CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mrskojek

ALL ABOUT PAMERAN HANTU/MISTIK DI MUZIUM SHAH ALAM

Originally posted by ashna at 7-7-2006 12:10 PM
benda ;ah ni mcm kat muzium negara dulu ke?
kalau cm kat muzium negara dulu baik korang lepak kat rumah je.
takde apa2 pun.

gamabr pun yg cilok from internet yg mostly tipu pulak tu. kalau cil ...

benda suma real... bukan replika..  maka, byk la bomoh2 kaya sekajapmsbb byk koleksi derang kena pinjam leh muzium tu... saper2 ada geng kat tv3 tu, meh suruh ulang tayang MHI khamis lepas...

[ Last edited by  Queeny at 8-7-2006 08:19 AM ]

ntahler tp pd aku x ler banyak yg diaorg pamer. cuma pocong n' tengkorak n' menda2 lam kaca tu jerk kot yg real.
ada gak burung cenderawasih lam tu. aku agaklah. sbb aku penah baca artikel psl burung cenderawasih tu.
kalo kata cik lang or cik pon sorry to say mmg patong. antu cheongsam tadak pala tu pon patong. keta tu keta real lah tp aku tak taulah betol ke tak keta tu yg dok ajak woang racing kat highway.

mmg crowded, hahaha..sami buddha, indian pon ada pegi tau bukan melayu jerk.

Saya. Saya dah pegi muzium tu. mcm muhsin katalah x best sgt pong.

Originally posted by anonymous at 7-7-2006 02:58 PM
lum g lagi..cadangan nak g..tp tak tahu bila lagi.... yg risaunya nanti kita terlebih hantu dr hantu tue sendiri...hahaha...

hahahah lagu tu ka?? aku pon mcm spesis ko gak.. kang takut lak pochong tu nak pamerkan diri...
tapi jangan berlagak weyy sekali dia mai kat ko then dia ckp " da lama x jumpa bro" hahahaha
pengsan lak ko kang

Originally posted by Claudia_Lestat at 8-7-2006 08:39 AM
ntahler tp pd aku x ler banyak yg diaorg pamer. cuma pocong n' tengkorak n' menda2 lam kaca tu jerk kot yg real.
ada gak burung cenderawasih lam tu. aku agaklah. sbb aku penah baca artikel psl bur ...

kalau da gitu n org lak ramai mesti ssh nak jalan.. ni yg x beh nii

Originally posted by Queeny at 8-7-2006 08:17 AM

benda suma real... bukan replika..  maka, byk la bomoh2 kaya sekajapmsbb byk koleksi derang kena pinjam leh muzium tu... saper2 ada geng kat tv3 tu, meh suruh ulang tayang MHI khamis lepas...

amboi kompidennye kau jawab.
kau dah pegi tgk ke?
kalau benda yg di pamer tu kejung je of course la patung.
kalau setakat nak pamer patung, lagi baik kau masuk rumah hantu je.
at least org2 yg berlakon jadi hantu tu bergerak la jugak

Follow Us
nak pegi... tak tau jalan.. kenu tunggu lepas exam ni

so best ke tak best pameran ni? dgr org hype best, tapi dgr cerita claudia cam boring jer? chiharu mng obsess ngan hantu... teringin nak tgk pocong, kalau boleh nak dok sana sampai pocong muncul, hehehehe...

and diorang kata semua benda yg dipamerkan real, cuma dah dipasak jer.. tu sebab nampak cam patong.. diorang kata dah buat xray ngan dna test utk comfirm yg tu semua real.. diorang kata real sebab ada DNA ngan blood etc o.o; ntah btol ntah idak, wallahualam :lebai: manalah tau kot mmg actually patung, nak laku, kata real, haha

ahahha..mmg bored. sbb skit sgt menda yg depa pamer. article2 psl antu pon tadak. kalo x blh baca n' rasa scarry. aku cam tadak perasaan jerk masa lalu kat patong cik pon n' cik lang. tp memula masok mmg terasa keseramannya sbb masok je leh nampak keta waksegan tu. perghh..siap ada jalan tar tu. kubur tu pon mcm biasa. yg buat seram maybe sbb gelap kot dlm tu. patong pocong yg depa letak kat luor tu aku x taulah betol ke idak. yg lain2 tu mmg nampak patong sungguh.

tp aku cuma terpk time kot2 lah pocong tu munculkan diri kat dlm bilik kaca tu mampuih aku kena lenyek ngan woang yg terperanjat.

hurmmm...kire tak banyak laa bende2 yg die org claim antu betol.. agak2 claudia ade berapa yg dieorg claim btol???..thank you

aku nak pegi tgk..tp kalo setakat seciput je..buat rugi tol ngan minyak je..

kalau pocong betul ada... and real, chi sanggup ke hujung dunia nak tgk haha... tapi kalau pegi tak dpt tengok, mmg rasa kecewa yg melampau lah tak pasal2 kang chi apply jadik guard situ, haha.. leh tgk pocong waktu malam jumat.. mesti serem

nak gi arr rabu dpn
saper leh jamin yg pocong tu xkan lompat kt aku errr

Originally posted by Nocturna at 8-7-2006 12:21 PM
hurmmm...kire tak banyak laa bende2 yg die org claim antu betol.. agak2 claudia ade berapa yg dieorg claim btol???..thank you

aku nak pegi tgk..tp kalo setakat seciput je..buat rugi tol ngan min ...

Noc aku agak yg dalam bekas kaca jerk yg betol. tp kalo kat luor tu patong2 jerk. cuma kalo u pi n' naik kat umah buluh iban tu jgn tgk dlm tempayan dlm bilik coz actually depa gantung tengkorak yg dah kena salai.its real n' ada bau lagi. uppsss..lupa ada satu kawasan ada keranda. bukan dlm kaca tp depa block ngan kayu. keranda tu ditutup dgn kain hijau bertulis ayat2 al quran. me no idea apa psl keranda tu diletak kat situ sbb no explanation.

anybody yg nak pi, pi lah. mana tau kot2 menda2 paranormal tu jd kat korang.

ok thank you claudia..

keluar paper hari ni..
betul tu duyung tu? betul ke jenglut tu.

Teringat time memuda dulu masa gi Pesta Pulau Pinang (ni cite seabad dua dulu)
masuk tengok kambing kepala manusia..

ish badan kambing tu terbaring lepas tu ada satu kepala manusia... macam tak real laaaa, and kepala kambing/manusia tu gerak-gerak (hidup) and jelir jelir lidah dia... ish tak lalu tengok... kambing gatal hahahaha

ana dah gi pon dengan abang long ana. seram² biasa tue ada larrr. kitorang mcm tak berapa puas larr coz benda² tue macam tak real. memang nampak cam replika semata-mata. tapi sebenar-benarnya, ianya bukan replika tapi dah dipasak. maknanya, kalo kita nie bernasib baik, memang buleh nampak 'something' larrr. tak semua orang bernasib baik, kan? jadi kesimpulan nyerr, ana memang percaya dengan apa yang dipamerkan. puas hati gak larrr, even tak banyak sesangat. best tue memang best sebab dapat gak tengok depan mata camtue kan. takkan larr tunggu dia menjelma bebetul 'bergerak' depan mata, mau pengsan agaknya. ehehehehehe~ so, hanya RM 5, boleh larrr

agak2..die buat tour tak..gi Johor lak...
haku nak nengok...pegi balik tiket bas dah rm50..
nanti haku tulis surat mintak die buat tour pameran antu kat Johor lak..

Jaja tingin gak nak gi, tp anak2 kecik lg.  X berani la pulak.
Ada member dah pegi, katanya best gak...adala cam
pawang2 yg tunggu kat situ. Dia gi opis hour, x la
crowded sgt.
td baca kat paper, ada kira2 100 item utk di pamerkan.
dan akan ditukar setiap 2 mgu.

o..siap tukor2 ekkk? me pegi ari tu. mmg banyak parents yg bawak anak2 kecik. tp i advise u toksah bwklah. tau jelah tpt2 cam gitu. kang takot lak bebudak tu teringat2 bila balik. susah jdnya.

Terpaksa kensel plan nak pegi sebab anak no. 2 tak pasal2 melalak lalak takmo pergi bila tau nak pergi pameran ni..dah masuk keta dah..dia bantai melalak tak berhenti2..

Agaknya dia teringat time pameran kat Muzium KL dulu kot..

try gak pegi weekend haritu ....fuhhh beratur punyelaa panjang daaa..........dr kol 6 ktorang beratur...pak guard yg jaga situ bgtau...ikutkan panjang nye barisan..utk smpai ke barisan aku tu......kol 830 baru aku leh masuk...huhuuhuh terus aku ajak asben blah jerla....lgpon tiket tu valid 3 bulan...anytime leh pakai....tkperla..ntipegi lagi...