CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nizam_muse

PUISI CINTA

Originally posted by dewberry at 8-11-2006 11:05 AM

ye la mem..ade org nun di seberang sgt eksen arr...mentg2 la org seberang..kita org tmbak ni idok le dipandang...hahaha...

setakat ni sihat walafiat la..hehehe...mem camne?

dia eksenn ya? hehe, dia tak pandang tu bukan sebab dia di seberang, tapi mata dia telah rabun kerana cintanya yang buta......:lol bila hati telah di butakan cinta, susah nak nampak alam nyata.......kecuali terkejut dari leka.

mem sihat juga, abang sayang pergi bertapa, mem di teratak uruskan sawah ladang, sampai musim menuai kelak.

Dew dah penuh ke ilmu di dada? atau masih perlu bertapa?

Originally posted by memories at 8/11/2006 11:11 AM

dia eksenn ya? hehe, dia tak pandang tu bukan sebab dia di seberang, tapi mata dia telah rabun kerana cintanya yang buta......:lol bila hati telah di butakan cinta, susah nak nampak alam nyata. ...

biarlah org di seberang terus eksen n terus buta kerana mata xde sparepart..klau ade pun mata batu je...hahahhaa...

rasanya masih perlu bertapa...byk lg yg perlu dituntut..perlu lagi menuntut ke negeri china...aiksss, abg syg juga turut bertapa???  adakah kami sama seperguruan?  muahahaha....

hehehe..ni lepas raye ni tiba2 ckp mcm hangtuah hanglekir hanglekiu ni pehal...t'lebih mkn dodol?  hahaha...

[quote]Originally posted by memories at 8/11/2006 11:11 AM

dia eksenn ya? hehe, dia tak pandang tu bukan sebab dia di seberang, tapi mata dia telah rabun kerana cintanya yang buta......:lol bila hati telah di butakan cinta, susah nak nampak alam nyata. ... [/quote

ade jmpt openhouse nihhh..mkn, mkn, mkn, mkn n mkn lagi...selagi x habis syawal..jum mem...

Originally posted by dewberry at 8-11-2006 11:46 AM

biarlah org di seberang terus eksen n terus buta kerana mata xde sparepart..klau ade pun mata batu je...hahahhaa...

rasanya masih perlu bertapa...byk lg yg perlu dituntut..perlu lagi menuntu ...

abang sayang pergi betapa, tapi sebelum pergi mem dan dia telah menanda tangani beberapa perjanjian damai dan di menterai dengan janji untuk saling meng-.........dan saling men........dan juga cuba menjadi........,......., dan ....... mem juga telah berjanji untuk tidak.........

adanya.

akan hal adakah dia seperguruan dengan Dew, arakian maka mem berharap tidak lah kerana mem ini pen-jeles orang nya. juga mem kurang waras pemikiran jika melibatkan perkara perkara yang boleh menimbulkan cuak. mem telah suruh dia bertapa di gua yang hanya ada lelaki........

terlebih makan dodol la kut dew......hehe, jom open house? mem suka makan lemang.

Originally posted by memories at 8/11/2006 12:02 PM

abang sayang pergi betapa, tapi sebelum pergi mem dan dia telah menanda tangani beberapa perjanjian damai dan di menterai dengan janji untuk saling meng-.........dan saling men........dan juga  ...

hahahahaa..tu dia..arakian sayugia bagai...

alaa xpe arr seperguruan...leh tlg tgk2 kan si abg syg...hehehe..tgk je x luak pun si abg syg tuh...kedekut ahhh...hahahha...

mkn nsi myk je td..dh xleh sumbat dh lemang ktupat dodol wajik bagai...dh kuar dr majlis bru sedar lupa minum air..nk patah balik minum mcm x munasabah je sbb dh siap salam dh tuan umah alih2 dtg smula...hahaha..singgah 7E la bli air..

huh! bulan ni asek mkn je...byk undangan openhouse...smpai perut pun dh nk t'barai t'burai dh...hahaha...

Originally posted by dewberry at 8-11-2006 12:58 PM

hahahahaa..tu dia..arakian sayugia bagai...

alaa xpe arr seperguruan...leh tlg tgk2 kan si abg syg...hehehe..tgk je x luak pun si abg syg tuh...kedekut ahhh...hahahha...

mkn nsi myk je td ...

hi Dew

Ader ke lupa minum air........hehe, lawak betul. bestnya macam macam ada ya. wajik pun ada. mem suka semua kuih berasaskan pulut.....

hari ni mem lunch makan pasta.....ok lah pasta home-made.

tentang seperguruan tu.......heheheh, permintaan dew di tolak mentah mentah. arakaian sayugia di ingatkan, bahawa si dia tu rupanya boleh luak kalau di pandang orang. jadi untuk tidak membahayakan kesihatan dia, dan degup jantung dew yang mungkin akan bergerak kencang, saya rasa elok lah tidak seperguruan. bukan apa.......saya cuma memikirkan kepentingan Dew dan dia.........

dan satu lagi.........degup jantung saya pulak akan kencang kalau dew dan dia seperguruan. atas arahan doktor, sila berada jarak 1000 Km dari dia, di ketinggian atas paras laut.

