CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: mariamaria

corned beef tak halal?

saya pun tak penah beli barang makanan yang diproses di negara china sebab selalunya, mereka hanya fikir halal pada dagingnya saja tapi caranya tak halal. mungkin jugak dah bercampur dgn daging babi. kita tak tahu...

sofia jarang makan corned beef, kalau nak makan sekali-sekala tu beli yang dalam pack je, ada yang dibuat oleh sykt islam spt ramli tu...

trurh, dalam kitab bible tu memang tulis babi tu haram ye? sofia tak tahu pulak. tapi kat astro tu, tengok mat2 saleh tu makan babi je...banyak lak tu.

Originally posted by sofia80 at 13-6-2006 01:47 PM
trurh, dalam kitab bible tu memang tulis babi tu haram ye? sofia tak tahu pulak. tapi kat astro tu, tengok mat2 saleh tu makan babi je...banyak lak tu.

ada, bukan babi sahaja tetapi banyak makanan  laut seperti sotong, udang, kerang, ketam dan lain kotor atau tak boleh di makan.

dlm Bible ia tak sebut haram cuma ia tulis Unclean atau kotor utk  makan oleh manusia.

memang ada ramai Kristian makan babi tetapi mereka ini sudah menyeleweng ajaran sebenar. Kitab Bible bukan menyelewen tetapi mereka ini aja yg lari dari kebenaran dan halal kan makanan haram ini. Semua ini punca dari Pope dari vatican yg menyeleweng ajaran Bible sebenar.

Ada juga segelintir Kristian macam saya masih mengamalkan mengikut Kitab Bible.

Mod bagilah credit dkt post dia orang ni ..sedap jer baca penuh sopan santun dan berilmiah

Reply #25 DARSITA's post

ok, nnt diberi...

Follow Us
kalau mod nak bagi credit lebih, kami terima dgn tangan terbuka.:nerd:

Truth, u ni SDA ke?

Originally posted by mariamaria at 16-6-2006 07:55 AM
kalau mod nak bagi credit lebih, kami terima dgn tangan terbuka.:nerd:

Truth, u ni SDA ke?

i bukan sda tapi sda juga konsep sama macam saya. saya ikut apa2 yg tulis di kitab bible. kalau benda haram...haram lah....kami juga tidak boleh menyembah benda2 patung atau salib kerana ia semua bercanggah dlm ajaran kami sebab tuhan itu    'roh'

err.. aku takbagi2 pun lagi. hehe.. harap korg bersabar la ye... nnt thread lain pun akan dapat gak dan most probably semua yg bg pendapat akan dapat kredit.. (maybe hanya utk posting starting may 2006 sbb masa tu saya mula menjadi mod di sini)

Truth, thanx 4 the explaination.

ff: tumpang lalu n tumpang tanya corned beef nie raser camana erk? makan ngan aper? maaflah terpaksa tanya sbb dekat carrefour saya ada nampak tak tahu brand aper tapi dalam tin kuning ingeredient bahasa arab...ada tanda halal..harap dapat explanation kat sini.

mamapooh.

Originally posted by mariamaria at 18-6-2006 03:59 PM
Truth, thanx 4 the explaination.

u welcome

Originally posted by mamapooh at 19-6-2006 05:38 PM
ff: tumpang lalu n tumpang tanya corned beef nie raser camana erk? makan ngan aper? maaflah terpaksa tanya sbb dekat carrefour saya ada nampak tak tahu brand aper tapi dalam tin kuning ingeredien ...

mama, cornedbeef ni rasanya macam daging lembu kisar biasa . tapi agak lembut dan penuh dgn lemak. biasanya org makan dgn roti. goreng dgn bawang pun boleh jugak. i tak tahu orang lain buat macam mana. tapi memang i tak suka sgt plus was-was sikit masa nak makan tu.ada jgk org campur dlm murtabak sebab lebih murah kalau dibandingkan dgn daging kisar.

Originally posted by mariamaria at 20-6-2006 05:41 PM

mama, cornedbeef ni rasanya macam daging lembu kisar biasa . tapi agak lembut dan penuh dgn lemak. biasanya org makan dgn roti. goreng dgn bawang pun boleh jugak. i tak tahu orang lain buat mac ...

tq yer maria for your information.:love::love::love:

Originally posted by mariamaria at 11-6-2006 05:03 PM
Q, u kat mana? sekarang ni kat sabah, memang selamber je diorang makan. tapi i memang dari dulu tak berselera tgk corned beef ni. perasaan was-was pun ada gak. tapi bila tgk kat tin tu adatanda hal ...

im from brunei... klu maria nak beli, boleh le datang sini... produk ni dijamin halal..dulu ada 2 versi..tin dan kotak..yg kotak tu jual letak dlm freez, tp yg tin letak kat shelf jer.. akan tetapi, skrang tin dah tak de...dan dulu harga cornbeef tin lebih murah..tak tau naper, walhal, isi sama jer beratnya... while harga cornbeef kotak ni berbagai, tak tentu.. from B$3.50-$4.90!! so, kena rajin survey la bila dah terliur nak makan... nama produk ni PDS cornbeef..

Originally posted by mariamaria at 19-4-2006 10:47 AM
aku ada kemusykilan sikit ni.
korang pernah tak makan corned beef? kat sabah ni melambak2 kat supermarket. aku pun kenal corned beef ni masa dok kk ler. aku musykil ler sebab mertua aku suka beli ...

senang jer actually ... kalau was-was, baik avoid benda tu kan?

Originally posted by mariamaria at 12-6-2006 14:11
darsita, yup. betul tu. cop halal corned beef tu sempoi jek. setakat cop halal macam tu, sape2 pun boleh tulis. pun bukan dari jakim pun. tapi kalau cadbury dari australia tu ada cop halal dari ker ...

Kalau Australia nyer certificate memang I trust....

kengkadang, senang lagi cari makanan halal kat negara asing dari negara sendiri. sana diorang tulis suitable for vegetarian tu conform buleh makan. cuma kena tgk sama ada contains alcohol atau tidak jer.

aku dulu suka makan corned beef jenama greatwall ni sedap tapi bila tau tak halal trus mak aku bagi kat kwn non-muslim dia. skang ni kalo lalu kat kat lorong makanan dlm tin tertengok plak corned beef ni terliur la plak tapi nak buat camner tak halal, ada ke corned beef yg halal. kalo kat sabah ni bukan tak sensitip bab makanan tapi kalo dah ada logo halal kira yakin la halal kengkonon la mcm aku ni mana2 restoren pun aku masuk yg penting ada tulis no pork tapi tengokla jugak kalo tmpat tu aku was2 aku tak masuk

wahhhhhh...topik lama masuk balik ni...

12
Return to list New