CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: valkries

JOM CERITA PASAL BAPAK KORANG

sedih bace kisah sepai....al-fatihah buat arwah ayah sepai...

Originally posted by dainese at 23-5-2006 04:21 PM

nak kate aku nih pandai sangat takde le sngt..upsr 1 a je, pmr 4a je tapi bile spm aku buat betui2.janji dapat masuk u...sebab aku pikir tak nak hampakan mak bapak aku....memang tak aku nafikan ...

betul la tu..lagi satu bapak kita tegas/garang/marah kita bukan saje2 dia nak buat camtu..kalau kita buat salah mesti la dia marah..aku sejak mempunyai anak ni baru paham bagaimana perasaan menjadi ayah..bila anak2 nakal mesti la kita marah..takkan nak marah tak tentu pasal pulak..kalau masa kecik dulu mesti selalu protes kenapa la ayah asyik marah je..buat itu salah..buat ini salah..ada je yang tak betul nye..tapi bila dah jadi ayah sekarang ni baru aku paham..hmm..

Originally posted by savvy_optra at 23-5-2006 04:22 PM
erm pasal pil khayal rasanyer

Originally posted by dak_ker at 23-5-2006 04:22 PM
dia kantoi dadah .. urine test positive ada dadah

oh pasal dadah ye..

pasal bapak ek...
mmmm.. aku panggil bapak aku abah.aku anak tunggal dlm keluarga aku jugak mmg manja sgt ngan abah aku masa kecik kata mak aku. klu mak aku marah sure abah aku backing. klu aku mintak gi jln2 abah aku sure tak hampakan. walaupun masa tu kami tak de kereta. ada moto vespa je.
abah aku polis, selalu outstation, tapi klu balik mesti beli gula2 kat aku. beli bukan sikit2, beli macam aku ni banyak adik beradik. mak aku suka bising sbb katanya membazir kerana aku ni jenis makan sikit2. suka simpan2.
bila aku dah sekolah abah aku selalu pantau kerja sekolah aku. walaupun manja, sebenarnya abah aku nimmg garang nak mampus.. ekekeke.. penah aku tak makan sbb aku tak hafal sifir. tiap2 hari mesti dia tanya aku 2x3 berapa? 4x5 berapa? huh bosan betul masa tu. aku jugak penah la merasa libasan tali pinggang polis tu. sakit siot..
masa aku umo 12 tahun abah aku diserang stroke, mak aku selalu ulang alik kehospital jaga abah aku. aku duk 1 org kat umah. terbiar. pas tu mak aku mintak opah aku jaga. aku penah nangis2 sbb mintak abah & mak aku balik. pasal apa kena duduk hospital. jenuh opah aku nak jawap. penah aku mengamuk kat spital mintak mak aku balik, masa tu bulan puasa. dah nak dekat berbuka aku mintak opah aku bawak gi spital. kesian kat org tua tu, tipon teksi & bawak aku gi spital. tapi nasib baik UPSR aku tak kantoi. aku usaha juga. dapat la result yg baik utk mak n abah aku.
setelah berubat abah aku byk pulih walaupun tak sepenuhnya. dia tak leh bercakap lancar & tangan dia tak kuat. tapi masih mampu berjalan & boleh bawa keta.
Tetapi masa 2003 dia jatuh, masa tu dekat kenduri aku bertunang, jenuh bawk berubat tapi tak baik juga sbb doc dah pesan abah aku tak leh jatuh. so dia hanya mampu mengesot jer. 2004 dia diserang katarak mata.punca kerana abah aku mengambil ubat darah tinggi dalam tempoh yg lama. mmg ada side effect.
masa aku kawin pun dia tak nampak aku. sedih sgt masa tu. sampai aku bersalin pun dia tak dapat tgk anak aku. dia hanya mampu meraba2 jer anak aku tu..
2006 ni aku ngan hubby aku bawak ke hospital utk rawatan membuang katarak.. Alhamdulillah, skang dia dah nampak sebelah, tunggu tarikh utk rawatan sebelah mata lagi...

walau segarang mana pun abah aku
walaupun dia penah rotan aku, libas aku
aku tetap sayang kat abah aku....

Rate

1

makin syahdu topic nih....isk..isk..teruskan cerite2 pasal abah....

Reply #44 in2eryn's post

sedihnyaaa ...

moga Allah pulihkan kesihatannya

Follow Us
Originally posted by valkries at 23-5-2006 11:42 AM

best la citer ko ni ari..

aku harap aku akan jadi macam ayah ko nanti..sekarang ni pun dah nampak ke arah itu..susah betul aku nak pegi outstation..mesti menangis nak ikut..tapi kalau mama d ...

hehehe val...
mungkin sbb anak2 mike tau kalo mama deme pegi outstation... tak ade nak mengelencong ke lain..
tapi kalo abah deme pg outstation... kebarangkalaian mengelencong kelain tu beso.....
hehehe... tu yang deme teroyak sakan tu.....

saje guro dgn mike val.....

Originally posted by dak_ker at 23-5-2006 12:04 PM
errr, semua tau kan aku dah takde bapak ..

aku pon macam yg lain-lain panggil abah ..

arwah abah aku memang garang orgnya .. kena rotan tuh biase dah ...kalo kitorang gaduh adik beradik, sia ...

tp umur arwah tak panjang .. Al-Faihah utk abah ...aku doakan Allah ampunkan dosa arwah. moga Allah cucuri rahmat ke atas rohnya dan tempatkan di kalangan org yg berimAN

Aminnnnnnnnn al-Fathihahhhhhh :pray:

Originally posted by sepaileman at 23-5-2006 04:08 PM
erkk...
arwah ayah aku sorang cikgu dan seorang orang kuat berpolitik terutamanya dlm umno ler...
nak kata aku idak rapat dengan ayah aku idak juga sebab masa kecik aku rapat jugak dengan ayah ak ...

haa..pndai lak bercerita..pe2pon Al-Fatihah utk arwah ayah sepai dan arwah ayah2 poremmer kt sinii...Aminnnnn:pray::pray:

Originally posted by in2eryn at 23-5-2006 04:48 PM
pasal bapak ek...
mmmm.. aku panggil bapak aku abah.aku anak tunggal dlm keluarga aku jugak mmg manja sgt ngan abah aku masa kecik kata mak aku. klu mak aku marah sure abah aku backing. klu aku mi ...

cayalahh in2eryn nyer story::hatdown::hatdown:

Originally posted by valkries at 23-5-2006 11:15 AM
pada sesiapa yang tak tau lagi HARI BAPA disambut pada 19 JUN(ada sejarah mengapa tarikh ni dipilih) jadi sempena hari bapa yang akan datang ni jom la kita cerita sikit berkenaan bapa kita ..tak ba ...

mekaseh larr bgtau ade hari bape bln jun nih,,kalo tak,tak pasan lak teman :tq:

cite psl bapa nih..teman pon ade cite nk share:nyorok:
iaitu abah yg teman pgl sejak 25thn yg lalu mmg abah terbaik wat teman n kami adik beradik:love::love:

sayu la nak citer......

sebenarnya ada tulis panjang lebar tadi.....tapi tak leh la....sori....

sori terlalu sayu nak tulis.....

one thing is sure....arwah apak is the best and he made me what i am today.....

mak still misses arwah apak...they were the most romantic older couple i've ever seen

al-Fatihah utk arwah apak...

atte... lepeh udah jenoh bace cerite ayah orang...sekarang bio teman pulak kongsi cerite pasei bapak teman la pulak....

bapak teman masa ni umo die lebih kurang awei 50 kot...
sekarang udah 84 tahun...

cerita bapak teman....
dia ni masa mudenya amatlah kuat bekerja dan produktif.... sebab tu le teman ni ada sampei 14 orang adik beradik... hehehehehe.....
mase mude dia... die koje sebagai buruh kat kepei korek..
sbg buruh.... gaji die udah tentule ciput jer... kalo tak silap teman le... RM160 sebulan...
bayangkan le... RM160 nak tanggung 14 mulut.... tu belom masuk mulut die dgn mulut emak teman lagi...
jadi nak tampung yang kurang dan tak cukup tu... kenele buat koje tambahan..
atte udah duduk kat kampung.. ape lagi motong getah le...  dapat le tambah dlm due tige ringgit sari....
tapi itu pun selalu tak cukup... jadi kalo kume adik beradik miss soru malam tu udah perkare biase le...