Follow Us
Originally posted by memories at 8/11/2006 01:23 PM

hi Dew

Ader ke lupa minum air........hehe, lawak betul. bestnya macam macam ada ya. wajik pun ada. mem suka semua kuih berasaskan pulut.....

hari ni mem lunch makan pasta.....ok lah pasta ...

hehehehe....wah wah wah untungnye si abg syg itu yeee...ditatang bagai petrol yg mahal...seliter 2hengget tuhhh...hahaha...

uhhh mem kenyang nye mem...gi openhouse lg ptg nihh...x larat nk mkn dhhh..asek mknn jeee...mjlis ttp pegi..memenuhi undangan kan wajib jika mmpu...hehehe...

Originally posted by dewberry at 8-11-2006 10:34 AM

ellehhh..eksennn..xpe...ape diharap padi seberang...hehehe..

bukan eksennn la....kalu org tak sudi, saya pun tak hingin.....kalu org jual mahal, saya plak lagi la tak nak mengatal.....

Originally posted by memories at 8-11-2006 11:11 AM

dia eksenn ya? hehe, dia tak pandang tu bukan sebab dia di seberang, tapi mata dia telah rabun kerana cintanya yang buta......:lol bila hati telah di butakan cinta, susah nak nampak alam nyata. ...

aku tak buta kerna cinta
aku tak leka kerna sesiapa
aku masih lagi ada
masih berpijak di bumi nyata

hahahahaha, memories pandai shj awak ngata saya ya

Originally posted by dewberry at 8-11-2006 02:33 PM

hehehehe....wah wah wah untungnye si abg syg itu yeee...ditatang bagai petrol yg mahal...seliter 2hengget tuhhh...hahaha...

dew,

abang sayang tu, kalau jadi petrol, dia adalah jenis 'leaded petrol'...walau menyebabkan sedikit pencemaran, tetapi amat berkesan menjaga engine dan sebagai anti knocking....(of the heart) hehe.

bosan tak dengar orang jiwang Dew? :bgrin:

Originally posted by dewberry at 8-11-2006 04:09 PM
uhhh mem kenyang nye mem...gi openhouse lg ptg nihh...x larat nk mkn dhhh..asek mknn jeee...mjlis ttp pegi..memenuhi undangan kan wajib jika mmpu...hehehe...

ni yg jeles ni. open house manjang ya. nanti montel baru Dew nak ingat dunia.....:lol

Originally posted by BingkaUbi at 9-11-2006 01:06 AM

bukan eksennn la....kalu org tak sudi, saya pun tak hingin.....kalu org jual mahal, saya plak lagi la tak nak mengatal.....

bak kata orang tua tua....pinggan tak retak, nasi tak dingin? hehehe. I like the attitude.

kalau orang jual mahal, saya selalunya akan laybuy......hehe.

ps: abang Halim,

Poem saya "I wish" tu dapat 2 kedit jer? hehe, itu sajakah nilai hasil kerja saya? hmm.....masa saya wat tu, saya pasan ok gak poem tu. rupanya taraf 2 kedit jer ke abang halim?  lawak la abang Halim ni.....hehe. :bgrin:

hari tu beraya best tak abang Halim? lamakan cuti?

Originally posted by memories at 9/11/2006 09:20 AM

ni yg jeles ni. open house manjang ya. nanti montel baru Dew nak ingat dunia.....:lol

hahaha..tu la pasal..hari ni ade lagi dua openoffice...makan lagiiii....

Originally posted by memories at 9/11/2006 09:18 AM

dew,

abang sayang tu, kalau jadi petrol, dia adalah jenis 'leaded petrol'...walau menyebabkan sedikit pencemaran, tetapi amat berkesan menjaga engine dan sebagai anti knocking....(of the hea ...

x ahhh..mane de bosan..tumpang gembira mendengar org tu berbahagia hati mekar kembang bunga cinta setaman...heheheh...

Originally posted by memories at 9/11/2006 09:23 AM

bak kata orang tua tua....pinggan tak retak, nasi tak dingin? hehehe. I like the attitude.

kalau orang jual mahal, saya selalunya akan laybuy......hehe.

x payah tunggu retak mem..hempas je terus gerenti pecah berderai bersepai...hahaha...

Originally posted by BingkaUbi at 9/11/2006 01:06 AM

alaaa...ayat mcm ayat majuk je...jgn arrr...hehehe...

Originally posted by dewberry at 9-11-2006 11:25 AM

hahaha..tu la pasal..hari ni ade lagi dua openoffice...makan lagiiii....

hmm....dew dah lah sebut open house. mem tengah lapar ni. tadi janji dengan orang nak makan pukul 1. tapi sekarang perut dah menggigit lapar....hmm.

ikut dew boleh? nanti kalau tuan rumah tak kenal mem cakap jer tersilap rumah, atau mem pakai topeng......

Originally posted by dewberry at 9-11-2006 11:28 AM

x payah tunggu retak mem..hempas je terus gerenti pecah berderai bersepai...hahaha...

a ah, tak payah retak menanti belah. kalau rasa rasa nak retak, hempas jer, lepas tu beli pinggan lain.....wakakaka!!