CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cinoise

LT ADNAN SAIDI

SELAMAT MENYAMBUT HARI KEMERDEKAAN!!!!! JANGAN BIARKAN MINDA KITA DIJAJAH!!!!

Bukit Candu di Singapura pun buat memorial tentang wira kita..
Walaupun Leftenan Adnan bukan anak Singapura

Reply #22 swordman's post

pada pandangan saya, memorial tersebut hanya dibina atas dasar tarikan pelancongan semata-mata. tiada kaitan dengan maksud untuk menghargai perjuangan anak melayu. Bagi pihak kerajaan Malaysia pula nama beliau telah diabadikan pada ACV-300  dan sebuah sekolah di Sg Ramal.

tapi kesian.. polis la ni banyak yg makan rasuah..
kebanyakan org da ilang respek.. gaji sikit.. mcm mana la dowang x makan luar..
aku rase kebajikan angota polis kene diperbaiki...
aku suka jadi polis.. aku cuma ade semngat je .. tapi ketingian kurang kihkihkih...

sampai ke hari ni aku rase sedih je kalau kuar bite polis meninggal w/pon accident..

saya dah sampai pasir panjang ridge (nama sekarang ialah kent ridge). jln dia berpusing nak naik bukit tu. kat access road nak masuk ada meriam dua pucuk kat kiri dan kanan jln.

kat puncak bukit tu ada dataran dan sebuah patung tembaga lt adnan, dekat patung tu ada plaque menunjukkan lakaran pertempuran kat pasir panjang ridge. ada a few war relics. pemandangan sebelah selatan nampak pulau sentosa serta pelabuhan singapura.

ada jogging trek kat situ. sungguh tenang suasana kat situ - jauh berbeda masa 14 feb '42. at least depa recognize contribution askar melayu dlm mempertahankan singapura time tu. kalau tak takkan depa nak buat memorial kat situ dan maintain bukit bersejarah tu.

Ko datang sini tengok sendiri baru boleh nilai ye ke tak it just for tourism!!!!! Cakap jangan pakai hemvus ajeee...

Originally posted by CharlieDale at 31-8-2006 03:13 PM
pada pandangan saya, memorial tersebut hanya dibina atas dasar tarikan pelancongan semata-mata. tiada kaitan dengan maksud untuk menghargai perjuangan anak melayu. Bagi pihak kerajaan Malaysia pula ...

Follow Us
:setuju: bangat... kalau negara kita pon bina tugu negara tok ingatkan pehlawan kita.. x kan la dowang x wat mcm tu .. mmg patut dihargai pon..

Originally posted by swordman at 30-8-2006 08:58 PM
Bukit Candu di Singapura pun buat memorial tentang wira kita..
Walaupun Leftenan Adnan bukan anak Singapura

Sapa yang berjasa kena ingat
tak kira anak sapa , bangsa apa, agama apa pun.

Originally posted by CharlieDale at 31-8-2006 03:13 PM
pada pandangan saya, memorial tersebut hanya dibina atas dasar tarikan pelancongan semata-mata. tiada kaitan dengan maksud untuk menghargai perjuangan anak melayu. Bagi pihak kerajaan Malaysia pula ...

Padangan ko tak betul.
Aku wish ko bleh pegi tempat ni dan tengok sendiri.. Meh aku bawak ko, tapi naik bas eh.
Bila first time aku pegi tempat ni, aku betul2 terkejut, dalam hati aku cakap apsal bersusah payah betul Goverment Spore buat tempat ni best2? :hmm:
Ni tempat yang harus pergi pada aku kalo nak tengok dan dengar apa tu Melayu dalam keadaan perang.

Anyway, aku pegi takde pelancong, cuma berpuluh2 budak budak tadika yang kesemuanye Cina dibawak gi tempat ni untuk belajar, aku rasa tempat ni takde dalam agenda pelancongan, ni tempat lebih kepada rakyat Spore sendiri hargai masa lampau, dan jugak tourist yang memang datang untuk tengok sejarah WW2.