walopun macam tu... ayah teman ni strict disciplininarian... silap sikit je... mesti teman kena balo punye...
teman ni no.4 dlm keluarga tapi jenih yang terlebih nakei sikit dari yang lelain... jadi selalu beno le kene kejo cross country dgn bapak teman ni...sebab selalu ngelat...
dia punya time table kene ikut.... lepeh sekolah... mesti kene belajo...
kalo keluo main dgn kengkawan... tu..pukui 5 ptg mesti kene ade baik kat romah... kalo idak... siap le teman...
balik romah awei tu pasei ade sebab... sebab teman kene ambik ayo dari telage.. bawak naik isi dalam tempayan... (zaman tu kg teman mane ade ayo paip lagi ke.. letrik ke)... lepeh tu.. check minyak lampu pelite... cukup ke idak.. kalo tak cukup kene top-up le.... sbb tak ikut rutin ini le yang menyebabkan teman ni selalu kene balo dgn die....

satu yang teman respek kat bapak teman ni ialah die cekal menghadapi kesusahan hidup.. dan die tidak pentingkan diri die.. walaupun dalam serba kekurangan, dalam tak beduit... tang kepentingan pelajaran die tak compromise langsung....
Bile teman udah beso sikit... mase udah masuk asrama baru le teman perasan ropenya die ni.. selain dari due pasang pakaian utk  keroje kapei korek tu... die tak ade pakaian lain... semue duit yang die ade... gune samade utk tanggung makan pakai anak2 dan pelajaran anak2...

teman ingat lagi... mase teman sekolah rendah dulu.. teman ni cukup gemo beno melukis... jadi dalam tak ade duit tu pun die selalu belikan teman alat2 utk melukis tu...
berkaitan dgn pelajaran pulak... dalam nakei2 teman ni... teman idak le peronah kecewekan die.. sebab bile bab belajo ni.. walopun teman bukan le jenih rajin belajo.. tapi bile pekse.. manjang je teman ni top of the class... Yang teman ingat mase sekolah rendah dulu... dari darjah satu sampei le darjah nam... teman ni idak le peronah dapat nombo lain selain dari nombo satu...bile udah masuk sekolah menengah pun... walopun udah terpakse compete dgn bebudak cine india tu.... teman ni tetap antare top three dalam keleh( hehehe senduri masuk...sunduri ada angkat la).... Jadi sebabkan prestasi teman macam tu... die punya harapan kat teman tu memang le tinggi bebeno....

Alhamdullilah... teman le anak die yang pertame jejak kaki masuk unibersiti... bukan main bangge beno die...
Mase teman udah keluo koje bank... bonus pertame yang teman dapat.. teman belikan die moto... Honda Cup 90c.c
bukan seronok bebeno le die.... anak die yang dulu ni paling bueh, paling nakei udah boleh belikan die moto....
mase teman beli tu... bulan disember 1985..
malang tak bebau kate orang... bulan feb '86  berikutnye... mase die naik moto tu kat pekan gopeng... ade satu moto lain udah langgo die dari belakang.... . die kene masuk ospital.,,, kepale die terentak kat ateh jalan... kate doktor ade darah beku dalam kepale die....
akibat insiden tu.. sampei sekarang dia ilang ingatan dan lumpuh sebelah  badan.. sebelah kanan... jadi walopun udah 20 tahun berlalu... loss of memory die tetap tak berubah.... masih lumpuh...sampei sekarang.. walaupun die boleh kenei anak2 die.. tapi idak le die ingat name kume ni...

ini le yang teman rase kesai bebeno... sepanjang hayat die bekorban, berjuang  utk besokan anak2, bagi makan pakai, bagi belajo walau pun dalam serba kekurangan.. tup tup  bile tibe mase sepatutnye die merase sedikit kesenangan...udah terpakse die menghadapi dugaan dalam bentuk yang lain pulak.....

namun walopun teman rase ralat... kecewe... hampe... tapi teman idak boleh menolak ketentuan Allah melalui qada' dan qadar... mungkin ada rahmat disebalik segale dugaan yang terpaksa bapak teman  lalui tu...

cumenye angan2 teman dulu... kalo teman udah dapat keroje elok2... ade rezeki cukup nak le  bawak die dgn emak teman  pegi menunaikan haji... pegi umrah... nak bawak deme makan angin... melawat luor negera yang dulu cume teman tengok dalam gambor buku ilmu alam jer....(hehehe...la ni depa panggei geografi) idak le kesampaian....

apa2 pon... siapa teman hari ini adalah kerana didikan dan asuhan langsung dari bapak teman....
teman dok pikio le... kalo le bapak teman tu tak strict mase teman kecik2 dulu.... tak tau le ape jadi pade teman ari ni...
aje yang bueh bebeno.... nakei no.satu...!  

