CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5466|Reply: 26

BISA SAJA SOMBONG GITU?

“Saya adalah org yg menyatakan kebenaran sebab saya percaya, katakanlah yg benar walaupun ia menyakitkan. Saya juga tiada masalah jika ramai yg mengatakan saya sombong. Saya sombong sebab saya tahu apa yg saya katakan. Saya sudah biasa berdepan dgn org yg tidak mengerti apa yg dilabelkan sbg artis sombong. Bagi saya, menurut ilmu agama, sombong itu ialah apabila kamu tahu kebenaran tetapi tidak mahu menerimanya” jelas Ahmad Dhani, kump. Dewa.

Seswaii?:cak:

Rate

1

Reply #1 seribulan's post

ayat dia namapk agak intelektual..... kl aku, tak tau nak balas balik cenggana...

ilmu agama..kiter mmg bley ngop dr sudut tuh...:ah:
tapi mana bley kalo korunk nak letakkan dlm masyarakat yg pandang..
kiter artis..jgnla buat mood sgt ngan sombong..
maksud ina..mm relevan jwpn dia..tp..sombong nih takley pandang dr sudut agama saja..
kalo kasi satu evidence lam satu pendapat..ok tapi lebey bagus kalo pelbagaikan..
the way ahmad dhani kasi statemen tuh nampak sgt dia..jarang skali..
nak dptkan kesahihan idea org lain..dia dia sendiri kata 'Saya juga tiada masalah jika ramai yg mengatakan saya sombong. Saya sombong sebab saya tahu apa yg saya katakan.:kerek:
ina rase..dia tak knal arti humble yg sbnarnya..
Dhani tuh kayaknya suka berfilosofi dan berprasaang banget seh..:cak:

Rate

1

[quote]Originally posted by seribulan at 28-3-2006 05:15 PM
Bagi saya, menurut ilmu agama, sombong itu ialah apabila kamu tahu kebenaran tetapi tidak mahu menerimanya

setuju dengan mrs_livingstone... sombong dan takbur tu pakaian Allah sahaja... fox pun ingat lagi ni zaman sekolah dulu... jadi manusia tidak sepatutnya sombong... Jika benar Dhani tau apa yang dia cakapkan itu kebenaran dan tak hirau pandangan orang lain, tak perlu la dia sampai buat statement mcm ni...

Kita kena pandai mentafsir bicara seorang seni dengan bicara orang kebanyakan. Bicara orang seni kadang-kadang sukar difahami.

Rate

1

Follow Us

Reply #1 seribulan's post

Salam ....

Apalah layaknya kiter sebagai manusia nak bersikap SOMBONG ... ???

Jangan lupa kiter hanya menumpang di bumi ALLAH ...

sombong manusia sekadar label saja..demi sekuriti dalaman dan luaran

kalo kamu pi india kamu tak sombong..abis la kamu tinggal cawat jek..depa2 kroyok mintak derma..ni kawan jiran india saya cite bila dia balik kampung di india jengah sedara..dia kene sombong..camna tu? hihihi

unless kamu btui2 terdidik jiwa..sanggup tak makan berbulan cuma makan daun kayu jek untuk idup then plak tu kamu beri apa pun ikhlas bukan ada kesal..bukan berlakun pemurah aaa kalo humble humility cenggitu lain kisahnya plak ler

kita tak tau cite penuh mamat dewa tu..ntah2 ramai wartawan carik point nak hentam dia..dan dia sedar seme tu lantas menyombong diri semoga kurang skit depa beri perhatian dan kurang ler nampak kelemahan mamat dewa tu pada umum kut

dia sekadar penghibur..dia rasa dia dah beri pada society apa society mau ..yakni hiburan, selebih itu tak wajar society amik tahu esp bab peribadi but being public asset bukan mudah..tak caya tenguk dak Mawi tuh..tenguk bod Mawi..ciann depa2 ni..so saya faham meke2 nih dan i dont think depa ni sombong. ws.

Rate

1

Kesombongan ini sekadar menunjukkan kelebihan yang ada pada sendiri kepada orang lain

Rate

1

Originally posted by seribulan at 28-3-2006 05:15 PM
揝aya adalah org yg menyatakan kebenaran sebab saya percaya, katakanlah yg benar walaupun ia menyakitkan. Saya juga tiada masalah jika ramai yg mengatakan saya sombong. Saya sombong sebab say ...

...ya..bisa saja deh...ngapa tidak???...samalah macam aku kat forum nie...aku pon rasa aku nie sombong...bukan sombong kerana aku nie hebat ke apa...tak de hebatnya pon ekekeke...atau pon aku superior korang inferior...tidak...bukan begitu...but...aku sombong kerana aku tak mau orang hurt aku...sini cyber weiii....aku habuk pon tak kenal korang...pastu takkan aku nak let down aku pey defenses kan???...heh...tapi...kalau kat luar...aku taklah sombong...ramah...mesra dan manja sekali....hehehe...tak caya tanya si aji tu...ekekeke...

