CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: grugals

♥~*~PENDUA~*~♥

Originally posted by firdaruddin at 18-4-2006 10:02 AM
amin :pray: insaf aku jap..

sesekali kene la tarbiah org jugak....
bukan asik lagha sahaja....:nyorok:

topik gru nih agak menarik kalu nk dibahaskan.......hehehe

Reply #41 afja's post

ja bahaskan la..kiter nak tgkk...

Originally posted by firdaruddin at 18-4-2006 10:25 AM
ja bahaskan la..kiter nak tgkk...

kan dh reply kat atas tu... hehehe...

Reply #43 afja's post

mana cukup...

cukup la wat masa nih....... beri key word jek. senang nk faham..

grugals This user has been deleted
yup.... kalu ckp pasal takdir mmg x boleh nk lawan la. tp sblm tu kene ada konsep pencegahan. maknanya jgn la gatai2 buka ruang or sengaja tuk pasang dua ke apa... prevent is better than cure. TQ
saye berpegang pada fitrahnya seorg manusia..dan realitinya seorng manusia..manusia dilahirkan dengan pelbagai keinginan..memang kalau ikut dlm agama pun cegah lebih baik mengubati..tapi sebagai manusia kita ada perasaan dan tahap kesabaran..berani kah kita mengaku yg kita boleh setia dengan satu?yea kita berani..sebab kita berckp saat kita menghadapi gembira dlm satu hubungan..tapi apabila kita dlm kesedihan..pelbagai perasaan akan timbul..tu selepas berada dlm satu2 hubungan..dan pada saye..saye tetap berpegang..pada manusia ada tahap kesabaranya..sedang kan dlm agama juga ada berkata..jika pasangan kita setelah dinasihati berkali2..dibentuk berkali2..tidak gak mahu mengikut..tinggal kan lah pasangan kamu..jika ia akan mendatang kan masalah..mungkin dengan itu akan membuat kan ia sedar..

dan kalau berckp dlm alam percintaan..pada gru tuhan pun tak suka kita menyiksa perasaan kita..bukan bermakna kita senang2 cari yg lain..tapi kita ada hak memilih..tapi perlu ingat..jika kita memilih hanya utk puas kan hati kita..kita juga akan dipilih..

dan rasanya awak tak paham atau terlalu serius dengan apa yg saye perkatakan..dan tak paham apa sebaliknya saye perkatakan..takda seorg pun manusia kat dunia ni buat sesuatu perkara tanpa sebab..seperti yg awak kata>jgn la gatai2 buka ruang or sengaja tuk pasang dua ke apa<mesti ada sebab..sengaja tu camne?ada satu kes..dia ckp..saye nak kawan dengan awak..tapi saye tak mahu ada ikatan perkahwinan dengan awak..sebab saye ada isteri dan anak..dan saye bertanya balik pada dia..kenape mesti cari kat luar sedang kan awak bukan nak kan satu ikatan?dia berkata..dia tak dpt kat isteri dia apa yg dia mahu..iaitu persahabatan..kawan,dan bertukar idea baru..saye tanya kenape tak berbincang?susah katanya..
saye menganggap suami tersebut menghadapi konflik jiwa..atau mungkin dia tidak puas dengan apa yg deperolehi..TAK BERSYUKUR!!!!!

dan kita jgn terlalu memandang org yg pasang dua tu dia je yg salah..kita mana tau..sebelum tu dia dah berusaha..utk perbaiki hubungan yg ada..dan setelah tu kenape kita yg diduakan tidak memperbaiki diri?kenape kita tak tanya diri kita?kenape aku diperlakukan camni?tuhan pun mencipta sesuatu bersebab..

tu sebab saye tidak akn sekali2 menunding jari terhadap org camni..sebab saye tahu,manusia senstiasa melakukan kesalahan dan senstiasa akan melakukan kebaikan..kadang2 dia tak terniat nak melakukanya..tapi didesak perasaan marah,sedih atau bermcm lagi..manusia tewas..dari situ lah permikiran yg waras dan hati yg kuat memainkan peranan...kalau hati tak kuat..ko tak niat camne pun..tetap tewas jugak..tetap KALAH!!!

secara jujur saye ckp..saye sayang dengan sesuatu ikatan..dan sesiapa yg jadi kawan saye..akan mengakui..kalau kawan saye tetiba je senyap tak tegur saye..saye seboleh2nya..akan cuba berbincang dengan dia..sampai lah dia berckp dan terang kan apa yg berlaku..tapi kita tidak berhak memaksa org utk bersame kita..memaksa pun satu dosa..sebab kita mengacau perasaan org..dan apbila dia tak mahu dengar apa yg kita perkatakan kita harus diam..atau abaikan saje..

