CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ReksakseHuduh23

perangai member yg korang plg nyampah..

pastuh nak gelak2 kat impian org

ek eleee ko bajet ko sape?

aku rase aku termasok dlm member yg dimenyampah kawan

sbb aku malas salin jadual..
exam bila pon tetau...
so..aku suh kwn2 aku roger aku..
pastu aku jugak malas salin nota...
pototstet je nota member

wlupon byak perangai aku cam dlm golongan yg tak disukai..
tp aku rase member2 aku ok jer ngn perangai aku..
tetau la kalu ckp blakang..tp stakat neh..smua ok dokie jer...
heheeheh..

Niat aku bukannya nak mengumpat ke apa cume saja2 nak kongsi cerita.
Saya harap kita dpt ambik iktibar drpd crita nih.

Aku don sebelah budak nih.Currently,aku ni dalam PMR.Aku biasa je semasa  lg pon x kenal rapat lagik ngan dia.Bila aku dah betol2 kenal,dia pon beritaulah yg dia lahir pd thn 1995.Aku dah terkejut rupa2nya dia ni umur bru 14 thn..Mmg aku percaya la sbb perangai mcmbudak2.Dengan muka sedonya lam bhs klntan..Dengan otak karton..Lagi pon muka
die ni cam karton pd pukul 7 mlm sabtu di ntv 7.

Dia ni selalu je kacau aku..Selalu nyanyi aku rasa nak hemok je ngan buku aku..
Tp dia baik la..Cuma perangai cam budak2 dah la otak karton..
Cikgu  selalu panggil dia Shin Chan bila nampak dia x fokus thus sebuah kelas
tergelak..Sian2 tp perangai cam budak2 tu la...Dah la selalu kacau aku..
Kadang org panggil die budak apa xnye umur 14 bru..Selalu kene buli sian..
Bapok dia yang x bg dia ambik UPSR,terus masuk form 1.Susah la bg die sbb kene
faham tu nih..:kant:

Sekian drku..

jom list pangai member korang yg wat korang nyampah.. aku byk sgt nk list..

1. aku plg nyampah org yg nk pinjam brg tp tk reti nk ckp dulu.. dah la tk reti ckp.. tk reti pulak ltk kat tmpt asal bl ...
ReksakseHuduh23 Post at 8-5-2006 17:07

aku mmg sgt paling benci org PENIPU...
benda2 lain aku leh maafkan lagi...
tp kl menipu...

perangai yg ako xsuke ek??
enth r...ako ni jenis yg x amik kesah sgt...
lntak r org tu mcm mn pun....biar r...asalkan dia happy sudeh...
bg ako klu kita dah kenal org tu...dah th perangai buruk dia yg kita x b'kenan kita try r tuk elak...sorry to say la kan...darpada kita ingat ap yg kita xsuke...then buat skit hati...
buat sakit otak....baik la lepaskan je...cari r altenatif lain....
xpun make a new frend....

manusia macam2 perangai...kadang2 kita pun ada kekurangan...jadi kalau ada yang x betul tu nasihat je la......

Follow Us
[b]sya x suka member :-
::penipu
::kaki kutuk org
::perangai x matured
::suka ckap besar
::mulut longkang/x reti simpan secret
saya mmgada sorang member camni, but smpai skarang x brubah. sya pernah tegur ngan member2 lain, tp die cam batu. x de effect la.. rasa nyampah ada, kesian pun ada. pastu perangai suka menunjuk-nunjuk tu yg wat sya rasa nak bagi buku sepuluh kat die...suara da la cam laudspeaker. x bleh duk diam. wat perangai cam bdk x pegi tadika. menyampah btul...

ermm...
ni time scha study dlu laa...

1. suke sgt mkn makanan yg scha beli,dpd megi smpai ke sos cili sume nye nk bedal yg scha punye...ape ingt mak aku tokey kedai runcit ke...
2. kwn bek ngn scha pon sbb scha jek yg ade kete kt dlm kelas tu...sng nk kuar g mane2...seb bek nk tong2 minyak,tp aku laa yg jd drebar nye....tensen!!
3. suke sgt pinjam harte bende scha,smpai kn boxie pon nk pnjm scha punye...
4.pkai laptop scha mcm harte bende sndiri...siap bg pnjm kt kwn len,pastu bile da masuk virus masing2 wat xtau jek...geramnyerr!!!
5. pasal laptop lagik,scha mmg jns mls nk smpn laptop dlm beg,mmg jns biakan laptop ats meja study...balik2 kelas jek die duk sedap lyn lagu kt dlm laptop scha sambil men game...pastu suke2 ati jek nk tmbh lagu dlm list player scha...da laa lagu ntah hape2,sakit jiwe nk dengor die psg lagu tu berulang2...bile aku psg lagu peberet scha berulang2 pndai plak nk sound scha...tensen!!

aku plak..paling menyampah bile org tu wat sesautu kebaikan..die nk org balas kebaikan die tu...
contohnye..kwn aku de kete..kami yg xmampu bli kete ni tumpanglaa kete die nk gi kuliah..tp bile kitorang kunun2 tersombong dgn die..ungkitlaa xkenang budi..time susah nk tumpang die..time senang lupekan die..wat de hell...

http://www.dapatwang.com/?id=saudagarwang

168# scha1008
1.Pasang password la laptop tu.Kena ingat laptop bukan tahan lasak cam pc.Aku pernah kena hardisk rosak pc.Last last aku halau dia terus dari bilik aku.Hangin aku.Tak mintak kebenaran aku pun.

