CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 9971|Reply: 56

kenangan bulan Ramadhan di kampus

hmm... belek2 kelendar tgk2 bulan dpn kita dah nak pose.....
terkenang lak maman kenangan pose masa kat kampus dulu......

kalau kat matrik pantai dulu kitorang jalan kaki bbuka kat masjid bangsar tak pun kat masjid TNB pantai.... best wooo.... kalau kat masjid bangsar tuh pernah org kaya mana ntah sponsor berbuka KFC satuh kontena... perghh.......
masa kat main camp.... bila pose jjek mesti ari2 g jenjalan pasar ramadahn... kalau malas nk kuar g jek pasar ramadan dlm uia beli nasi bohari.... bet ooo... kat tempat maman skrg nasi bohari tak pernha jumpa lak org jual... aklau ade pun x berapa best......
lagi satu masa bulan pose memalam kitorg sport.... especially kalau bulan pose jattuh masa dkt final exam..... kitorang curi2 main bola dgn takraw dlm dewan sampai dkt sahur..... heheheheh....... nih pengalaman batch maman masa kat uia dulu la.....
ttempat lain lak mcm ne???

share la.......

Rate

1

alamak syahdu la plak cakap pasal bulan pose nih...teringat roomate2 lamer yg besh2, sama2 sahur, sama2 buka...

kalau tengah hari takder kelas tak lart nak balik bilik slalu aku tido je kat masjid uia, besh woo...angin dia cool je walaupun cuma pasang kipas,
buka puasa mana yg ade je la, kalau rajin gi la bazar, kalau tak beli kat cafe jer...lauk tak penting, tapi yg besh kongsi2 lauk n dok makan ngan roomate ramai2, dok kat tgh2 bilik tu 4 orang, pastu bukak pintu luas2, bilik2 lain pun cenggitu gak..wah...meriah!!! macam iftar je!!!
lepas maghrib pakat gi surau solat terawih, walaupun wat kadar yg paling minima...tapi still best!!!
tadarus...?? erk...tak pernahnyer abis aku nih...maner yg dapat je la...
biler sahur plak, memasing bangun ngan muka  ngantuknyer, makan je la aper yg ader, kadang lauk kicap dgn bawang, kadang makan sadin tak goreng perah asam limau
sebab pose slalunyer tgh musim exam, lepas sahur n subuh aku stay study sampai siang, so mlm tido awal sket la...

in short, aku suker..........................suasana n pengalaman puasa kat uia!!!!
perasaan cam tenang je... damai je....
rindu la....

Reply #2 bizzybeez6440's post

x best pose kat kampus :geram: :geram: :geram:

aku takde kenangan manis pon pose kat kampus...tak best..pose kat umh lagi best....

Originally posted by mamantaro at 6-7-2006 10:27 PM
hmm... belek2 kelendar tgk2 bulan dpn kita dah nak pose.....
terkenang lak maman kenangan pose masa kat kampus dulu......

kalau kat matrik pantai dulu kitorang jalan kaki bbuka kat masjid bangs ...

mamantaro...ko duk matrix uia kat situ ek..last matrix tu tutup bile ah b4 gi seksyen 16 ?

aku dulu mase kat matrix sempat la merasa sekali berposa...tahun 2003

besh o...leh kata hari2 gi bazar ramadan tepi kolej um seksyen 17 tu

heheh...gi cuci mata jer..tengok sister2 uia..kekekekekek

pastu..kat kolej lak..abc...kak wan tu bukak sampai pagi..besh gila..nak turun kul 2 3 pagi pun takpa if taknak gi beli kul 4 5 pagi

pastuh..time semayang tarawih..masjid tp abc tu...buat makanan punyela banyak..apela..bedal jer aku..taraweh bukan gi pun:lebai:

pagar lak tutup kul 12 lebey..pe lagi..gi melencong ke seksyen 14..lepok kat situ..gi mapley..main game kat cc sampai dekat subuh2 baru alik..tapi b4 tu pekena dulu kat taj..pastu baru alik..tapi tak la hari2..selain tu aku ingat lagik..mase pas pagar tutup..kitaorang reramai gi naik cab..gi kat cc kat tepi midvalley tu...masuk kul 2 pagi sampai 8 pagi..bayar tak silap aku time tu 9 ringgit kot..dapat refill ayaq brape ratus kali ko nak..tu tak tahan tu..aku sampai tertido kat situ..penat sangat layan games ngan surfing..pagi2...balik naik lrt...cross jalan..lalu kat kg ape tah..gi naik lrt kat bangsar turun kat asia jaya..then jalan kaki alik uia..wakakakka..dengan muka toya tak mandi..tak gosok gigi

tu lum kire gi panjat tembok makan kat nasi lemak motor besar tu..huhu..

best tul ko mamantaro..buat aku teringat nostalgia aku time berposa duluh

:nana::nana::nana:

[ Last edited by  Joe Hahn at 7-7-2006 04:09 AM ]

hmm..

bagus ar sape buka benang nie..teringat kat membe2 lama masa kat mtrik dulu..huhu..

macam2 kenangan ar masa puasa kat mtrik dulu...

esp time nak buka & sahur ar...

aku nak taip pon banyak sgt kenangan2 tue...takpe, nanti aku rajin aku sambung ar...

Follow Us
bdk2um...masjid tnb best sbb mkn 4orang..... hihi..kadang2 ada aiskrim

kenangan paling best...berbuka ramai2 kat dewan...bayar RM5 ja...nasi tomato + ayam masak merah + kerabu nenas, karipap, air oren, kurma, etc...:love:

kenangan paling tak best...kami sebilik terlewat turun masa nak beli makanan utk berbuka...sampai ja kat kafe tgk2 dah panjang barisan...lauk lak dah banyak habis...nasib baik gak sempat dpt kepak ayam...tu pun jadi la...sedih gak la berbuka dgn nasi + kepak ayam...kuah pun skit ja...:kant:

berbuka pose dlm kelas perkara biase time ramadhan.. time nak berbuka, mintak permission kuar kejap utk break fast & solat.. kalo tak de kelas & rajin, masak sendiri. kalo tak de mase, gi iftar utk buke pose with other muslim students. kuih muih & air best ade la skali skala.. time mlmnye terawih ramai2 kat umah.. siap ngan moreh yg sempoi2 cam biskut/ crackers & coffee or tea.. aku rajin sahur sbb aku cepat lapar.. kalo tak sahur, mule la perut berbunyi dlm kelas.. segan lak ngan classmates...

Originally posted by chuckiey at 7-7-2006 05:53 PM
berbuka pose dlm kelas perkara biase time ramadhan.. time nak berbuka, mintak permission kuar kejap utk break fast & solat.. kalo tak de kelas & rajin, masak sendiri. kalo tak de mase, gi i ...

chukiey blajo kat manaa??

Joe han.... aku dulu last batch matrik pantai.....
pas batch aku habis semua pindah PJ..... so pj aku x merasa la.....

ingat gak kenangan pahit berbuka dan bersahur di kolej dulu... Walaupun kolej sediakan makanan, tapi tiap2 petang, gi cari bazar ramadan, kalau kat dalam kampus ada makanan best, beli kat situ je. kalau tak, gi pantai dalam... Pastu berkumpul dalam bilik ramai2 tunggu azan.. tapi selalunya time azan tu, masih on the way balik ke kolej...maklumlah, jalan kaki..

masa bersahur, pukul 2 dah kena ambik makanan.. kul 3 dewan makan tutup.. jarang la dapat lauk sedap... 5 tahun duk situ, 3 kali je dapat bersahur lauk ketam... yg lain, ayam dan ikan.. selalunya dia buat 3-4 jenis masakan. kalau ayam, dapat la pilih sama ada nak makan ayam gulai, ayam goreng, ayam masak kicap atau ayam rendang.. seminggu 6-7 kali ayam... jemu tul..

lepas amik nasi, sambung tidur. konon2 lebih afdal lewatkan bersahur... kalau ada org kejut, maka ada la rezki sahur.. kalau tak, simpan dalam tong sampah la jawabnya...

Biasanya hari pertama puasa lagi, kitorang dah mainkan lagu raya..abis je terawih, start la berkumandang lagu raya... masa tu la teringat kat kampung...

Semua tu dah jadi kenangan yer... kejap je dah tua...

hahhaaha...aku ade holiday skali mase bulan puasa
diwaktu tengahari yg panas..aku pun makan megi depan toilet..
sambil aku hirup sup..tetibe aku nampak budak laki skodeng aku melalui hostel diorg..ahhaa kantoi jek!! :lol

Originally posted by mamantaro at 7-7-2006 05:58 PM
Joe han.... aku dulu last batch matrik pantai.....
pas batch aku habis semua pindah PJ..... so pj aku x merasa la.....

oic

first batch gi pj 1997 ker ?

mesti besh ko duk situ..hehe..aku mase lalu naik bus..ada lagi sign bod kolej ppuan tapi dah cam tak nampak word tu..kat nak masuk stadium hoki pantai tu

opss..lupe..kenangan kedua aku berposa kat u..tahun pas...tu tempat lain dah..

tapi kureng la besh

- jarang keluar nak gi bazar ramadan..jauh

- makan dah sedia..mase tu...makan dining tu

- takleh dah nak gi lepak2 kat cc...kekekekekek..jauh dari pekan..sob sob sob

tapi kalau time2 bestnyer time bakar mercun..habeh gegar satu blok

ishh... banyak kenangan ni... dari sekolah sampai ke universiti...

Kat sekolah, masa kat asrama dulu, petang-petang sambil tunggu waktu buka puasa, suka beli daging burger (daging je) dah siap masak kat kantin... dia jual 50 sen... tu lah yg dijadikan backup SEKIRANYA lauk tak sedap kat dewan makan..

Masa buat A-Level, dok kat Shah Alam... duduk serumah 6 orang kat hostel... tak boleh masak... tapi pasar ramadhan banyak kat keliling... so biasanya, masak nasi sendiri, lauk beli kat pasar ramadhan.... kitorang punya style, kumpul duit 6 orang, dan beli lauk share lah... tapi kena sabar sikit, banyak kepala lah katakan... jadi banyak lah juga variasi permintaan... kalau bersahur pulak, hari-hari kitorang masak nasik goreng... malam tu masak nasi... bangun esoknya, kitorang masak nasi goreng dalam rice cooker tu jugak... gilir-gilir...

Masa buat degree kat UK, tiap kali bulan ramadhan jatuh masa winter... jadi waktu berpuasa memang pendek... biasanya imsak dah pukul 6 lebih, berbuka dalam pukul 3 lebih... Jadi memang lah selalu waktu berbuka tu kitorang ada dalam kelas lagi.... so biasanya buka dengan air je sambil dengar lecture... Masa tu kongsi rumah 6 orang... Masak gilir-gilir... jadi yg kena memasak tu, biasanya lepas kelas baru memasak, kalau tak ada kelas memasak awal lah.... malam pulak, pergi solat tarawikh, selalu juga jadi ninja masa pergi solat tarawikh... Sejuk ya Allah, jadi balut semua nampak mata je... ikut hati taknak keluar rumah....

Kenangan-kenangan tu tak boleh lupa lah... ni dah 7 tahun dah balik ke Malaysia.... masih gak kuat lagi kat dalam kepala...

hmmm.......... puasa di u memang best..... ni citer dari ex-iium stud lagik.... kalu aku, aku lebey suka buka di masjid krn pecuma dan tak perlu bingung nak makan apa........ biasanya aku pakat2 dengan member2 bilik ronda masjid ke masjid....... biasanya tak pergi masjid yang dekat ngan uia kerana crowded ngan bebudak uia yang lain... jauh2 sket.... jemaah tempatan banyak tu je la, jadi kami bertugas untuk meramaikan majlis... ye la, besar pahala penyumbangnya kan?

sesekali buka kat hall bilik... air teh panas sejag, makanan berat masing2, kuih2 ngan makanan sampingan makan sama-sama......... then ptangnye gi bazar beli sama-sama.... peh, manis giler kenangan.....

then ada sekali jiran sebelah dengan yakin memasang radio saluran BEST 104.... dengar azan je  yakin je sedut air.... gamaknye satu row terbuka awal.... ha ha haa........... sejak tu pastikan pasang IKIM (IKIM fm hanya dipasang pada waktu berbuka puasa aje.... sabo je la budak2 nie) dan pastikan seiring dengan azan surau/masjid......... heh heh ehh.........

pasal sahur, aku tak pernah cerewet........ member bilik sebelah sentiasa jaga malam, so dia berperanan mengejutkan kami.... so pintu tak lock la... pergi kafe bilal yang murah giler tu amik lauk apa sekalipun dengan air, RM2 je dik.... cumenye lauk tak variety........ tak kisah la... kafe paling dekat (duk sidiq blok C) dan leh sambung tido...  ha ha ha.......... subuhnye 6.30++.......

tapi last sem (tahun lepas nyer, hij 1426) i.e. extended sem aku, aku hari2 buka masjid uia jer kerana rakan2 seperjuangan semua dah kuar dah.... so daripada aku buka sorang2 kat bilik (stay bilik usrah sorg2), baik aku buka kat masjid..... lepas tu berebut maik nasi lebih... bawak balik kurma....... time ni je rasa sedey sket..... tahun2 before, memang best!

kalau nak citer matrik, aku buka masjid sebelah amf tue, masjid kolej islam malaya.. mesti datang dalam kul 6... kalau tak , buka kurma ngan kuah dalca je la......... balik lps magrib, tido..... ho ho ho..........

aku pernah sekali..ngn member2..malas betul nak kuar bukak posa..then kitorang cadang call McD delivery..
call delivery call 530pm..so maybe in time la nak sampai kan..then kol 700pm..McD call tak sempat nak hantar gi..katanyer ramai order..dahler bukak posa kol 705pm..sape tak bengang..fridge kosong..terpksa la tunggu sampai kol 8 baru sempat nak makan..nak jalan gi masjid dah jauh sgt..hehehe..mmg takleh lupa...ni kat uni la..

tp bagi aku..kat sekolah hostel lagi best kot puasa..sbb stp hari ada jadual nak hidang makan..mmg mcm one big family..

err......
ade x sesapa yg pose kat uni ni obesee??

mesti pengalaman korang lain kan??? kan???

kenangan masa bulan pose aku yg paling tak best
ialah bila nasik bungkus aku kena kebas ngan org...dah dekat berbuka lak tuh
memula aku eksen tanak amik dining, konon2 nak tuka seleralaa...
skali ilang trus selera makan aku..
kalo nasik tuh tertuka ke, at least nasik org yg mengambik tuh adalaa tinggal
nih takde apa2 pon yg tinggal...
uwaaa rasa cam nak meaung time tuh..
last2 gi amik dining gak ari tuh....

aku pulak skang nie kat melaka...

bila time nak buka pose aku & housemate aku mesti round2 melaka cari bazar ramadhan

boleh katakan setiap ari bazar yang berlainan...best..!!!