CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 23015|Reply: 201

Brapa Umur Paling sesuai KaWiN.....

Brapa Umur Paling sesuai KaWiN.....???Aper Jwapan korang Sumer Ek???........

Rate

1

25 tawun.....

Hmm,yer ke???Sebab???

25 and above

pasal dedulu aku budget at tht time wa dah patut kawen
ive met tht RIGHT someone, kerja dah lil' bit stable
kinda dah mature about life... know life a bit...
everything is suppose to be stable ler kiranya...

then again semua tuh perancangan sajer...
skrg dah terlajak banyak tahun plak
kikiki

[ Last edited by  Pe4RL at 13-7-2006 12:03 PM ]

Rate

1

Reply #1 morienjai's post

tak boleh nak setkan brape umur nak kahwin tapi setkan setakat mana kekuatan ekonomi & kerjaya kamu sebelum kahwin...tengok rezeki masing2....nak kata umur 25-30 thn, belum tentu gak sebab kdg2 dah umur 30thn pun kerjaya masih lagi tak tetap, but ada gak b4 35thn dah ada kerjaya tetap, stabil & ekonomi bagus....satu lagi, ukuran waktu bila nak kahwin ialah kematangan fikiran kita......aku kahwin umur 27thn..pun belum sampai cukup masak utk matang tuh...hehehe

Rate

1

got married when i was 23...

Follow Us
bg putri umur pompuan yg sesuai utk berkahwin dlm 24-27 tahun, kalau awl lg bagus tapi kalau lewat nanti pun tak elok gak..biar average umur tue...yg penting dah bersedia..kalau nak tunggu smp ekonomi kukuh mmg la lmbt kawin asalkan kita dah bersedia dan bakal suami pun dah bersedia jadi apa lagi kawin laa..

Rate

1

benda ni subjektif..bergantung kpd setiap individu..

1) sejauh mana seorg lelaki rasa dia dah boleh bertanggungjawab kepada isteri dan keluarga..kadang2 lelaki dah umur 30 pun rasa dia belum boleh pegang t/jwb tu...dan sejauh mana seorg pmpuan rasa dia dah cukup bersedia utk memikul t/jawab seorg isteri..so bab ni kena tanya diri sendiri..bersediakah aku utk terima t/jwb slps kawin nanti?
marriage is full with the commitment..

2) dari segi seorg lelaki pulak,adakah kedudukan kewangan dia skrg stabil utk hidup berkeluarga..tp bak kata org rezki ni boleh dicari kan..so kena laa ada kerja yg tetap..

3) dari segi keperluan rohani pulak..cukupkah ilmu di dada utk membimbing isteri dan family nanti..kadang2 lelaki 20an dah cukup tahu ttg munakahat dan ilmu2 agama serta di praktikkan berbanding org yg lebih tua..so tepuk dada tanya iman..

kesimpulannya terlalu subjektif laa..masing2 kena nilai diri sendiri...dah cukup umur ke nak kawin?
cukup umur bukan setakat 16 tahun ke atas ke..

Rate

1

hmm,,,,btol gak 2...thanks atas pandangan2 sumer...tp kalau nak ikutkan time sekarang ni...perkahwinan ni ptut lebih cepat bila da ada person yg kita da btl2 syg..takut tjebak dri benda2 tak elok(maksiat atau khalwat) bila bersama..tau2 jela org muda skarang ni....

pada aku bergantung pada individu itu sendiri.sejauh mana dia dah berani pikul tanggungjawab sebagai seorang suami dan isteri.umur tak mencerminkan kematangan pada akula.sbb ada yg dah berumur tp cara berfikir,cara bertindak cam budak bawah umur.ada yg umur muda tp cara dan tindakan tidak melambangkan umur.

so pada aku yg penting sekali kesediaan utk memikul tanggungjawab tu lebih penting.

Rate

1

aku la kan... kalo bole dianjakkan masa,
aku pilih umur 22 or 25 utk kawin
22 sbb dah abis blajar, kiranya dah abis pening kepala pulun study, boleh mulakan hidup baru bersama susah senang ngan suami
25 dah 3 thn keje, agak puas dpt bantu mak ayah, dan ready utk masa depan yg lebih gemilang cemerlang terbilang bersama suami

maka anjakan seterusnya ialah 28... adalah yg terlast sesuai nak kawin, Msc dah abis, kete, umah dah beli, nak beli harta baru lak ngan suami...
ni last la... jgn ada maju kedepan lagi plak hehehheh

Rate

1

Originally posted by putri22 at 13-7-2006 12:26 PM
bg putri umur pompuan yg sesuai utk berkahwin dlm 24-27 tahun, kalau awl lg bagus tapi kalau lewat nanti pun tak elok gak..biar average umur tue...yg penting dah bersedia..kalau nak tunggu smp ekon ...

Aku sebut pasal ekonomi sebab perempuan ni kan slalu materialistik...nak cari pakwe banyak duit jek..ada kereta, kerja best, ada skit harta, gaya & macam2 la......tak tahu la kalu ko suka kat lelaki yang tak berapa banyak duit & sengkek.....bagus la camtuh...hehehe

jangan marah yek.....pada aku kahwin ni commitment...physically, mentally & economically

Rate

1

Dari sudut perubatan/kesihatan (kaum wanita), kalau boleh sebelum 35.........kalo kaum adam pulak...... "semakin tua, lagik menjadik"......

Rate

1

Reply #13 manakautau's post

hehhehee.... :bgrin:

Originally posted by BingkaUbi at 13-7-2006 01:43 PM

Aku sebut pasal ekonomi sebab perempuan ni kan slalu materialistik...nak cari pakwe banyak duit jek..ada kereta, kerja best, ada skit harta, gaya & macam2 la......tak tahu la kalu ko su ...

Sememangnya kalau nak kawin kena ada komitmen..seperti yg aku katakan sat tadi, kalau nak tunggu kewangan betul2 kukuh, serba serbi ada mmg la lmbt la kawin nmpk gayanya...aku tak kisah kalau bakal suami aku tue tak berharta sgt cukup laa dia tau tanggungjawab dia utk bg mkn kat bini n anak2 dia..kalau aku materialistik pun aku akan guna duit aku sendiri kalau aku bekerja sbb bg aku bila dah kawin semestinya berkongsi segala2nya..melainkan aku tak bekerja mmg patut dia kena tanggung aku sepenuhnya...bila nak berkahwin kita nak mencari kebahagian sebenarnya bkn kekayaan..aku byk tgk org yg kawin muda dan takde duit sgt tapi blh bahagia gak sbb diorg tau tanggungjawab masing2 terutama bila ada anak, tau sendiri nak cari pendapatan bg anak2 mkn...mana ada org kawin sbb seronok2 jer (kalau ada mmg tak lama la tue)...apa2pun umur, pangkat ker tak penting semua tue yg penting tau tangungjawab masing2 lps kawin....sorry ff:ff: jap..

Rate

1

Originally posted by putri22 at 13-7-2006 03:45 PM

Sememangnya kalau nak kawin kena ada komitmen..seperti yg aku katakan sat tadi, kalau nak tunggu kewangan betul2 kukuh, serba serbi ada mmg la lmbt la kawin nmpk gayanya...aku tak kisah kalau b ...

ya la cik putri....kawin cepat2 yek...baru tahu camner nak layari lautan rumahtangga tuh....hehehe :bgrin:

Originally posted by BingkaUbi at 13-7-2006 12:00 PM
tak boleh nak setkan brape umur nak kahwin tapi setkan setakat mana kekuatan ekonomi & kerjaya kamu sebelum kahwin...tengok rezeki masing2....nak kata umur 25-30 thn, belum tentu gak sebab kdg2 ...

setuju gak tu.....kalau lah boleh dianjak kan waktu dulu ntah-ntah lom kawin lagi skrg nie dok mikir benda2 yg bingka kabo kan nie....setakat sayang jer tak boleh jugak nak tanggung keluarga.......

Saya dulu target nak kawin umor 28.. Tup2 sampai jodoh kawin umur 26 :pray:

ada orang tu.. 26 first marriage..
second marriage at 47.. he is marrying a 27 yr old celeb...

Originally posted by annaKarenina at 13-7-2006 04:43 PM
ada orang tu.. 26 first marriage..
second marriage at 47.. he is marrying a 27 yr old celeb...

mcm kenal jer org tu..  :pmuka: