CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: GuidanceLight

^Borak Ngan Haiwan^

Close [Copy link]
mamajiah selalu cakap2 ngan suma binatang yg mamajiah terserempak..
selalunya kucinglah..
tapi kalau terserempak ular..selalunya kita berenti (kalau jln kaki)..dia pun berenti..
dia tak bergerak..kita lagila tak bergerak...takoooot....
skali dulu camtulah..mama ngan anak nak g kedai beli nasi lemak..dia belang2 merah putih dan hitam..tepi semak...
diam je..kitorang pun diamla..dah 5 mins tak ada sapa nak beralah..
terus mamajiah cakap kat dia.."pegilah sana..org nak lalu ni..takot la kat kau..."
dia terus menyusur masuk semak...fuhhh...lega...

aku suke nyakat kucing
muke inesen sgt aku tarik2 kaki dia tarik2 misai dia

kalau kitorang satu family ckp ngn kucing, macam kucing tu ahli keluarga kitorang..siap bahasakan diri abah, akak mama lagi..yang paling rajin berckp ngn kucing abah aku la..ade je mende yang dia nak borakkan ngn kucing kitorang tu...

xsuka ckp dgn ayam..sbb ayam tgk pastu teleng2 je..nyampah
suka ckp dgn kucing, wlupon dia x paham..tp dia sntiasa ja ada kt tepi..
kdg2 tu tarik tlinga dia sbb nk suruh dia dgr.. geletek bg bsuara tnda dia stuju la..ehehe

klu bab nyembang ngn kucing ni, automatik kene mental disorder...bess apa ckp ngn kucing

aku hr2 borak dgn pet2 aku.. aku rs diorg paham.. errrmm mmg diorg paham.

Kadang2 je borak dgn kucing, klu ckp byk2 kali jgn kencing dlm rumah, eh.... esknya kucing tu kencing dlm tandas, kekadang binatang ni mcm blh faham apa yg kita ckp, klu kucing mengiaaww aku pun miaww je blk, sepatah haram xpaham....

Klu spe bela lembu bckp dgn lembu, klu bela ayam ckp dgn ayam, klu ble monyet ckp la dgn monyet, pastu org igt kita gilaaa...

sesungguhnya binatang tu faham...
mama dulu dulu selalu luah perasaan marah sedih kat meow, dia faham tau, dia pandang ja...pas tu dia bunyi bunyi manja...

Follow Us
inazurah posted on 21-6-2006 07:30 PM
kronik ke?... kene jumpa pakar ke tak payah.. sebenarnye aku bukan suke ckp2 ngan periuk pinggan n ...

......................

jpl_fan posted on 6-12-2006 03:05 AM
info tambahan..nie dr pemerhatian aku ler..:lol

cuber korang bg salam kat ayam ...lepas korang bg ...

.....................

kaki_ayam posted on 1-6-2012 12:29 PM
aku sejak x de haiwan ni bercakap dgn pokok..
tanya la bile nk berbunge...bile nk berbuah..
a ...

.....................

gelak2 juga tp i pun suka cakap dgn kucing.... ayam...cicak..semut

suka becakap dgn kucing..sbb mcm ade two way communication je..
kalau jumpe kucing kat mane2, mesti ajak nyembang..

1st tanye, name awk sape,,,, mama awak mane,,, tinggal kat mane,,, dah makan belum nie,,, dah mandi blom,,,,
then, die balas miowwww je...smbil gesel2 kat tgn..

Aku pon cakap ngan kucing aku, siap slang utara lagi. Setiap malam, selagi aku tak ambik bawak kat ketiak, selagi tu tersengguk sengguk tunggu diambil. Kalau dah tido katketiak tu, sampai ke pagi tak bergerak. Nak tido petang pon ikut naik atas katil.

johnazizul posted on 1-1-2013 11:50 AM
Aku pon cakap ngan kucing aku, siap slang utara lagi. Setiap malam, selagi aku tak ambik bawak kat k ...

kucen aku pun same..nak tido sebelah aku je..tp die naik sndiri ar..masalahnye kalo aku bgn die tak reti2 nak bangun..kalo bangun pagi mesti die menyelit kat tmpat yg smpit takpun tido membelakangi aku..pas makan terus barin kat katil..aku selalu marah die camni "ko ni degil la! makan main kembor tido je!tak reti ke ko nak kemas bilik ke time aku g keje, pemalas! ikut pangai sape ni?" bile dikaji balik rupe2 nye ikut pangai tuan die...hehehe..patot la family aku cakap kucing ko tu sebijik cam pangai ko...kihkih!

Suka je borak ngn kucin. Haha

saya ingin kongsi rakaman perbualan terakhir saya bersama kucing kesayangan saya
http://www.youtube.com/watch?v=SGOX_7rkpQk&feature=youtu.be
Perbualan terakhir saya dengan Google  kucing kesayangan, 2 jam sebelum dia pergi tinggalkan saya. Sebenarnya ketika ini
saya memang tidak simpan harapan Google dapat teruskan hidup sebab  ubat dan antibiotik yang saya berikan semuanya menyebabkan dia muntah. Apa yang saya buat, berikan Google air rebusan isi ayam dan air zam-zam sahaja menggunakan syiringe .Selepas saya borak, saya tinggalkan dia keluar ke Tesco, untuk beli sedikit udang kerana Google sememangnya sukakan udang yang direbus setelah dikopek kulitnya. Niat saya ketika itu ingin memberikan air rebusan udang, dengan niat ingin beri dia makan makanan kegemaran sebelum dia pergi. Balik dari Tesco, dia sudah bersembunyi dibawah katil, saya memanggil Google dia menjawab 2 kali dengan kuat, saya tinggalkan Google untuk rebus udang bila tiba masa untuk memberinya , dia sudah nazak dan meninggal dalam pelukan saya. Rest In peace Google, Mummie sangat sayang Google, tiada lagi teman Mummie berborak. Tiada lagi anak mummy yang paling arrogant dan suka tengking mummie. Mummie bersyukur dengan setiap kenangan yang kita lalui bersama.

Rate

1

harus akan menegur kucing tiap kali nampak, if kucing liar kat pasar2 gee tegur dalam hati . . Kesian tengok

suka borak dengan kucen juga....

borak dgn kucing.. hilang stress bohsan sakit hati bagai..

huhuhu.. kita pun suka sangat borak dengan kucing..
kadang2 lagi bagus borak dengan kuceng compare borak dgn manusia tau..
kuceng tuh lebih memahami...
so, kalau stress, nak nangis ke.. nak luah perasaan ke.. kuceng adalah yg terbaik..
kalau happy sangat sampai bwk dorg nek keta jalan2..

aramcna posted on 28-1-2013 08:44 AM
saya ingin kongsi rakaman perbualan terakhir saya bersama kucing kesayangan saya
http://www.youtube ...

sedihnya..

saya rasa saya boleh faham perasaan awak.. hari tu masa Meimei sakit pun saya buat camtu jugak.. sibuk betul saya merebus ayam, suapkan dia makanan & air.. google kat internet macam mana nak take care kucing yg sakit.. beli macam2 jenis flavor makanan kucing sebab nak kasi dia makan.. Meimei muntah2 dan tak nak makan/minum 3 hari.. nasib baik hari ke-4 lepas bagi ubat untuk appetite dia start minum, mungkin sebab ubat tu pahit kot.. hari berikutnya dia dah start makan tuna, lega betul hati saya..
Google.. rest in peace..