CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: travel-lover

SCAMS:gores &menang, lucky draw, email offers,telemarketing & such

Originally posted by travel-lover at 24-5-2006 01:36 AM
Tak pasti sama ada thread ni ke tak.. tapi tadi check2 mcm takde.. kalau mod rasa nak merge dgn mana2 thread yg seangkatan dgnnya pun tak kisah :nerd:

Ok citenye cenggini.. last year masa bulan  ...

ye la, bebaru ni pon ade kat midvalley tu..saje singgah bia depa buang ayaq lioq berjam2.. pastu cabut cabutan bertuah, exectly dpt cam yang lover dapat tu... pastu depa siap call boss depa la, tanya kenal tak ngan sales man tu.. las2, terus angkat beg, bagi voucher cabutan bertuah tu, then cakap kat cino salesman tu.. "ini voucher lu pegi angkat bagi lu punya bini.. nanti lu punya rumah tak payah beli barang2 letrik lagi.."  muahaahaa..mcm nak kelua api je idong cina tu masa tu aku nengok..

Originally posted by wi_haryati at 25-6-2006 12:50 AM

ye la, bebaru ni pon ade kat midvalley tu..saje singgah bia depa buang ayaq lioq berjam2.. pastu cabut cabutan bertuah, exectly dpt cam yang lover dapat tu... pastu depa siap call boss depa la, ...

hhahahaha bagus gile  :lol :lol :lol ... nak wat la lainkali

Originally posted by apouy at 20-6-2006 09:59 AM
tapi bukan AOWA tu dah glamer ker? siap masuk tv kan? hadiah AF?????
KAWAMICHI aku gak yg x glamer lg.......

Aku pun terkena KAWAMICHI kat mid-valley:geram:

selalunya yg penjual AOWA tu orang cina lakhanat...aku penah kata kat salesman dier, "lu ambik
ini voucher bawak balik beijing lah..."

padan muka...dier orang tak kisah makan duit haram...kapir katakan...

kalo seblah utara.. jenama ZUNITSU.. pastu ada lagi.. yang bagi massage chair.. banyak lah penipuan ala2 camni..  pengajarannya.. if salesman approach u.. takyah layan la... senang!

Originally posted by ifanonline at 29-6-2006 12:10 AM
selalunya yg penjual AOWA tu orang cina lakhanat...aku penah kata kat salesman dier, "lu ambik
ini voucher bawak balik beijing lah..."

padan muka...dier orang tak kisah makan duit har ...

wakakakaka....kalo salesman dtg ketuk umah haku...aku selalu belakon jadik maid indon....." majikan saya ngak ada"...pehtu derang mesti blah punyer...:lol

Follow Us
boleh aku praktis ni..hehehehehe...lollol:lol

kena tipu ngan jualan langsung gores dan menang..

aku punyer akak wife aku....kena tipu ngan ejen jualan langsung yg dtg kat rumah ...gores dan menang...satu hari RM 7K habis one shot...then aku pegih tuntut kat shop tuh....nasib baik hari tuh...ader pegawai kementerian perdagangan dok ambush tempat tuh...then one day later akak ipar aku dapat refund balik.....all RM7K yg dia dah abihkan...
tapi aku rasa benda2 camnih susah nak dibendung lar....lagih2 benda2 camnih selalu dia carik mangsa perempuan...
so...aper pendapat korang...kalau ler korang pernah kena...kongsi2 ler citer..supaya next time ...ada org boleh berjaga2 sket...

Reply #1 jering's post

sebab dah selalu org terkena, patutnya jgn amik port langsung dgn peraduan mcm ni.. almost every week ada kuar kat paper.

actually topik ni dh dibincang panjang lebar
selak halaman2 belakang

buat akaun bersama je dgn suami..kalu nak keluarkan duit, suami kena ada sekali..mesti pempuan tu kena soalsiasat dgn laki dia sebelum kena tipu dgn ejen2 tu..:pmuka:

Aku ada pengalaman pasal kes gores menggores dan menang ni...seingat aku tahun 2002 ....2 org lelaki Melayu + sorang pompuan teiba je masuk kat umah walaupun tak diundang....tak bg salam lagik....siap duduk dan mintak air kosong ....memula tu dia ckp yang dia dr COmpany based kat IOI kalau tak silap dan offer beli brg ( tah jenama apa...tp bkn branded la )....masa tu ( tahun 2002 )  peraduan ni mmg tak ramai yg tahu....dan tak pernah plak ada berita kuar pasal penipuan ni.......

memula tu aku mmg tertaidk nak beli Vacum cleaner.....harga dalam RM 600 lebih kurang......tetiba je dia buat aksi menjerit sambil genggam tangan aku dan ucap tahniah...aku cakap apa hal plak dia ni sampai jerit2 cam monyet......dia cakap yg aku berjaya dapatkan satu kad gores dan berkemungkinan akan menang sebuah Jaguh  ataupun wang tunani RM10K ataupun sebuah kancil....aku pun excited laaa......pastu...dia kata...utk melayakkan aku gortes kad tu..aku kena beli 3 brg dgn harga RM2100.....Brg2 tu kalau tak silap Microwave, Pemerah Jus dan Vacum Cleaner .....CIsss....3 brg kene bayar RM2100............

