CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: puterikhaleeda

Bunyi Guli dan Kaitannya Dengan Supernatural

Emow Emow Emow...
hehehe depa relak dlu kot..stop kejap puteri oi..depa nak nengok World cup...hahahaha

aturcara This user has been deleted
ramai rupanya yang dengar guli dan org betulkan perabot malam2 buta ek...hmmm ....semalam pun kita dengar lagi...hmmm...kadang2 terpikir gak..nak gi naik kat tingkat atas tanya penghuni kat atas tu..tapi tula tak pernah ade masa nak buat cam tu...

Originally posted by aturcara at 4-7-2006 08:32 AM
ramai rupanya yang dengar guli dan org betulkan perabot malam2 buta ek...hmmm ....semalam pun kita dengar lagi...hmmm...kadang2 terpikir gak..nak gi naik kat tingkat atas tanya penghuni kat atas tu ...

org sorong tarik kusi mmg biasa dgr..kengkadang dh nak tido terdgr lagi..bunyi guli tu pun ada gak..

emm...sib baik kat atas tu mmg umah owang..cuba kalo aku floor paling atas....

:geram:

Originally posted by ahysa at 30-6-2006 01:53 PM

ada sorang ustaz ni cakap....bila kita tinggalkan rumah kita lebih dari 3 hari, jin akan datang tumpang duduk kat rumah tu. tu pasallah agaknya ada org yg memang susah nak tinggalkan rumah mereka.

itu lah sebab nye kalau kau tinggal rumah lebih dari 3 hari di galakkan or maybe sunat utk bagi salam bila masuk.

oooo ....  

puteri selalu laaa bagi salam bila masuk umah even though umah tu kosong.

satu lagi.... ari tu, puteri tak de kat umah.... balik2 walkie talkie anak puteri berbunyi 'berdesing'....  awal2 tak perasan... ingat radio tak tutup ke... tv ke... cari cari... rerupanya bunyi walkie talkie tuh....

puteri diam je... sbb takut anak puteri rasa takut... tapi pelik jugak.

hmmm.. memula main guli... pastu diam sekejap... lar ni main walkie talkie

topik hebat...

Betul tu, kalau kita away 3 hari balik rumah tepukla dulu bantal,katil, sofa ke, mana2 tempat
takut2 terduduk pulak atas 'dorang', takut malam nanti mimpi ngeri, kena tindih ke..
Yela, dorang tgh sedap lending atas sofa, korang pijak lak dia.. mana tak ngamuk! :

Aku cam tak caya bab guli ni, aku ingat blok apartment aku je yg bebunyik.. =) rupenya..
Kat rumah aku pon selalu bunyi, tak kira masa tapi selalunya waktu malam, tgh tengok tv sefamily..sat lagi bebunyi la dia.
Jarang la aku dengar tengah malam or subuh.
Dia 4-5 saat je, mcm org drop guli tu dari satu ketinggian, kemudian biar guli tu bergolek atas mozek.
Selalunya dengar kat ruang tamu, tapi pernah jugak aku dengar dlm bilik tido aku.

Ball bearing tu ape? apa penjelasan dari sudut engineering? makhluk halus atau ?

Follow Us
asamasin This user has been deleted
pagi tadi dah nak pi keje..aku dah siap nak kunci umah..tetibe je pintu bilik kawan aku terbuka..cantik plak terbukak..padahal time aku lintas nak mandi, ambik baju tutup elok je tertutup pintu tu....alahai...

main guli selalu kene kat aku..kekadang aku tengah tgk tv...bunyi macam sebelah aku je...ati ni berdebar je..lantak ko ler..jangan tunjukkan diri udah..ek...kekadang tengah semayang...panggg..bunyi macam pintu dihempaskan..padahal takde ape....

wah pagi tadi suspen kejap...
aku terjaga tido almost 4 am tadi sbb dgr cam bunyi ketuk2...mula2 suspen sbb bunyi mcm ketuk pintu bilik aku..dgr elok2 bunyi dari rumah atas kot..sbb ada gak dgr suara2 org yg mcm belum tido lagi kat rumah atas.
pastu baru lega...
apa2 pun aku mmg assume budak rumah atas la walaupun dah dekat kul 4 pagi.
lagipun suara mcm budak2 muda...biasa budak2 muda suka stay up.

Tadi aku terjumpa kawan suami aku.., yang sekarang ni  kerja bersangkut paut dengan pembinaan (kontraktor)..

Aku tanya dia pasal guli & ball bearing tu..

Dia jawab (member aku org Cina) "Aiyaa..mana ala muat bangunan between itu lalam floor ala talok ball bearing?..masa dalam construction aa..mau tingok lia punya lata ka talak lia punya lantai aa..baru kita ala ukur..tapi mana ala letak ball bearing? Lagipun, kalau lu kata ala dengar bunyi ball bearing, ikut lojik aah...maknanya itu lantai senget oo..itu pasal ball beraing bunyi, tapi lu sendiri pikir aah..takkan lu punya lumah hari hari ala gelek kili kanan kasi itu ball beering bunyi? Kalau lumah ala senget baru ala bunyi maa.."

Originally posted by halimijuliana at 2-7-2006 09:29 AM
Dari tahun 1998 hingga lepas nikah hingga tahun 2005 saya tinggal di kuarters kerajaan di Johor nie ...