2.Pasal kereta,kalau nak famous bawa la depa merata-rata.Jangan sekali2 pinjam kereta atau motor.Kalu kena saman tuan punya kenderaan sendiri  jika pembawa tidak bayar saman.

** patut la kau marah psl kereta kat 'siapa takde bf lagi'

149# nameloo

itu kalau ada kesedaran yang mereka salah...bolehlah dorang nk mitak ampon ker kan...ni 'kawan' aku nih, mulut puaka, pastu bile aku senyap (tanda protes/ x suke/marah) dia pon senyap...x mahu ngaku kesalahan... bila aku tulis kesalahan dia kat blog, tahu plak sentap... kemudian canang kat semua orang kononnya akulah paling jahat, paling keji kat muka bumi ni... sebab dah malukan dia... best x 'kawan' ak???

1.tgk handpon org
2.memaksa org --tensyen betui
3.nk pinjam duit buat muka sposen janji2 nk byr balik.kalu x nk bagi majuk tamo cakap smpai sebulan siap gosip2 pasal keburukan kita dkt kwn2 lain.kita juga kena pujuk.
4.surh menyalin nyalin hw etc.
5.bila mintak balik hutang buat muka kesian.nyampah
6.kawan sbb tranportation :@
7.ajak lepak tapi bila jumpa kwn lain tinggal kn kita sorang2 dia menghilangkan diri.
8.mengutuk pasal fizikal org.
9.kwn yg cepat give up dlm pelajaran.x mo usaha tanya cikgu ke apa ke.dia tido dlm kelas pastu celik suh kita ajar..haih
10.kawan yg suka buat kita jeles.haha (saya kuat jeles)

intanazlynna Post at 7-9-2008 12:17 AM

okeh nk kongsi sket pengalaman...aku pernah beri pinjam duit aku kat 'kawan' aku, dengan jumlah agak besar bagi aku, around rm500...sbb die budak tajaan JPA, biasiswa lambat masuk...x per, aku x kesah, dan aku pon mase bagi pinjam aku x cakap ko kne bayr sekian2 tarikh dan x pernah mitak sbb ak x reti mitak/desak org...

kemudian baru2 nih, aku hutang 'kawan' aku ('kawan' yg sama) rm160, dan pemiutang cakap, "ko bayar lambat2 pon x per, sbb ak nak saving kat tmpt lain, kalo ak pgg ak boros"...aku nk bayar awal, die ckp jgn bayar skrg...smpailaa ader satu masa nih di mana aku memg sengkek time tu...so, aku bajet nak bayar utang 'kawan' ak nih bile ak habis sem sbb nk bayar utang die gune duit deposit sewa umah+hasil jualan mesin basuh...x sampai pon ujung sem, die dh tuntut utang... 1st time die mitak gaya elok, ak ckp x der duit...2nd time die msg...ak x reply, sbb ak dgn family dan memg nk bayar utang die ptg nti slepas selesai kerja...mase ak kat umah ptg tu, die boleh plak bekeng ak mitak utang...kot ye pon ko nk mitak utang elok2 sket x leh??? ko ckp mase bg pinjam camner???ak hutang die pon x smpai 3 buln...mase bg duit pinjam die tuh rasa nk campak jer kat muke...yerla...kesalahan ak kat sini ak x terangkan kat die bila nk bayar sumer tu...x leh salahkan die...kesian die ek...aku nih memg keji..ish ish ish...

pastu pasal kutuk fizikal orang, 'kawan' ak (org yg sama dalam citer di atas) memg x sah kalo x kutuk ak...aku tahu ak pendek x der S-line mcm die...sumer mende nak kutuk...yerlaa gaya die sorang lah perfect...ade skali tuh aku tegur die dah naik badan die jawab "x per, laki suke" padahal sblm nih, beria nk lansing nk kurus x nk gemuk...then die kutuk sifat sekunder ak yg menyerlah, bile ak sound ckp die punye leper "x per, laki suke"...best kan 'kawan' sy...sumer ttg die org suke...aku bukan jeles ker aper ker...tp gaya die tuh menjengkelkan...mcm lah@nat

aku lak xsuke mber prngai cmni:

1- kedekut duit nak kua blanje mber tp mber kne blanje die slalu...bila org kua duit tong2 reramai wat beli mkn ker pe, wat xtaujer..tp bile mknn dh smpai join mkn tnpa perasaan bersalah.. bukan kedekut, tp sekali dua leh la, ni slalu sgt, mne tahan

2- yg terlalu berkira nak tolong mber. lau time nk siapkan keje die ker, ader bnde die kne wat, mintak tolong tahap xhengat punye, jnji per yg die nk tu siap.tp bila part mber len susah, bukan nak tolong, siap bg btk alasan ag, penat la. jauh la, panas la..time die tu org patah kaki ikut xpikir pulak.

