CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: budin99

Misteri Di Pulau Tioman

rasanya this year tak bleh balik mesia lg. kalau ada gambar menarik nanti eva post

sambung cerita..

Aku penah tido di Kg XXX di tioman..ikut sedara aku..saja gi jenjalan kat sana..oleh kerana chalet tu diorang satu family tido(satu bilik ajer) aku pun rasa segan laa..takkan nak join diorang satu bilik..so aku amik keputusan tido kat buaian bawah pokok tu ajer la..(depan chalet tu)..dalam kol 3am gitu aku tersedar sebab rasa buaian aku bergegar..aku ingatkan orang tolong buaikan atau angin yg tolak.....rupanya pokok yg digunakan utk tambat buaian tu yg bergegar....aku peratikan kat atas pokok tu bergegar-gegar..macam ada benda yg gegarkan..pokok tu emang besar..setakat manusia saiz macam aku ni rasanya tak mampu nak gegar macam tu punya kuat..cuak giler aku taim tu...nak gerak kat tempat lain..chalet dah berkunci..terpaksa la aku duk kat situ jugak...lama laa jugak menda tu duk gegar pokok tu..dia marah aku tidur kat situ kut keh keh keh....

balik tu cerita kat arwah nenek aku..punya laa marah dia....ada ke patut dia kata biarkan aku tidur sorang2 kat luar..keh keh keh...