Kat situ aku dah cuak sikit....tp masih berminat.....mmg nyaris2 nak kuarkan duit sb nak tgk apa hadiah yg bakal aku dapat kalau gores kad tu....aku klentonglah dia yg cakap aku takder duit sebanyak tu dan datang balik lepas dapat gaji......( kes nak lepaskan diri la ni )...tp tak berjaya...dia kata kalau tak prcaya...dia gores kad tu dan....WAHHH...Menag JAGUH LAaa......dia pujuk punya pujuk sampai aku start motor nak pergi amik duit kat ATM...

Sampai kat umah......kebetulan pakcik aku aku ziarah family aku....terus dia tanya apa hal.....ropenya...org yg sama pernah approach pakcik aku dan offer mende yang sama....tp pakcik aku kata satu penipuan sebenarnya......terus dia halau mamat tu dan warning yang dia akn report polis kalau dia dtg balik jumpa aku.....

Pergghhh...lepas tu...Metro kuarkan berita pasal penipuan kad gores dan menang ni.....selamat duit aku..:jeling::jeling:

tadi ada org datang rumah kata buat survey... kerana kesian.. ingat kat betul2 buat survey utk buka kedai barang elektrik baru kat kawasan ni... survey nak tengok market.. jadi tolong lah.. habis survey.. dia suruh sign, tulis nama dan alamat.. buatlah.. then kata sebab dan tolong survey dia bagi cabutan bertuah.. masa ni dah agak tipu.. malas nak layan.. tapi kad tu dah ada kat tangan.. dia suruh buka juga.. nak bagi balik.. dia tak ambil..then cakap kat dia nantilah kalu senang saya buka.. insist suruh buka situ pasal kalu tak ada hadiah kopun tu dia kene ambil balik.. buka ajer dah menang hadiah.. terus saya masuk.. then kejap lagi dia datang satu van.. minta kupon tu.. padahal tadi dia cakap.. kalu tulis terima kasih ajer dia ambil.. yang lain kiter boleh simpan.. kupon tu bagi balik lah.. walaupun dah koyak kan... tadi..

bengang rasa tertipu sangat.. mula rasa nak tolong survey then kene tipu...

nak tanya sikit.. sebenarnya aper saya patut buat yer.. kalu misalnya betul2 ader org nak datang survey .. mcm mana gayanya.. dah pernah banyak org crite pasal tipu ni.. tapi biler kene kat sendiri masih boleh tertipu.. bengangnya...

semalam ada orang datang umah... geng2 jualan langsung la. ketuk2 pintu depan tapi i tak buka then siap dia keliling umah ketuk2 pintu belakang pula

Gores & menang: 19 disyaki ahli sindiket ditahan
KUALA LUMPUR 18 Jan.

Dieorg ni mmg patut diajar..

pelik la dh byk kali citer pasal kena tipu ngn jualan langsung ni kuar tp ttp gak ade org yg kna tipu..,apsal ek? ape ayat yg salesman tu pakai smpai org leh kuarkn duit beribu-ribu...

takut la terkena...

Kalau korang pegi ke RnR jejantas sg buloh arah utara kat situ tiap-tiap hari ada group sibuk dok promosi org kad gores dan menang. Depa dok kat pondok antara 2 kawasan parking tu. Yang peliknya pengedali lebuhraya tu tak pulak buat apa2 tindakan keatas group yg menggangu org  nak berurusan di RnR tu. Takkan la tak perasan kot. Ke tak ada undang2 atau kuasa yg boleh menghalang group2 gores dan menang ni.

Kesian AOWA n KAWAMICHI, tak pasal2 nama diorang yg buruk. Kalau tak silap aku depa ni manufacturer barangan elektrik. Bab-bab promosi gores dan menang ni lak selalunya kompeni lain yg buat. Kompeni ni lak biasanya tak de kena mengena pun dengan AOWA,  cuma dia ambik barang tu sebab murah tapi depa claim mahal. Takkan la nak bagi barang AIWA lak.

Aku nasihatkan kepada sesapa yg di approach geng2 gores ni buat donno je dengan depa. Jangan layan. Terus blah atau tutup pintu. Kalau yg dah terkena buat je report kat KPDN.

Aku dulu pernah dapat surat kat dapat jam tangan berjenama, tapi kena collect kat ofis dia. Aku pun pegi la. Betul depa bagi jam, tapi jam tah apa apa tah. Lepas tu suruh aku jawab survey dan pilih sampul. Terus aku ambik jam tu dari atas meja dia aku terus blah dari situ. Tempat tu kat Kompleks Desa Kepong.