CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Nocturna

Silat Ghaib

silat ghaib????

ada ilmu kame hame ha ka tak pun bebola jiwa??

Originally posted by Nocturna at 10-5-2006 04:19 PM
minta maap laa kalo ape yg aku nak cite ni tak kena ngan tajuk nye..

nie pengalaman aku sendiri melihat ngan mata aku..aku ade beberapa kawan rapat yg blajar kat madrasah. cemane aku bole rapa ...

silat ghaib ada unsur-unsur syirik ke

hahaha korang cari ilmu hitam cuba cari ilmu putih... ilmu putih 2 mcm zikrullah... apa semua 2 la hayoyoyo

bukanlah silat ghaib cam tu sebab semua orang boleh tengok...

Originally posted by Nocturna at 10-5-2006 04:19 PM
minta maap laa kalo ape yg aku nak cite ni tak kena ngan tajuk nye..

nie pengalaman aku sendiri melihat ngan mata aku..aku ade beberapa kawan rapat yg blajar kat madrasah. cemane aku bole rapa ...

macam seram..tapi bes....wa rase mcm nak jumpa jek pesilat tuu...

silat ghaib ni takleh di percayai... kalau tak ada jin dalam badan... mesti khadam... silat ghaib ni kalau silap hari bulan boleh makan diri...

org yg belajar silat secara jujur adalah org yg ada ilmu di dada... dan org yg belajar silat dgn bantuan jin dada dorang kosong...

andaikata dorang ni berentap dgn individu yg penuh ilmu di dada...org yg memang khatam dgn silap... silap hari bulan mesti makan diri...

Follow Us
uish sape yg korek benang haku ni..

ingatkan dah bersemadi benang ni..

Originally posted by Nocturna at 12-5-2008 04:03 PM
uish sape yg korek benang haku ni..

ingatkan dah bersemadi benang ni..

adehhhhhhhhhhhh...bek lu dilit trosssssssss

Originally posted by Amiin_al_Kalam at 12-5-2008 03:16 PM
silat ghaib ni takleh di percayai... kalau tak ada jin dalam badan... mesti khadam... silat ghaib ni kalau silap hari bulan boleh makan diri...

org yg belajar silat secara jujur adalah org y ...

betollllllllllll

org yg ada ilmu di dada... dorang takkan bersilat dgn menggunakan kekuatan... tapi akal dan jiwa memainkan peranan...

tetapi org yg bersilat kerana menggunakan kuasa ghaib dorang bersilat dgn gunakan kekuatan...

kekuatan tak dapat menewaskan akal...

Originally posted by raudah at 12-5-2008 04:22 PM

betollllllllllll

apa yg betollllll wehhh...

pertunjukkan langkah silat cekik lu pada dorang cepat...

Originally posted by Amiin_al_Kalam at 12-5-2008 04:29 PM
org yg ada ilmu di dada... dorang takkan bersilat dgn menggunakan kekuatan... tapi akal dan jiwa memainkan peranan...

tetapi org yg bersilat kerana menggunakan kuasa ghaib dorang bersilat dgn  ...

jangan lupa pada iman...jika iman goyah...ia akan melangkau pada akal...so...sindrik mahu hengat...silat yg cermat adalah silat yang bertuankan tuhan yakni Allah swt bukan bertuhankan syaitannnnnn...

Originally posted by Amiin_al_Kalam at 12-5-2008 04:30 PM

apa yg betollllll wehhh...

pertunjukkan langkah silat cekik lu pada dorang cepat...

hahahahahaahha.....wa bagi bunga dulu

kalam nerh bersepoi2 bahasa toi... adeh bunga berkilo2... silat ghiab ni mesti invinsibleman ya ajar nerh... tapi kita xbleh balaja sebab kita xnampak hehe

Klaw mimpi harimau putih jinak dgn kita mcm mna, sebab aq da 2 kali mimpi mcm ni, thun ni jugak ...aq tnya kwan aq, dia ckp hrimau tu ada niat kt aq, risau jugak den

Itu jinlah tu...jangan disambut...bahaya...buat tak tahu udahhh....tingkatkan ibadah...cunnn..

apa kata @ariapersanta pasal silat ni?

Aku pernah 'pnjam' silat ghaib nie...(silat harimau) masa memuda dulu, nak cuba konon. Kalau tak silap, kita kene ada perasaan marah, baru dia cepat menjadi. Masa nak mula, kau pun mula lah nak membuatkan diri nie rasa marah, dia tengah-tengah nak masuk tetiba zikir aku naik, jadi "ilmu' tu sangkut tengah jalan.....apalagi, separuh keras ler badan aku...puas la, kelam kabut orang yang mengajar aku tu kasik keluar.....sejak tu aku tak pernah cuba...Rupa2nya aku nie,memang blurr...susah nak ada perasaan marah dengan orang......

tak pasal2 kena tag dalam ini posting....
ngapain looo

Assalamualaikum buat semua pembaca... saya menerangkan dari prespektif Persatuan Seni Silat Gayong Maarifat Malaysia (reg KDN 1176)

Persatuan Seni Silat Gayong Maarifat Malaysia memang mempunyai silibus Gerak Laksamana ataupun ibu Gayong yang mana membolehkan seseorang itu bersilat dalam jangkamasa yang singkat.

Bagi Yang tidak memahami hakikat "gerak" maka susah untuk diterangkan , siapakah yang menggerak kan kita dan apakah yang menggerak kan kita, dari mana asal pergerakan dan bolehkan kita mengawal gerak.

Gerak yang dikatakan khurafat ialah meminjam tenaga hayat makhluk lain , dengan erti kata ' seru' contohnya

"hai mambang tanah mamabang air mambang api ...berdampinglah dgn aku bantulah aku dalam bahaya ...."

atau

"wahai tok panglima putih ...bantulah aku"

seterusnya entiti jin/khadam dan yang sewaktu dengan nya itu akan menyerap kedalam tubuh seseorang dan menyebabkan seseorang itu mampu membuat perkara yang pelik dan diluar adat ...seperti melompat tinggi atau mempunyai kekuatan yang luar biasa.

amalan ini lah yang banyak terdapat di tanah melayu

amalan Ibu Gayong yang diajar oleh PSSGMM dan mungkin  juga ABJAD ialah penyerahan total kepada tuan punya "gerak' yang hakiki iaiatu ALLAH ... dengan permohonan berbentuk doa ,

kalau nak diterangkan panjang lebar juga ...

cukup sekadar ini dulu walllahu alam

Nocturna posted on 11-5-2006 02:39 PM
fuh...kawan aku pon camtu gak sisukon..die yg belajar silat harimau berantai cite kat aku..mase keci ...

saka budak yang tendang muka kawan hang tu tak puas hati ngan saka yang dok dalam badan kawan hang la tu... tu yg pi tendang tu... nasb baik tak jadi gaduh besaq....