CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sherlyn

Gaji yang tak pernah cukup....

heheh
aku suke sgt satu cite nih
kat porem ni gak aku cilok
x ingat poremer mane yg ckp

ade sorang laki tuh die meratapi nasib die yang miskin sampai x mampu nak menggantikan kasut die yang dah koyak rabak...tapi waktu die jalan2 ngan kasut die tuh, die ternampak sorang lelaki yang jalan mengensot sebab takde kaki

moral of the story : carik sniriklaa

p/s : aku x pandai olah cerita wahaha

Dulu abang ngah aku pernah cakap kat kitaorang adik beradik masatu masih sekolah.... Kalo korang nak gaji korang sentiasa mencukupi keperluan .. korang bagi la sedikit kat mak bapak..jumlah ikut yang kita mampu.. sebagai tanda ingatan kat diaorang.. kalau tak de duit.. sekadar ziarah je diaorang pun cukup. Memula aku rasa macam tak logik.. pasal apa, dah la duit  gaji tak cukup ..kalo tolak jumlah bagi kat orang tua , lagi lah tak cukup. So far semua adibradik aku ikut cadangan tu.. kecuali 2 orang.
Alhamdullilah sekarang kitaorang jarang ada masalah duit. kecuali  2 orang lagi tu masalah duit masih tak selesai, dah tu harta pon tak de sangat.

Rate

1

Mr.Forensics This user has been deleted
aku sama gak macam ko...
gaji tak pernah cukup.
apa yang aku buat aku pun tak tau.
aku penah tulis setiap benda yang aku blanja kat buku krrkakaka....
last2 tak sampai 2 hari dah give up!

apa aku buleh wat ialah dapat gaji pindahkan duit simpanan sikit kat bank yang paling susah aku nak pi,
then baru blanja.

but most of all
byk nasik byk ler keraknya

erm ntah per2 aku merapik ni:bgrin:

Originally posted by Brader_Jon at 24-5-2006 07:58 PM
Dulu abang ngah aku pernah cakap kat kitaorang adik beradik masatu masih sekolah.... Kalo korang nak gaji korang sentiasa mencukupi keperluan .. korang bagi la sedikit kat mak bapak..jumlah ikut ya ...

yg ni aku setuju..
time aku keje dulu,(gaji 1.3k jek),tapi tiap bulan bagi duit kat mak aku..(skang tak keje pun stil bagi duit kat mak aku)
n everymonth aku tak pernah merungut tak cukup duit..padahal bayo sewa bilik rm300,pakai keter lagik,makan minum,berlibur,shopping..
aku pun heran..semua aku nak, aku leh beli..
even duit tu tak byk mana..
fikir-fikirkanlah..

aku tgok org skang, gaji 2k n above, kat mak bapak haram sesen nak bagi..
dah la depa besarkan n tanggung belajar smpi u
alih2 anak2 keje, tak ingt org tua langsung
org tua merajuk n kecik ati.. bukan anak2 tau sb depa tak tunjuk..
kalau hati org tua kecik ati, mcm mana nak berkat..
jgn pulak kite kata org tua ni materialistik..n kate wang tak boleh membalas jasa org tua..
tapi dgn sedikit duit n hadiah  kite bagi diorang.. boleh menggembirakan hati mereka..selain mendoakan kesejahteraan hidup mereka..(wajib)

[ Last edited by  miss_comel at 25-5-2006 09:08 PM ]

Rate

1

bon pun sama jgk..gaji ngam2 sebulan..tak penah lebih..sewa umah, kete, insurans, petrol, bg kt mak, makan minum, groceries/toiletries...

nk kata tiap2 bulan shopping mekap ke baju, kasut takdelah pulak...baju kerja dh lama bon tk beli...oh ye..lupe nk masukkan utang kad kredit lg..haritu wat major servis kete..dekat seribu lebih..so smpi la ni dok langsaikn dua ratus..dua ratus..

tp so far alhamdulillah, tkdelah smpi kering mana..just tk cukup je..hehe

Duit beraper puluh ribu pun tak cukup. Byk mana pun tak cukup. Boleh belajar tempatan, belajar kat luar negara.
TV 21 inci tak cukup, awak pegi beli hi-fi stero....Nak tengok TV1 dan TV3 pun takde masa, awak laggan ASTRO.
Muda lagi, boleh berlari naik bas dan keretapi (dah canggih dan efektif kat KL) kita pi berhutang bawak WIRA,
petrol servis bayar parking. Sarapan pagi boleh buat sendiri , pi makan kat Mc Donald...