Originally posted by huskers at 22-9-2006 03:51 PM
saya dah sampai pasir panjang ridge (nama sekarang ialah kent ridge). jln dia berpusing nak naik bukit tu. kat access road nak masuk ada meriam dua pucuk kat kiri dan kanan jln.

kat puncak bukit ...

tak ambik gambo ke? tampal ah...

tak sempat beb, aku kena rushing sebab bawak family. kire aku gamble jugak sampai tempat tu. since aku bawak keta jadik aku ada kuasa veto mana nak gi time tu hehehe. lepas melawat situ baru aku drop org tua aku kat geylang. that was 4 years ago. kalau sekarang kau suruh aku pergi mmg 50-50 nak sampai tempat tu.

Takpe la CD, biarpun semata2 nak tarik pelancong, barisan pertahanan Pasir Panjang amat relevan dengan sejarah mereka (dan kita juga secara tak langsung) sebab itu barisan terakhir sebelum bandaraya Singapura. Kat tempat kita...Green Ridge kat Kampar tu pun dah kena tarah. Kalau macam kat Kedah ni, mungkin hanya bebrapa kerat aje yang tahu fungsi pillbox di kawasan berhampiran KTU dan signifikasi jalan Changlun-Jitra.

green ridge kat kampar esok akan menjadik sebuah pulau hutan di tengah kawasan penindustrian. tak tah uberapa luas yg akan digazetkan sebagai kawasan sejarah. pillboxes kat penang pun jadik tempat mat gian. bersepah-sepah saya tgk pillboxes kat bhgn pulau tu. ade yg tgh padang dan ade yg tgh divider kat belah sg ara.

Originally posted by deaf4ever at 30-8-2006 05:58 AM
aku dulu gi bukit candu tu jam takde kamera la...
nanti aku gi lagi sekali aku tangkap gambo banyak2 aku tampal sini....
banyak peninggalan battle ni kat tempat tu...

way to go deaf! :tq:

k ni dia, lawatan bergambar aku ke bukit chandu.. :bgrin:

intro, jadi layan satu gambo dulu..

aku pelan2 tampal gambo la eh bila2 aku ada time berporum...
aku cuba bahagi tiga posting2 bergambo ni..
1) sekeliling kawasan bukit chandu
2) luar bungalow
3) dalam bungalow

aku simpan yang brutal untuk paling last.
Aku harap gambo2 ni akan lebih kasi korang dapat idea pasal bukit chandu ni dan malay regimen yang defend tempat ni.

pasal ni tempat memang bukit pun, so nak gi untuk orang2 naik public transport cam aku memang siksa sikit la.
Sebenarnye ok la, slope dia tak teruk, jalan naik ikut slope dalam 10 minit je dari bus stop. Jalan lenggang kangkong nye hirup udara pagi
Tapi kalo sapa2 naik kenderaan ke teksi ke ok la..sekejap je dari main road dah sampai entrance.

mula2 sampai korang mesti ingat, ni mesti low budget pekak badak nye tempat la...pasal nampak ni je...

kat gambar #3 tu kan belah kanan ada information signboard, so ni aku kasi clear sikit untuk sapa nak tahu lebih..

in summary dia cuma cakap ni la kawasan malay regiment bertahan, dan jugak bungalow tu la satu2 bungalow yang masih tinggal dan kat sini la semua fight sampai last kopek.

1st portion of info

2nd portion of info

then korang nampak ni tangga ke tempat Reflections ni.

Ntah betul ntah tidak eh, tapi staff kat sini cakap belanja untuk buat tempat Reflections ni jumlah dia $5 juta so kira RM sikit lebih kurang RM10.++ juta

so mula2 layan kawasan bukit chandu dulu eh
Ni Canopy Walk, kira kita jalan kat jembatan atas hutan la kira..
Ni entrance yang kat Reflections,
lagi satu entrance ialah dari Kent Ridge. Kira ni kawasan memang kena preserve untuk masa depan- kenangan masa perang, jadi tempat riadah, jadi tempat ambik angin jugak kot.