[ Last edited by  grugals at 18-4-2006 05:53 PM ]

Follow Us
Originally posted by afja at 18-4-2006 10:09 AM

sesekali kene la tarbiah org jugak....
bukan asik lagha sahaja....:nyorok:

topik gru nih agak menarik kalu nk dibahaskan.......hehehe
jgn lupa tuk diri kita sindri same..apa pun tq lah ada gak reply ikut topik..

hhmm..kalau takda topik serius camni..ko bukan nak masuk thread aku kan..cam lah aku musuh kau:nyorok:

dan saye nak tambah skit lagi..dari apa yg saye perhatikan..kebanyakan manusia..akan berkata sesuatu yg baik..atau ingat kan diri yg baik,atau bersumpah yg baik..semasa tengah perasaan tenang..dan manusia akan berubah..bila sesuatu yg buruk berlaku..dan segala pegangan dan motivate tuk diri habis sume lupa..tu sebab utk jadi manusia yg bahagia..niat.hati yg kuat..dan disertakan dengan tindakan yg wajar

senang citer aku pun pantang ada pendua ni..ko pendua kan aku ek?dah pk2 dah..tapi aku takda cacat celanya..ko nak berambus..pi lah berambus..pada gru senang je..

[ Last edited by  grugals at 18-4-2006 02:47 PM ]

ye aku faham apa yg ko cuba sampaikan tu.... tp realitinya byk kes yg aku tgk dan perhati.... suatu perhubungan tu berakhir sbb ada org ke3. yup x dinafikan.... sumer benda berlaku ada sbb dan hikmahnya.... tp benda2 tu boleh dielak sekiranya kita mahu. mcm yg aku ckp la.... prevent is better then cure. ko kene fhm istilah tu....

dan aku jugak bersetuju........ setiap manusia ini dibekalkan dengan pelbagai ujian dan cabaran. walau dlm bentuk apa sekali pun... bukan shj dlm aspek kejiwaan mahupun perhubungan shj.... tp byk bentuk kekayaan, kemiskinan, sihat n mcm2 lah... tp dlm kes yg ko utarakan ini.... aku lebih suke kalau setiap org tu menyelesaikan masalahnya terlebih dahulu dr cuba untuk mengambil jln mudah dengan mencari 'pendua' mcm yg ko ckp tu...

senarionya hari nih.........well. mula2 mungkin... just jd pendengar setia la kan... n then lama kelamaan.... mula la terjatuh cinta. pada hal masalah sedia menanti dah kat depan tu.... tp teruskan jugak.... dah terjebak dgn hubungan terlarang maksudnya curang...(mean bg yg dah kawin la ni aku ckp)... x ke saje nk carik mslh namanya tu. so sindri pk la senario nih.... x betul ke aku ckp... kenapa s cuba settle down jek dgn pasangan masing2... cuba dan berusaha la dulu. bukan take thing for granted shj. then... lps dah berusaha tu berdoa dan baru la boleh bertawakal pada Allah. ni x.... saje mancarik mslh.

anyway, just my opinion. peace....TQ
(lain org lain pendapat... dan lain pemahamannya)

ja aku tak ckp cari pendua tu..salah skit terus mencari..cuba ko baca apa yg aku ckp pasal nasihat mak aku tu..tu yg aku pegang dan akan buat jika aku berkawin..jika salah skit cerai2..sampai bilakan?

senarionya hari nih.........well. mula2 mungkin... just jd pendengar setia la kan... n then lama kelamaan.... mula la terjatuh cinta. pada hal masalah sedia menanti dah kat depan tu.... tp teruskan jugak.... dah terjebak dgn hubungan terlarang maksudnya curang...(mean bg yg dah kawin la ni aku ckp)... x ke saje nk carik mslh namanya tu. so sindri pk la senario nih.... x betul ke aku ckp... kenapa s cuba settle down jek dgn pasangan masing2... cuba dan berusaha la dulu. bukan take thing for granted shj. then... lps dah berusaha tu berdoa dan baru la boleh bertawakal pada Allah. ni x.... saje mancarik mslh.

quote ko kata atas tu aku dah terang kan kat quote aku ini>ni lah pengakuan pertama saye..kat cari..ada suami org yg suka cari kat luar..
dan kita jgn terlalu memandang org yg pasang dua tu dia je yg salah..kita mana tau..sebelum tu dia dah berusaha..utk perbaiki hubungan yg ada..dan setelah tu kenape kita yg diduakan tidak memperbaiki diri?kenape kita tak tanya diri kita?kenape aku diperlakukan camni?tuhan pun mencipta sesuatu bersebab
tetang kes aku yg aku paste skit tu supaya tak ketara sgt tu..hati aku kuat..mak aku ckp aku anak yg kuat..so setakat ni insyallah..aku masih lagi waras..dan cara mudah aku buat..tak layan dah org tu..tapi sebelum tu aku satu je nasihat kat dia..keinginan kita nak yg ingin kan sesuatu yg kita kehendaki..tidak akan kekal lame gembiranya jika kita menyakiti hati org lain..satu hari bila tua..sambil duduk..kita akn termenung..ni kah apa yg aku mahu dari hidup aku?dan kita akan keseorgngan jika kita terlalu memilih atas kehendak kita..

[ Last edited by  grugals at 18-4-2006 03:07 PM ]

Reply #15 firdaruddin's post

thanx fir...bkn nye kita x pernah tgk kan kisah benar rumah tangga begini..disebabkan ada pendua..ish2..ish

Reply #19 hardeyboyz's post

emm, baguih la hadi ni..teruskan lah sifat begitu at least gf hadi nanti rasa selamat jer.. :love:

ko biler nak ader yang pertama,hadi?

Originally posted by grugals at 18-4-2006 03:00 PM
ja aku tak ckp cari pendua tu..salah skit terus mencari..cuba ko baca apa yg aku ckp pasal nasihat mak aku tu..tu yg aku pegang dan akan buat jika aku berkawin..jika salah skit cerai2..sampai bilakan?

ler.... bukan aku dh bahaskan ke isu yg mak ko ckp tu.... kawin cerai... kawin cerai tu.... tu maksudnya mrk yg sedemikian x cuba tuk mencari jln tuk menyelesaikan masalah terlebih dahulu....... mmg perceraian itu dibenarkan tp alangkah baiknya kalau sama2 mencari jln untuk menyelesaikan mslh drpd bercerai berai. kan lebih elok biarkan masjid itu terus berdiri kukuh drpd merobohkannya tetapi dengan SYARAT HARUSLAH BERUSAHA UNTUK MENYELAMATKANNYA TERLEBIH DAHULU.... peace

aku yg weng di hari selasa, 18 APRIL 2006....

Originally posted by afja at 18-4-2006 04:27 PM

ler.... bukan aku dh bahaskan ke isu yg mak ko ckp tu.... kawin cerai... kawin cerai tu.... tu maksudnya mrk yg sedemikian x cuba tuk mencari jln tuk menyelesaikan masalah terlebih dahulu...... ...

Originally posted by afja at 18-4-2006 04:27 PM

ler.... bukan aku dh bahaskan ke isu yg mak ko ckp tu.... kawin cerai... kawin cerai tu.... tu maksudnya mrk yg sedemikian x cuba tuk mencari jln tuk menyelesaikan masalah terlebih dahulu...... ...
sebelum tu dia dah berusaha..utk perbaiki hubungan yg ada..dan setelah tu kenape kita yg diduakan tidak memperbaiki diri?kenape kita tak tanya diri kita?kenape aku diperlakukan camni?tuhan pun mencipta sesuatu bersebab

dah jawab dah...dah bersuaha...tapi setelah berusaha dan dibawah ni..selepas pelbagai usaha di buat

sedang kan dlm agama juga ada berkata..jika pasangan kita setelah dinasihati berkali2..dibentuk berkali2..tidak gak mahu mengikut..tinggal kan lah pasangan kamu..jika ia akan mendatang kan masalah..mungkin dengan itu akan membuat kan ia sedar..

pada gru tuhan pun tak suka kita menyiksa perasaan kita

kesimpulanya senang je..terjadi satu2 masalah dan kita tak puas hati..perbaikilah diri..jgn buat tindakan melulu..tu baru lah jatuh mencegah lebih baik dari mengubati..

dan apabila segala usaha telah dibuat minta kat tuhan pun sudah..nampak gayanya tiada penyelesaian..kita wajib tinggal kan sebab nya seperti ini>pada gru tuhan pun tak suka kita menyiksa perasaan kita,satu dosa..dan kita memaksa atau menyiksa perasaan org lain pun dosa..

kalau kita sayang dia merdeka kan lah dia..tu jln terbaik..tiada dendam.tiada sakit hati..tu kalau dah tak boleh diselamat kan lagi atau dirunding tu gru kata kalau..

tapi kalau rasa boleh go..buat lah..tapi make sure kita tak memaksa diri org lain

[ Last edited by  grugals at 18-4-2006 04:44 PM ]

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa......penatnyer baca..apa2 pun dlm setiap perhubungan mmg ader masalah...yg penting cara individu tu menangani masalah...hikhik...

lyda_f This user has been deleted
aku dah paham dah aper korang cakap...
penin.....:kant:

aku rasa sesuatu benda yang kita nak buat tu biarlah berlandaskan agama + motivate sekali....
yang lebih penting sekali...terpulang pada diri kita sebab hanya kita jer yang tahu siapa diri kita yang sebenarnya...:ah::ah:

Reply #56 grugals's post

yahoo...bleh kawin lain...

hahahaha...........sapa suruh baca....