CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hetrek

Dende semase di sekolah rendah dan menengah

memanjang
Originally posted by hBk at 4-7-2006 02:56 AM
ish, ter off topik plak aku nih...
ok msk balik...
time sek rendah dlu aku ngan member aku adea wat satu menan...
amek jarum, selotape kt lidi wat cam dart pastu main baling²...
pastu memb ...

Emow Emow Emow...
hehhe nasib ko baik geng...kompem time pegi skolah esoknya asyik:pray::pray:

Originally posted by Sonic at 4-7-2006 03:05 AM
memanjang
Emow Emow Emow...
hehhe nasib ko baik geng...kompem time pegi skolah esoknya asyik:pray::pray:

betol...betol...
aku g skolah ngan muke pucat ngan nak nangis takot cikgu tanye "mane mak bapak awak?"...sib baik cigu tu byk nk pikir lg drpd pikir aku yg xpenah wat prob slame nie,kekeke...tu untung jd bdk baik...:lebai:

Originally posted by bizzybeez6440 at 2-7-2006 12:47 PM
lagi satu mende yg aku cukup nyampah masa kat skolah dulu perangai cikgu2 pompuan aku, suker sgt merajuk pastu nyumpah sana sini...saya doakan awak tak lulus periksa, saya tak halalkan ilmu yg saya bg kat awak...punyer la tak professional...ader skali tu derang merajuk coz derang find out aku amik tuisyen kat luar, ntah aper2 jer... kalau derang leh ajar bagus takder nye lah aku nak amik tuisyen kat luar, ni syllabus pun tak abis ngajar...lps aku kuar skolah tuh, aku banned smua adik beradik aku dr msk skolah tu...

tu lar pasal.. aku dulu tusyen diorang beriya tanya.. sapa cikgu. kat mana.. padahal budak lain tusyen gak. ada skali tu dier salah ajar.. aku tak tegur coz xperasan pun.. aku mmg tak pay attention dalam kelas dier..masa exam bebudak salah n aku sorang jer betol pastu dier cam nak blame aku sbb tak tegur dier..
lagi satu sikap tak professional cikgu2 is suker buruk sangka n mengumpat.. dulu cikgu2 yg tak penah ngajar aku yg aku tak kenal pun pandang slek jer... sijil aku bykkali salah tulis nama..

Originally posted by Sonic at 4-7-2006 02:16 AM

Emow Emow Emow...
yup tampar sekali pun sakit :siok:...kalo kena tampar coz aku p raba cikgu/dak pompuan ke tak per gak..nie kena tampar coz tak suruh satu kelas bangun dan bagi salam...sampai ...

org selalu pikir macam tuh.. sbb confirm ada keja.. tu jer la.. yg sian budak2 jer la.. aku sayang cikgu aku yg betol2 mengajar..yg mmg nak anak murid dier berjaya.. layan smua anak murid sama rata.. tak kirala anak somebody ker or org biasa.. kalau ko report kan best.. 'tak beri salam,gurubesar tampar plajar 10kali'.. cikgu skolah rendah mmg berani pukul sbb budak2 kecik kot..

Originally posted by mystica at 4-7-2006 10:08 AM

org selalu pikir macam tuh.. sbb confirm ada keja.. tu jer la.. yg sian budak2 jer la.. aku sayang cikgu aku yg betol2 mengajar..yg mmg nak anak murid dier berjaya.. layan smua anak murid sama  ...

Emow Emow Emow...
tue lah..banggang tul aku time tue..diam jer...but lepas aku naik form 1..adik aku masuk darjah satu..dia bergurau ngan member..tup tup member dia terjatuh terlanggar pintu..luka lah pala...cikgu pun bawa lah adik aku ngan member dia..nak ubat ler sambil nasihat kat adik aku...but tetiba pengetua jahanam nie datang lalu dia tanya apasal..cikgu adik aku cakap depa bergurau terluka skit..korang tahu pengetua bangsat nie wat aper kat adik aku??? dia leh tendang belakang adik aku....

