CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 121831|Reply: 274

Misteri Di Pulau Tioman

Terdapat beberapa misteri yg belum terungkap di Pulau Tioman :-

1. Misteri Batu hantu laut. Domana, jika batu itu di alihkan ke tempat lain, setelah ditinggalkan akan kembali ketempat asalanya(disebuah tanjung).

2. Misteri batu bulat. Terdapat sebuah pantai yg keseluruhan batu2nya adalah berbentuk bulat(atau hampir bulat dan lonjong). Batu2 ni memang cantik dan licin. Sebelum tahun 80an jikalau sesiapa yg mengambil batu2 tersebut, dlm perjalanna pulang akan berlaju ribut dilaut. terpaksa lah batu2 tersebut dipulangkan semula atau dicampakkan ke laut semula. terdapat seorang mat saleh yg tak percaya dan cuba mengambil batu tersebut. Dlm perjalanan ke Mersing, botnya dilanda ribut. Sebelum mencampakkan batu tersebut ke laut, dia telah menanda batu itu dgn cat merah. ketika mengunjungi semula pantai tersebut, beliau dapati batu tersebut ada semula disitu.

3. terdapat sebuah taman bunga/pokok di kaki gunung nenek si mukut. sedangkan tiada sesiap yg tinggal di sekitar kaw tersebut. taman tu pulak seolah-olah ada orang yg menjaganya.

Rate

1

Originally posted by budin99 at 23-7-2006 01:28 PM
Terdapat beberapa misteri yg belum terungkap di Pulau Tioman :-

1. Misteri Batu hantu laut. Domana, jika batu itu di alihkan ke tempat lain, setelah ditinggalkan akan kembali ketempat asalanya(d ...

no 3 tu.. my hubby ngan kengkwn dia memang pernah tengok taman tu. time tu dia ngan kengkwn dia termasuk lecturer dia sendiri nampak taman tersebut ketika uni dia buat  geology field work kat tioman. semua terpegun dan hairan sbb taman tu sgt cantik dan terjaga.

eva,

taman tu memang cantik..dan yg memushkilkan adalaha..siapa penjaga dia? kampung terdekat pun dah dekat 1/2 hari perjalanan...nak sampai..

ada pic?????????????????

itulah antara keajaiban Allah.... Di samping kita, ada makhluk lain yang sama menghuni dunia nih... mungkin merekalah yang menjaga taman tersebut...

amik la pic batu yg dicat merah tu.. nak tgk nak tgk

Follow Us
teringin nak pergi tiom n tp tak pernah dapat peluang:love:

Originally posted by zeetacunn at 24-7-2006 01:07 PM
itulah antara keajaiban Allah.... Di samping kita, ada makhluk lain yang sama menghuni dunia nih... mungkin merekalah yang menjaga taman tersebut...

ok aku confess, actually aku yg jaga taman tu...every week aku pegi bersih , baja segala taman itu.

Originally posted by ashna at 24-7-2006 02:39 PM

ok aku confess, actually aku yg jaga taman tu...every week aku pegi bersih , baja segala taman itu.

:lol lawak gak hang ni kengkadang..aku tgh tense-tense di petang hari ni bole tergelak depan pc sensorang..

tapi kat area salang ada ke citer misteri ?

Originally posted by bottombikini at 24-7-2006 04:51 PM

:lol lawak gak hang ni kengkadang..aku tgh tense-tense di petang hari ni bole tergelak depan pc sensorang..

tapi kat area salang ada ke citer misteri ?

Salang yang mana satu? Salang pusaka ke coz last year aku pi Tioman & menginap kat chalet Salang Pusaka tapi tak adal ah pulak aku alami apa2 yang tak elok & dengar citer misteri kat Salang! Ceritalah bottom kalau ada yang misteri kat situ

isk... seram jgak ekk..

Di salang pernah berlaku kehilangan budak kecik...last2 jumpa jugak..tapi dah meninggal..orang carik merata tempat tapi tak jumpa....

Kalau sesiapa penah pegi atau lalu kampung mukut akan nampak gunung batu yg menyerupai orang jika dilihat dr sudut tertentu..dikatakan gunung itu berasal dari satu keluarga(ibu, bapa dan anak) telah disumpah menjadi batu oleh sang kelembai...

i tioman jugak terdapat beberapa tempat yg menarik seperti terdapat batu kasut (sepasang) di Kampung Nipah..dan terdapat jugak satu tempat yg di panggil Batu Air Carut...yg ni aku tak dapat nak exlain ..sebab XXX skett..

p/s- sesapa nak tanya pasal tioman dipersilakan..aku sedia menjawap..

Originally posted by budin99 at 24-7-2006 08:06 AM
eva,

taman tu memang cantik..dan yg memushkilkan adalaha..siapa penjaga dia? kampung terdekat pun dah dekat 1/2 hari perjalanan...nak sampai..

jauhnya... :
budin tinggal kat tioman ker?

Originally posted by budin99 at 25-7-2006 09:55 AM
Kalau sesiapa penah pegi atau lalu kampung mukut akan nampak gunung batu yg menyerupai orang jika dilihat dr sudut tertentu..dikatakan gunung itu berasal dari satu keluarga(ibu, bapa dan anak) tela ...

jahat betul sang kelebai nie eiks.. sian keluarga tu..:geram:

penah pi tioman tp skali jerk seumur idop. so byk dah terlupa psl tpt2 lam tioman ni.

Originally posted by eva at 25-7-2006 08:31 PM

jauhnya... :
budin tinggal kat tioman ker?

eva..separuh hari tu estimate saja..sebab kena jalan kaki ke kaki gunung tu..memang takde jalan/trek/denai nak ke situ...kena redah hutan...

kalu tengok kat nama saya tu ...saya kat penang..tioman tu kampung saya heh heh heh :ting:

aturcara This user has been deleted
hmmm....tak sangka pulau tioman pun banyak misterinye...

Originally posted by budin99 at 25-7-2006 09:57 AM
i tioman jugak terdapat beberapa tempat yg menarik seperti terdapat batu kasut (sepasang) di Kampung Nipah..dan terdapat jugak satu tempat yg di panggil Batu Air Carut...yg ni aku tak dapat nak exl ...

aku nak tahu lebih lanjut pasal abtu air carut...
kenapa mistik sgt ini tioman??
mana lagi mistik antara tioman dgn langkawi?