CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: DanIno

DR H.M TUAH ISKANDAR ALHAJ

Reply #99 CRK's post

CRK, bagi aku ni lah pakar motivasi paling takda etika, aku kalo ikutkan amarah aku nak bakar jer semua buku2 motivasi dier aku beli. Aku tak kisah kalo pakar motivasi tu takder phd ke hapa tapi jgn menipu org dengan phd sebab nak carik makan mcm HMTuah ni, aku takkan panggil dia dr lagi..meluat aku dgn pakar motivasi mcmni... lepas tue aku dgr ada ura2 mintak tolong jangan sebarkan yg dia takda phd sebab konon demi agama, bangsa dan negara terutamanya org Melayu.....macam cilakaaaaaaaaaaaa

Menipu dengan Phd palsu, aku takkan terima lagi org mcmni..

Originally posted by chipmunk at 8-5-2008 01:06 AM
CRK, bagi aku ni lah pakar motivasi paling takda etika, aku kalo ikutkan amarah aku nak bakar jer semua buku2 motivasi dier aku beli. Aku tak kisah kalo pakar motivasi tu takder phd ke hapa tapi  ...

Sila pikir sebelum cakap macam orang takda akal.

Sila semak: http://drtuah.com/anugerah.html
Pemenang Anugerah Belia Negara 1999.

Taken from www.drtuah.com

Ansted University is incorporated in the territory of The British Virgin Islands, United Kingdom under the Companies Act, CAP.291, section 14 & 15 with the license series no.334937 on 20th July 1999. It is a legal entity and the said institution is only promote distance learning and research degree programmes of which I have completed my Ph.D programme through research option in many years ago.   

According to the Government of the B.V.I., Department of Education & Culture, Offshore companies incorporated in the British Virgin Islands are governed by the Financial Service Regulation. One stipulation therein is that such companies cannot do business in the B.V.I. and as a result are not subjected to any other laws or regulations. Ansted University is allowed to conduct and promote Distance Learning Degree Programmes outside B.V.I. Therefore, Ansted University has 40 affiliated campuses in 20 countries to run their programmes at their associated institutions which were developed by the Ansted University faculties. (Ref : EDU/5/066, September 1999)

All universities in the world have to incorporate a company with a relevant authority in the said country or territory in order to effect the operation and manage their institutions. For Ansted University it was incorporated in B.V.I. The said institution has International Governing Board members, faculty members and staffs to run their daily affairs since 1999. Faculty members are from around 80 countries. Prior to the establishment of Ansted University in B.V.I. in 1999, the said institute was a technical school established in 1975 which was located in Mauritius.   

There are two types of legally registered universities in operation in the world but mostly people only familiarise with the traditional universities. However, Ansted University is a non traditional university of which the university used to enter dual degree recognition with other universities both traditional and non traditional institutions in various part of the world.

Under the law, traditional universities have to comply with the accreditation agencies regulations imposed by the home country. However, for the offshore incorporated institutions they have their own choice to select which option they would prefer to get their degree recognised. For Ansted University, the governing board had decided to use dual degree recognition approach. Besides that there are many professional bodies in various countries are recognised Ansted University degree qualifications.   

For my case, I have conducted my academic research and done my Doctorate thesis.

A person has his or her own rights to pursue his/her own choice of academic degree programmes either from accredited or non accredited universities qualification, does not matter. However, for those people wish to work for government bodies than it is advisable to obtain a degree recognised by the home country. Do not be confused!

I have obtained my degree qualifications from legally incorporated institutions and I am allowed to use it. Only those people are buying their degree or print their own degree certificate than only considered a false degree.

I hope my explanation will help us from having a wrong perception towards Ansted University and my degree qualifications. I believe all of us has their own ethics in doing their jobs as any wrong doing may hurt somebody feeling and it is a sin in Islam.

Thank you for your time. Together we have a job to do and let us make of our best for it.

DR. HM TUAH ISKANDAR al-Haj

Ph.D Mass. & Litt., (Ansted), B.V.I.

Originally posted by CRK at 4-5-2008 02:25 PM

aku ingat aku sorang je yg perasan derang ni ijazah x iktiraf dari uni yg tak wujud. kalau tgk "Dr" Tuah Iskandar:
Bach degree: Brantridge University... kat mana tu?? Hawaii??
Master degree ...

Perangai lama orang2 Melayu yg mempunyai "hd" terserlah kembali. So typical, I'm profoundly disgusted by this flagrant act of cowardly stupidity...

[ Last edited by  Icahn at 18-5-2008 03:29 PM ]

Makin lama aku makin tak minat dgn mana2  motivator sekalipun koz rasa masing2 ulang benda sama, kaedah sama..dah rasa tak heran langsung dah!

Reply #102 Icahn's post

I'm not like meroyan whatsoever but let me ask you again...

Beretika ke orang menggunakan Phd dari universiti yang tidak diiktiraf oleh kerajaan Malaysia dan menggunakan gelarannya untuk mengaburi mata masyarakat?

I'm not denying his ability but i find that it's really annoying when people use Phd for sake to get money and hope Dr.Tuah made such clarification on this matters. Tell the truth!That's what i want....

Follow Us
Setakat quote dari website dier sendiri buat aper? Aku pun boleh gak buat website sendiri pas tu merepek2. Bezanyer dier boleh merepek dlm cara yg jauh lebih meyakinkan(pakar motivasi lah katakan). Tapi repekan tetap repekan. Give us substantiated and credible third party acknowledgement of dr.Tuah boleh tak?

Kelakar aku tengok org sibuk menyerang post kaktimah. Nampak sgt sifat ketaksuban yg tebal dlm bangsa kiter nih. Sedih dibuatnyer.

Reply #102 Icahn's post

cuba search kat google, guna keyword ni :

Anugerah Darul Ta’zim 1999
Hadiah Buku Terbaik Kebangsaan 1992

okay aku share apa yg aku jumpa ehh..
web dia adalah result yg 1st dalam list
2nd - blog yg bernama "tiffany" (tu pun copy dari web dia gak)
web lain? takde exact dgn keyword tu pun.. LANGSUNG!
(yg hadiah buku terbaik kebangsaan tu ada : web UKM, pasal buku arenawati)
so apa kesimpulannya?

#1 - dia menipu : anugerah tu memang langsung tak wujud
#2 - anugerah tu wujud, tapi takde orang cerita pasal tu langsung kat internet kecuali dia (tapi mcm mustahil kan?)
#3 - anugerah tu wujud, ada orang lain yg terima.. tapi tak BRAGGING mcm dia..

maybe aku tersilap atau terlepas pandang
so sesapa yg rajin, leh la search sendiri..

well then.. kalau betul la orang lain fitnah dia pasal phd palsu & anugerah palsu tu,
kenapa dia tak saman je, or paling tidak pun buat statement utk bersihkan nama dia?
orang tak mempertikaikan kemampuan dia dalam ceramah/penulisan motivasi..
tapi orang mempertikaikan kelulusan & 'anugerah' whatever yg dia capai/terima
dia fikir kalau dia diamkan aje, tu langkah yg terbaik ke? tu bukan tindakan yg wajar..
dia sepatutnya pertahankan & bela diri dia kalau dakwaan tu tak benar

kenapa dia tak pertahankan & bela diri dia?

mungkin sbb dia fikir buang masa je kalau layan? lama2 nanti orang2 yg tuduh tu diam la..
atau mungkin dia xnak cakap pape sbb dakwaan tu adalah BENAR & nanti dia kantoi?

kita tak perlukan list anugerah2 atau kelulusan2 utk buktikan kita adalah somebody & ada something
kenapa, rasa tak yakin ke nak motivate orang kalau takde kelulusan2 bagai?
rasa mcm takde orang nak dengar ke apa yg nak dicakap kalau takde anugerah2 bagai?
think about it, doc..

dari dulu lagi tak berkenan dgn dia ni... entahlah kenapa... maybe cara dia tu.....

aku ade beberapa buku motivasi die nih
ade yg ok, ade yg x ok
yg ok mcm membina imiginasi cemerlang...
yg x ok, kkadang die nih mcm puji melambung2 psl diri sendiri..
n kadang2 ade yg pendapat die saya xleh terima @ xsesuai dgn jiwa
die byk cite psl wanita kan...kkadang sbb die ni laki, xpaham jiwa wanita..
ade sesetengah komen/motivasi die psl wanita yg saya xleh terima...
so, yg ok saya amk sbg teladan, yg x ok sbg sempadan....

Originally posted by Icahn at 18-5-2008 03:14 PM
For my case, I have conducted my academic research and done my Doctorate thesis.

A person has his or her own rights to pursue his/her own choice of academic degree programmes either from accredited or non accredited universities qualification, does not matter. However, for those people wish to work for government bodies than it is advisable to obtain a degree recognised by the home country. Do not be confused!

