CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Joe Hahn

Santau

serius nie...sampai aku tak tahu nak mkn kat mana dah...sebab biasa waktu keja aku mkn kat luar...takpun tapau kat pakcik yg dtg kat opis nie..tapi mcm hari nie, pening pala aku nak mkn kat mana...sudahnya kwn aku gi beli mknan vegetarian yg halal kat ipoh nie..udah ler tak lalu nak menelannya...ate..teman bukan suka sgt mkn sayur2 nie..tauhu bentuk ayam...rasa mcm menipu diri sendirik jer....

kat ipoh nie aku tau ada 2 restoran mskan cina yg halal...satu kat bercham (caterbest), satu lagi kat mooven peak...kalau mkn kat situ, agak2 ada tak org hantar santau..?dah takde choice nie..nak masak sendiri pung...agak2 ayam2 fresh tu terlepas tak dr santau angin tu..?

kfc, mcdonald tu...agak2 jadi mangsa penyantau jgk tak?

nitro5636 This user has been deleted
heheheh..susah ar...camne pon saya xleh tahan ar..mesti nak makan kat luar gak..huhuhuhu so...tawakal jer la..hehehe klo tetiba dah lama saya xonline tue pepaham je lah...uhhuuhuh

Originally posted by Pikir at 27-7-2006 09:25 AM
dari 92org tu masukkan nama BUSH ngan PM israel la sekali...baru betui nye balas dendam

masalahnyer penyantau2 ni nak makan depan bush ngan PM israel tuh bukan senang...heheheh

Originally posted by disketkosong at 29-7-2006 01:50 AM
serius nie...sampai aku tak tahu nak mkn kat mana dah...sebab biasa waktu keja aku mkn kat luar...takpun tapau kat pakcik yg dtg kat opis nie..tapi mcm hari nie, pening pala aku nak mkn kat mana... ...

err sori nak mencelah sket. moven peak tu tak halal, kalau nak chinese food yg halal u boleh gi assam house yg kat GBC tu.

kthankxbye..

Originally posted by DanaScully at 29-7-2006 07:59 PM

err sori nak mencelah sket. moven peak tu tak halal, kalau nak chinese food yg halal u boleh gi assam house yg kat GBC tu.

kthankxbye..

eerr..tak halal ker..?tapi tgk ramai jgk muslim yg mkn kat sana...
one of the cheff kat mooven peak to kwn adik teman...muslim jgk tu..

kalo kat holly wood tu halal tak..?? nengok ada tampal sijil halal.. tapi bukan leh caya sgt nih....

Follow Us
tadi si wahid senario kat melodi, masa beborak dlm tipon dgn farah fauzana ada inform farah supaya bila sampai ipoh berhati2 ketika nak makan diluar.... ni sah le risau kes santau jugak nih....

takutkan santau punyer psl,2ari berturut2 makan fast food:kant:

Originally posted by nuqman at 30-7-2006 02:33 PM
kalo kat holly wood tu halal tak..?? nengok ada tampal sijil halal.. tapi bukan leh caya sgt nih....

yg kat holly wood tu halal...aku pernah mkn kat situ sekali la..tp aku tak mkn le chinese food..aku mkn mee goreng mamak..pasal kat situ byk stall kecik2.tu pun  kwn aku yg bawak sebab dia  selalu mkn kat situ...no pork serve..tapi kalau kat restoran caterbest kat BERCHAM tu mmg kompem halal..company aku selalu bwk client dr authority mkn kat situ..sedap jugak la masakan kat situ..tapi rega pun bleh thn jgk la...
mcm vegetarian food tu kita boleh mkn...sebab diorg nie strict gila babun bab mknan nie...daging apa jenis pun tak bleh mkn...bawang pun tak bleh mkn....periuk kuali semua tak bleh campur utk masak daging semua...telor tak bleh mkn..semata2 sayur jer...aku try sekali...mmg tak bleh terima la tekak nie...semua sayur nga tauhu..tapi diorg ada buat mcm2 mknan tiruan mcm ayam, udang...rupa bentuk sebijik mcm udang tapi semua tu tauhu sebenarnya..
aku tanya pasal fast food tu....agak2 terlepas ke dr santau nie,..?apsal kalau ikut logik, restoran tu pames jgk la..lagi pames dr sabar menanti, mee rebus ramli etc!

holly wood tu kat mana?

skang ni yg kecoh pasal santau ni, pasal santau angin.
dah rujuk pada 1 ustaz katanya kalau fast food ni tk mungkin kena sbb ianya tempat tertutup. meaning. restoran tertutup.
yg kata kat hospital ipoh tu tak betul rasanya, sbb sepupu kerja kat hospital tak de cerita apa pun. dia pun asyik tapau lauk kat kantin hospital jer skang. takut nak beli sebarangan kat luar..

caterbest dan assam house, memang sedap..  aku pun kengkadang makan kat sana reramai..  pau bos le he he..  

moven peak tu, aku tak konfiden sikit..  pasla sijil halal yang ditampal tu, buma sijil mengatakan supply daging diambil dari supplier yang provide daging halal..  itupun negeri selangor punya sijil tu..  aku pernah makan dulu sebelum aku check sijil tu..  tpai aku tak ambik apa-apa yang berdaging..  hentam seafood dan vege je..

kalau makan vegetarian food ni..  kena check jugak..  biar yakin pekedai tu memang diri sendiri pun kuat vegetariannya..  kengkadang diorang ni makan daging kat belakang, mana kita tau he he he..  tapi aku tengok, memana kedai vegetarian yang letak patung dalam kedai ni, biasanya kuat sifat vegetariannya..

hollywood dekat canning garden (depan pasar)..  masa kecik, selalu ke sana tengok komik kat satu kedai mamak ni..  bisanya aku makan dari stall yang mamak/melayu je..  dulu ada 2 beradik ni buat stall jual mee kari & fishball..  sedap..  sejak si kakak dah kahwin, stall pun diambil -alih orang lain..

pasal kantin hospital dan SUK tu.. macam aku kata, dengar dari orang je..  tak terjamin kesahihannnya..  sebab tu aku bertanya..  as for kantin hospital tu, disebabkan kawan baik kepada kawan baik aku..  so aku cuma percaya based on karakter kawan baik aku je..

bab santau ni.. kalau kes polis pun, tak leh didakwa..  cuma boleh takutkan penyantau saja le rasanya..

nak kata santau ni menipu..  pun tak, sebab ianya sihir..  jadi memang ilmu begini ada..
asal aku sebelah grik (patani), memang dah masak semua ni..  parang terbang, bola api, hantu raya, pontianak, saka, etc..

semuanya akibat pengaruh syaitan yang nak menyesatkan kita..

Reply #92 Gemukkkkkkk's post

betul tu mukkkk..
tapi klu takde angin masakan pokok bergoyang..
pasal budak perempuan tak leh keluar dr 1 kedai tu takkan membohong kan.. tapi tak tau la pulak
pasal hospital tu aku pun tak pasti jugak sbb sepupu aku tu diam, tak cerita apa pun. tapi yg dia cerita, dia asyik beli lauk kat kantin hospital sbb tak berani nak beli kat luar..

ninjamerah This user has been deleted
Originally posted by Salehasz at 30-7-2006 08:59 PM
takutkan santau punyer psl,2ari berturut2 makan fast food:kant:

jangan lupa, kita boleh berpuasa.
:nerd:

Reply #94 ninjamerah's post

lupa pulak..  sekarang bulan rejab..  elok benar kalau kita berpuasa..  bulan yang sesuai untuk bertaubat (sapa nak pergi insafkan penyantau tu, boleh le guna point ni ye.. he he he)...

jangan lupa.. 27 rejab.. israk dan mikraj.. hari ni 6 rejab ok..

sebelum ni kalo masuk kat sini setakat tengok tajuk jer la psl santau ni.. tp bila balik kg weekend baru ni, tak sbr nak jenguk thread ni... mcm2 citer yg ida dgr... kat kg ida (lahat) pun kecoh psl ni... ida ni sebulan sekali blk kg.. tp takde la dgr sebelum ni... balik baru ni pulak dgr kecoh2... ada sms bagai... tp gi batu gajah tengok byk gak kedai2/restoran yg masih bukak dan masih ramai yg makan kat situ... yg ida dgr citer, ada sekumpulan pompuan yg baru dpt ilmu santau ni tgh seronok mempraktikkannya... lps tu dpt sms kata diaorg tgh nak cukupkan sampai 100 org... tp x tau la sejauh mana kebenarannya...

Originally posted by Gemukkkkkkk at 31-7-2006 09:32 AM
caterbest dan assam house, memang sedap..  aku pun kengkadang makan kat sana reramai..  pau bos le he he..  

moven peak tu, aku tak konfiden sikit..  pasla sijil halal yang ditampal tu, buma sij ...

mukkk... biasa ke gi canning garden tu..?? kedai komik mamak tu mmg ada lagi... popular gak ek... heheh

Reply #97 nuqman's post

dulu, biasa gak pergi ke sana..  tapi sekarang, dah tak pergi.. tak dak geng nak lepak kat sana dah..
kedai mamak tu pun ada lagi.. tapi dah jarang masuk.. tak larat nak layan komik dah.. cukup le zaman kecik dulu..

mm.. kedai mamak jugak selamat kan.. tak dengar pun kes santau.. he he he.. kenapa ye..  azimat spender diorang lagi power tahap gaban kot kah kah kah kah..

Originally posted by Gemukkkkkkk at 31-7-2006 12:10 PM
dulu, biasa gak pergi ke sana..  tapi sekarang, dah tak pergi.. tak dak geng nak lepak kat sana dah..
kedai mamak tu pun ada lagi.. tapi dah jarang masuk.. tak larat nak layan komik dah.. cukup le ...

aku selalu beli paper kat situ.. umah aku dekat area2 tu jugak....
tapi ilmu mamak ni mmg kebal kot.. tak lut dek santau... kehkehkeh...

mm.. kedai mamak jugak selamat kan.. tak dengar pun kes santau.. he he he.. kenapa ye..  azimat spender diorang lagi power tahap gaban kot kah kah kah kah..
mukkkkkk...
aku tak tahan baca statement ko nih....
:lol