CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: PrinceOfNorth

penah kena kelentong dengan LING-GUA-FON?

Reply #39 ellameow16's post

Yesssss!!!aku sgt sgt sokong!!:setuju::setuju:

sesapa yg pernah terkena tu gi la wat report kt kpdn sbb korang dh ada bukti.... kena banteras org2 cenggini... melampau betul

jeangrey.. bukti pembelian ada la.. dah siap sign semua.. pasal tu susah sket nak deal ngan polis or kpdn ni.. so hati2 lah

baru2 ni kuar paper, ada sorang customer saman linguaphone kat tribunal tuntutan pengguna malaysia (TTPM)...kes sama gak, kena pujuk2, last2 skali terpaksa bayar RM200 installment...dia rasa tak best, nak pulangkan, orang linguaphone tak bagi...dahla dia student, RM200 terbang mane tahan...failkan saman RM5 kat TTPM, dapat balik RM200 tu...

the solution is, bertegas je...aku sendiri dah berape kali linguaphone ni approach...kat pesta buku, kat kuliah, kat mane2 jela...although  kite stresskan yg kite tak perlu menatang ni, dia tetap nak jual gak...ada skali tu kat pesta buku pwtc, selalu aku alert tau kalo ada booth linguaphone ni, so aku akan lencong ke tempat lain...

tapi aritu ntah nape, aku ralit sangat baca novel yg aku beli sambil berjalan, akak linguaphone tu sudah tahan sama aku, nampak sangat tak respek, orang tgh baca buku pun nak tahan2...aku kata tanak, dia kata 5 minit, 5 minit...malas nak layan aku duduk jela, konon2 budiman sangatla tanye
"adik ada masalah tak dlm english?"
aku kata "takde..."
"spm adik english dapat berape?"
"A1, cambridge dapat 3"
"errr..kat mane skang ek?"
"matrik uia pj, amik course law"
"english level berape kat situ?" (dia tau kot kat matrik uia kena amik BI)
"level 4,pasni abis...sem depan saya pegi uia gombak"
"adik memang takde masalah ke pasal speaking ke, reading ke..."
"takde, saya amik course law, memang saya di'train' utk speaking & writing, nak present depan kelas, nak jawab soklan exam dlm english..."

liat sangat aku kata tak payah, tak payah...dia hasut gune taktik lain lak...
"ni dik...tengok ni, kawan adik dari matrik uia pun amik linguaphone ni (sambil tunjuk resit)...pastu kalo ada lulus, ada certificate dari UK dik, memang tak rugi, memang diiktiraf"
"tapi memang saya tak perlu kak...english saya dah ok"
"kalo camtu adik tinggalkan no.phone adik kat akak, manela tau kot2 adik berubah fikiran (tak ke pelik...patutnye kalo aku yg ubah fikiran, aku yg call, ni dia lak yg nak call...takde benda lain mesti nak buru aku siang & malam nih)

aku pun kata ok, bagi no.phone tipu, nama pun tipu, last2 aku cabut cepat2...hahaha...

bijak.. bijakk... !! mesti dulu minum nespray nih.. hehe

hahaha..banyak nye kes2 linguaphone ek. tapi dorg ni tak serik2...takleh ke kita suh kementerian bongkar tektik dorg ni?

kalau sherrina, cukup suka bila dorg panggil nak explain product. suka dengar, tgk cara penyampaian dorang (siap tegur tu tang mana2 grammar yg salah...hahaha) dan siap soh dorg bgtau comparison product dorg ngan brand2 lain atau blaja didalam kelas....sanggap ko. last2 no thanks, jawapan kurang menyakinkan..boleh gitu...:nerd:

[ Last edited by  sherrina at 28-10-2006 02:08 PM ]

Follow Us

Reply #46 sherrina's post

rasanye skop ni tak termasuk dlm tanggungjawab kementerian pun...benda ni consumer punye rights, tapi kadang2 kite tak tau camne nak gune hak kite...hak utk menolak, hak utk mencuba, hak utk claim balik kalo ditipu...benda2 camni kementerian pun bagi general guideline jek...tribunal pun dah establish utk permudahkan lagi consumer nak claim..other than that, inisatif consumer tu sendirila...