I have obtained my degree qualifications from legally incorporated institutions and I am allowed to use it. Only those people are buying their degree or print their own degree certificate than only considered a false degree.

I hope my explanation will help us from having a wrong perception towards Ansted University and my degree qualifications. I believe all of us has their own ethics in doing their jobs as any wrong doing may hurt somebody feeling and it is a sin in Islam.

izinkan saya memberi pandangan peribadi:

jika argument di atas menjadi sandaran, the same goes to "Dr" Fazley yg "graduate" dari Irish International University yg tiada nilai akademik dan tiada pengiktirafan dari Malaysia mahupun UK dan Ireland. sila baca di http://educationmalaysia.blogspot.com/2006/07/irish-international-university-again.html

uni yg tidak mendapat pengiktirafan adalah uni yg tidak mencapai standard yg ditetapkan. dgn kata lain, laluan mendapat degree lebih mudah jika dibandingkan dgn uni yg diiktiraf contohnya dgn mendapatkan kredit/pengecualian yg berlebihan melalui "life experience".

penyediaan tesis tak bermakna pendidikan yg diterima berkualiti kerana tiada enforcement drpd lembaga akreditasi.

lihat para 2: "However, for those people wish to work for government bodies than it is advisable to obtain a degree recognised by the home country. Do not be confused!"
pernyataan ini sgt mudah difahami yg secara langsung mengakui ijazah tsb x diiktiraf kerajaan Malaysia.

I have obtained my degree qualifications from legally incorporated institutions and I am allowed to use it.
siapa yg membenarkan?? jika "Dr" Tuah menggunakan degree tsb utk mencari kerja US, "Dr" Tuah boleh masuk lokap damn kena dakwa di mahkamah. seriously.

ada sesiapa yg boleh dptkan info mengenai Brantridge University?

aku dah try search Brantridge Uni, ada sorang lagi yg graduate dari uni tu.. seorang ustaz/bomoh:
http://sg.geocities.com/bomohonline/ceramah.html

mungkin "Dr" Tuah kenal bomoh tu sbb pernah belajar di uni yg sama.
menurut site tsb, Brantridge Univ terletak di England. tak pernah pulak dengar nama uni tu ada kat england.
sapa yg bagi dia title professor? dia kan bomoh, bukannya ahli akademik.

meh try tgk kat sini mengenai sejarah ringkas Brantridge Uni...
http://books.google.com.my/books ... kskVeDhdM&hl=ms

dan juga:
http://maine.gov/education/highered/Non-Accredited/an-bu.htm#b

fuh CRK..btol2 wat research nih

bukan ke ada bincang pasal PHD palsu ni dalam thread CI?
cuba try selak...memang PHD dr tuah ni tak diiktiraf...confirmed by dr. asmadi

Originally posted by fatinz at 20-5-2008 10:14 AM
fuh CRK..btol2 wat research nih

pkara ini sgt serius. jika di US anda boleh didakwa jika menggunakan ijazah x diiktiraf utk mcari kerja, samada sektor kerajaan atau swasta. oleh kerana undang2 Malaysia tidak begitu ketat bbanding US maka ramai "pakar2" muncul dgn title "Dr", "rofessor", "Sir", "Baron" etc yg entah dari mana. dlm hal ni bukan nak mempersoalkan kebolehan individu tsb (kebolehan drpd pengalaman) tetapi kelayakan akademik yg diperoleh. pd saya individu yg gunakan title "Dr" yg tak diiktiraf utk meraih kepercayaan dan keyakinan adalah tidak beretika. sebenarnya ramai lagi yg x sedar lagi akan hal ini. org Msia khususnya Melayu lebih cenderung utk menerima bulat2 tanpa usul periksa atau buat research (mungkin malas utk berfikir dan mengkaji), akhirnya sgt mudah utk diperdaya. asal nama ada "Dr" je percaya habis.

Dlm bhg biografi bukunya Dr Tuah ada menyatakan beliau pernah mjadi tutor sambilan di UiTM. kenapa gunakan degree yg tidak diiktiraf utk mjadi tutor/instructor di UiTM? bukankah ini satu kesalahan?

ini hanya pandangan peribadi, bukan tujuan utk menghasut.

