CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sherlyn

Gaji yang tak pernah cukup....

bukan swoh jgn belanja..tapi kawal perbelanjaan. Belanja pada yg memerlukan sahaja atau dlm erti kata lain yg memberikan faedah pada diri sendiri.

mungkin kiter yg ada masalah ngan berhutang ni leh cuber baca buku azizi ali.
Banyak tips untuk mendapat financial freedom tanpa mengira sebanyak mana gaji kita.

Originally posted by syrzreen at 13-6-2006 04:11 PM
majoriti kita ni nak tunjuk ada harta... Tengok hp pun dah nampak.. mesti nak guna yang nampak class punye... kalo dah keje mesti terus nak pakai keta.. tul tak?.. alasan senang dan cepat ke tempat ...

setuju ngan syrzreen...

kalo yg pompuan nak bermekap or nak dressing up to date

kalo yg lelaki biasernyer lebih pada xcessori keta.

tu yg kekadang kita x penah nampak duit kita tu abes ke mana...

teringat tips yg penah aku baca, apa guna xcessori keta mahal2 sebab bukan boleh selamatkan nyawa kita kalo xcident pon...

Originally posted by Jackie at 13-6-2006 10:12 AM
gaji besar mana sekalipun, tetap xkan cukup. lg besar gaji lagi besar belanja. so kesimpulannya, jgn belanja

:setuju:

ala..kecian betul aku dgn korang nie..

aku rasa2..kawen misyar mmg tak releven lah ek kati malaysia nie..sume sengkek ajer..
sama ade gaji cukup makan utk diri sendiri..
atau..kena combine salaries...

Originally posted by Hana at 16-6-2006 10:30 PM
ala..kecian betul aku dgn korang nie..

aku rasa2..kawen misyar mmg tak releven lah ek kati malaysia nie..sume sengkek ajer..
sama ade gaji cukup makan utk diri sendiri..
atau..kena combine sal ...

hehehehe... sendiri tak cukup camna nak tanggung owang lain... :setuju: tak jadi kahwin misyar tuh.. :hmm:

Reply #65 nuha's post

golongan kita mmg aa tak cukup duit,, golongan VP yg tak kawin2 lagi tu byk oo duit diorg..diorg yg nak nikah misyar tu...

Follow Us
Originally posted by mehmet at 17-6-2006 08:18 AM
golongan kita mmg aa tak cukup duit,, golongan VP yg tak kawin2 lagi tu byk oo duit diorg..diorg yg nak nikah misyar tu...

gol VP buat ape kawen misyar.. derang dah ada gigolo pun..
lagipun..kang tersalah kawen.. tiba2 husband "muka tak malu" tu rebut harta lak dgn anak² bila bini mati..

Furthermore.. kawen misyar nie sama dgn kawen konvensional..cumanye.. suami tak perlu kasi sebarang DUIT..
itu bermakna.. kena kasi makan suap..kena turut perintah & karenah suami tu still kena..
contohnye..suami lapar..kena masak, suap makan dan layan suami makan.. basuh baju suami.. lipat baju suami.. gosok baju suami..bla..bla..bla..

kalau gigolo.. kita just dial and say, "come over.. i need *** "
takpayah kena masak,  suap makan dan layan makan..bla..bla..dan house cores yg memenatkan dan memerlukan duit (duit makanan perlu duit.. mesin basuh perlu duit gak sbb tarif elekrik dah naik...TV dan astro pun perlu duit gak..bla..bla..anything perlukan duit kecuali seks)

[ Last edited by  Hana at 18-6-2006 11:52 AM ]

:hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::::

Originally posted by urda1iluv at 13-6-2006 09:59 AM
ermmm... gaji haku 500++ sebulan tolak sewa 200, bagi mak ayah 200, bills, tambang,makanan kucing (kekadang jejak RM60 sebulan) n makan minum kekadang lom pon tengah bulan duit dah kering. tapi alh ...

tapi dun worry ..insyaallah ko bagi kat mak ayah tuh berkat ... rajin2lah apply keje lain jangan serik ... mana tau rezeki ..aku dulu pun camtuh ..alhamdulillah lepas bersusah payah sekarang dah lega ...

Rate

1

lyda_f This user has been deleted

Reply #1 sherlyn's post

kalau nak ikutkan mmg takkan pernah cukup sampai bila2...tapi aku selalu igt pesan mak aku...berkat tu penting...selalu bersyukur pada tuhan...:tq:

Originally posted by sherlyn at 24-5-2006 01:27 PM
tentunya ramai yang menghadapi masalah ni.. gaji bulanan tak pernah cukup untuk bayar bil2, apalagi kalo nak simpan kat bank...

So, aku nak tanya korang.. apa yang u all buat untuk mengatasi mas ...

dua minggu sblm gaji adalah hari-hari sengsara wat diriku:cak:

Originally posted by Salehasz at 20-6-2006 10:09 PM

dua minggu sblm gaji adalah hari-hari sengsara wat diriku:cak:

Aku pow duit kaw2 dari org tua aku..:nerd:

Originally posted by yixin at 20-6-2006 10:17 PM

Aku pow duit kaw2 dari org tua aku..:nerd:

ko bole larr pow,,mude lg...lom kije..:geram:

Reply #71 Salehasz's post

aku juga sedang menikmati saat2 sengsara ni.. huhu..

Originally posted by nuha at 25-5-2006 03:09 PM
teringat pesan seorang kawan, kalau nak duit gaji kita berkat, setiap bulan apabila dapat gaji, sebelum kita bayar bills dll bagi dahulu kepada ibu bapa... insya Allah...

:setuju: betul tu nuha.. Alhamdulillah, aku bersyukur sebab dapat bagi duit kat parents aku.. walaupun tak terbanding dengan apa yang telah depa korbankan untuk aku dan adikku..

walaupun sesak, rezeki tu datang jugak dalam bentuk yang tak disangka2..mungkin ini namanya berkat..:lebai:

sebab lani aku akan berkahwin, so aku kerja shift pagi. dapatla extra income rm300-400. dalam masa yang sama, aku main kutu dengan budak2 opis.

teruk sikit, tapi takpala. at least cover perbelanjaan bil majlis kawin aku nnt. itu pun parents aku cover duit kenduri :ting:

kalau tidak, memang banyak belanja.. tambah pulak aku baru setahun bekerja, terus nak kawin.. teruk sikit.

Rate

1

Originally posted by Salehasz at 20-6-2006 10:22 PM

ko bole larr pow,,mude lg...lom kije..:geram:

aku dah keje ..tapi, aku tetap pow gak... :cak:

Memang gaji yang kita dapat tu tak cukup pada setiap masa kerana kehidupan in di kuasaai oleh keinginan yang tiada terhingga (Dalam orang putih = Human unlimited wans and needs)

Satu satunya cara ialah mengawal perbelanjaan harian dan pembelian benda yang tidak diperlukan dan juga penjimatan. contohnya minuman harian, bawa lah air minuman dari rumah, janagn sekali-kali untuk tunjuk kemegahan duk beli minuman dari luar seperti minuman bergas, dan sebagainya. setiap hari RM2-00, sebulan dah RM60-00.
mengawal penggunaan letrik, air  dan pemakanan yang berkhasiat seperti syar, semua ni lebih murah dari makan di luar.  

Kalau cara-cara seperti diatas  dan banyak lagi pengawalan dilakukan, pasti dengan gaji yang sedikit sudah mampu menyara hidup, yang baki pula dikirakan extra untuk menyimpan dalam bank untuk kes-kes emergency, dak banyak tu bolehlah kahwin......

Satu lagi, janganlah guna kad kredit dan jangan berhutang kalau boleh..... Hutang itu jalan ke masalah...

Rate

1

Originally posted by Hana_Hirokawa at 24-5-2006 01:30 PM
kalau kurang berkat pun bleh jadi punca gaks...

:setuju: :setuju: :setuju:

sy tak keje lagi.. tp sy slalu dgr mak sy ckp kat abg2 sy..

kalau kerja or duit tak berkat.. asyik tak cukup je.. ok.. keje yg kite wat tu mesti halal la.. smua org tau kan... pastu.. duit gaji tu jgn lupa bagi kat mak ayah.. diaorg mmg tak mintak n tak nak tu smua.. tapi duit yg kita bagi tu.. berkat.. sbb kita bg mak ayah kita.. bagi la.. sikit pun tak pe.. walaupun 10 ringgit je.. janji kasi.. lgpun tu ingatan pd dia.. yela duit bkn segala2 nya.. kdg dia n Dia nak tgk kita mcm mana.. kite bg 10 rggt.. kdg Tuhan gandakan lagi duit kita.. so kesimpulannya jgn kedekut dgn mak ayah..

pastu mak ayah sy ckp lagi.. tengok plak pada diri kite.. apa yg kita dh wat.. smayang cukup ke tak?.. or apa2 je la.. kdg2 tu m'jadi salah satu sbb nape ianya tak berkat..

so muhasabah diri kita balik.. kdg2 smua nya kita dh wat yg t'baik.. tapi biasala kdg Tuhan nak uji kita.. apa yg kite terima tu ada sebab musabab nya.. ada hikmah yg tersembunyi.. so pandai2 la kita m'bongkar segala apa yg tersembunyi tu.. apa2 pun.. sabar je la.. smua tu akan dtg dlm hidup kita.. waAllahu a'lam.. :pray:

Rate

1

hmm...gaji byk mana pun sure tak cukup bagi sesetengah orang...sbb tu org tua2 pernah ckp, lagi besar periuk, lagi besar keraknya. so, kenelah berhati-hati menguruskan duit gaji kite.
gaji aku takla besar sgt...tapi alhamdulillah aku mampu menyimpan sekadar yg mampu...boleh kata rezeki aku luas la...tiap2 bulan aku boleh menyumbang ke parents aku walaupun tak la sebyk mana...ade setengah org kata bg duit, tapi ikut kemampuan kite la...kalau tak mampu nak bg duit, belilah apa2 yg patut yg kite mampu yg boleh membuat parents kite gembira. mak bapak mana tak suka yang tak suka dgn pemberian anak2 kan?!
aku mmg rancang semua perbelanjaan...dr A sampai Z. Aku bawak bekal pi opis hari2...mmg nampak beza la masa aku bwk bekal ngan masa aku tak bwk bekal...byk boleh save...aku shopping gak bile perlu, tapi nak shopping kene jd pengguna yg bijak, jgn main beli jer...heheh..yg ni mmg susah arrr nak kawal kadang2...kadang2 terlebih shopping gak...tapi kene pandai la sesuaikan perbelanjaan dgn keadan kita, jgn plak ikut2 org. gaya hidup kita kan lain2...
lagi satu kan, mak aku selalu pesan, walau gaji kita kecik, tapi kalau keje kita ikhlas, gaji kecik tu akan jd luas...lagi satu mak aku pernah ckp, gaji kecik tak semestinyer sempit, gaji besar tak semestinyer luas...betul ckp mak aku...

Rate

1

Originally posted by KatakPisang at 4-7-2006 03:00 PM
hmm...gaji byk mana pun sure tak cukup bagi sesetengah orang...sbb tu org tua2 pernah ckp, lagi besar periuk, lagi besar keraknya. so, kenelah berhati-hati menguruskan duit gaji kite.
gaji aku tak ...

betul tu.. :setuju: