CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Nisda_

Bagaimana cara nak guide husband (converted) dalam islam?

Originally posted by NadiaMurad75 at 11-4-2006 03:53 PM
Dan lagi satu, yg nak membimbing tu cara punyalah kasar ... teguran tu tak boleh nak cakap lah ... takde guna phsychology langsung ... orang kafir pun takut, orang seugama pun lelama buleh keluar u ...

:setuju::setuju:

hafis This user has been deleted
Originally posted by ClonOcampo at 10-4-2006 12:33 PM
Mengikut Imam Sambali Sabdanya " Aku pun tidak tahu lah bagaimana hendak memberi nasihat kerana Aku belum lagi di ijabkulkan"... Hadis riwayat At Time Valley!

don't be so rude,that's not a joke that can make people laugh with

Originally posted by hafis at 14-4-2006 11:08 PM

don't be so rude,that's not a joke that can make people laugh with

Clon ni nak bergurau so tak sedar hehehehehe ...

baiti_jannati This user has been deleted
Originally posted by NadiaMurad75 at 11-4-2006 03:53 PM
Dan lagi satu, yg nak membimbing tu cara punyalah kasar ... teguran tu tak boleh nak cakap lah ... takde guna phsychology langsung ... orang kafir pun takut, orang seugama pun lelama buleh keluar u ...

betul tu :setuju:

kebanyakkan mualaf yang saya tahu/kenal, masuk islam bukan kerana tengok perangai/akhlak muslim tu, tp lebih terpesona dgn keindahan ayat2 al-quran dan kebenaran2 dalam Islam.

Originally posted by baiti_jannati at 15-4-2006 12:36 AM

betul tu :setuju:

kebanyakkan mualaf yang saya tahu/kenal, masuk islam bukan kerana tengok perangai/akhlak muslim tu, tp lebih terpesona dgn keindahan ayat2 al-quran dan kebenaran2 dalam Islam.

:setuju: Tapi bila terdapat orang-orang yang terlalu kasar dan mendesak bila nak mengajar atau menyampaikan Islam, orang yang berminat pun takut. . Ajar mereka kecantikkan dan keelokkan Islam itu. I believe Allah understand kalau mereka tu kekok pada mulanya nak mengikut cara Islam sepenuhnya. Lagipun I percaya sapa kita yang sendiri pun belum tentu 100% betul.

satu hari masa aku kat rumah,seseorang telah mengetuk pintu..bila buka pintu rupanya paderi..die mmg tak masuk...tp die kasi broucher ttg nabi isa...........cara cakap dan lenggok gaya punyalah lembut..die tahu wa muslim......kami berdebat gak.....tp adakalanya membuat wa terpinga2..kenapa ye??

sbb cara die tarik kita masuk kedunianya.......tak kasar pun!!secara ligknya kita boleh terima nasihat they all..

mlm tu..wa tak tido lena,amik air semayang solat hajat minta ALLAH tetapkan imanku..baca al-quran..
alhamdulillah esoknya jiwa kembali tenang..

Follow Us
Setuju sangat tu... kalau IMAN tak kuat memang mudah bg orang Islam terpengaruh kepada ajaran Kristian.. Nauzubillah... cara Paderi/pendakwah derang berdakwah memang halus dan mempengaruhi... tapi Alhamdulillah I masih dan sentiasa sayangkan diri sebagai seorang Islam...

setuju!!!!

kucing,

Beraninya you siap berdebat lagi.  I kat sini kalau ada org beri2 flyerke, ketuk2 rumah ke etc.  terus je ckp kita on the way out ke etc.  kalau yg beri old testament ke, flyer ke tak borak pjg2 ckp thank you lepas tu terus ke tong sampah le, takde belek2 lagi.  Satu lagi kemusyikan kenapa kat M'sia kalau kat hotel2 tu tak taruk quran english/malay translation, sebab kat US ni gi mana2 hotella dlm drawer mesti ada bible.:hmm:

er...

aku ni dah banyak kali dikunjungu oleh para pendakwah kristian. memula masa kat luar klinik. masa tu perut tgh sarat, 9 bulan. tunggu asben nak ambil. sorang perempuan tua datang, siap pakai rantai salib besar. dia tegur aku, ' hi my dear young lady.. do you have a problem? ' agaknya dia tgk muka aku sedih kot. mcmlah aku beranak tak berbapak. cesss.. ( sebab selalu org pi klinik dgn asben). dia siap nak bukak bibble dah kasi kat aku, aku cakap aku tgh tunggu asben dtg ambil sambil sengih. terus dia kensel nak berdakwah dgn aku.