Tinggal di bangunan 16 tingkat ... Saya di tingkat 14 ... Rumah sebelah , atas kiri kan ...

Wah skarang hantu guli pun ader ker??

saiko jugak pasal bunyi guli n bunyi alih perabot ni.. aku ingat aku sorang je selalu dengar, rupannya ramai yg mengalami & common plak tu.... mmg dulu dok apartment.. tiap2 hari without fail mesti ade bunyi... pastu bunyi penukul n drilling pun selalu ade time2 tengah mlm buta.. pelik laa...  

ade sekali tu, dok kat hospital pun, bunyi yg sama, alih perabot, menukul & drilling pun ade.. bunyi guli takde plak

kekadang dok kat hotel, selalu jugak dengar alih perabot.. saiko laah...

sapa ada explaination?

ok there's another forum which had discussed the very same issue...abt hearing dropping marbles at night in high rise bldgs.

http://forums.keeptouch.net/archive/index.php/t-21641.html

many theories n explanations....up to u to decide which u wanna accept

Aku pon pernah dengar gak.. 2 yrs ago aku dok Seksyen 14 PJ, student's house... Rumah teres dua tingkat... Aku sewa single room kat bawah, lain-lain housemate semua dok atas....

Bunyik guli JATUH ni ada jugak aku dengar.. Tapi tak terlintas lak kapla hotak aku yang mender ni ade something to do with supernatural... Ingatkan housemate bilik atas simpan guli.... Hmmm.. Ntahlah... :geram:

Dok kt sini nie pun ada mengalami mcm nie juga..atas umah kita...kt egypt nie semua rumah cam flat gitu..kebetulan atas rumah soulha mmg dah lama tkder orng.. tk pernah naik kt tinggat atas..cuma penah tanya jiran kt sblh umah dia jer..mmg tkder orng tinggat atas umah kita.....tiap2 mlm kebiasaannya..atau tika waktu mesti ada jer dngr orng alih perabut...main bola..cam ada budak kecil main2 gitu..dlm hati pernah gk sebut..rajin sungguhlah hari2 menyimpan umah alih sana sini...lama juga...satu ari tu..kawan dtng umah dngr juga..ckp kt dia apa ntha rajin sungguh jiran kt atas tu atur kerusi..kekdang ank2 dia main bola...terus jer kwn kita ckp..oooi atas rumah kau maner ada orng laa..pastu barulah ter pk..rasa semacam jer..tp yg peliknya.. pas2 dah tahu dia pun slow2 jer skit..n pastu tkder terus..nape yer..leh tlng jawab??

Originally posted by mental at 13-7-2006 20:27
Aku pon pernah dengar gak.. 2 yrs ago aku dok Seksyen 14 PJ, student's house... Rumah teres dua tingkat... Aku sewa single room kat bawah, lain-lain housemate semua dok atas....

Bunyik guli JATU ...

wah bukan saja berlaku kat hi rise building .. hmm kat rumah teres 2 tingkat pun ada . hmm . supanatural betul .. :nyorok:

Originally posted by soulha at 13-7-2006 21:00
Dok kt sini nie pun ada mengalami mcm nie juga..atas umah kita...kt egypt nie semua rumah cam flat gitu..kebetulan atas rumah soulha mmg dah lama tkder orng.. tk pernah naik kt tinggat atas..cuma p ...

jauh nya ko soulha .. kat egypt ko .. hmm kat sana pun ada munyi2 ek kat rumah2 atas .. wahh .. :nyorok:

ingatkan login jer mengalami bende ni. Login stay kat appartment gak. Tak kira siang malam, mcm ader jer guli jatuh. Pas tu, orang yang dok kat atas pun selalu tukul menukul, tarik2 meja. yang herannya tetengah mallam pun leh tarik2 meja

Masa aku dok flat kat Taman Melati dulu pun slalu dengar.. hmm, masalah sejagat rupanya

pas2 dah tahu dia pun slow2 jer skit..n pastu tkder terus..nape yer..leh tlng jawab??

betul gak eh..sebab akupun b4 nih tak amik port sangat pasal bunyi2 nih sebab  ingat rumah atas memang berkemas lewat malam..selalu la bunyi tarik kosi, meja guli tik tik tik... tp since aku baca kat sini sejak 2 menjak nih dah takder plak dengo..pelik lak!!:hmm:

hahahahah... lawak2... bunyik guli nih mana2 ada rupanyer,,

aku menolak kemungkinan berkenaan jurutera bangunan sbb ia memang bunyik guli seguli gulinya..
kita penah dengar bunyik guli yang sesaja dibaling kedinding dan kemudian dibiarkan melantun kelantai.. tik tik tik tik...
member aku penah tegur bunyik tuh korang tahu apa jadik...

bunyk guli sebekas dituang kelantai.. prannnnggg.. tik tik tik.. cukup kuat..

pasal buntik tarik meja, dril, tumbuk lesung tuh biasa memang penduduk setempat.. sbb apa saja menda yg kita buat orang lain satu blok bleh dengar.. bunyik kat atas tak bermaksud berlaku kat atas.. aku pernah cari bunyik orang main kompang punya kuat.. gruk gruk gruk tak jumpa atas bawah kiri kanan... last2 kat tingkat lain jauh belah kanan orang giling cili... pukul satu pagi lak tuh... entah dia jual nasik lemak ke apa kaa.. hahahah