...and likewise...apa2 pon yang aku posting kat sini...aku tak kisah korang nak sokong ke atau korang nak bangkang...tu terserah ngan interpretation korang...whatever...cos i speak of what i noe and what i believe...

...tapi...pada aku...si mamat nie dia sebenarnya ok...mungkin dia nie humble orang nya...tapi...cuma dia kena put a brave front ajer...that is how some pple cope with the public glare and attention...tu semacam dia punya defence mechanism... cos he noe...rata2 kalau ko sombong...orang akan menyampah dan meluat and will leave u alone....

[quote]Bagi saya, menurut ilmu agama, sombong itu ialah apabila kamu tahu kebenaran tetapi tidak mahu menerimanya擺/quote]

...eerr...pada aku...his above words is very clear...and i do agree with him...sebab...memang betul pon..orang yang sombong ialah orang yang tidak mahu menerima kebenaran...just like iblis...dah tahu nabi adam a.s tu adalah sebaik2nya mahluk ciptaan tuhan tetapi dia tidak mahu sujud hormat kat nabi adam a.s kerana apa???...kerana dia sombong...

...and...most of us here...tau yang sholat nie wajib...tau yang sholat nie tiang agama...tapi...ramai yang tak melakukannya...kenapa???...sebab dorang nie semua sombong...enuff said...

[ Last edited by  blackmore at 11-4-2006 12:32 AM ]

Rate

1

sombong hadir pada diri yg inginkn situasi keseorangan, selamat, atau menjauhkn diri kpd benda yangdia tidak mahu...

Rate

1

terpulang pada dia kalau nak berasa sombong
mungkin dia ada segalanya
tapi kena ingat kita hidup bermasyarakat
ada masa-masanya kita perlukan
bantuan kawan-kawan mahupun jiran tetangga
sekiranya waktu itu kita masih lagi sombong
agak-agaknya ada tak yang nak membantu kita

hidup kita bukan selamanya sihat dan kuat
satu hari nanti kita juga akan tua
akan memerlukan bantuan orang utk ke hospital
dan sebagainya
dalam Islam pun tak suruh kita sombong
malah digalakkan berbaik-baik sesama kita
just mt 2 cents

Rate

1

Dia sombong mungkin dia rasa dia ada segalanya
Dia tak perlukan sesiapa
Dia masih berupaya
Tapi dia lupa sombong tu penyakit jiwa

Rate

1

Saya lebih percaya kifarah atau karma relate dengan sombong.

Sombong bermaksud Sikap yang merasa dirinya sempurna dan memandang dirinya berada di atas kebenaran dan merasa lebih di atas orang lain.
Manakala saya lebih suka menggunakan perkataan  TEGAS untuk melambang sikap disiplin diri, konsisten, adil

Maksud tegas di sini ialah walau di mana kita berada, dalam bergaul dengan orang  kita tetap tegas dengan prinsip yang kita amalkan. Contohnya benda senang iyer,  esok bercadang nak diet tapi member texts ajak gi buffet hightea, terus on gittew

Sekadar mengingati diri sendiri, dengan berpesan

"Dan janganlah kamu memalingkan mukamu dari manusia (karena sombong) dan janganlah kamu berjalan di muka bumi dengan angkuh. Sesungguhnya Allah tidak menyukai orang-orang yang sombong lagi membanggakan diri.” (QS. Luqman:18)

Rate

1

Orang sombong itu umpama dia berdiri di atas gunung. Dia melihat orang lain kecil, walhal orang lain pun melihat dia sebaliknya.

Rate

1

malu nya nak bsifat sombong dan bongkak...bumi yang kita pijak ni pun hak Allah kita hanya menumpang jee

Rate

1

"Sesungguhnya Allah tidak menyukai orang-orang yang sombong dan membangga diri"
(An-Nisa:36)

Jangan sombong ahhhhhh

Rate

1

6 perkara yang menjadikan orang itu sombong :

1) Ilmu
2) Keturunan
3) Kecantikan
4) Kekuatan dan kuasa
5) Kekayaan
6) Kawan atau kenalan

Rate

1

yang layak sombong hanya lah Allah,
kita manusia lemah tidak layak berlagak,
sedar diri lah manusia hanya menumpang di bumi Allah,  tidak bergerak satu zarah pun tanpa izin Allah

Rate

1

Ilmu Allah luas. Maka kita seharusnya seperti padi semakin berat ilmu semakin tunduk kepada bumi yang nyata.  

Rate

1

12Next
Return to list New