second time ni masa aku dgn shukri. aku tgh shopping kat kedai second hand, cari sofa. aku tahulah kedai tu memang under kristian punya society, tapi sumer org boleh masuk kedai tu, nak-nak org yg sengkek mcm aku ni.dtglah sorang makcik tua (org lain) pi dekat baby aku. (masa tu shukri dlm car seat)... dia letak notes kecik kat dlm tu, dia buat tanda cross kat dahi anak aku dambil cakap " may jesus bless u " dan dia kasi aku senaskah bible kecik. aku tergamam kejap. aku sengih jer la mcm biasa, ckp tahnk you dan masukkan dlm kocek aku. ni kat rumah aku ni dah berapa banyak buku cerita bible anak aku dapat. tgh kumpul nak kasi kat org.

kalau nak ikutkan, sah-sah dia tahu aku ni islam sebab aku pakai tudung tapi tulah.. dia betul-betul nak sebarkan kristian. sebba notes yg dia letak dekat shukri tu ada tulis pengakuan beriman dgn jesus, percaya kepada jesus dan entah apa lagi la. ngeri aku baca dan cepat-cepat buang. ( masa tu dah balik rumah la)

itulah pengalaman ku dikunjungi pendakwah kristian. well.. ekceli ada banyak lagi... cuma peristiwa ni agak direct sangat.

sorry off topic ff:

Rate

1

Originally posted by eyzlyn at 17-4-2006 12:40 PM
er...

aku ni dah banyak kali dikunjungu oleh para pendakwah kristian. memula masa kat luar klinik. masa tu perut tgh sarat, 9 bulan. tunggu asben nak ambil. sorang perempuan tua datang, siap pak ...

ezlyn..
takut saya baca cerita u...
macam tulah duduk negara org ekkkkk

[quote]Originally posted by platinum8 at 17-4-2006 10:25 AM
Setuju sangat tu... kalau IMAN tak kuat memang mudah bg orang Islam terpengaruh kepada ajaran Kristian.. Nauzubillah... cara Paderi/pendakwah derang berdakwah memang halus dan mempengaruhi... tapi  ... [/quo

:setuju:

seram gak bace citer kowang nih...kalo aku ke..tetibe paderi datang kat aku...
aku teros cabot jek.. :lol

I lak rasa kat sini xde lak cam tempat you all ... xde lak jumpa pendakwah and people here dont really give a damn....

Dulu ada budak muda duk tekan loceng umah nak introduce me to the "seth" ... sikali FIL terserempak, abih kena maki, lar ni langsung x nampak btg hidung muahahaaaa

Dah 5yrs duk sini x pernah lak approach by these people bila keluar, agaknya pun sbb ada pakcik singa kat sebelah muahahaaaaaaaaa

[ Last edited by  NadiaMurad75 at 17-4-2006 04:52 PM ]

Originally posted by NadiaMurad75 at 17-4-2006 04:50 PM
I lak rasa kat sini xde lak cam tempat you all ... xde lak jumpa pendakwah and people here dont really give a damn....

Dulu ada budak muda duk tekan loceng umah nak introduce me to the "se ...

:bgrin::bgrin:

Manis7474 This user has been deleted
Salam All,

Erm...my husband masa sebelum reverted to Islam..i bwk dia pegi dengar ceramah2 dari sheikh2 yg sama background mcm dia jugaklah..westerner n became muslim secara suka rela etc...kami tgk tape2..pastu bercampur dgn org2 yg betul2 follow Agamalah...

Alhumdulillah..kami ada kawan..wife dia singaporean n husband sama omputeh..tp mmg strict..pegi rumah dia..pompuan lelaki asing2..dia tak pandang muka kita ke apa..so my husband byk tanya soalan2 n mudahnya sebba diaorg sama background.

To be honest..i'm ver particular..tak boleh nk lebih kurang dgn Islam..tp bukanlah maksud i  memaksa..i just show him the way..dan ISLAM ni agama yg dah lengkap..semua soalan ada jawapan.

