CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kerang_busuk

Bukit Bandaraya Shah Alam

Originally posted by daffodil79 at 19-8-2008 01:43 PM

rumah i ada diantara 10 tue la...so far alhamdulillah stay kat situ.ajk masjid pon dah ada.

yer ke? camtuh ok laa kot ek..

situ streamyx leh dpt tak?

Salam Semua.. cam na kehidupan saudara semua di Bukit Bandaraya ni sekarang... Perasan malam baru ada security... (phase 4) ... ada tak kes kes kecurian berlaku kebelakangan ni.. Saya  ada beli rumah kat Phase 4B..tengah construction lagi tapi dijangkakan bulan 5 ni serah kunci....Diharap sekalian penghuni Bukit Bandaraya kembali aktif berforum disini utk berkongsi info

salam...saya pon beli rumah kat phase 4B BBSA ni. nak tahu gak pasal persatuan penduduk dan komuniti di BBSA ni. harap warga BBSA bole la share information kat sini.

Nampak nya penduduk2 lama dah tak aktif erforum disini lagi.. mungkin dia org tak perasan msg kita.. tapi tak pa... kita katifkan semula..last week ada tgk rumah, tak tahu la bleh handover tak bulan 5 ni... rumah en ahm di lorong berapa..saya U11/20....kita kena kuatkan semula persatuan penduduk sbb selalunya kwsn rumah baru buka la bnyk kes pecah rumah...

rumah saya depan playground sebelah lorong je.nanti kalo nak lawat rumah.roger2 la...bole tgk same2...camne progress rumah..ok ke? hopefully bole deliver la by mid-year ni.

saya pun tgh nak cari jiran-jiran yang lain.nanti jumpe takde la kekok sgt hehe selain tu,nak cari info pasal persatuan penduduk kat bbsa tu. so far tak jumpa lagi.

check Private Message anda ye

Salam warga BBSA...saya baru join forum ni sebab saya baru sahaja membeli rumah di phase 5D yg dijangka siap tahun depan... ada sesiapa yg tahu tentang perkembangan di kawasan berhampiran...

Follow Us
salam chickar_zr,

selamat datang ke forum ni. phase 5D ni yang mane satu ye? phase Iris sebelah tenby international school tu kan? saya dan shahrm77 beli kat phase 4B (Marinha). So far, ada progress. dah tanya developer, diorg expect nak siap mid year ni.

87# ahmdnzm

w'salam ahmdnzm,

phase saya betul lah yg Iris tu sebelum marinha kan. saya pun tak pasti berhampiran phase tu ada apa sbb sekali je saya dtg ke bkt bndaraya semasa nak booking unit. saya pun suka marinha type tapi tak mampu...hehe...sbb mahal dari Iris. since design lebih kurang sama cuma sqf marinha lebih besar saya ambil yg Iris type ikut budget kan.

marinha siap by diz year kan?

saya stay dekat Apartment Seri nuang tuh...

boleh check our blog: http://serinuang.blogspot.com untuk tengok aktiviti kitorang...

rasanya area rumah teres yg belakang sikit tuh pon ada blog juga, cuba check links kat blog seri nuang tu,

now kat seri nuang dah ada cafe and kedai runcit, ada jual barang basah juga sikit2...

cafe pon not bad... sedap and affordable...

87# ahmdnzm

w'salam ahmdnzm,

phase saya betul lah yg Iris tu sebelum marinha kan. saya pun tak pasti berhampiran phase tu ada apa sbb sekali je saya dtg ke bkt bndaraya semasa nak booking un ...
chickar_zr Post at 1-3-2010 11:59

last week saya ada pegi tengok progress rumah. insyaAllah tahun ni phase Marinha bole siap. phase Iris pon cam laju je progress.bile expected delivery rumah?

saya stay dekat Apartment Seri nuang tuh...

boleh check our blog: http://serinuang.blogspot.com untuk tengok aktiviti kitorang...

rasanya area rumah teres yg belakang sikit tuh pon ada blog j ...
cyra Post at 1-3-2010 12:23

salam cyra,

senang tak nak kuar masuk kat Seri Nuang tu. Biasanya apartment ni, security strict skit

saya ada gak pegi blog sri nuang dan u11/5 tu. tapi tu la, takde lagi untuk BBSA umum huhu

