CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: PrinceOfNorth

penah kena kelentong dengan LING-GUA-FON?

Originally posted by bunga_sakura at 6-8-2006 12:54 PM
Aku tak sure ni LINGAFON ke hape tp macm ye sbb yuran dia hampir ke 2K. Aku pernah kena dulu dgn satu promoter pompuan LINGUAFON pompuan yg bodo piang.. org melayu..

Masa tu last year kot kat  ...

aku pon penah kena kat kotaraya ni... siap tarik tgn kita...paksa dgr dia bercakap... pas abes dia ckp...aku balas.."no thanks..sy dah pandai ckp BI... mandarin pon sy pandai..sy xperlu beli brg awak ni" pastu aku blah... padahal, aku xde la fasih sgt ckp BI...mandarin pon sket2 jer...

pd aku... kalau nk elak benda ni... terus blah je... kalau diorg tahan..ckp xberminat...

LIngufon.... lama dah tak jumpa

dulu masa jumpa stret je aku kata tak nak..dah tau..

ceh terus cakap inggeris aku ckp i dont understand

cakap arab aku ckp ahlan wasahlan

cakap jepun aku kata watashiwa wakaranai yooh

mahal yg amatttt...logik ka?

tapi apa hal pon better refer pada tribunal pengguna...susah gak kes nih

[quote]Originally posted by noddyFARHANA at 14-2-2007 01:13 AM
tapi tuh laa cian kat junior2 aku skrg...
org2 cilakak nih macam tau2 je dak2 nih dapat loan then dorg approach dak junior yg bengong2 nih..
cian seh....
/quote]

teringat masa ling gua fon buat promosi kat hostel uitm.. kena plak tme tu budak2 dapat duit ptptn.. sampai ke bilik hostel diaorang kejar budak2 tu..

saya sendiri pernah terkena kat pudu.. mujur pakai selekeh giler siap dengan selipar jepun laie..

masa diaorang approach, siap tunjuk kat selipar, "abang, saya nak beli kasut vincci pun tak mampu" senyap terus abang tu..

lani amik english course kat british council. terjamin sket.

Memang linguaphone ni selalu buat semak jer..baru2 nih..jumpa diorang promote kat Pesta Buku PWTC..nasib baik aku sempat pesan awal2 kat wife, "karang lalu depan linguaphone tu, wat2 tak tahu jer..jgn tunjuk minat...nanti diorang mula nak promote" eheheh...paling hangin, aku tengah carik buku kat gerai depan boot diorg pun, ada minah linguaphone nih datang promote..lenkali kalo nak promote, kat boot diorang dah le..

hehe..linguaphone memang penipu...
aku paling tak suka kalau jumpe manusia2 linguaphone..
bak kata org menantu turun tangga depan, mentua jalan turun tangga belakang
kalau nampak dorang, aku angkat seribu langkah.. sbb dorang dahla kureng ajo:@:@ pastu berlagak lak
mcmla pandai speaking
kawan aku beli set tu, ala setakat repeat apa yg dia cakap
contoh
my name is mohsin
kalau tak puas hati dgn sebutan, repeat lagi...
bukannya mesin tu tau kita pakai grammar salah ke betul

ako penah gak kena ngan kampeni cilake nih... ader sorang sales man lelaki nih siap pakai kopiah approach ako.. ako pon ckp la ngan kawan ako nih "ntah2 dia pon tak pandai english lagi nak suruh org beli" dia punya sakit hati siap melawan ckp ako... ntah aper yg dia perli.. ako tak dengar.. ingat nak gadoh balik tp kawan ako tahan suruh let go...

Follow Us
Isyyy....linguaphone.....aku menci ngan linguaphone....kalau nampak kelibat derang ni...even seller tu cantik dan anggun....aku still melencong tempat lain...

hahaha..aku ingat lagi masa aku gi tesco dulu...masa tu nasib baik ler pakaian aku simple jer..t-shirt n jeans...so kena approach dgn budak linguafon ni...promote nyer promote aku jawap....ampun ya mbak..aku nggak butu* ngomong enggeris...kalo kerja aku nggak ngomong enggeris...terus minah tu dgn masamnya pergi promote kat orang lain...hehehehe

cam haram

Lingaphone is a waste of time and money. nak belajar bahasa, ada cara yang lebih murah walaupun masa yang diambil agak lama. So kalau nampak org Linguaphone ni, jgn layan.

hahaha. linguaphone ni mmg sengal. aritu ade la terkena kat pesta buku pwtc.. ramai gilos la promoter dia. myampah tul aku.huh! mentang2 la ktorang ni lepasan spm,dia leh la cakap.. dik kalau takat dlm spm tulis english pastu dapat A,tak guna gak kalau tatau nak speaking. member aku sorang lg ni dah menyirap ah dia ckp camtu.. so dia pn bantai la ckp english ngan  mamat tu.. last2 dia cakap,abang pakai ke mende ni?asal abg tak guna english nak prmote mende ni? terkedu trus mamat tu. nampah ah! huh

Rate

1

hahaha cakap pasal linguaphone ni,member aku pnah keje jadi promoter,the best part die sendirik cakap tunggang langgang,camne org boleh nak beli bende ni plak,,adoih laaa..