Nasihat i..you bwk husband u jumpa dgn org2 yg sepatutnya..kat msia ni lain sikit..dulu kwn i husband org
puteh nak kahwin..kena gelak2..kat pej.agama..tanya dah sunat ke belum..mcm otak takde..ntah apa2..tu
psl non-muslim abit sceptical...

Dan kita sebagai isteri juga kena bijak tackle dia..tak payah sibuk2 nak suruh pakai baju melayu or kain
pelikat mcm ada certain cerita i dgr...tp apa2..Doa kita..Inshaallah...setiap kali kita sujud kita berdoalah psl suami kita tu..di beri jalan petunjuk dan kemudahanNya.

Rate

1

Kat sini pun sama tak ada datang rumah nak sebarkan kristian. Kebanyakan orang2 kat sini lebih kepada free thinker nama je kristian, just follow the occassion only. Tapi dia orang tak ada pulak nak pengaruh kita. Mungkin orang2 kat sini tak pedulikan orang lain kot.

Originally posted by min_elskede at 18-4-2006 04:47 PM
Kat sini pun sama tak ada datang rumah nak sebarkan kristian. Kebanyakan orang2 kat sini lebih kepada free thinker nama je kristian, just follow the occassion only. Tapi dia orang tak ada pulak nak ...

Sebelum masuk Islam my husband dulu pun kristian ikut2tan... krismas, thanksgiving, easter day, good friday dan mcm2 day lagi mesti celebrate punya la.. tapi tak pernah pegi church... more into free thinker...

I dont think my husband or his family tu previously Christian. Tapi yang I tau kalau Christmas ke atau Easter, family dia orang sambut sakan betul. My sister in law punya rumah, christmas tree dia punya tinggi sampai ke dinding. Present nye pulak satu meja makan penuh. But I dont think dia orang tu pergi ke church untuk mass or whatever. Masa kahwin pun kahwin civil je. Masa my in law passed away pun tak de paderi atau special servis.

But for my husband sebelum dia masuk Islam dan kahwin ngan I, I ada attend special class kat mesjid negeri shah alam. My god father arrange kan. Nak tak nak, dia pergi jugaklah. Tapi masa courting dulu ada we all pergi kat Perkim dan satu lagi kat Ampang. Lupa pulak namanya. My god father cakap kalau nak belajar biar dua dua pergi sekali.

My anak-anak pula masa kat Malaysia attend nursery Islam. So dia orang dah start mengaji walaupun mengaji main-main. Tertib bila makan dan doa sbgnya.

Lagi satu I kat sini pernah juga ada dua kali mat salleh perempuan dan lelaki datang nak sebarkan Islam. Tak de I halau dia orang. I bagi tau pada mereka I ni Muslim dan thank you ajelah. Dia orang pun tak paksa-paksa atau biadap.

azwine This user has been deleted
salam semua.

azwine pun ada masalah gak ngan hubby. Alhamdulillah dia seorg hubby yg baik terhdp azwine. tapi terhadap Allah nie mmg susahnya nak ckp. Azwine ngaku azwine byk buat silap. dia converted pun because of nak kawin ngan azwine. sblm converted tu belajar jugaklah agama kat umah ustazah mmg nampak gayanya dia mmg bersungguh nak blajar tapi lpas kawin, lpas balik ke negara dia dia mula buat perangai. azwine ada gak suruh g kelas agama sama2 tapi dia xnak. kbtulan plak nie dia dah ditukarkan kat tempat baru yg jauh sungguh dr masjid. so azwine hanya ajar dia bila tgk mood dia ok jer.

azwine kdg2 buntu gak tak tahu nak buat apa. kdg2 tu bila citer bab agama jer dia mula tarik muka. pnah juga dia kata dia xnak blajar agama dia x minat. sedih hati azwine. dia pnah gak ckp dia x pcaya tu semua. adakalanya azwine berdebat gak dgn dia tapi cara baiklah. azwine benar2 buntu azwine sedar azwine kena betulkan diri dulu sblm hubby namun kdg2 tu x tahu nak buat mcm mana lagi nak tarik dia ke jln Allah. bila azwine citer pasal kebesaran Allah dia seakan mcm x pecaya so azwine tak tahu apa lagi yg azwine patut buat.