CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hetrek

Dende semase di sekolah rendah dan menengah

aku dulu ada gak chekgu..dia ni chekgu nak pencen

masa dia ajar math utk pmr aku tu..thn last dia ngajar..pergh..garang tak ingat..bawak rotan panjang tu gi kelas...aku tgk ketaq...last2 dapat a gak maths aku time pmr

same as geog aku dulu..masa form2 ada cikgu cina nak pencen gak..ppuan..garang giler..masuk kelas dia lewat..siapla ngko..bawak gak rotan pi kelas...tapi masa dia ngajar..aku suka..derang akan explain kitaorang sampai semua dalam kelas tu paham...

alhamdulillah..a gak aku for geog mase pmr..

dan aku rasa...
cikgu yg ngajar dari era 70-80an dengan cikgu ngajar era skrang nih..lain skek...

cthnyer..bukan seme ar

- cikgu2 yg ngajar era 70-80an kat skool aku rajin wat kelas tambahan..slalu je bagi tazkirah le b4 ngajar...pastu derang treat kitaorang cam anak sendirik..luar kelas pun still contact dengan derang

kalau yg generasi baru nih..(bukan seme ar) sepanjang aku skolah dulu..beza dengan yg diatas tu..

Emow Emow Emow...
yang aku tau skang nie..banyak cikgu baru try cara cikgu lama dan belajar dari pengalaman depa tu tackle student..nice

cikgu aku masa standard six dulu mmg garang.. kegarangan dier mmg legend.. tetiba aku dpt dier nak pengsan aku masa diorang announce guru kelas kat perhimpunan.. penah tu lepas midterm exam math kertas dua kan ada 20 markah.. stiap satu salah kena gi depan dier rotan tangan.. aku masa tuh byk giler salah..sbb dier la aku penah ada history kena rotan..  skrg nih kalau fikir balik aku patutnya report pasal dier.. coz dier marah teruk.. sampai tampar2..n sexual harassed boys kat klas aku.. a few years lepas aku grad dr skola tuh aku dgr ada parents report kat polis sbb dier pukul budak kat perhimpunan. i think cikgu takleh pukul students.. clasmate adik aku dulu bapa dier PP..aku tak ingat cikgu dier buat apa tp bapak budak tu nak sue cikgu tuh.. last2 cikgu tu kena tukar skola..

Emow Emow Emow...
kalo dah mati baru leh jd legend....aku pernah kena tampar lebih sepuluh kali kat muka coz tak bagi salam kat pengetua maser standard six...damn naik mereng jap aku...tak der sapa nak tolong aku...bangsat..takder sorang cikgu pun gi tegur pengetua...semua penakut..sial..kalo aku besar macam sekarang nie time tue..mau aku sepak balik...ko bayangkan aku kena tampar bertubi-tubi kat depan budak kelas aku coz tak bagi salm kat dia (aku ketua kelas) what the hell..stupid...aku sampai skang kalo ingat balik memang panas hati..berdendam sampai skang...tue ler aku tak leh tengok or dengar pasal cikgu tampar belajar ikut suka hati dia...

aku kalau cikgu rotan anak murid dgn sebab yg munasabah aku tak kisah...
tapi aku paling anti bab cikgu tampar, lempang and tempeleng anak murid, pada aku tu dah sangat2 tak beretika dan bermoral, instead of bagi pengajaran kat budak tu derang wat bebudak berdendam kat dia plak...
even dalam islam, nak merotan dan mengajar anak pun ada adab, rotan cuma kat punggung ke bawah dan tapak tangan, mana ada tampar2 nih...:agr:
kalau yg melempang sebab budak tak siap homework ngan tak pakai name tag lah...lagi cam ntah aper2...

lagi satu mende yg aku cukup nyampah masa kat skolah dulu perangai cikgu2 pompuan aku, suker sgt merajuk pastu nyumpah sana sini...saya doakan awak tak lulus periksa, saya tak halalkan ilmu yg saya bg kat awak...punyer la tak professional...ader skali tu derang merajuk coz derang find out aku amik tuisyen kat luar, ntah aper2 jer... kalau derang leh ajar bagus takder nye lah aku nak amik tuisyen kat luar, ni syllabus pun tak abis ngajar...lps aku kuar skolah tuh, aku banned smua adik beradik aku dr msk skolah tu...

Emow Emow Emow...
bab cikgu merajuk nie aku naik jelak...ader cikgu cakap depa tak leh tahan ngan perangai pelajar...nie pengalaman aku..aku ngan geng punya lah jahat+nakal+kuang ajo...but ramai cikgu sabar ngan perangai kami...nak cakap setakat menuang kelas tue perkara biasa...cikgu ngajar kat depan rasa bosan blah gitu jer senyap² ikut pintu belakang...rekod belasah budak junior (bukan buli but belasah) dah berlambak...member kantoi minum arak, cd lucah tak yah citer...ramai gak cikgu anti kami...tapi yang best nyer ader gak cikgu yang tahan ngan perangai kami hari demi hari tegur kami..takat tegur tue dah biasa..libas tue lagi lah...lama kelamaan kami pun dah malas (berkat teguran cikgu yang best) buat jahat...study ler juga time SPM...

maser tue suasana sekolah aman damai seketika...yang hot nyer ader segelintir cikgu sindir kami.."eleh skang baru nak belajar"...ada juga beri semangat dan hasil nya...aku ngan member² bagi 1A paling kurang kat cikgu kami (tuk subjek depa) paling koman pun dan aku salah seorang berjaya ke menara gading, member aku yang kaki minum, skang nie nak jadi Ustaz dah (insaf siot lepas asyik di nasihat) ...kami tak kena tampar tak kena sumpah ngan cikgu² nie...sampai skang aku ngan member kalo reunion balik, kami mesti bertanya tentang cikgu yg best nie...kalo terserempak kat kedai...rasa gembira dapat jumpa depa...

Follow Us

Reply #46 Sonic's post

oh..
bagus la tuh..
tapi banyak mase yang rugi tu kan...
eh sonic...awal nye ko post msg tuh...
kol 4 pagi....

time skolah menengah ade sorg cikgu cina ni, Mr.Poh ngajar english. antara denda yg dikenakan :

- jln itik sepanjang koridor, lalu beberapa kelas lain. kdg2 die suruh gi round smpai 2 koridor. tahan jela kena gelak dek bdk2 kelas lain.
- berdiri lam klas (biase la ni)
- kalo markah rendah, pompuan - die tarik idung, laki - suh baring atas meja cikgu kt dpn tu,pastu geletek sampai puas ati.

Originally posted by hetrek at 3-7-2006 09:42 AM
oh..
bagus la tuh..
tapi banyak mase yang rugi tu kan...
eh sonic...awal nye ko post msg tuh...
kol 4 pagi....

Emow Emow Emow...
a'a pk-pk balik banyak juga...sampai ader orang gelar kami gengster terpelajar...aper tak nya result gempak²..tue lah kalo ingat balik..raser malu jer buat jahat...nampak bebudak sekolah hisap rokok, kuang ajo, ponteng sekolah...raser nak tegur dan belasah jer but bila ingat kisah kami (malu sendri):malu:...mungkin kalo kami tak jahat dulu junior² kami tak ikut perangai kitaorg..tue lah kalo aku jumpa junior aku, kawan adik aku...aku selalu pesan jangan buat jahat, jangan lawan cikgu, belajar rajin²...:pray: hope depa berjaya dengan lebih baik...

p/s: time 1pagi ler time aku aktif online samapai ke siang...sambil nak tunggu kuliah bermula, online memanjanglah jawab nyer...

Originally posted by Sonic at 3-7-2006 08:04 PM

Emow Emow Emow...
a'a pk-pk balik banyak juga...sampai ader orang gelar kami gengster terpelajar...aper tak nya result gempak²..tue lah kalo ingat balik..raser malu jer buat jahat...nampa ...

heheh,aku xde la jahat kt skolah dlu...
aku cume bdk belasahan je..huhuhu...:nerd:
ala,kalo xjahat pn kene dende gak psl xwat keje skolah...

ish,bleh plak ko tahan dr kol 1smpi pagi ek?aku lps subuh je dh stat ngantok blk...
tu psl slalu telepas kelas kol 8...kekeke...

Originally posted by hBk at 3-7-2006 08:21 PM

heheh,aku xde la jahat kt skolah dlu...
aku cume bdk belasahan je..huhuhu...:nerd:
ala,kalo xjahat pn kene dende gak psl xwat keje skolah...

ish,bleh plak ko tahan dr kol 1smpi pagi ek?aku ...

