CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: wacayasamalula

Jogjakarta, Indonesia [merged Syd]

Close [Copy link]
tempat wajib pergi kat jogja

1. prambanan

-tak tau apa cerita prambanan skrg, sbb masa gempa aritu byk yg rosak

2. borobudur

-better pergi awal pg, boleh tgk matahari terbit... stamina kena kuat, tangga bertingkat2....

3. gunung merapi/kaliurang

-sejuk kat kawasan ni, dpt pergi mlm ok, leh tgk percikan2, tp scary ah... kat kawasan kaliurang ni (kaki gunung, dlm perjlnan pergi @ blk) , try carik tempat yg ada jual teh poci... teh poci tu, air teh yg diminum dgn gula batu..gula batu mmg dia dh letak dlm cawan. make sure tak rendam gula batu tu lama2, nnt manis sgt teh tu... dingin2 minum teh hangat... asikkkkk....

4. taman sari @ water castle

-ada byk cerita ttg raja2, gundik2 kat tmn sari, better sewa org yg boleh cerita.. tp nasib la kalau terkena yg mintak mahal... tp cerita psl tmn sari ni mmg menarik, ada terowong yg dh tutup menghala pantai parangtritis....

6. kraton @ istana

-kalau nak masuk, kena tgk hari jugak.. sbb tak bukak hari2.... dkt dgn taman sari...
Buka : Senin - Minggu ( 08.00 pagi - 14.00 siang ) . Tutup jam 12.00 pada hari Jumat.

5. pantai parangtritis

-jgn pergi time public holiday la penuh... boleh mkn jagung bakar n minum air kelapa.... dpt tgk gumuk pasir pun ok... konon2nya sapa nak datang sini tak digalakkan pakai baju hijau, nnt nyai kidnap

6. malioboro

-tempat shopping sepanjang jln.. ada mcm2... ada kedai2 yg jual kain2, batik, jugak souvenir... kalau yg kat kaki lima tu, try mintak murah.. dgr kata, kalau ckp jawa, dpt paling murah, ckp indon dpt murah, ckp bhs lain dr tu kena cekik sket harga...

7. kota gede

-tmpt buat/jual barangan silver... ada anting2, cincin, brooch, brg2 perhiasan dll... buat pakai tangan, harga tak lah terlalu mahal (tgk brg jgk lah)

nanti kalau teringat, aku tambah lg...

gabanzack This user has been deleted
obviously melancong ke Solo/Jogja ni macam kureng popular spt Bali dan Bandung.... sebab tu macam tak ramai yg dapat share pengalaman mereka kat topik ni. Mungkin destinasi ni agak baru kpd org Malaysia di samping ciri-cirinya yg tidak sehebat Bali dan Bandung.

Ye betul. Personal preferences.. Tp wa suka Jogja dari Bandung.

slamat pagi sume...

wah...dah tak sabar nak gi jogja ahad ni...

Reply #164 zul_khaleeda's post

planning nk jln kemana aja nnt?

Aku cadangkan korang yg nak pegi Jogja tu gunakan cara nie...

1) Dari airport Solo, korang naik teksi pergi ke Terminal Bas Kartosuro.
2) Dari terminal tu, amik bas yg route dia joglosemar atau yg patas. Jangan amik yg murah sbb yg murah nie berenti byk tempat dan mudah ader pencopet duit.
3) Bila dah sampai jogja, korang arrangelah nak pegi mana korang nak. Bis kota dia banyak donk... tinggal loe pilih aja!

Aku dah pegi arituh... mmg not bad. Aku pun takes time utk stay kat Solo nyer hotel Novotel. Wow!!! Superb hotel! Dia punya kemudahan jakuzzi, spa, sauna, gym.. marvellous! Very the exotic dgn figura2 Jawa dan bau2an aromaterapi.

Follow Us
Originally posted by QueenLove at 7-4-2007 07:43 AM
tempat wajib pergi kat jogja

1. prambanan

-tak tau apa cerita prambanan skrg, sbb masa gempa aritu byk yg rosak

2. borobudur
h ...

Jalan Malioboro dgn Kota Gede tu bukannya Solo ker? Aper pon, aku rasa kita kena split cakap pasal Solo & Jogja.. sbb Solo nie dalam propinsi Jawa Tengah, dan Jogja ialah propinsi sendiri. Dua2 berbeza.

Jln Malioboro dan Kotagede di Jogja.

Tipin,

Nak tanya...berapa jam penerbangan dari LCCT ke Solo?

tengok kat eticket--dalam 1 1/2jam..

betulker?

Reply #166 Muntz's post

Muntz...

makna nyer hang tido kat Solo satu malam ke?

ade beza jam tak Solo ngan KL?

Originally posted by Muntz at 10-4-2007 11:18 PM

Jalan Malioboro dgn Kota Gede tu bukannya Solo ker? Aper pon, aku rasa kita kena split cakap pasal Solo & Jogja.. sbb Solo nie dalam propinsi Jawa Tengah, dan Jogja ialah propinsi sendiri ...

jalan malioboro dgn kota gede tu konpem kat jogja....

Originally posted by GAMUHU at 11-4-2007 01:13 PM
Muntz...

beza 1 jam

gabanzack This user has been deleted
cayalah Muntz.... dah sampai hang ye ke sana... senyap2 je tau2 dah sampai...

novotel solo camne rate dia? aku tgh survey hotel ni...mak aku suh ambik novotel

jogja plak ko stay hotel mana? Kalau ada no. contact bagus bagitau la sini..... kalau dpt macam pak supir yg kitorang dpt di Bandung mmg syoklah..... bagitau je nak pi mana, dia bawak.... peramah & tak lokek pengetahuan.....

Originally posted by TipinTakTipu at 11-4-2007 12:05 AM
Jln Malioboro dan Kotagede di Jogja.

Aku nie kompius lak.. sorry..

Originally posted by zul_khaleeda at 11-4-2007 08:48 AM
Tipin,

Nak tanya...berapa jam penerbangan dari LCCT ke Solo?

Penerbangan mengambil masa dalam 2 1/2 jam, lebih cepat daripada KL ke Bintulu. Aku hari tu quite lucky sbb mengambil masa cuma 2 jam.

Actually ko jgn confuse lak.. masa yg ditunjuk dalam tiket tu ialah masa ikut negara mana yg ko sampai. Katalah pukul 8.55 ko berangkat dari Indon, sampai kat Malaysia pukul 12.30, maka maksudnya pukul 8.55 tu WIB, 12.30 pulak Malaysia time. Jadi, estimated masa tu ialah 2 jam 35 minit.

Originally posted by GAMUHU at 11-4-2007 01:13 PM
Muntz...

Beza sejam. Klau KL pukul 8, sana pukul 7.

Originally posted by gabanzack at 11-4-2007 10:16 PM
cayalah Muntz.... dah sampai hang ye ke sana... senyap2 je tau2 dah sampai...

novotel solo camne rate dia? aku tgh survey hotel ni...mak aku suh ambik novotel

jogja plak ko stay hotel mana? ...

Novotel solo tu dia lebih murah kalau ko book awal... boleh cuba book kat http://www.accorhotels-asia.com/Novotel-Solo/default_en.aspx. Tak silap aku rate dia dalam Rp380.000.. lebih kurang RM152... superior room 2 single bed. Mmg nampak mahal, tapi ya Allah.. dia nyer spa, jakuzi, sauna, gym.. very the javanese ol' style dan harum semerbak sangat. Bilik hotel dia not bad, walaupun ada renovation kat situ, tapi tak ler mengganggu sangat. Dia punya breakfast boleh tahan, tapi aku SANGAT SUKA dia punya environment kat restoran tu. Kelas sangat! Actually waktu di solo aku nie jalan sorang2 jer.... best jugak venture jalan sorang2 nie.

Actually aku tak pergi pon Jogja tu. Aku rasa jadual aku 4 hari very tight. Jadi, aku amik kesempatan jalan2 tengok orang kat beberapa kabupaten di Jawa Tengah termasuk Solo.. antranya macam Boyolali, Salatiga, Ungaran dan Semarang. Setiap tempat ada keunikan masing2. Jadi tujuan aku ke Solo last time mmg nak ke Jogja, tapi kawan aku cakap, better aku pergi sana bila cuti panjang sikit. So, aku nie ikut jer lar. Lagipun budget aku nie very the tight, jadi ala2 backpackers gituh aku nie pergi explore tempat2 yg orang tak biasa pergi semua. Haha.. Korang yg bawak family jangan ikut aku.. aku nie bujang lagi jadi bebas ler nak backpacking nie semua. Hehe.

Pas nie tak tau nak pegi mana lagi. Aku mmg dah jatuh cinta dgn Pulau Jawa. Suka sangat dgn kebudayaan diorang yg unik tu.

Muntz...

La baru ku tau..

anyway..tks

Ko jgn gelak zul... aku kan dah cakap awal2 aku tak jadi pegi Jogja. Tapi macam sesuatu jer kan aku nie? Hehehe...