kita klentong salesperson tu semula

Huhu banyaknye komen pasai lingua phone nie erk.. Tp aku ada satu masalah dengan org lingua phone nie. dari ujung tahun 2006 sampai le sekarag nie diorg dok call handphone aku suruh bayar. Tapi aku tak pernah pun subcribe dengan produk derang. aku penah tanya nama org yg subcribe benda tu, dia gtau la nama. At first aku ingat adik aku sbab nama sama. tp bila tanya ic, alamat sah le bukan adik aku. Nampaknye budak tu dah gunakan no hp aku untuk beli menda alah tu.. so tak habis2 depa dok cari aku soh bayar n penah anta mesej kat aku ckp nama aku dah masuk CTOS. huh geram betul! Aku penah complain kat email co derang soh derang anta notice kat that guy guna "snail mail" (pos malaysia ler) jgn dok rely atas phone je. Aku warning derang yg aku tak teragak-agak untuk complain dalam paper if aku still dapat call dr derang. Sejak tu stop la... setahun gak ler aku tak dihubungi n tak diganggu...
But, ari Khamis lepas aku terima lagi call dari derang. masa tu aku tinggal phone kat opis balik opis tguk ada 3 miss calls dari 3 number berbeza. aku call balik, tup-tup org linguaphone. Aku apa lagi hangin laaaaa.. terus org tu ckp salah number....

Apa patut aku buat supaya tak diganggu lagi di masa-masa akan datang ? Any idea?

aku pon pernah kena dlu...kne kat melaka ...ade sorang abg ni tarik aku...siap puji melambung tuuu.....aku pun dek kerana kepingin nak pandai ckp english aku pon bawak la kuar rm 200 sebagai deposit...

balik je umah aku bukak...alaaahai...set blaja die cam dak sekolah rendah..nak belaja pekobondo nyee...last2 lps 2 bln aku nak pulang balik,x larat bayar..da la mahal tahap dewa,tapi topik mcm budak darjah 1.

bapak aku pon g la mengamok kat company die kat ngan pudu nuh nak minta balik duit,tapi x dapat..tokeh tu siap suruh bayar rm700 lg...gileerrr...

company linguaphone nih mmg penipo besar..produk die x bagus lansung!!

Originally posted by zalliza1717 at 6-2-2007 05:43 PM
aduh..citer bab linguafon ni ..terkenang zaman aku dulu pun penah kene ngan diorng..

citer dia mcm ni,aku ni mai dr kampung..waktu tu 1st sem aku kat U (thn 2000,umur br 18 lepas abis spm),tim ...
u

cite ko ni plak wat aku tringt ngan junior ats katil yg dr kg gak muar...sian dia first loan dpt beli menatang tu..dahlah usung menatang naik bukit..aku de tgk gak yg adik ni pkai headphonr gedabak ala dj konti radio 70-an...mesti adik tu pun mnyumpah sakan ...sib baik aku perasan aku terer speking..so x tergodalah....

[ Last edited by  chiquititamichi at 5-9-2008 12:03 AM ]

Originally posted by Clockwise at 31-8-2008 09:44 AM
Huhu banyaknye komen pasai lingua phone nie erk.. Tp aku ada satu masalah dengan org lingua phone nie. dari ujung tahun 2006 sampai le sekarag nie diorg dok call handphone aku suruh bayar. Tapi a ...

cuba tanya org yg call tu.. bila tarikh pembelian..kot2 org yg beli tu dah tukar nombor.
and awak plak guna nombor yg di recycle..boleh guna alasan ni. sebab saya slalu gak kena (tapi bukan sebab beli barang laa)..

my experience ngan linguaphone.masa pesta buku.. sebab tak de keje kan. melayan laaa promoter nih. nak tengok dia demo camno. sebab saya penah keja sales. heheh..nak ler tengok tahap kecekapan dia org jual barang. n saja2 nak kenakan org wakakakakka
diap demo tuh.. haa... 'haa..pakai machine ni bleh repeat2 je part yg words nak belajar..tak payah susah2 rewind cari part tu'
yg klakor nyer machine tu is a CD player...cuma dia letak cop lingua je.
saya tros jawab 'la kak.. cam CD player je.. mahal la plak akak jual ni..baik saya beli CD player je camnih lagi murah'
hubby siap nyampuk lagi 'kat lam internet pon banyak ada audi blaja language nih..kami donlod pehtu burn lam CD jadi gak cam linguaphone ni'
weeeeeeeeeeeeeek
sib baik tak tambak lagi 'tak yah pakai CD player..pakai mp3 player..lagi kecik n senang di bawa '

Rate

1

nasib baik la x beli dl..
mmg time 2 xde duit pon..hehe

dieorg 2 mmg x de manners lnsg..
dh pnah kene dl kt um..
ade 2 die tnye member dpt band bape..kwn 2 ckp la band 4.ade ke patut die ckp
"owh ptt la dpt band 4, duk kt taiping"
pebendenye 2???:@:@

ingat mcm kte ni bodo gile x reti ckp english..
tlg la..die yg tukang jual pon sebut perkataan x bape reti, ni plak nk jual kt org..
huh!!

Balas #78 chloe_narcisse\ catat

tp kan...kdg2 tu....rasa cam kesian gak yek dgn derang ni....:muka 10 sen je lepaih kene sedas ngan pelanggan..funk:

ling gua fon aku berabuk kat rumah...tak guna pun...boleh jugak aku speaking omputih....