CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rezeki

Scotland, saujana mata memandang.

Dari atas Cairngorm Mountain

Pekan kecil di sekitar Cairngorm

Padang rumput menghijau

Keseluruhan perjalanan mengelilingi Scotland memakan masa 4 hari. Jarak perjalanan sepanjang 4 hari tu hampir 2000 batu . Puas hati kerana dapat sampai ke hampir semua tempat yang menarik.Alhamdullillah, tiada sebarang masalah yang timbul di sepanjang perjalanan.Mereka menerima kedatangan kami sebagai pelancong tanpa prejudis walaupun kita sering digembar-gemburkan tentang keganasan orang islam oleh pihak barat. Perjalanan aku ni macam free & easy. Tak terikat dengan masa. Boleh berhenti mana-mana yang kita suka.Berkaitan makanan pula, tiada masalah .Rendang dan sambal ikan bilis yang dibawa tak basi walaupun hampir seminggu. Pakaian pula tak perlu basuh kerana tak berbau busuk . Keindahan alam ciptaan Allah dapat aku saksikan sepanjang perjalanan .Bak kata orang tua ,"jauh perjalanan, luas pandangan".Insyallah, jika dipanjangkan umur dan dimurah rezeki, aku akan menjelajahi tempat lain pula .

Kereta yg aku gunakan sepanjang perjalanan.

Dari London ke Scotland semasa pergi dan dari Scotland balik ke London, aku menggunakan jalan yang berlainan. Sepanjang perjalanan pergi, aku dapat menyaksikan permandangan dan tempat tempat menarik di sebelah timur UK, dan semasa balik pula di sebelah barat UK. Scotland menggunakan mata wang yang sama iaitu pound, tetapi di keluarkan oleh Bank Of Scotland. Satu lagi dikeluarkan oleh Bank Of England.Tapi sebelum balik ke London, aku tukarkan dengan matawang pound yang dikeluarkan oleh Bank Of England kerana sesetengah kedai di London tak berapa suka menerima wang yang dikeluarkan oleh Bank Of Scotland. Tak tahulah mengapa.

Mula-mula yang kuning tu aku ingat pokok bunga liar, tetapi rupa-rupanya bunga matahari yang belum dituai. Dari pokok tulah dibuat minyak masak bunga matahari.Banyak ladang bunga matahari tu disepanjang perjalanan. Yang cantiknya mereka tak tuai serentak. Tu yang nampak ada yang hijau dan kuning berselang-seli . Kalau kat tempat kita minyak masak dari buah kelapa sawit.Tapi minyak masak bunga matahari ni cair sedikit berbanding dengan minyak masak dari kelapa sawit.

Rate

1

Follow Us
Arghhh. Jealous aku.:

Biler lerrr aku bole sampai Scotland. It's one of my dream destinations. Thanks for sharing the pics.

nak tampai gak...
tapi gambo aku dah lama...masa tuh tarak kam digital lagik.....
kena scan la plak...

one of the nicest place on earth.....scotland...
especially kat hills and the loch.....

Originally posted by xeo at 13-7-2006 08:49 AM
Arghhh. Jealous aku.:

Biler lerrr aku bole sampai Scotland. It's one of my dream destinations. Thanks for sharing the pics.

pegilah...
mmg tak rugi...sebab pemandangan cantik sesangat.....

Reply #128 akubest's post

Yes, tempatnya menarik, tak hiruk-pikuk. Relax je rasanya.

Reply #127 xeo's post

Insyallah, sampai juga nanti.

Originally posted by akubest at 13-7-2006 11:05 AM

pegilah...
mmg tak rugi...sebab pemandangan cantik sesangat.....

Ha'ahla..aku dah rindu snow-capped mountains, lakes and cold weather.

Originally posted by rezeki at 13-7-2006 12:30 PM
Insyallah, sampai juga nanti.

InsyaAllah. In the meantime, paste more pics kalau ada, and any tips re lodging, transport, etc. for ppl like me. Thx.

Reply #133 xeo's post

Hari tu masa kat sana, aku ada terjumpa bas yang dari London ke Edinburgh hanya mengenakan caj 1.99 Pound je. Macam tak masuk akal, tapi memang benar.

aku rasa macam aku baru blk darik scotland...pic tuh sharp giler..tu yg mcm aku lak yg ader kt sana!!:nyorok:

Reply #128 akubest's post

Bila kau nak tampal gambar kau ?

norelle This user has been deleted
Boleh dikatakan scotland merupakan negara paling aku suka!! dah 4 kali aku g visit sana. aku suka scenery je yg mmg magnificent. Mmg best la. tp, dah 4 kali aku g tak sempat nak conquer sampai John O'groats sbb memebr aku stock pancit dah nak balik! yg paling atas aku g sampai inverness... mmg enjoy la travelling to scotland. Aku suke scotland mayb sbb aku suke tgk cite braveheart kut..

Reply #126 rezeki's post

...kalau tak silap aku tu pokok rapeseed. Tapi memang rapeseed digunakan utk menghasilkan minyak masak (rapeseed oil). Dari jauh memang nampak cantik, tapi kalau dekat-dekat baunya agak kurang menyenangkan...

Originally posted by norelle at 20-7-2006 11:33 PM
Boleh dikatakan scotland merupakan negara paling aku suka!! dah 4 kali aku g visit sana. aku suka scenery je yg mmg magnificent. Mmg best la. tp, dah 4 kali aku g tak sempat nak conquer sampai John ...

Inverness dgn Isle of Skye dah tak berapa jauh. Next time kalau kau pergi scotland, kau pergilah sampai Isle of Skye. Macam rasa macam dah sampai hujung dunia. Awan macam kat atas kepala. Tu sebab panggilan lain bagi Isle of Skye ialah Cloud Island. Masa aku bangun pagi, aku ingat hujan. Rupa-rupanya air dari awan tu yang menitik .

Rate

1

Originally posted by pelicano at 21-7-2006 07:14 AM
...kalau tak silap aku tu pokok rapeseed. Tapi memang rapeseed digunakan utk menghasilkan minyak masak (rapeseed oil). Dari jauh memang nampak cantik, tapi kalau dekat-dekat baunya agak kurang meny ...

Memang pokok rapeseed. Selain dari buat minyak masak, ia juga buat biodiesel untuk kenderaan.

Rate

1