3- yg suke mgta belakang2, padahal mgaku kwn baik..apakah..xpuas ati ckp depan la..ni dah la mgata, g mgata kat org yang baik ngn aku lak tuh..

4- yg ditolong tp xreti bersyukur..org dah tolong byk komplen lak..dah tu wat sndiri xnak..per kes??/

5- perasan bagus, perasan cantik,perasn glamer..ko sorg jerla yg yg paling terror kat dunia ni..xleh nak kalah ngn org, org beli baju RM 50, baju aku ni pun mahal tau, dkt RM100 harga die, padahal mcm la kitorg xtau brand per.. EH, ni Levis ori tau, peminat aku belikan..padahal terang2 tau ciplak..ari ni aku nak kua ngn budak yg minat aku tuh..die blanje aku wat treatment rambut..

last but not least- back staber..dpn ckp len, blkg ckp len..

tumpang lalu n tumpang bace...

p/s:    http://www.dapatwang.com/?id=chomellest    <---------- cube try click link nih jap...tq  

nak buat list gak.

1. kawan makan kawan-- ada pengalaman buruk la
2. susah tolong kawan-- mintak tolong mcm2 alsan, tapi kita slalu tolong dia
3. mengumpat-- aku paling tak suka ni. datang kat A, mengumpat B. datang kat B, mengumpat A, datang kat C, mengumpat A&B. padahal depan2 dorg pijak semut tak mati. aku tak paham tul. aku suka cakap camni-- kalau kau ngumpat org tu, jgn la kau terima kebaikan dia buat (contoh dia blanja makan ke). jelas2 tak malu. dah la ngumpat org tu, pahtu makan lak dari duit dia.
4. yang cakap pandai, buat tak-- kenal sgt org macam ni. bukan main cakap, tapi alih2 suh org lain buat.
5. org yg taknak belaja-- mintak buat something (contoh tugasan), kata tak reti, kau lah buat, kau kan pandai. aku plg anti ayat tu. aku tingin nak cakap,, aku pandai, kau bodoh la ye?
etc etc...

ni skdar luahan sikit je. tapi aku tak perfek. aku seniri ada kekurangan. list ni skedar menjawab soalan TT.

free loader..eiiihhhh nyampah giler..memandai je pinjam barang orang tanpa mintak kebenaran pastu buat harta sendiri.

perasan bagus,
pastu pikir sumer benda dia aje yg betul,
mmg nyampah tahap gil baban klau dpat member cmni:@

aku plg menyampah
-mbe aku bila ajak kuar mesti dia yg nakdrive kete aku tanpa aku offer pun pada dia
-bila dah janji nak kuar tiba je hari yg janji 2 tup2 dia boleh dia ckp dia ada hal lain plak
-mbe aku bila dia ckp walaupun terdesak guna duit dia x akan pinjam org lain, last2 bila dia terdesak dia pinjam gak duit aku..cakap x serupa bikin..dah tue liat plak nak bayar blk..
-bila mbe aku dtg umah nak on9 sekejap katanya tp bila dah ngadap laptop aku berjam2 lamanya..

paling menyampah kat orang yang complain tanpa mengenang hati tempat cerita complain tu.

contohnya; member yang dok merungut time form 4 dia tak ada couple (skrg dah bahagia dah family semua da restu)... merungut kat aku yang tak pernah ada boyfriend ni. kalau tak tau aku tak kesah. ni memang dah 10 tahun kawan dah tau luar dalam. BANGANG!

contoh kedua: merungut result turun. padahal dia tahu result aku lagi teruk.

nasihat aku, nak complain bertempat.

ha, senarai perangai2 manusia yg mcm taik:

1- orang yang baik giler dgn aku masa nak pinjam duit, tp bila dah pinjam, dia lari n menjauhkan diri drpd aku.. bila tuntut drpd dia, kena marah2..

2- orang yg dia tau dia buruk, tp nak kondem2 keburukan org lain.. tp bila kutuk keburukan dia lebih2, dia terasa plak..

3- orang yg selalu bersyak wasangka mcm semua manusia keliling dia ni jahat.. dia sorg je la baik... ntah apa2 ler...

4- orang yg kalo makan ramai2, dia paling liat nak kluo duit. mengharapkan balance duit2 org lain bleh cover mende yg dia makan tuh..