Emow Emow Emow...
leh lah tahan tue but prinsip aku kalo nak tido sebelum subuh coz leh bangun lagi kalo ada kelas jam 8 ke ade keje ke...kalo lepas subuh/solat subuh..kompem koma samapai zohor...:nana:

Originally posted by Sonic at 3-7-2006 08:29 PM

Emow Emow Emow...
leh lah tahan tue but prinsip aku kalo nak tido sebelum subuh coz leh bangun lagi kalo ada kelas jam 8 ke ade keje ke...kalo lepas subuh/solat subuh..kompem koma samapai zoho ...

heh,aku penah tido lps suboh smpi asar...hish,bkn sekali, tp byk kali...
bkn aku sorg,termasuk ngan housemate² aku skali...:geram:

Reply #52 hBk's post

hoh..
kawan aku..
dari pagi ke pagi...
kadang tu dari malam ke malam....

Reply #49 Sonic's post

tersentuh aku bace crite ko sonic.....

Originally posted by Sonic at 2-7-2006 12:23 PM
Emow Emow Emow...
kalo dah mati baru leh jd legend....aku pernah kena tampar lebih sepuluh kali kat muka coz tak bagi salam kat pengetua maser standard six...damn naik mereng jap aku...tak der s ...

OMG.. 10 kali tampar.. melampaunyerr.. tampar skali pun dah sakit..guru besar pun gengster apa citer nih.. :geram:

Originally posted by hetrek at 4-7-2006 12:43 AM
hoh..
kawan aku..
dari pagi ke pagi...
kadang tu dari malam ke malam....

Emow Emow Emow...
aku rekod terbaik 12 jam jer tue pun kekadang terjaga gak..but member aku hari² tido..tak der keja tido...terer giler...biler result kuar gempak...cam tak fair jer kat kami yang study kemain nie :gado:

Originally posted by Sonic at 4-7-2006 02:09 AM

Emow Emow Emow...
aku rekod terbaik 12 jam jer tue pun kekadang terjaga gak..but member aku hari² tido..tak der keja tido...terer giler...biler result kuar gempak...cam tak fair jer kat k ...

heh,member aku ramai pesen camnie...
tido mmg xhingat donia nyer...
yg main game berejam² pn byk...
yg x g kelas semenjak naik cuti mid sem pn ade...
tp result gempak dr aku yg g kelas ari² n ngajor dorg nie...:geram:
haku igt dorg serap sumer ilmu aku la...:hmm:

Originally posted by mystica at 4-7-2006 01:40 AM

OMG.. 10 kali tampar.. melampaunyerr.. tampar skali pun dah sakit..guru besar pun gengster apa citer nih.. :geram:

Emow Emow Emow...
yup tampar sekali pun sakit :siok:...kalo kena tampar coz aku p raba cikgu/dak pompuan ke tak per gak..nie kena tampar coz tak suruh satu kelas bangun dan bagi salam...sampai sekarang aku berdendam...ada kata-kata hikmah kat tak baik berdendam...but in that case, aku cukup berdendam..aku nie seorang pendendam.. kerana dia lah aku mula tak respek cikgu sampai form 5 (nasib ada cikgu yang best yang sedarkan aku bertapa mulianya profession guru)....

aku selalu cakap member dulu..cikgu yang asyik memukul murid, merepek sana sini..adalah cikgu yang memilih profession guru kerana dah takder keje lain.. ceh memalukan..sampai la nie mak aku tanya, tak nak jadi cikgu ke...untung² pun ada keja tetap..aku terus cakap kat mak aku...kalo setakat jd cikgu untuk nak ada keja baik tak yah..nanti anak murid pula jd mangsa lepas geram

Originally posted by hBk at 4-7-2006 02:14 AM

heh,member aku ramai pesen camnie...
tido mmg xhingat donia nyer...
yg main game berejam² pn byk...
yg x g kelas semenjak naik cuti mid sem pn ade...
tp result gempak dr aku yg g kelas ...

Emow Emow Emow...
sem lepas aku dok dorm..pergh penyakit siot..sorang tak bangun..kompem semua tak bangun..kakkaa manyak kali gak ponteng kelas nasib dapat amik final :pmuka:

ish, ter off topik plak aku nih...
ok msk balik...
time sek rendah dlu aku ngan member aku adea wat satu menan...
amek jarum, selotape kt lidi wat cam dart pastu main baling²...
pastu member aku baling smpi melekat atas siling...pastu mase nk amek ade ustat nmpk...
so ktorg kene bwk jmpe guru beso...kene diri dlm tu lame gak,dkt 2 jam...
pastu die bg surat suh bg kt mak bapak suh dorg dtg skolah besok...
t'ketor² aku, dh la bapak aku garang...cm nk lari umah je aku aritu...
smpi umah aku xkasi pn kt bapak aku...
esok g skolah wat bodo je...pastu bleh plak cikgu besar tu xigt pape...
kekekek...slamat aku...:clap: