CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 265287|Reply: 2512

EUROPE.....here I come..

Close [Copy link]
pakej ni kengkawan aku tengah pujuk2 aku joint.....jelajah eropah dgn kelana convoy iaitu coach camping holiday packages organised by Malaysian students in UK.  

Itinerary untuk 9 hari Europe Tour
B=Breakfast, L=Lunch, D=Dinner

Hari Pertama: London ke Amsterdam
Kita bertolak dari Park Lane (near Hyde Park), London pada pukul 8 pagi tepat utk menuju ke Dover, Dari sini kita ambil ferry. Pejalanan ferry 2 jam setengah. Boleh relax & window shopping dalam ferry. Bas akan melalui negara France dan Belgium sebelum sampai ke Holland dan utk menuju perkarangan camp site berdekatan Amsterdam. Pacak khemah masing2. Tak nak buang masa boleh main pool dekat restoran dalam kawasan camp site.  L,D

Go Dutch, Holland Hari ke-2: Amsterdam dan Volendam
Selepas breakfast, menuju ke Volendam, sebuah kampung perikanan dan pembuatan keju. Boleh cuba pelbagai makanan laut, bebola sirap yg popular kat sini. Boleh lihat banyak pelancong asing bergambar berpakaian Belanda macam susu cap junjung Dutch Lady. Volendam dibina dikelilingi oleh benteng tinggi yang memisahkan laut dengan daratan yang lebih rendah arasnya. Banyak kincir angin disini. Tengahari masa utk jelajah kota Amsterdam. Berpandukan peta anda diberi masa jelajah sendiri Amsterdam. Boleh tengok orang jual bunga tulip, museum Van Gogh (lukisan lama berharga berjuta2 dollar ada kat sini), museum Ann Frank dan lihat banyak bot mengelilingi terusan-terusan sekitar bandar Amsterdam. Jengah-jengah sikit red light district (boleh menyebabkan orang Asia culture shock!) yang memang terkenal di Amsterdam. B,D

Hari ke-3: Amsterdam ke Brussels
Menuju selatan Europe pagi ini. Singgah di  'Mini-Europe'. Dengan skala 1:25, semua mercu tanda Eropah yg terkenal Big Ben, bangunan condong Pisa, Eiffel Tower dan gelanggang acah kerbau di Seville, Spain telah dikecilkan. Melihat 'Atomium', struktur gergasi memodelkan molekul besi dibesarkan sebanyak 165 billion kali. Kemudian menuju Ibukota Belgium - Brussels. Seterusnya bergerak ke tempat bersejarah disini iaitu Grand Place dan melihat patung anak kecil buang air kecil yg terkenal 'Mannekin-pis' (waktu dulu kanak2 ini menyelamatkan orang ramai dgn kencing di atas sumbu bahan letupan). Waktu petang kita pacak khemah lagi, kali ini di camp site in Belgium. B,L,D

Luxembourg Valley Hari ke-4: Luxembourg ke Lauterbrunnen & the Swiss Alps
Di pagi hari, menuju negara terkecil Eropah, iaitu Luxembourg. Luxembourg City merupakan ibunegara Luxembourg. Kota berusia 1000 tahun ini telah lama menjadi jajahan keturunan pembesarnya bergelar Grand Duchy. Kota ini sangat unik dari segi struktur muka buminya yang berbukit dan berlurah, dikelilingi kota buatan manusia binaan dahulukala. Boleh tinjau 2 dataran utama ibukota ini beserta Istana Grand Duchy dan juga gua yang dibina masa zaman perang. Gua tersebut satu masa dahulu menjadi tempat persembunyian lebih 30,000 penduduk dari serangan bom. Kemudiannya akan meneruskan perjalanan memasuki Switzerland utk menuju ke tempat perkemahan di Lembah Lauterbrunnen buat 2 malam berikutnya yang merupakan lembah dikelilingi bukit bukau gergasi bertopikan salji dan dituruni beberapa air terjun. Sejuk bangat di sini. Pastikan bawa jacket tebal & sleeping bag bersama. B,L,D

Hari ke-5: Lauterbrunnen & Swiss Alps  Incredible views, cool experience - Switzerland
Ada masa sehari suntuk utk jelajah kawasan pergunungan, melihat Trummmelbach falls (gua unik dengan 10 buah air terjun mengkagumkan) ataupun try stamina utk mountain climbing, panjat gunung ganang sekitar yg indah. Boleh naik keretapi ke atas pergunungan salji (tiket RM500) Yang naik gunung mesti ada jaket tebal, sarung tangan, sport shoes, stokin 2 lapis dan cermin mata hitam.. B,L,D

Hari ke-6: Lauterbrunnen ke Paris
Perjalanan seterusnya menuju ke kota metropolitan Paris. Sepanjang perjalanan  dipersonakan dengan pemandangan tasik-tasik besar nyaman kawasan Interlarken waktu pagi, ladang-ladang anggur yg luas dan istana2 lama sepanjang jalan sebelum sampai ke suasana sebok sesak kota Paris. B,L,D

Eiffel Tower, Paris Hari ke-7: Paris
Jelajah Paris. Tempat-tempat menarik yg perlu diingat ialah Notre Dame Cathedral, Champs Elysees, Arc de Triomphe dan Eiffel Tower. Peta akan diberi utk menjelajah kota Paris. Naik Eiffel Tower, masuk Louvre Museum (gambar original Mona Lisa lukisan Leonardo Da Vinci bersemadi di sini). Waktu malam boleh ronda2 sambil lihat kilauan lampu kota  Paris yg bercahaya. B,D

Hari ke-8: masih lagi Paris
Jelajah Paris lagi utk satu hari, pergi ke tempat-tempat seperti Istana mewah Versailles, bangunan pencakar langit di La Defence ataupun melawat stadium Stade De France dan sekitarnya B,D

Hari ke-9: Paris ke London
Keluar dari Paris menuju ke pelabuhan Calais, dari sini kita naik ferry merentas Selat Inggeris utk balik ke England. Dijangka sampai London lebih kurang pukul 5 petang. Boleh pilih untuk diturunkan samada di Victoria Station ataupun Park Lane. B,L.  

Bon Voyage!

[ Last edited by  chumpon at 10-1-2007 11:08 AM ]

Rate

1

Package nie makan minum, accomodation ( campsite)  dan transport dia bayar....yg lelain tangung sendiri ( kalau nak masuk mana2 tempat menarik, bayar sendiri ) ..dia buat style camping ler ..tak silap kena bawak satu sleeping beg ker ape...dulu masa kat UK ada gak ingat nak masuk, tapi takde masa  dan duit ...hehehe...

Reply #1 shahgti's post

brp costnya Shah?  kalau mula dari London?  Makan sapa arrange?  ada masalah halal tak?  thanks

Originally posted by foundation at 17-4-2006 02:53 PM
brp costnya Shah?  kalau mula dari London?  Makan sapa arrange?  ada masalah halal tak?  thanks

Kalau nak info lebih go here

http://www.kelanaconvoy.co.uk/

Rate

1

Originally posted by foundation at 17-4-2006 02:53 PM

makan minum halal sebab student2 melayu kat sana yg arrange. tapi ringan2kan tulang bantu di dapur sebab konsep dia orang ni budget camping adventure. aku nyaris nak pegi dah last 2 years. tapi memandangkan flight ticket tak ngam dgn schedule dia orang aku pun cancel last minute.

aku pon cam plan pegi this end of may....or may be early june.....cover 6 countries...macam ko tulis tuh gak la....

tatau nak expect apa.....ingat nak sopping ...duit tarak....everything euros except switzerland.....

tapi pakej ko tuh nampak menarik.....sebab pakej sempoi2...boleh budget kan?? aku nih pakej mak cik2....so little money to spend ahh.....aku bukan makcik2 banyak duit pon....cuma aku nak tau apa boleh beli kat sana...

sapa tau jam patek phillippe yang paling murah kat swiss bape ekk????? tak de sale ke switzerland?????

Follow Us

Reply #5 shahgti's post

thanks. lagi satu kalau diorang cancel last minute, susah dgn flight arrangement kita - baca dlm page diorang tu ada masa diaorang cancel - or ni standard clause je?  aku memang teringin nak tour europe ni; setakat ni baru sampai london ngan paris je.

Originally posted by matmin77 at 17-4-2006 03:05 PM

Kalau nak info lebih go here

http://www.kelanaconvoy.co.uk/

thanks... menarik gak... bagusle idea geng yang organise benda ni.

shah, bukan ke May nanti hang dah nak pegi London??

bila aku baca part2 kena camping tu, sah takleh join.. dah tua2 ni tak larat nak bercamping2 most of the places aku dah pegi pun, except for Swiss (bila la aku boleh sampai negara yg cantik ni??).. kalau ada budget aku nak pegi lagi.. priority given to Italy & Swiss...