Dad... I owe you a lot dad...!

Rate

1

Originally posted by dak_ker at 23-5-2006 04:54 PM
sedihnyaaa ...

moga Allah pulihkan kesihatannya

aku pun harapkan macam tu sbb dia mengesot nak kebilik air @ ke ruang depan rumah.
korang bayangkan masa aku berarak nak masuk rumah (masa kawin) abah aku nangis. aku berhenti sekejap mintak hb aku gi kat abah aku, aku tanya kat dia kenapa nangis, katanya dia tak dapat tgk aku kawin.. aku rasa nak nangis dan2 tu jugak..
masa aku nak bersalin kata mak aku,abah aku tak tidur sbb risau pikirkan aku kat spital. mak aku pun setiap jam tipon tanya perkembangan aku sbb kata mak abah aku bising sbb tak dengar lagi yg aku dah bersalin ke belum..
bila anak aku dah lahir dia tak dapat tgk, dia pegang jer la. pegang muka anak aku & tanya macam mana muka anak aku.
jadi hb aku berusaha pegi klinik yg abah aku selalu buat check up,mintak recomandation utk cepatkan rawatan mata abah aku. start bulan 3 aku & hb berulang alik kehospital Ipoh utk rawatan lanjut. dulu bukan aku & mak tak mampu nak bawak ke hospital, tapi abah aku tu kena angkat, papah sbb dia tak boleh jln.
Alhamdulillah pembedahan yg dibuat pd 20.4.06 hari tu berjaya pulihkan sebelah mata abah aku.

AT pulak ...dah lama tak menyibuk kat forum ni sebab menyibuk kat tempat lain....

abah masa kami kecik-kecik strict giler...sebab askar kan? dengan kami adik beradik pun dia ingat askar gak...fuiihhh seksa!dulu dia selalu outstation...bila dia outstation yeeeeeeehoooo seronoknya!! bukan kami je seronok..org bawahan dia pun seronok gak tapi bila dia ada..sumer tikus-tikus yg berkeliaran simpan kuku balik hehehehe...tapi dlm strict dia tu dia tetap bagi galakan & sokongan pada anak-anak dia dlm sukan & pelajaran..dulu AT represent KL dlm hockey so tiap kali ada game mesti dia dtg tengok and complain mana yang patut ...macam dia terrer sangat..main hockey pun tak penah!! lagi satu AT respek dia ni ialah walaupun dia ni strict dlm kerja tapi bila dah abis keje org bawahan dia boleh lepak kat rumah kami pada bila-bila masa mereka suka lagi...driver dia tak penah dibiarkan duduk kat luar tunggu dia bersiap...kami makan bersama dengan driver, dan pembantu lain macam satu keluarga....& sampai sekarang most of the askar yg pernah berkhidmat dibawahnya dtg kerumah kami bila mereka ada kelapangan...

bila kami dah masuk u..dia punya strict tu kurang dah...dah boleh lawak..sampai bebudak opis ni pun heran tgk AT bila bersembang ngan abah...depa kata macam kengkawan je AT buat abah...

tu la abah AT yg banyak berkorban wang ringgit utk anak-anaknya walaupun pada suatu ketika dia amat perlukan wang ringgit itu utk menampung kos perubatannya...

I love you abah........:love::love:

Rate

1

mengalir airmata savvy dgr citer kome..

Reply #54 Al Lebam's post

sedihnya .. tp takpe pakcik, saya rasa msti ayah pakcik bangga ngn pakcik:hatdown::hatdown::hatdown:

Reply #55 in2eryn's post

alhamdulillah, akhirnya dapat jugak dia tengok semula ..

takpe eryn .. berbakti la sementara dia ada .. tak ada nnti .. mcm2 rasa ada

Reply #56 AT's post

waaa, ramai btul anak askar :hatdown:

ramai ye panggil abah ..