CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: yays

ALL ABOUT: miscarriage, abortion, DnC

hari ni sedih sangat, td pegi follow up kt hospital, anak dlm kandungan (5 bln 2 mggu) xde heartbeat. ini kali ke2 anak meninggal dlm kandungan, dah abort 6x..... sedih tak terhingga. Ank sulong dah 6 thn dan ktorg mmg exited utk dpt baby baru ni....

Reply 970# ihtisyam

sorry for your loss.... 6 kali pulak tuh... dugaan betul......
bertabah yer......

ada tak sesapa penah conceive semula right after miscarriage?

Reply 972# idril

sya plan utk conceive semula right after miscarriage yg ni, tp husband mcm kate, relax la dulu, kasi rahim n body rest dulu, sya siap dh benti keje utk prepare body for another baby.. tapi sya pun tolak ansur ng hubby gak, dh dier suruh rest, sya kate takper, nnt lepas sya habis pose sebulan ganti sebab ari tu sebulan sya tak pose time pregnant, kite give it a try lagi, darah nifas pon tak setel lagi, huhu, semangat lebih ni.. sya baru beli buku what to expect before you're expecting, ada satu chapter pasal starting again after miscarriage, dier kate 3 months after miscarriage mmg tgh peak fertility la.. so why not try kan.. n research dh mengatakan, takde increased risk of another miscarriage if kite got pregnant again right after miscarriage tu..

Reply 970# ihtisyam

sorry for your loss too ihtisyam, sya pun rasa benda yg sama gak, dh 5 bulan, baby dh berguling2 dlm perut.. tibe2 senyap, sedih sgt, doktor tak buat test ke ye? sebab you dh recurrent miscarriage, n mcm sya ari tu, late miscarriage, dr amek sampai 10 botol darah, utk hantar test, result dier lg 3 minggu harap2nye dpt la, tp letter appoinment tak dpt2 pun lagi, even baby pun diorang buat post mortem, tp baby PM pasal sya timbulkan issue amek vaccine flu n mlm nye terus baby reduced movement.. tu yg jadi coroner's case.

Reply 974# syasyafina

ai still kt hospital, baby tak keluarkan lagi..... darah dah berbotol2 amik, diaorg tggu drh ai stabil before induce coz ai amik warfarin ubat cairkan darah coz ade masalah jantung... still menunggu hari la ni.... sori for ur loss

Follow Us
salam buat semua...

saya baru jer keguguran minggu lepas (baby 5 bulan lebih)...
puncanya sebab pangkal rahim lemah...
(pintu rahim terbuka & baby cam nak kuar)..
waktu saya pi hospital gomen, doc pakar just ckp baby akan gugur sendiri
paling lama pun boleh bertahan dlm 2-3 hari..
walaupun scan baby sihat & aktif...
kalau itu dah doc pakar yg ckp, apa lagi yg boleh kita buat kan..
saya redha kerana Allah lebih sayangkan baby saya...

tapi, bila tgh dlm pantang nie, saya buat search kat internet..
saya jumpa satu blog yg citer masalah yg sama dgn saya..
tapi bezanya dia buat kat hospital private...
dan dia juga mendapat rawatan yg x serupa dgn saya...
walaupun pintu rahim dah terbuka (sama cam saya),
doc sana suruh dia baring & rehat utk 4 hari dulu.
then, bila scan semula kandungan dia dah masuk semula sikit..
dan satu pembedahan utk mengikat rahim berjaya dibuat...
dan akhirnya, dia selamat melahirkan baby dia....

apa yg saya nak share kat sini ialah;
bukan saya nak salahkan takdir Allah pada kami...
tapi, kenapa doc gomen x buat spt doc private tue buat???
kesal sungguh rasanya.....

selain tu, saya nak tanya kawan2 kat sini...

a) berapa lama darah nifas saya (gugur 5 bln) akan berenti?
b) lepas gugur, breast saya sakit dan mengeluarkan susu. berapa lama pula susu tu akan stop? perlukah dipicit keluar atau just biarkan jer..??

harap ada yg sudi membantu.. sbb saya dah cuba search kat internet tapi x jumpa jawapannya.... tq so much...

selain tu, saya nak tanya kawan2 kat sini...