ha silap orang lah..kalo dia buat aku leh aku diam lagi..but dia buat kat adik laki kesyangan bapak aku...balik dia ngadu kat bapak aku..then aku pun nakbuka cerita lama..bapak aku ingat skit jer dan pk adik aku reka²..lepas dengar citer lama aku...esok nyer bapak aku p serang pengtua bangsat tue siap bawa anggota dia full uniform lagik..nak tangkap si bangsat tue...hahahha kecut si bangsat tue..nyorok dalam bilik pengetua...nasib ader penolong kanan dan baper cikgu kenal bapak aku..bincang elok²...tup-tup kes setel..aku tak tau aper bapak aku buat..kalo tak dia plak sengsara coz tendang buah hati bapak aku :pmuka:

Originally posted by Sonic at 4-7-2006 07:42 PM

Emow Emow Emow...
tue lah..banggang tul aku time tue..diam jer...but lepas aku naik form 1..adik aku masuk darjah satu..dia bergurau ngan member..tup tup member dia terjatuh terlanggar pintu..lu ...

takde sesape report kat kementerian or kuarkan kat suat kabar or saman guru besar tu ker..
aku rasa dia tu bukan takat tak proessional, tapi ader masaalah jiwa yg sangat kronik, dia tendang adik kau masa di bawah pengawasan cikgu lain, tu dah kira 'battery' tuh..leh bawak gi court...

Follow Us
Originally posted by bizzybeez6440 at 4-7-2006 07:57 PM

takde sesape report kat kementerian or kuarkan kat suat kabar or saman guru besar tu ker..
aku rasa dia tu bukan takat tak proessional, tapi ader masaalah jiwa yg sangat kronik, dia tendang ad ...

Emow Emow Emow...
citer nie pun dah lama..maybe family aku dah maafkan dia but aku...hehehehe revenge

aku bukan nak kata aper la...cikgu skolah rendah ni banyak masaalah attitude, mak aku dah berpuluh tahun mengajar kat sekolah menengah, pastu kena transfer skolah rendah coz mak aku cikgu maktab jer..dia tak sambung amik degree, baru sebulan ngaja sekolah rendah dia dah sakit jiwa...bebudak nakal tu satu hal lah...budak kecik memang cenggitu...yg paling tak tahan tuh perangai cikgu2 derang pun macam2 budak2 sangat tak professional... bukan nak cakap cikgu skolah menengah nih baik bla..bla... tapi ntah la...
derang ngajar kat skolah tu, bawak anak derang skali blaja kat skolah tu, bile time exam, soalan pekse awal2 bagi kat anak derang, tuh yg score giler2 tuh..padahal haprak..biler amik exam btul baru pecah tembelang...result lingkup... tu blum lagi yg pantang anak sendiri tak leh kena cuit...habis la budak yg cuit anak dia tu memang konem kena herdik..tak tau anak dia tu otai kat skolah..dgn cikgu pun kurang hajar...tak cukup dgn budak2 je, cikgu sesama cikgu pun gaduh cam budak kecik!!!

walaupun mak bapak aku dua2 cikgu...tapi tk de derang ajar kitaorg adik beradik wat cenggitu,kita org blaja tak leh skolah skolah yg sama ngan yg mak bapak kitaorg ngajar, ayah aku cakap nanti tak professional, walaupun kitaorg professional pun nanti mesti ade org ngata kitaorg bergantung pada mak bapak, ayah aku tak suka...aku ingat lagi masa aku trial PMR, ayah aku ketua panitia buat soalan trial, tapi haramnyer aku nak dapat soalan bocor....smua usaha sendiri...

tak paham lah aku cikgu2 yg tak professional nih..hish...

Originally posted by Sonic at 4-7-2006 07:59 PM

Emow Emow Emow...
citer nie pun dah lama..maybe family aku dah maafkan dia but aku...hehehehe revenge

aku still rasa at least someone kena wat sesuatu..buat pengajaran...kesian kat bebudak lain yg jadi mangsa dia..

Originally posted by bizzybeez6440 at 4-7-2006 08:06 PM
aku bukan nak kata aper la...cikgu skolah rendah ni banyak masaalah attitude, mak aku dah berpuluh tahun mengajar kat sekolah menengah, pastu kena transfer skolah rendah coz mak aku cikgu maktab je ...

Emow Emow Emow...
aku suka ngan sikap profesional parent ang tue..kim salam kat dia...

dr ape yg aku dok perati kt skolah² aku la kn...
kalo ade anak2 cikgu yg blaja kt skolah tu...
mesti anak die jd pengawas...paling koman pn ketue kelas...
walopn perangan cm mawas dan hampas...
result peruk pn leh jd pemawas...hampes...
kroni la nie...:siok:

Originally posted by hBk at 4-7-2006 08:51 PM
walopn perangan cm mawas dan hampa ...

benda tu dah jadi macam perkara biasa lak skang nih...
cikgu2 lain kat skolah tu pun takut nak tegur anak2 cikgu tuh...
kalau derang tegur pun, konpem mak pak budak tu gi serang cikgu tu balik,
mak aku pernah kena ngan sorang anak murid dia, memang stok kuang hajar ngan cikgu padahal baru darjah 5, berlagak coz mak dia ngajar kat skolah tuh...
mak aku sound dia siap2...ok lah lepas nih gi bagitau mak awak, saya marah awak camni...takper...bukan first time pun awak buat camni...
cikgu tu tak serang mak aku pun...lgpun dia tau mak aku paling anti cikgu2 perangai cenggitu...

Originally posted by hBk at 4-7-2006 08:51 PM
walopn perangan cm mawas dan hampa ...

Emow Emow Emow...
ada anak cikgu yang bagus..ada gak anak cikgu cam mawas but parent dia bagus..hehehe

Originally posted by Sonic at 5-7-2006 02:10 AM

Emow Emow Emow...
ada anak cikgu yang bagus..ada gak anak cikgu cam mawas but parent dia bagus..hehehe

aku benci cigu yg naikkan anak die yg xbagus jd pemawas...pastu poyo2 jer sound aku..nak pukul, anak cigu plak...ceh...

Originally posted by hBk at 5-7-2006 02:28 AM

aku benci cigu yg naikkan anak die yg xbagus jd pemawas...pastu poyo2 jer sound aku..nak pukul, anak cigu plak...ceh...

Emow Emow Emow...
aku ingat lagi time form 3..ada cikgu nie...anak dia lawa gila..dia asyik puji anak dia jer..baik lah, akhlak mulia...memang cun anak dia nie..aku yang nakal pun tak berani usik anak di nie..coz mak dia cam singa lapar...so one day anak dia aku nampak date ngan gigolo mana tah..ptui cakap itu ini pasal anak dia..skali kat belakang dia anak macam shit*...aku tak tau dia tahu perihal anak dia belakang dia or dak..kalo tau kompem jd siput sedut:geram:

Originally posted by Sonic at 5-7-2006 05:48 AM

Emow Emow Emow...
aku ingat lagi time form 3..ada cikgu nie...anak dia lawa gila..dia asyik puji anak dia jer..baik lah, akhlak mulia...memang cun anak dia nie..aku yang nakal pun tak berani usi ...

hmmm...cikgu gini tau nengok salah bdk2 lain je...die igt die cikgu so anak die pn elok la tu...balasan bg die kot...dh asik bantai budak je,budak yg kene bantai tu doa la...
doa org yg dizalimi nie mustajab tau...:lebai:

waaa....ghindu nak balik sek balik....

Reply #77 pakupayung21's post

ghindu nape?
ghindu nk kene rotan lg ke?:stp:
ke ghindu nk jln itik pusing skolah? :stp:

rindu nak kena denda ngan ustaz..hihiih.blaja kat sek lg besh blaja kat U...

Reply #79 pakupayung21's post

hahaha,aku pn penah kene dende ngan ustat gak :bgrin:
kt u ngan kt skolah dua2 best...
kt u best sbb xyah pakai bj skolah dan xde perhimpunan...:bgrin: