CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 4088|Reply: 13

ANAK SELALU LETIH

cats nak tanya laa apa cara nak kasi kanak2 yg dah bersekolah ni bertenaga sikit..
anak cats kalau balik sekolah tu mlm kul 8.00 dah start tido.. dulu pernah gak bagi vitamin shakle , lepas tu ambik vitamin kat klinik sama jer...
tak kira laa waktu sekolah atau cuti.. mesti tido awal..
cats bukannya apa kalau tido awal tu keje sekolah dah tak buat laa.. dah tu belajar pun tak der laa..
risau laa kalau dia selalu macam ni...
sapa leh bantu iyerkk dan syer pengalaman masing2

Reply #1 cats75's post

Anak ko byk main lah tu kat skolah entah ler cats anak aku pun tak skolah lagik

eehh comel nya anak kau tu.... geramjer montel macam maknya .. mak nya pun macma tu gak ker.
entah laa LadyMarmalade  .. anak org lainpun sekolah pg ptg gak tp tak laa macam anak aku ni...
risau aku ..

cats, jadual seharian diorang camana ek?  Pelik gak kalau hari-hari letih.  Diorang aktif dengan co-co ke?

jadual ni pagi sekolah kebangsaan sampai rumah dalam kul 1.00 lepastu rehat makan kul 2.00 dahbersiap nak g sekolah agama lak..
ptg balik dalam kul 6.00 biasa laa budak2 ni main2.. kul 7.30 dah suruh masuk rumah mandi..
makan jer terus baring dah terlelap... kalau belajar mesti tak lama kadang2 tu keje sekolah tak siap lagi dia dah terlena.
kalau dia naik bas tu betui laa kena jalan jauh sikit nakbalik rumah ni.. van berhenti depan rumah..
itu laa saya pun tak tau nak buat macamana
time magrib tu laa saya dah bising suruh buat keje cepat.. risau kut tido le

Tengok jadual diorang biasa-biasa saja...tak delah byper sangat kan...lebih kurang anak Kak fie saja.  

Selalunya yang akak tahu orang yang anemic memang cepat letih.  Diorang jadi cenggitu sebab kurang iron (zat besi) dalam badan.  Iron kalau tak silap akak membina muscle dan tulang.  Jadi kalau tak cukup iron, memang cepat letih.Tapi orang yang anemic muka pun pucat.  Anak cats tak kot kan?  Personally akak rasa kena teruskan bagi supplement ngan dia.  Kalau tak kesian gak kerja sekolah pun tak selesai.  

Cubalah dapatkan nasihat doktor

Follow Us
dia tak pucat ok jerr..
entah kalau mlm ni mula la dah lesu badan nya...
kalau suruh baca buku ker keje sekolah kerr..  dah mls.... mata pun dah layu jer...

mama_jee This user has been deleted
Anak saya pulak time bila saya suruh blajar atau baca buku mula lah buat muka ngantuk & letih tapi kalau suruh tengok tv, tak pulak ngantuk...la ni saya baru cuba bagi dia orang makan makanan tambahan dari cni...cuba lah kan mana tau ada perubahan.

momofour This user has been deleted
Anak2 saya 2 orang yang sekolah.  yang 1st tu ok..mata tahan...tapi yang no. 2 ni, pantang lepas tengok..mesti dah lelap..macam anak cats75.  Heee..tensen aku.  Kengkadang siap warning dulu supaya dia tak tido.  Kalu dah tido...kejut suruh bangun makan pun tak nak.  

Tapi mom rasa sebab dia letih sangat kot.  Lagi pun dia baru drj. 1, kakak dia drj. 3.  Pagi kul 6.30 dah naik bas..tengahari sampai umah kul 1.50.  Kul 2.15 dah g sekolah agama. Petang kul 6.30 baru balik.  

Kesian tengok depa tu.  Dulu masa cuti sekolah, antar le dorang mengaji kan.  Dah start sekolah ni, hancusss semua..esp. anak no 2 tu. Balik sekolah je melepek je.  Tu belum lagi kena buat homework...kalu ada homework lagi ler tensen.

Cuba observe je dia Cats.  Tapi aku sure...kalu masa weekend, mesti tak melepek kan.  Tu yang geram tuh.  Kalu main game, dari kul 2 sampai 6 ptg...relax je...bila suruh benti main siap cakap lagi..."adik tak sempat lagi main tau" .  Ataupun agaknya, yang no. 2 ni memang manja kot...still bahasakan diri dia adik...walhal dah ada 2 lagi adik bawah dia.. hish..macam2 :nerd:

apa kata try dbrain..

sorg kawan anak selalu ngantuk dlm kelas..then amalkan dbrain.

nak cuba bleh la bgtau beyond..

Originally posted by mama_jee at 5-7-2006 15:39
Anak saya pulak time bila saya suruh blajar atau baca buku mula lah buat muka ngantuk & letih tapi kalau suruh tengok tv, tak pulak ngantuk...la ni saya baru cuba bagi dia orang makan makanan t ...

.................sama  la anak kita pun.bila tengok tv atau main games boleh lak tahan tu...

Originally posted by momofour at 5-7-2006 04:46 PM
Anak2 saya 2 orang yang sekolah.  yang 1st tu ok..mata tahan...tapi yang no. 2 ni, pantang lepas tengok..mesti dah lelap..macam anak cats75.  Heee..tensen aku.  Kengkadang siap warning dulu supaya  ...

betuilaa.. klalau buat keje lain tahan lak mata dia..
sib baik laa cikgu tak kasi keje sekolah.. memang cian tgk mereka ni pg sekolah ptg sekolah .. masa rehat pun sekejap... nak ajar dia baca buku mula laa mata tu dah layu.. geram jerr...
sabtu dan ahad lakk asyik dok main jerr... puas panggil suruh membaca..
lama2 mls dah nak layan geram sangat..
itu pun ayah dia magrib jer panggil budak2 ni mengaji dan tgk apa yg patut kul 8.30 mula laa siap kan tpt nak tido.

Originally posted by Beyond at 10-7-2006 10:02 AM
apa kata try dbrain..

sorg kawan anak selalu ngantuk dlm kelas..then amalkan dbrain.

nak cuba bleh la bgtau beyond..

macam kes anak saya ni dalam kelas ok bangun pagi nak g sekolah pun senang.. masalah nya mlm dia letih... kita pun tak leh nak salah kan budak2 ni tak der rest langsung.. rasa zaman kita dulu ptg ada gak dok rumahh ...

hmmm.. tadi baru je consult with doctor pasal letih letih ni. actually tanya pasal kecacingan. dia cakap sometimes kalau kecacingan pun boleh buat letih. tak kira la cukup makan ke idak.