau baca . Sy sabar dingar sja ..OK sebab da penat bekeja. Dia cakap sy ada tunggakan sy Tanya brapa dia ckp rm40 kna selesai segera .yg sy terkilan sesangat Ni begini ka org aeon . X adat simpan santun. Bcakp mcm along. Perempuan lagi tu.sy  dengan ini sarankan aeon credit JANGAN SESEKALI BERURUSAN DENGAN AEON CREDIT.