a) berapa lama darah nifas saya (gugur 5 bln) akan b ...
mama_green Post at 20-11-2011 08:34 PM

salam mama.... takziah atas kehilangan...
harap mama bersabar la banyak2 (senang suh org sabar, tp bila diri sendiri nak kena bersabar tu memang berat la)..
eda pernah kehilangan baby dlm perut @ 39weeks... macam orang gila la time tu.... sepanjang berpantang tu xde 1 malam pon x nangis...
lucky me ada hubby yg sangat baik hati (xtau nak cakap apa ) mil yang jaga sepanjang pantang....

pasal breastfeed tu memang akan keluar gak.... tp if x ransang skit je la, xde mencurah2 mcm kite bagi baby hisap....
eda lepas jek bersalin dulu gynea terus bg ubat tuk stop kan breastfeed... dia bg dlm 1 week kot.. memang susu x kuar tp lepas abis ubat susu kuar... sedey lagi... susu ada tp anak xde... jd eda g beli sendiri kat klinik.. lupa sangat apa nama ubat tu... mahal gak la.. kecik cam asid folik rm2 sebiji.... tp x lama eda amik... takot effect plak dok paksa2 susu tu stop.... lepas x makan ubat tu susu ada la... meleleh jek kuar.. kadang time banyak sampak leh basah gak baju.... mil x bagi picit2 pon takot makin banyak... jd eda biarkan je la.... sampai abis pantang tu susu tu still ada... 3-4 bulan camtu baru betul2 kering (time ni xde dah stain kt bra)... bila cakap kt gynea susu ada lagi pun dia cakap biar jek nanti dia kering sendiri tapi amik masa....

salam mama.... takziah atas kehilangan...
harap mama bersabar la banyak2 (senang suh org sabar,  ...
waneeda1904 Post at 23-11-2011 10:05

Ya Allah, ujian eda jauh lagi hebat dari yg saya alami... Semoga insan2 yg senasib dgn kita, akan dikuatkan semangat sangat2... dan moga Allah mengurniakan zuriat yang kita idam2kan.... Amin....

masuk hari nie, dah lebih 2 mggu sejak kepergian baby... saban hari sedih dalam hati.. bila berseorangan, secara tiba2 air mata ini deras membasahi pipi.... bila malam, masih lagi terasa seperti baby menendang2.. sbb time malam baby selalu aktif lebih sikit.... selalu rasa rindu teramat sangat.. nasib baik, suami seorang yg sangat memahami dan pandai meringankan bebanan hati yg ditanggung.. rasa macam nak ada baby semula cepat2... bilakah masanya, saya pun x tahu....

salam semua...
nak tanya u all la.. kalau kes belighted ovum...
kantung kosong takde bayi ni mmg kena terus D&C ker? kalau betul baby dah takde tak bole ke tunggu dia turun sendiri.. sbb byk baca kat sini kata kalau bwh 3 bln kantung tu akan kluar sendiri...
tak bole ke get another opinion atau gi hospital lain utk check?
sbb ada kes kan pegi klinik lain scan guna 3D dia dpt detect heartbeat baby...

salam nak tanya korang...

saya preggy 8wks..mmg ..so start arini breas saya dah takde rasa bengka ...
GubRa_80 Post at 15-6-2010 13:14

nak tau benda yg sama ler... kalau ikut kan saya dah preggy 10 weeeks..   alahan pun dah takde so far mmg tak penah muntah2.. cuma loya2 jer..
   breast pun dah tak sakit2 lgk... so worried...

slm sume.. hari ni dh 47 hari selepas sya lahirkan bb sya yg meninggal masa umur 21 weeks.. sya masih lagi ada darah nifas, normal ke ye nifas selepas gugur lama mcm ni?? sya tahu paling lama 60 hari, kalo selepas tu, dikira darah penyakit, tp mak sya dah desak2 suh g scan, sya tak suke la dier bikin sya stress mcm tu,. sya pulak dok tunggu2 surat appoinment dari hospital, katenye 6 minggu pas bersalin, tapi tak sampai2 pun, sya nk tahu ape result blood test sya ari tu, n bile sya buley mengandung lg,

lg satu, darah sya dlm 30 hari tu dh start kurang, mcm coklat2 dh nk habis period tu, tp tibe2 dier kuar mcm fresh blood balik, tp tak banyak, dlm setitik2 satu hari, lepas seminggu dok kuar setitik2 je, dier start kuar banyak sket, tp tak banyak sangat la, tak la tahap kene pakai pad cam period, mandi wajib jgn kate la, bile clear sya mandi, tp pastu dier darah balik.. sya jadi musykil status darah yg hujung2 ni, adakah darah period?? sebab sya baca buley je dpt period sekali ng nifas.. sya takde sakit ape2 kat bahagian area rahim, n masa uri bb kuar ari tu, midwife kate kuar full, so takde yg tertinggal la..