contohnye pegi tribunal tu, dlm sekian banyak kes yg consumer menang, banyak jugak kes yg consumer kalah sebab gagap tak tau nak cakap ape...vendor belit sket, konar sket, kite dah tak tau nak cakap ape...last2 skali "mane saya tau, dia cakap camtu...saya rasa tertipu"...ingat hakim tribunal nak bagi kite menang ke kalo cakap mane saya tau? kadang2 resit takdela, kite pulak tak amik kisah, bile dah rasa tertipu baru sedar tapi time tu nak bawah bukti pun takde...benda2 camni consumer sendiri kena alert....

bende alah ni stil pakai kaset ke?or dah upgrade ke cd ke..?

aku paling menyampah kalau jejalan kat memana, ader org tahan untuk jual barang lah, kad lah...
benda alah lingua phone ni pon penah...
siap boleh tanya tu " u leh speaking? produk ni bagus untuk belajar.. 3 bulan gerenti fasih"
hanguk dia.. ingat aku tak reti... yang jual tu pun lom tentu terror english..
ngan selamba aku aku balas balik.. " bukan takat speaking english je.. cakap ape bahasa nak.. jepun? mandarin? arab? sume boleh..."!!!!
geram haku...

hahhaa....kawan aku penah kena ni........
masa tu, aku kuar ngan dier  kat shopping complex.tetiba  salesgirl linguapon approach kawan aku.
mula mula dia promote,so kawan aku ni yg genius sket tetiba lak bincang benda lain......tanya soalan pasal
seks...pompuan tu apalagi,dah malu,pastu cuba balik kat topik asal,pastu kawan aku dekatkan muka nak cium,terus lari dr situ.....  
aku trus tergelak jer.......
bijak tul kawan aku ni......

oit... gangguan seksual nih.. hampeh betui! hehe

aku x penah terminat nak beli benda alah ni.aku x rasa mende ni boleh improve english.bab bahasa ni, kl nak fasih, kena ckp hari2.tak kira la bahasa apa pon kena praktikkan.
alkisahnya, hosmate aku ms blaja kt u dl, terjebak gak dgn linguafon ni. last2 tersadai je kotak linguafon tu,dah rs tak berguna la mende tu. pastu jenuh la nk membayar sbb tau2 je la student, mn ada gaji tetap.lambt bayar naik interest. bila kwn aku ada duit sket, dia nk bayar la. ropa2nya dah menimbun. aku x ingat la berapa, tp byk la, dan mmg xde duit byk tu. ribu2 gak kl x silap.tapi kwn aku end up x bayar pon.

akak puteri pun kene gak.. masa tu kitaorg gi shopping in one of mall kat KL nih. dia kata laa bagus tu bagus nih..siap pegang tangan akak puteri lagi.. tarik ke booth dia.. anyhow kami mmg tak de keje waktu tu, layan je laa.... akak puteri dengar je... then akak puteri start to cakap omputih.. dia tekedu... dia kata gak.. dah tau cakap omputih dia suh amik bahasa lain.. akak puteri cakap kat dia 'awak nak bahasa apa? saya boleh ajar. saya cikgu bahasa.' siap nak test lagik! so akak puteri bantai laa cakap french, german, thai, indon, jepun, dia insist jugak... akak puteri kata kat budak tuh... "dik, kalau akak jual benda ni, mesti ramai org beli tak payah beria ai macam ni sbb akak mmg tau macam2 bahasa. awak belajar dulu gune benda nih, pastu baru jual ok." kalau panggil2 org macam ni, silap2 kene marah awak.

kekadang dia org ni.. over kan?

