CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gam_gajah

ALL ABOUT : to spank or not to spank by gam_hajah & sha_n

Originally posted by eyzlyn at 12-4-2006 06:02 AM
saya ni dilanda kemalasan nak menaip hari ni, tapi sebab dah janjikan.sebagai mukadimah, berdasarkan kes yg diberikan tuan rumah, terdapat beberapa permasalaahn yg dikenalpasti:

1. ibu sakit
2. ...

eyzlyn, memula baca yg eyzlyn tulis tu, rasa kecik hati sgt. Siap tulis ngan huruf besar lagi tu. tp bila dah baca yg next punya tu, ok la, gam akn cuba buat

Originally posted by bLUe_jaMBu at 12-4-2006 09:33 AM
Saya tak tahulah orang (tapi rata2 saya baca kat sini nampak cam normal utk kita berasa marah dan terkeluar dari kelakuan biasa)..anak saya baru 8 bulan..masa 4 bulan pertama mmg saya akui saya cep ...

blue, gam pun dulu macam blue, masa dia baby lagi. tambah lak anak gam jenis suka nangis smp kitorang laki bini tak cukup tido, dah la nak kejer. anak gam ni mmg jenis susah nak jaga masa kecik dulu. meragam je.

Originally posted by alifinara at 12-4-2006 10:05 AM
Aku memang takut tengok org pukul anak sampai tinggalkan kesan. Cam mlm tadi, asben aku pukul kat montot anak sampai merah semata2 budak tu takmo keluar dr bilik air lagi. Sedihnya aku tengok monto ...

alifinara, mmg kengkadang anak kita ni suka uat benda yg naikkan darah kita ni. anak gam pun suka titiskan susu dia kat tila & bantal kitorang. anak gam takut semut. semua jenis binatang / serangga pun dia takut la. so gam ckp klw buat camtu lagi, nanti semut naik atas katil & gigit dia. so dia stop kejap aktiviti tu. Esok2 buat balik...

Originally posted by epalhijau at 12-4-2006 10:09 AM
well, epal pun kadang2 terpukul anak especially kalau masa tu kita tgh stress & penat..mudah sgt nak meletup....anak2 yg jadi mangsa..lebih2 lagi kalau buat perangai tak tentu pasal....aduhhh.. ...

samala kita, lps pukul baru nyesal tambah lak bila tgk dia tidur tu...

salam gam gajah...

akhirnya gam muncul kembali.  Ingatkan gam dah hilang ke mana dah...
Penat gak tu nak mereply tiap-tiap posting....

Hopefully gam, anak dan suami dah ok sikit sekarang ni.

Originally posted by NURMIMIE at 12-4-2006 11:22 AM
nak pukul tuh tak salah.. sepcially kalau tang dorang buat perangai tuh.. tapi kalau boleh, jangan ler selalu.. tak baik untuk kesehatan hehe..

dan kalau boleh, pukul tang kaki or tangan jerk le ...

mimie, mmg tak elok pukul selalu takut nnt diorang dah tak takut dah. gam pun jarang pukul anak tp yg hari tu la yg plg teruk. nyesal sungguh.

klw gam marah kt hubby, mmg gam sound direct kat dia tp kengkadang tu tempias tu mmg kena gak kat org sekeliling. mmg sah kena masuk kelas ni

Follow Us
Originally posted by Amiizaa at 12-4-2006 11:33 AM
gam_gajah

siannn kat anak u......tapi bila kita marah, mana kita ingat dah  semua tuuuuu....
nak2 kalau die sepahkan semua toys......ada air tumpah sana sini...mandi tak ambik towel....air mele ...

amizaa, mmg gam ni kena turunkan standard kekemasan kat umah tu. pantang tul tgk benda berair2 & bersepah. kena buang byk sikap perfectionist ni

Originally posted by noamee at 12-4-2006 11:50 AM
membaca citer2 kalin disini..izinkanlah akak(dah terbiasa pnggl gini) bercerita sedikit k...bertapa bertuahnya seandainya pasangan itu mempunyai cahayamata yg sihat,normal...ginilah, bagi akak keiz ...

kak noamee, menitis air mata saya baca kisah akak. mmg bertuah saya ni, anak saya sihat & sempurna. patutnya saya kena bersyukur & lebih menghargai. isk isk mmg sedih tul la

Originally posted by melati-putih at 12-4-2006 12:09 PM
la nie dah cool down sikit tahap amarah tue..
memang betul kekadang tue geram ngan hubby tapi anak jadi mangsa
selalunye melati marah jek pukul tak de
ada pun pukul ngan dua jari kat tangan atau ...

melati, sesama la kita blajar kontrol diri. Gam sentiasa doa lps semayang tu, jgn smp tindakan gam (yg berniat nak mendidik dia tu) smp menganiaya dia, jgn smp gam abuse dia fizikal & mental. gam percaya bebudak skang ni tak boleh dididik ngan pukul lagi, kena guna saikologi, tp tu la kengkadang mmg terlepas gak.

Originally posted by angelina_jollie at 12-4-2006 12:11 PM
wat kak naomee....harap sabar bebyk ye....sedih bc cite akak........

memang itu ujian utk kesabaran d kerasionalan kita....

AJ d hubby pun x penah pukul anak teruk2...marah biasa d jentik je. ...

kat rumah gam, rotan pun jadi perhiasan je. rotan gam yg belon punya stik tu. lagi la dia tak takut.

Originally posted by xnakler at 12-4-2006 12:26 PM
aku rasa ank baru 3 tahun dah reti bhasa kira orait la tue...sian budak tue...hanya kerana tak kemas toys dia, kene blasah tahap gaban...:no: :no: ... tak baik di amalkan

xnakler, mmg gam xnakler amalkan, mmg tak jadi amalan gam pukul anak ni. yg hari tu mmg terlepas, emosi terganggu.

Originally posted by nashra at 12-4-2006 01:34 PM
pernah..

aku ni jarang merotan anak2..

selalunya aku akan tegur dgn mulut dulu..

tapi biasa la budak2..bukan nak dengar pun..lagi derang ligat..

bila aku dah pegang rotan baru tahu nak  ...

nash, nash mmg lembut dlm tegas, tegas dlm lembut.

Originally posted by pelicano at 12-4-2006 02:53 PM
Bagi aku tak salah kalau nak merotan/memukul anak as long as it does not become a habit. Kalau selalu sangat nanti anak kita jadi immune pulak. Lama-lama, dia pun tak heran. Kalau rasa kita ni sela ...

pelicano, nasihat u ni macam nasihat dr kaunselor la.... ada tokoh tu...insap kejap dengar.

Originally posted by dewi at 12-4-2006 03:05 PM
dulu dewi rajin beli rotan tapi selalu hilang rotan tu tah gi mana tah... pas tu rajin gertak anak mengalah kan mak rimau tapi jarang sgt anak2 dewi kena pukul yg rajin kena pukul keja , kerusi,  a ...

tu dia dewi, abih peralatan rumah kena balun. hehe...

Originally posted by zaliza at 13-4-2006 09:47 AM
mcm za kalu marahkn suara jer tinggikn.. anak za yg sulung tu 3 thn, kalu dah tahap melampau sgt2 tak tahan terus jer babab kaki atau tangannya atau pun kat punggungnya... biar dia menangis dan sek ...

klw gam tinggikan suara mmg anak gam buat tak heran je. dia mmg tak takut ngan gam la. klw ngan hubby, hubby jeling je dah kecut perut.

Originally posted by matabesar at 13-4-2006 11:14 AM
mata baru je bantai anak (lelaki, umur 7 tahun) ngan wire charger MP3 ada la 3 - 4 libasan. wayar tu tak le besar. tapi kira sakit jugak le. mata ni pregnant 8 bulan. tau ler kalau dah mengandung t ...

mata, klw anak jenis menjawab ni yg lagi menaikkan nafsu amarah kita kan. anak gam skang ni pun dah pandai menjawab. siap cakap nak bagitau abih kat papa dia, nenek, atuk gombak, atuk ipoh & opah. gerammmm je.

Originally posted by putubambu at 13-4-2006 12:42 PM
betul tu nash..sorang marah..sorang lagi diam..

biasak lah bila dah jadi parents ni..
kalau tak pukul anak mmg tak sah..

tapi kalau diikut-ikutkan..hubby aku lagi garang dpd aku..
aku garan ...

lembut hati hubby putu ni. jarang org laki smp nangis sbb pukul anak

Originally posted by zoe_bear at 13-4-2006 04:31 PM
aku ada 2 org anak..yg sulung tu very good boy dan yg no.2 very notti...
tak tahan aku rasanya...baru 1 tahun setengah tapi dah pandai memanjat atas meja makan..
aku nie jenis tak suka pukul anak ...

kak fie, gam rs FIL gam pun mcm FIL kak fie masa dulu. Very protective smp rasa geram sgt kat dia instead of geram kat anak. ada satu hari tu, anak gam buat perangai, gam amik hanger, bukan nak pukul, saja nak bg takut je, dia sipa bawak lari anak gam tu & ckap 'jangan' kat gam. gam mmg bengang sangat masa tu. dlm hati cakap eh eh apsal lak org tua ni, over plak. smp skang klw gi umah FIL, mmg gam balik ngan hati yg bengkek la.

Originally posted by zoe_bear at 13-4-2006 04:31 PM
aku ada 2 org anak..yg sulung tu very good boy dan yg no.2 very notti...
tak tahan aku rasanya...baru 1 tahun setengah tapi dah pandai memanjat atas meja makan..
aku nie jenis tak suka pukul anak ...

zoe, anak gam pun w/pun pompuan, amat la lasak ms kecik dulu, panjat memanjat ni mmg xtvt normal bg dia. sampaikan kitorang ni baru je beli meja mkn, dulu takut sgt nak beli meja mkn, meja mkn kan tinggi, sbb dah tau dia mesti akn panjat nyer. bebudak skang mmg cam tu kot, laki pompuan mmg lasak

Originally posted by kopipahit at 13-4-2006 09:40 PM
perangai anak2 ni memanglah blh mencabar kesabaran mak ayah seme..lebih2  lg kalo jenis yg cepat naik angin... cam kopi gak.. memang cpt marah kalo tgk anak kelahi ke..degil ke...cuma  jarang pukul ...

kopi, gam pun senasib ngan awak. tp bapak gam ok lagi, mak gam mmg tak tunjuk langsung kasih sayang kat anak. gam lak 2 beradik je, adik gam lelaki. adik gam mmg kamceng ngan bapak coz dulu bapak gam teringin sgt anak lelaki. gam la yg terkontang kanting. dah la mak mmg tak heran kat kita, bapak lak asyk ngan adik je. klw kena pukul mmg tak pujuk ke, explain ke. pandai2 la sendiri. bila dah blajar jauh, kira lebih berjaya la dpd adik gam, baru la mak approach gam sikit demi sikit. skang ni kira dah ok la. gam pun tak dendam pada parents cuma klw terkenang zaman kecik tu mmg meleleh air mata. sblm kawin lagi gam dah nekad, berazam tak nak buat camtu kat anak. tu la sentiasa berdoa kat Allah jgn smp tindakan gam boleh abuse anak gam fizikal / mental. jgn smp anak gam rasa apa yg gam rasa dulu. adoi la... mula la meleleh ni....