Reply 980# mama_green

mama_green, sya pun sampai sekarang tak ley lupe kat bb, gambar scan dier jadi sya nye wallpaper laptop, mane tak nye, bukak laptop je nmpak bb, kubur pun sya g 2 minggu sekali.. mmg rasa nk buat bb cepat2 la.. tapi banyak pulak halangannye.. Allah nk uji, kene la kita ni bersabar.. cume yg sya doa jangan la diuji dgn keguguran lagi, pedih sgt rasanye,. tak semena2 perasaan gembira bile tgk org yg same2 pregnant ng kita dulu bertukar jadi jeles..

Post Last Edit by coklatkandos at 8-12-2011 17:24

coklat bersimpati pada mummy mummy disni yang kehilangan baby.rupanya lagi teruk dari coklat dulu..2mnths plus..no heart beat..yang sangat terkilan last masa scan, heart beat masih ada lagi..tapi bila pergi hospital, kantung dah separuh terbobos..coklat tumpah darah yang teruk masa tu dok kata ada heart beat lagi..cit..DNC di HUKM,admit 1 day saja..less than 6 months,pregnant balik..kali ni baby selamat, coklat yang admit sebab dok advice after DNC at least bagi 6-12 months rahim berehat..rezeki lekat..hamik ko 3 bulan duduk ward sampai beranak.. all the best to u mommies, semoga dapat new baby yang comel-comel.eh, coklat pon simpan gambar scan..siap tunjuk dekat anak-anak lain, ni adik beradik dia yang tak menjadi..hehhe..

Salam all..sedih baca cerita2 dlm thread nie sbb Jiji pn senasib ngan korg semua.Jiji miscarriage kandungan pertama masa 11weeks of pregnancy..sedih sgt2 Allah jer yg tahu..
anyway,skrg dh lbh 7bln since miscarriage...tp tunggu punya tunggu Jiji still xpregnant lg..risau la..apa Jiji perlu buat ek?..sbb kawan yg sama2 miscarriage ngan Jiji haritu pas 2bln jer trus conceived..

hari rabu mlm dpt tahu kandungan sara  belighted ovum sabtu mlm sakit perut yg amat sgt, mkn ubt tahan sakit pun xjln. menahan sakit smpi seluruh bdn kebas, ahad 5 pg tumpah darah byk sgt, masuk bilik ot emergency case utk dnc sbb selagi x cuci selagi tu akan bleeding. tambah darah 1 & air 3 botol. doc jangka seminggu dua akan gugur sendiri so mmg xsangka ianya seawal ni..

Sy baru jer gugur 2 ari lps..8minggu..sedih sgt sbb ni dh kali ke2 gugur. masa 1st gugur tu dh 11week awl januari ari tu..ni hujung thn jd lg. dh la kawen 4thn setgh n smpai skrg blm merasa nk pegang baby sndiri.
   Doc ckp klu pregnant skali lg kena byk rest n langsung xleh wat keje..ye lah kita ni jenis yg lasak, xleh nk duk diam, lgpn ari tu xrasa penat skit pn..muntah2 ke mual ke langsung xde...so rasa kuat sgt la konon tp sbnrnya dalaman kita xtau..org tua2 ckp perut 'lokek'..
   Masa g klinik ari tu sblm gugur sy ade tnya doc psl ubat kuat rahim tp doc xnk bg..katanya rehat secukupnya jer..ubat tu xperlu. knp ek doc xnk bg?

salam seme sweet kebuntuan ni harap ada yg bleh tlg..

2/11 sweet keguguran pastu DNC..nifas keluar selama 11 hari...
3/12 sweet period tp yg keluar coklat2 je skejap ada skejap takde dlm masa sepuluh hari..
12/12 sweet jumpa gynea (tmpat treatment masa nk dptkan anak),die scan tgk telur,telur besar lebih dr jangkaan die so die tak bg ubat pun n suruh cuba ML sendiri je..
so mlm tu sweet bersama suami,ok je takde pape..2 hari lpas tu bersama lg pun takde pape..
so tghari td sweet ML dgn suami...tp ptg tu plak ada darah skit kt panty..yg musykilnya tu darah apa plak eh?
kalo ada sesapa pnah mengalami atau tau tlg bgtau sweet ye..thanks{:4_189:}