Originally posted by CRK at 20-5-2008 11:38 AM

pkara ini sgt serius. jika di US anda boleh didakwa jika menggunakan ijazah x diiktiraf utk mcari kerja, samada sektor kerajaan atau swasta. oleh kerana undang2 Malaysia tidak begitu ketat bb ...

yela...btol tuh..org yg ade title 'dr', 'prof' n bla bla tuh mmg senang nak dapat kepercayaan org n masyarakat akan pandang tinggi
aku xsangka plak die nih sampai mcm tuh
yela, sbb nmpk confident je bercerita dlm buku or bg ceramah kat tv
dok sibuk motivasi org lain...xkan x motivasi diri sendiri...dok guna yg palsu utk bisnes die

Reply #117 fatinz's post

Kes Dr Tuah dah lama dah org duk cakap... Irfan Khairi sekarang ni pun rasanya tak guna dah gelaran DR tu..

Wawancara eksklusif antara drtuah dengan wartawan Kumpulan Karangkraf - di conference office

3E TRAINING & SOLUTIONS - 2007

Siapa nama sebenar Dr.?

TUAH FADILAH ITHNIN

Kenapa guna nama samaran?

Tuah adalah nama sebenar saya, Iskandar ayah saya selain Ithnin; al-Haj kerana telah menunaikan haji; HM pula adalah ibu saya Hajjah Mariam, boleh juga His Majesty, Highly Motivated bahkan Hansem Macho. Dan apa salahnya kalau Haji Muhammad pun, kan?

Sejak bila Dr. guna nama ni?

Sejak berusia 17 tahun pun. Ketika pertama kali saya menulis skrip drama radio untuk Radio Johor. Sewaktu pertama kali menulis untuk Utusan Pelajar pada tahun 70-an dulu saya guna Tuah H.M. saja.

Lahir bulan berapa?

Bulan tiga. Tarikh yang tepat 13 Mac 1960.

Apa rahsia Dr. kekalkan keremajaan?

Tentunya aktifkan hidup, rasa bahagia sentiasa serta tak perlu ada masalah dengan orang. Kalau orang nak cari masalah dengan kita, mereka tanggunglah akibatnya di akhirat, sebab saya tak amalkan prinsip mudah memberi maaf. Pada saya maaf adalah hak peribadi kita. Kalau kita terlalu mudah memberi maaf nilainya jadi rendah. Orang mudah langgar dan minta balik. Di akhirat inilah modal untuk menyelamatkan diri kita. Semua orang yang bermasalah dengan kita perlu cari kita untuk settle. Dah tentu tak boleh settle sebab nak bayar pakai apa? Wang ringgit dah tak ada pada waktu tu dan kalau ada pun saya tak nak. Jadi, semua pahala orang tu akan diberikan pada kita.

Ceritakan sikit kehidupan Dr. waktu kecil.

Hmmm, saya dibesarkan oleh ibu tinggal, tentu banyak kekurangan. Itu menyebabkan saya very independent dan ada imaginasi besar.

Itu je?

Panjang lagi kisahnya. Saya rasa elok jika anda baca novel-novel saya macam Tinggal Dulu Isle, Original dan Pelangi Membeku.

Dr. suka makan apa? Maksud saya makanan yang berat.

Mi bandung Muar, nasi beriani kambing.

Yang ringan pulak, macam kuih-kuih ke.

Seri muka, nagasari, kole kacang.

Sarapan pagi selalunya apa?

Roti dua keping cecah dengan air Milo atau kopi susu.

Boleh beritahu rutin harian Dr.?

Saya bangun tidur lebih kurang sejam sebelum masuk waktu Subuh. Misalnya, kalau Subuh 5.45 pagi, saya bangun 4.45 pagi. Dalam tempoh sejam tu macam-macam boleh buat. Selalunya saya berusaha supaya tak tinggal tahajud, taubat, istigharah dan hajat. Kemudian baru pergi ke surau atau masjid. Dalam sebulan saya akan sembahyang Subuh berjemaah dengan ahli keluarga saya sekitar 3 hingga 4 kali begitu terutama ketika hujan lebat atau semua ahli keluarga ada dan boleh sembahyang berjemaah.

Lepas tu, saya akan baca akhbar di internet, sambil dengari saya sendiri di MuzikFM pukul 6.45pagi (pre-recorded). Pada pukul 7.30 pagi, saya akan live di SFM. Lepas tu saya buat solat israq dan pergi berjoging dengan isteri di taman rekreasi. Pada jam 9.30 pagi saya di Klasik Nasional pula (juga pre-recorded). Selesai, kami pergi ke pejabat (conference office) untuk berurut dengan kerusi urut. Di pejabat saya semua kemudahan macam ni ada, jadi kami manfaatkanlah. Satu lagi office dipanggil 3E Training Centre. Jarak kedua-duanya tak jauh.

Sampai di rumah barulah mandi (mulakan dengan membasahkan kaki dulu sebelum perlahan-lahan bawa ke atas), dan buat solat dhuha, kemudian saya baca Al-Mathurat. Lepas tu buka balik komputer untuk jawab e-mel atau apa-apa sajalah, termasuklah tulis artikel, tulis novel ataupun buku motivasi.

Sampai tengah hari, selepas zohor baru saya pergi pejabat, petang selepas asar baru balik. Selalunya saya ke surau atau masjid untuk solat maghrib dan dengar ceramah agama hingga Isyak. Lepas tu, di rumah baca Al-Mathurat sekali lagi, ataupun baca Quran. Lepas tu buka komputer.

Ini rutin kalau tak ada program ceramah motivasi di mana-mana. Tapi kalau ada di tv misalnya, saya akan solat subuh di rumah dan terus bergegas ke stesen tv. Rumah saya dengan Angkasapuri taklah jauh, sekitar 15km saja, tapi saya keluar 6.15 pagi untuk siaran 8.00 pagi. Dengan TV3, TV9, TV8, TV7 lagi dekat, hanya 5km je. Harap apa yang saya ceritakan ini sekadar menjawab pertanyaan anda, tiada langsung soal riak.

Dr. selalu dilihat pakai pakaian pelbagai warna. Apa rahsianya?

Tak ada rahsia apa-apalah. Sekadar suka-suka je.

Tentu ada apa-apa rahsia.

Tak ada, cuma saya tertarik dengan tujuh warna pelangi.

Ada apa dengan tujuh warna pelangi?

Ia indah, cantik dan cukup memukau. Saya realitikan kekaguman saya pada tujuh warna pelangi dalam novel Pelangi Membeku. Bacalah novel tu.

Apa warna yang Dr. paling suka?

Kuning.

Apa rahsia warna kuning?

Tak suka gaduh, ceria dan mencerlah dengan idea.

Ada ke orang ajak Dr. bergaduh?

(Sambil ketawa) Manusia kan macam-macam. Dalam buku Membina Imaginasi Cemerlang ada satu bab saya namakan 擪ejayaan Melampaui Had

Pada pendapat Dr. apa istimewanya belajar secara online?

Tentu sekali banyak. Jika tidak takkan diamalkan juga di negara kita.

Ada ke di negara kita?

Ada. Tak tahu ke USM ada Pengajian Jarak Jauh (PJJ) sejak tahun 1980-an lagi dan juga UiTM. Malah kaedah universiti terbuka juga telah wujud di negara kita iaitu Open University, yang mana keadaan ini begitu asing pada kita sekitar tahun-tahun 1970-an. Universiti Malaya, Universiti Utara Malaysia dan Universiti Kebangsaan Malaysia pun ada fakulti pengajian awamnya.

Lagi Dr.?

Apa lagi yang anda ingin tahu?

Apa-apalah yang mungkin saya tak tahu.

(Setelah agak lama berfikir) Tak guna ada kelulusan tertinggi dari universiti diiktiraf tapi untuk tulis e-mel dalam bahasa Inggeris yang terabur dan cemamai pun tak mampu, kan?

Nampaknya Dr. sangat berkenan dengan kaedah belajar secara pelbagai ini.

Tahu tak, belajar secara online termasuk juga luaran adalah tren yang semakin popular sebab dunia hari ini semakin pesat dengan teknologi satelit. Wajarlah ambil manfaat daripadanya. Sedangkan sekarang ini sebuah novel boleh dibaca melalui telefot bimbit, siaran langsung perlawanan bola sepak boleh ditonton melalui telefon bimbit, belajar secara online sudah tentu bukanlah masalah.

Belajar cara ni adalah alternatif. Ia tidak ubah macam perubatan alternatif yang mana sekarang ini kerajaan turut membenarkan para pengamal perubatan alternatif membuka kaunter di hospital-hospital kerajaan.

Maknanya, kerajaan semakin mengiktiraf kebolehan dan kepandaian tertentu rakyatnya bahkan hingga kepada perubatan. Ini suatu perkembangan yang sangat menarik sesuai dengan istilah negara yang pesat membangun. Jadi, adalah tidak salah belajar secara alternatif juga asalkan ia bukan 憉niversiti angin