Rate

1

Originally posted by puterikhaleeda at 16-1-2007 10:29 AM
kekadang dia org ni.. over kan?

mmg pon over..masa expo konvo kt u dulu ada la muka2 lingua ni,pujuk2 org,tak profesional lgsg. kita tgh laju jln, boleh try nak stop kita bli mende tu, bila kt tanak, derang perli kita balik, lupa pebende derang kata, something like mocking..sbb ms tu nak cepat, xde ms nak gi belasah..

act i pn penah kena attack ngan salaesman linguafon nih.mmg xreti bahasa org2 yg jual mende nih.agaknye mmg company diorang train suh jd celaka kot..

Originally posted by medangmru at 16-7-2006 10:37 PM

Huhhh..............Linguaphone mmg cam sial....aku pernah sekali test ngan salesgirl Linguaphone kat depan pintu masuk Pertama....Dia cakap kalau  belajar dr Product ni mesti terrer speakin ...

memang bagus jwb camtue
aku penah kena gak tapi aku blah jer
aku ckp takde masa
tak larat nak dgr dieorg explain
bljr english melalui penilaian sendiri lagik bagus ...2 ribu leh beli mtr sejibik!

aduh..citer bab linguafon ni ..terkenang zaman aku dulu pun penah kene ngan diorng..

citer dia mcm ni,aku ni mai dr kampung..waktu tu 1st sem aku kat U (thn 2000,umur br 18 lepas abis spm),time tu gak 1 st time gi shopping complex ngan member, pun org kampung gak..konon2 duit loan dah masuk nak gi beli ler brg apa2 yg patut..

maybe mamat yg jual nampak sgt muka aku yg kekampungan ni,so dia pun meh ler citer mcm2..time tu lak aku ni bodoh abis jer,promoter tu ckp apa aku yer kan jer..mcm kene pukau lak.. tak silap aku time tu aku byr deposit dlm RM300 gak..sebulan instalment dalm seratus lebih..brg tak dpt on spot,diorang ckp mlm br diorang mai hantar..

balik jer asrama,aku pun citer ngan member2 yg lain..kira member2 org bandar la..semua marah giler kat aku..bila mlm jer mamat tu dtg kasi brg,member aku tu suruh  aku ckp kata tak jd amik..apa lg mengarut2 ler mamat tu..pastu dia tak nak kasi balik deposit walhal dalam borang yg tu ada tulis kalau tak puas hati dlm masa 10 ari boleh pulangkan brg dan dapat balik duti..hampeh..aku tertipu... :@

tapi tak kisah ler,drpd aku habis RM2K,rugi 3 ratus pun tak per ler..

Rate

1

tapi tak tahu lah pula kalau ada yg sampai sangkut kalau nak buat loan bank.nasib ler aku lepas jer time beli keter n apply kredit kad.. :pray:

bila dipikir2 balik brg tu memang ler ada benefit dia..cth:bg org yg tak der masa nk amik kelas.

tapi harga yg mahal buat org ralat nak beli..lagi satu cara diorng jual ,guna cara 'force selling' ni yg membuatkan rasa gerammmmm jer..    nf:

linguphone..
adeh...
mase ku blaja kat poly PD dulu, memang ada skali almost laa nak kena dah..
mase tuh ku sem satu..
dia siap cakap dgn member ku pe..
"adik...muka adik nih macam kenal laa...adik dok kat n9 kan??"
bengong...
leh tahan laa bengong akak nih...
adeh...
dah dia slamat tarik kitorg tadik, dia pn dok bercter laa pasal menatang nih..
last2 tuh, dia cakap suh tinggal ic pasalnya nati pas habis kelas baru amek..
time tuh bodo2..rase macam nak beli tapi tgk jam dah lambat...
last2 tak jadik..bler sampai kat kelas je, cter dgn member lain..dorg cakap laa..
"nasib ko tak angkat benda tuh noddy..tipoo je menda tuh..."
puuhh....bler dgr member cakap camtuh, pe lagik??
hangin loorr...

tapi tuh laa cian kat junior2 aku skrg...
org2 cilakak nih macam tau2 je dak2 nih dapat loan then dorg approach dak junior yg bengong2 nih..
cian seh....

slalu ku nasihat dorg, tapi ikut laa nak ikut ke tak...
skrg dh habis poly...
tgu konvo nih...
mesti dorg ader...
adehh.....