89# cyra
wah dah banyak kedai juga lah ya kat area tu. cyra dah berapa lama tinggal di sri nuang tu? tahu tak untuk in future ada apa2 pembangunan lain lagi tak selain perumahan? terima kasih.

salam cyra,

senang tak nak kuar masuk kat Seri Nuang tu. Biasanya apartment ni, security strict skit

saya ada gak pegi blog sri nuang dan u11/5 tu. tapi tu la, takde lagi untuk BBSA umum hu ...
ahmdnzm Post at 1-3-2010 13:36

buat masa sekarang nih ok je kalau setakat nak ke cafe dan kedai runcit tuh, sbb both betul2 depan pondok pak guard... hehehe

tapi tataulaa in future macam mana, sbb ada perancangan nak ketatkan security,...  

tapi syok dok sini, angin sejuukk, udara pon segar... dah tu dekat je ngan town, walaupon masa first time tgk rumah rasa cam mak aiii jauhnyeeeee....

lalu malam2 kol 12 lebih naik keta sesorang pon takdalaa seram mana... kira ok laaa bagi org penakut cam saya nih... tapi kalau naik motor tu tataulaa... heheheh

89# cyra
wah dah banyak kedai juga lah ya kat area tu. cyra dah berapa lama tinggal di sri nuang tu? tahu tak untuk in future ada apa2 pembangunan lain lagi tak selain perumahan? terima kasih.
chickar_zr Post at 1-3-2010 13:37

hmm... nnt tepi seri nuang tuh katanya nak buat hospital.... tapi lambat lagik kot... sbb perumahan pon tak siap lagik haa...

cumanya line phone agak teruklaa sikit sini.... huhuhuh

last week saya ada pegi tengok progress rumah. insyaAllah tahun ni phase Marinha bole siap. phase Iris pon cam laju je progress.bile expected delivery rumah?
ahmdnzm Post at 1-3-2010 13:33

expected delivery april 2011 tapi sales person lebar daun kata maybe lagi awal dari itu. so i fikir kira april lah phase Iris tu complete. bila kita dah start duduk baru kita start bayar loan bank kan betul ke? tq. u ada masuk blog bukit bandaraya community forum kan ahmdnzm?

Post Last Edit by ahmdnzm at 1-3-2010 14:11

yup, saya org yg same

term tu kena check betul-betul kat LO. ade loan yang bayar lepas rumah siap, ade yang bayar interest je dan ade gak yang terus bayar full loan during construction.saya pernah argue benda ni dengan bank officer time dapat LO hehe

hmm... nnt tepi seri nuang tuh katanya nak buat hospital.... tapi lambat lagik kot... sbb perumahan pon tak siap lagik haa...

cumanya line phone agak teruklaa sikit sini.... huhuhuh
cyra Post at 1-3-2010 13:53

cyra line phone teruk sgt ke kat sana? semua line ke means...maxis, dg or others?
dekat sana pagi2 time org nak pegi keje jam tak?

Post Last Edit by ahmdnzm at 1-3-2010 14:11

yup, saya org yg same

term tu kena check betul-betul kat LO. ade loan yang bayar lepas rumah siap, ade yang bayar interest je dan ade gak yang teru ...
ahmdnzm Post at 1-3-2010 14:08
oh org yg sama...hehe...dah agak pun...thanks a lot with your great information. nnt i akan pastikan lebih detail dgn bank ttg loan tu nnt. tqvm.

Lama bod ni sepi.. nak update sikit... saya ngan En ahmdnzm kempunan la nak dok mid 2010. Project delay sampai akhir 2010.. harap2 tak delay la lagi... lepas selidik, mmg dah jadi kebiasaan Lebar daun hand over lambat dari jangkaan.. jd jangan berharap sangat la ngan date yang di janjikan...

nak tanye.. berkenan dgn rumah bangalow 1 tingkat  yg 1 lot tu..aritu p tgk x siap lg..
carik dlm web x jumpe pulak rumah yg tu..
berape yer harge die..