Originally posted by Airis at 19-4-2006 09:32 AM
shah, bukan ke May nanti hang dah nak pegi London??

bila aku baca part2 kena camping tu, sah takleh join.. dah tua2 ni tak larat nak bercamping2 most of the places aku dah pegi pun, except f ...

end of May ni aku pegi UK.

pakej europe ni my buddy tengah dok perangat aku utk next year program, sebab every year kelana convoy akan arrange pakej ni. tapi tak tahu ler aku boleh joint ke dak. 50-50 lagi. saja post pakej ni kat sini utk perangat korang pegi travel. :bgrin:

rasanya agent untuk kelana convoy ni opis dia kat Bangsar.. so ex KLIA la.. tapi dah tak ingat la nama co tu.. titan planet or something.. dia ada yg 9 days dengan 16 days.. tak banyak beza sangat pun harga dia..

:::

Biar benor.... what a small world... aku pun plan pi Kelana Konvoy end of May, duit cengkeram dah bayor dah .... jumpa di sana..di sana... di sana....:bgrin:

aiseyman, bagus giler pakej ni. sherrina kalau pi jalan2 ni bukan nak shopping sgt. lebih kpd nak kenal budaya, tempat dan paling penting, amik gambo byk2....tapi dorang ni memanjang dok dlm khemah aje ke?

Originally posted by pelicano at 20-4-2006 01:30 AM

Biar benor.... what a small world... aku pun plan pi Kelana Konvoy end of May, duit cengkeram dah bayor dah .... jumpa di sana..di sana... di sana....:bgrin:

waahhh....seronotnyer.  balik nanti jgn lupa share kat sini okeh.

terasa nak gi sekali lagi tempat2 tu,nak kutik kenangan silam disepanjang jalan kenangan
tapi terus ternag tak minat style tu .. ..sejak zaman anak dara hingga zaman berkawin mawin dapat anak, tak minat travel style backpack dan khameh nie. Nasib baik dapat hubby yg tak suka juga cara itu.

Originally posted by pelicano at 20-4-2006 01:30 AM

boleh tengok gambar2 student malaysia & indonesia yg ikut kelana convoy kat link ni....

http://hafiz.fotopages.com/?entry=220353
http://agamtia.multiply.com/photos/album/20

Rate

1

tiket kapal terbang tak termasuk, ek?

Reply #16 shahgti's post

Waahh...meriah sungguh... hari tu kawan aku yg penah pegi dia kata orang dari China pun ada sekali ikut Kelana Konvoy ni...aku hope weather tak sejuk sangat nanti...

Shah...ko tak nak stay back ke kat Europe tengok World Cup sekali :bgrin:

Sherrina.... flight ticket sendiri sponsor.... rasanya boleh mintak cabin kalau tak nak tidur dalam khemah tapi ada extra charge kalau tak silap....

Originally posted by pelicano at 20-4-2006 11:27 PM
Waahh...meriah sungguh... hari tu kawan aku yg penah pegi dia kata orang dari China pun ada sekali ikut Kelana Konvoy ni...aku hope weather tak sejuk sangat nanti...

Shah...ko tak nak stay back  ...

bumi eropah ni last year aku sempat gi  takat france jer. memang hoping nak cover swiss, belgium, luxembourg, italy, spain tapi masa tak mengizinkan. nak pegi ikut kelana konvoy ni or gi backpack sendiri jer. kalo nak gi backpack byk gak aku nak kena study. sekarang ni pun pelan2 dok kumpul info & tips about europe ni.  

my advice kalau ikut kelana konvoy ni kena banyak bersabor. sebab nanti akan ada mcm2 karenah dari peserta2 lain, terutama makcik2 dari Msia yg ikut grup ni. ada yg malas nak tolong2 masak... tau nak makan jer, malas tolong pacak khemah, tak mau buat housekeeping, guna toilet sampai kotor then tak tau pulak nak bersihkan dan mcm2 lagi. ada yg expect dpt layanan 5 star padahal benda ni berkonsepkan convoy. pendek kata sebagai traveler, memang kena sabau.

Rate

1

shah,
aisehh....lemah sungguh kalau makcik2 yg ikut. kan best kalau dapat team semua youngsters aje...sekepala beb :bgrin:

p/s: kalau total semua campur kapal terbang, souvenier dan misc, brape rm kene standby ek?