CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: shahgti

EUROPE.....here I come..

Close [Copy link]
owh yer ke.. tapi saya sgt jarang ketemu brg2 di Primark yg sama from one year to the other..
u ...
LelaRentaka7 Post at 24-4-2012 17:25

pegi time summer sale.. hjg bln june.
    bj bdk kat primark pun 3 lai 2 pound. 2 lai 1 pound pun ada..

sebulan lg nak ke Italy ngan swiss. dari Como nak ke Lucerne naik train. tengok raileurope.com train dia x kerap dalam 6 trip sehari. perlu ke kita book siap2, sebab tengok fare dia non refundable tu tersirap skit

Salam 1Malaysia

Saya baru sahaja balik dari percutian eropah mulai 17 April hingga 7 Mei (baru sampai jam 6:30 padi tadi). Saya ingin mengucapkan ribuan terimakasih kepada semua di forum ini kerana banyak maklumat diperolehi disini, terutamanya yang memberi cadangan, pandangan dan juga komen.

1. Perjalanan

Perjalanan saya terpaksa disusun semula 2 hari sebelum bertolak atas sebab2 tak dapat dielakkan dan ia bermula di Colongne (2N), seterusnya Munich (3N), Budapest (4N), Prague (4N), Berlin (3N) dan akhirnya di Frankfurt (3N).

2. Perbelanjaan

Cost bagi Flight+Train/Transport/Hotel/Fees/Hop on off/makan minum /melepak dan minum cafe+ice cream/ Bil Klinik + ubat-ubata sepanjang disana = RM21,455.00
Shopping handbag/kasut/jaket/parfume = RM4,060.00
Hard Rock T.shirt/sweater/magnet/cap(Cologne/Munich/Budapest/Prague/Berlin= RM1,450.00
Baki Tunai = Euro125
Baki travel Cheque = Euro500 (emergency)
Baki Tunai USD500 (emergency)

So ini mungkin boleh membantu sesiapa yang nak buat bajet, ini adalah untuk dua orang yang berbelanja ikut keinginan masing-masing mengikut dana yang diperuntukkan dalam trip ini.

3. Kesimpulan
3.1. Tempat Paling Menarik pada saya: Budapest
3.2. Minuman seperti espresso dan kopi lain: tidak selazat di Itali
3.3. Makanan seperti cake : di Chocholate Museum di Koln lebih mantap
3.4. Makanan Halal : Kebanyakan kebab so saya memang jarang beli setiap kali di europe
3.5. Makanan dan Minuman Lain : saya amik yg no rum/alchohol bagi desert + cake + gelato
3.6. Saya suka ambil hotel yang ada breakfast, dapat makan roti yang pelbagai, buah, minum panas + sejuk, telor rebus... dah mencukupi sehingga tengahari, so petang minum + makan cake di mana2 cafe
3.7. kerana asyik makan kek+gelato badan saya dah naik 3.5kg...

Akhirkata terima kasih sekali lagi kepada semua...minta maaf kerana saya jarang bukak thread nih..so mungkin ada yang ada reply post saya tidak dijawap..

Rate

1

tumpang tanya swiss/europe summer bulan June ni. so mcm mana perlu ke bawak bawak sejuk tebal?

tumpang tanya swiss/europe summer bulan June ni. so mcm mana perlu ke bawak bawak sejuk tebal?
cenkudu Post at 12-5-2012 08:11

bulan june dah summer...
bulan ni erratic sket..
ada hujan...ada panas..kdg2 tu end of june dah mula temp naik sangat panas..
ada kalanya pulak OK jer.. so I think you bawalah light jacket and light sweater..
if you dress in layers lagi selamat..

sebulan lg nak ke Italy ngan swiss. dari Como nak ke Lucerne naik train. tengok raileurope.com train ...
cenkudu Post at 6-5-2012 20:10

lebih baik book early..raileurope ada sale.. cuba tgk masih ada lagi ker tidak..
you naik dr mana? station apa?
dah compare train time di bahn tak.. bahn akan bg you accurate time train departs..
senang you nak pilih train nnt ..

Follow Us
masa i pegi 2006 reganya pun mcm tu..
    i pegi 2010 pun still lg dpt dgn rege tu..
    ...
proteas Post at 24-4-2012 17:15

sorri proteas..nk dptkn sikit pencerahan...airport tax ape yg u maksudkan ittew..?

Salam 1Malaysia

Saya baru sahaja balik dari percutian eropah mulai 17 April hingga 7 Mei (baru sa ...kerana makan kek + gelato, berat badan saya dah naik 3.5kg ..
LiaCarissa Post at 9-5-2012 00:51

hihihi .. i loikkke .. leh jadik geng !!!
kes ai pulak, bedal apa yang nampak sedap di mata .. halal of coz ..

paling yummy, makan pizza kat paris, ikut ati nak tapau bawak balik ..

Salam nk tanye. Antara europe n NZ, mane lg best ek? Dalam planning nk g holiday :-)

Salam nk tanye. Antara europe n NZ, mane lg best ek? Dalam planning nk g holiday :-)
marry_markonah Post at 14-5-2012 13:56

Kalau nk tny best tak best,2-2 tpt ade attraction n kepuasan tpt masing2..
    Mcm nz kna sewa caravan bru berbaloi..sewa dlm satu group

NZ ni byk ladang.. kawah air panas pun byk..
jika bawa anak2, u pegi sini.. mmg anak2 syok, terhibur, tak nak blk..

europe ni kalau u pegi time winter, bdk2 sukalah..
tp kebykannya org dewasa yg gemar mcm soping.. sejarah

Salam , cend nak tanya , kalau travel dalam mid nov autumn ok tak ?..cadang nak ke swiss, italy, amsterdam, paris n london. Bulan 11 je ada cuti panjang..

Lagi 1 kalau nak ke europe biasanya turun di paris dan fly back ikut london ke cam mana ek ?

Thanks pada yang sudi menjawab.

plan nk pegi Prague hujung bulan ni...tetibe je ade peluang...x prepare ape2 lg..bg idea plzz.budget travel..thnx

Reply 1569# aishahahmad

Kak!!  Berry balik Malaysia my mom, my adik n my bosses kata i mcm kurus. camne tuh? hahahaha... amazing! sbb makan n melantak mcm nak gile gak kat sana. tp tu la maybe jalan pun tak ingat byknya...

Reply 1573# cendawan_liar

hi cendawan,
berry baru balik from europe + uk. Selalu org ramai yg beli tiket return london shj. Tp i beli haritu pergi paris and balik ikut london. hahaha.. mmg satu pilihan yg bijak sebab berry shopping sakan kat london.  so balik ikut sana mmg best.

Kalau bulan nov je ada cuti panjang, ill just go. Tak kesah je bila2 pun janji pergi. masa berry pergi baru2 ni, spring. siang panjang! kul 10mlm baru gelap kalau kat paris tu. mmg byk masa nak jalan2. tp kedai2 sana pun jenis yg tutup awal. so kitorang byk yg pi shopping dulu time kedai bukak... pi jalan2 after tuh. hahaha

Reply 1573# cendawan_liar

Meh ai try jawab.. Cen, i raser itu depends on whether u nak shopping ke tak atau kat mana nak u nak do your main shopping...so nanti tak de lah bersusah payah nak angkut barang ke  sana ke sini. So kalau u ada intention nak shopping and misalnya nak shopping paling banyak in london.. then you fly out london lah.. lebihkurang cam tuh..

Hmm bole  pakai ker ku punya pendapat nih?

marry_markonah Post at 14-5-2012 13:56

beb, yurop tu kan besar and banyak countries ..
hihihi ..
canne nak buat comparison tuh ..

tapi, kalau tanya, mana best, swiss ngan NZ, ai suka NZ lagi ..

Reply  cendawan_liar

Meh ai try jawab.. Cen, i raser itu depends on whether u nak shopping  ...
inamess Post at 19-5-2012 02:28

setuju ngan inamess .. cam ai, start dari london and balik pun ikut london gak,  rasa caca marba jer ..  
ni kes masa beli tiket tak buat research ..

u just imagine, masa sampai london, membuak2 hati nak shopping, tapi tak logik nak usung semer barang shopping dari london ke amsterdam, sambung usung ke swiss, then sampai ke london balik ..   
memang azab kekdah cenggitu ..

tu belum campur, beg beranak kat amsterdam n swiss ..
kalau naik airline derang pulak, sangat lah strict bab luggage nih ..
nak pack n re-pack, adesss, letihhh ..

Finally.....  my iti untuk my trip nih akhirnya dapat difinalisedkan dengan semua hotel rooms booked. Duit dah tukar tiga currency...  euro, pound and swiss franc.... crown chez tak jumpa.. so tukar from euro to crown kat sana lah nanti... huhuh... belum pegi tapi dah rasa penat tengok itinerary ku yang panjang berjela nih   hopefully things go well biar berbaloi all the time i spent on the net surfing for info

And by this time next week... InsyaAllah ku sedang bergambar sakan kat Zhanse Schanse ..r

Reply 1580# inamess

kak inamess.... lepas balik nak post-mortem report ngan iti akak yer...nak compare actual ngan planned...
boleh x akak sharekan kat sini...?

enjoy ur vacay...