Pendek kater cukup tak cukup tu menunjukkan rezki kita diberkati Tuhan atau tidak...

Follow Us
Originally posted by sherlyn at 24-5-2006 01:37 PM

dah cukup berjimat cermat pong... minyak kete kena bayar, makan minum/barangan dapur kena bayar, bil2 semua kena bayar, uwarrrrggh... sib baik u stay with ur parent.. good for u.. bleh jimat le ...

kalau duduk KL, you give bawak kereta. Naik bas - lrt monorail...RM90 unlimited rides...

Originally posted by sherlyn at 24-5-2006 01:27 PM
tentunya ramai yang menghadapi masalah ni.. gaji bulanan tak pernah cukup untuk bayar bil2, apalagi kalo nak simpan kat bank...

So, aku nak tanya korang.. apa yang u all buat untuk mengatasi mas ...

bagi flower gaji sebulan tu elok2 cukup jer.... xde lebih...
kalau nk belanja lebih2 kena cari side income ler..........

Originally posted by sherlyn at 24-5-2006 01:34 PM

less than 1.5k per month... antara 1k to 1.5k.. harga barang2 sumer pun dah naik tak macam dulu lagi.. aku ada kawan yang gajinya 2k - 2.5k per month mengeluh gaji tak cukup2 gak... korang rasa ...

hadusssss.....im less than 1K....lebih kuang RM800 jerrrrrr.....sebabnya im baru beli rumah last year. kokonon untuk abah ngan mak duduk, tapi abah dah pegi plak bulan Jan. tak sempat dia rasa umah baru. last 2 months, gaji start kena potong.......fenin...fenin....fenin......kalau keter boleh pakai air takper gak.....!!!
semalam kakak ipar call mintak sumbangan beli susu anak dia....hadussssss.....!!!
rasanya this year merangkak giler IM.....
rasa nak bawak basikal jer pegi kerjer...TAPI...larat kerrr???...

bunga pun sama gak, gaji pun x 1000lbih je. dok lak kat putrajaya. leh tahan lah taraf hidup kat sini.
cara bunga nak elakkan x cukup duit senang je,
dapat je gaji bunga dak tolak tepi awal2 duit yang wajib kena keluarkan tiap2 bulan macam bagi kt parents, sewa umah dan gak ptptn. pastu belen nyer tu bunga kira lah sehari leh guna baper inggit. macam bunga ni selalunyer terover bajet kat prepaidlah. sebab asyik nak top up je.so kekadang tu sebab dah terlebih top up kena lah kurangkan sikit duit utk shoping or makan tu. alhamdullillah wat masa ni memang bunga masih lagi boleh bertahanlah.

Originally posted by intan_mahsuri at 25-5-2006 02:43 PM

hadusssss.....im less than 1K....lebih kuang RM800 jerrrrrr.....sebabnya im baru beli rumah last year. kokonon untuk abah ngan mak duduk, tapi abah dah pegi plak bulan Jan. tak sempat dia ras ...

sorry tanya, kenapa kakak ipar u mintak duit dr u, suami dia kan ada.

teringat pesan seorang kawan, kalau nak duit gaji kita berkat, setiap bulan apabila dapat gaji, sebelum kita bayar bills dll bagi dahulu kepada ibu bapa... insya Allah...

buat masa nie, nuha tak pernah kesempitan wang.. alhamdullilah.. apa yg nuha amalkan... kalau gaji seribu, belanja lah dengan gaji seribu... jangan belanja seolah2 gaji kita 3k... nanti kita akan berhutang...

hutang rumah dan kereta memang kita tak boleh elak... tapi alhamdullilah... masih mencukupi..

Rate

1

tula kalo dudukkat kl ni... gaji RM3k pon kenkadang belom tentu cukup tp rasenye kalo kat luar bandar gaji rm1k pon dah kire ok dah...

ape pon mmg kene berjimat cermat.... bg pd org tua no 1 ...mmg perlu...
tp kalo kite mmg dah sengkek sgt dan org tua kite pon tak susah sgt mungkin takpela kot kalo tak contribute tetiap bulan....

macam yen... rasenye mmg dah lame tak beli brg2 mekap ni... baju...berkire btol kalo nak beli mende2 tu seme... rase macam membazir... lebih baik simpan duit tu rasenye...

hb yen kate yen ni kedekot... tp yen tengok die pon same jeh... die baju sendiri beli yg murah2.. tp utk parents die beli yg mahai2 plak... masalahnye ayah die manela tau baju/ seluar die beli tu harga ratus2... habis kawan tu bawak gi menoreh getah... sabau jela akuuu... :geram:

Originally posted by intan_mahsuri at 25-5-2006 02:43 PM

hadusssss.....im less than 1K....lebih kuang RM800 jerrrrrr.....sebabnya im baru beli rumah last year. kokonon untuk abah ngan mak duduk, tapi abah dah pegi plak bulan Jan. tak sempat dia ras ...

baiknya kau.. takper, aku percaya one day ada balasan kau sebab berniat baik pada ibu bapa.. kau sabar jer la :bgrin:

Originally posted by yen_mamayen at 25-5-2006 04:53 PM
tula kalo dudukkat kl ni... gaji RM3k pon kenkadang belom tentu cukup tp rasenye kalo kat luar bandar gaji rm1k pon dah kire ok dah...

ape pon mmg kene berjimat cermat.... bg pd org tua no 1 ... ...

hehehehe takpa laa yen... owang tua kat kg... mana laa tau sangat pasal baju2 branded

aku nie boros gak..jadi..aku takleh kasi nasihat..kuikuikui..

tapi..1 ajer lah aku buat..
kalau aku agak2 tu..aku terbelanja beso sgt..
nnt..pagi2 aku makan biskut tin ajer lah..jadi jimat duit bekfast dahh..
(aku kena makan bekfast sbb aku penat drive pagi2)
tgh hari pun makan biskut tin yg sama..cicah air tea lady buat..
balik umah..makan kat umah..
hehehehehehe

Originally posted by anginutara at 25-5-2006 02:59 PM

sorry tanya, kenapa kakak ipar u mintak duit dr u, suami dia kan ada.

tulah abang im tu...kejer bawak teksi, dah tahu gaji tu cipot, jgnlah gatal cari anak dara org. bila dah kawen, dapat anak berderet tak gheti nak cari extra income.....im jugak dicariknyerr....tension....!!!

Originally posted by Natalie at 25-5-2006 05:23 PM

baiknya kau.. takper, aku percaya one day ada balasan kau sebab berniat baik pada ibu bapa.. kau sabar jer la :bgrin:

hadusssss...kalaulah air hujan tu dapat turun RM100 tiap kali im takder duit...kan ker best....
kalau ler bulu kat badan ni boleh dijual (istilah moden yang im selalu dengar)......kaya giler kita...

aduihhh....tumpang kesian dgn im....

1.cuba buat kerja sambilan hujung2 minggu tu...moga-moga dapat cover duit yang tak cukup tu.(semangat kena kuat)

2.lagi satu cuba buat saving at least 20-30% dari gaji yang kita dapat.

3. Budget duit belanja untuk satu hari...kalau masih bujang rasanya taklah banyak mana.Lebih-lebih lagi kalau pakai public transportation.

4. Jgn pakai kereta cuba lah try naik LRT@bus,agak jimat berbanding kereta.

5. Beli barang2 dapur dekat tempat yg murah2 n bawak bekal tiap2 hari.

banyak cara kita boleh jimat...

lagi satu SALE-SALE tu sumer tutup mata je...berbelanja secara berhemah..

Rate

1