aku nak dabel cek je. boleh bulatkan kat mana yg korang nmpk rupa nenek tu tak.

~~~~~~~~~edited~~~~~~~~~~~~~

[ Last edited by  budin99 at 28-3-2009 17:15 ]

TQ budin.  aku nmpk tang lain. kehkehkeh. slowww betul aku nih.

skali pandang cam singa la muka tu

Follow Us
Originally posted by eva at 7-8-2006 08:09 AM
rasanya this year tak bleh balik mesia lg. kalau ada gambar menarik nanti eva post

balik tanah tumpah seniri ni memang best wooo..tambah dah lama tak balik...last year aku balik mesia ni..rasa cam nak cium ajer tanah mesia bila sampai mesia....tu baru dekat setahun ajer tinggal..camner yg dah berpulug2 tahun tinggal tu keh keh keh...

Utk Eva..ni aku attacht gambo Penuba...saja racun ko soh balik cecepat ke mesia

[ Last edited by  budin99 at 11-8-2008 08:34 AM ]

Originally posted by budin99 at 7-8-2006 04:39 PM

balik tanah tumpah seniri ni memang best wooo..tambah dah lama tak balik...last year aku balik mesia ni..rasa cam nak cium ajer tanah mesia bila sampai mesia....tu baru dekat setahun ajer tinggal ...

memang arr nak balik.. tp sbb tukar keja baru so cuti yg mengambil masa dlm 27 hari ( kat keja lama ) ditukar kepada 20 hari kat tempat baru. pastu tanya boss.. betul ke kami dpt 20 hari sbb start keja sometimes around july.. katanya TAK! dpt 5/6 hari je...

sedihnyaaaaaaaaaa... nak balik pon tak bleh...
where have you been before budin? gi ozzy ka?

jgn racun la.... karang kalau tak bleh mesia, ganti cuti kat tempat lain.. Spain ke :cak:

last year aku ada kat California..kerja kat sana R&D, so sekarang product dah balik mesia aku kena ikut sekali laa...

waaa...Spain ka? adussss teringat kat Penellope Cruz laaaa..adu ada DVD dia dlm bahasa spain..teruja tengok dia...very the sweet smile laaaahhh..heh he heheh

Originally posted by budin99 at 7-8-2006 05:51 PM
last year aku ada kat California..kerja kat sana R&D, so sekarang product dah balik mesia aku kena ikut sekali laa...

waaa...Spain ka? adussss teringat kat Penellope Cruz laaaa..adu ada DVD  ...

ic.. keja kat sana eiks? mesti best kan ;).. ic you are a big fan of penellope cruz eiks??? lawa orgnya..
ler dr sini gi spain murah je..
ada 3 pilihan nie : italy, spain atau north africa.. tengah pk

lagipon cuti kejap je... :geram:

pemandangan dia mmg 'class'!!!  bersih lagi.  budin tepek le gambo lagi.  aku yg sekangkang kera ni pun tak penah pegi lagi ke tioman ni.  

tak de citer lagi ke bang budin.

Originally posted by eva at 8-8-2006 06:42 AM

ic.. keja kat sana eiks? mesti best kan ;).. ic you are a big fan of penellope cruz eiks??? lawa orgnya..
ler dr sini gi spain murah je..
ada 3 pilihan nie : italy, spain atau north africa. ...

aku keje kat sini(mesia) tapi once ada projek..selalunya aku kena gi sana ler buat product transfer. Tapi tahun lepas aku pegi buat R&D sekali kat sana....tapi boring jugak ler pegi tempat yg sama. Cuma ujung minggu ajer dapat berjalan....tapi kira okay jugak laaa...kalu sendiri mau bayar memang tak pegi ler jawapnya keh keh keh...

BTW, Eva keja sana eiks? haritu ada baca Blogspot Eva. tak abis baca lagi..ada skett sibuk laa....Syiok aa uk UK..tempat yg teringin saya pegi..tapi belum ada kemampuan ajer (yer la kan,..tempat yg tak penah kita pegi tu la tempat yg teringin nak pegi). Husband keja sana ker? dapat PR tak? saya haritu dapat offer Green Card..tp setelah pikir panjang malas la pulak rasanya...

Originally posted by tiwol_ayu at 9-8-2006 12:37 PM
pemandangan dia mmg 'class'!!!  bersih lagi.  budin tepek le gambo lagi.  aku yg sekangkang kera ni pun tak penah pegi lagi ke tioman ni.  

tak de citer lagi ke bang budin.

aduss kiwol..gambar tu ada lagi..tapi cam serupa ajer laa..nanti saya balik sana saya snap bebanyak lagi...aritu tak bawak balik laptop so, memory card limited laa..alaa..256 banyak mana buley sumbat..cerita nanti saya sambung jap lagi..

Sambung cerita :-

Dulu telekom ada buat projek di kampung XXX, nak pasang pencawang dia kat situ. tempat dia sebelah sebatang sungai (boley panggil sungai ker?..aku assume creek ajer la yer..)...satu hari tu..aku on da way gi mersing dalam bot tu...sembang ler dengan India yg buat kerja kat projek tu..actually diorang 3 orang ajer...sembang punya sembang..rupanya diorang nak pegi mersing sebab nak beli nombor ekor...kitorang(aku ngan pakcik aku) tanya lar mana dapat nombor? rupanya masa buat pojek tu sorang drp dorang dah pengsan..dlm duk pengsan tu ada menda masuk...dr situ diorang mintak nombor tu...dia citer dia siap toreh lidah dia kuarkan darah dia...kuar nombor...so, utk clarification kitorang tanya la..macam mana benda tu?? so, dia cerita lar..menda tu ada 3 . satu mak..satu anak pompuan dan bapak dia? tersenyum kitorang..sebab betul laaa..mak aku..makcik2 aku semua penah kena kacau..semua penah nampak menda tu...anak pompuan dia yg paling nakal sebenarnya...tp yg bapak dia..nmemang diorang tak penah tengok....mak dia ..menag terlampau tua..ikut kata mak aku...ada ler dia bagi gambaran macam mana....

so, kira india tu tak tipu ler bila dia citer gambaran tu...tapi yg kitorang tahu..lepas tu..india2 tu tak balik2 dah...keh keh ekh..pakcik aku kata tu saheh dah kena nombor lar tu..keh keh keh..pakcik aku ada mintak kat india2 tu no dia..tapi dorang tak bagi sebab katanya dah janji sama dotok keh keh keh keh..

Originally posted by budin99 at 9-8-2006 01:48 PM

aku keje kat sini(mesia) tapi once ada projek..selalunya aku kena gi sana ler buat product transfer. Tapi tahun lepas aku pegi buat R&D sekali kat sana....tapi boring jugak ler pegi tempat  ...

blog?? dah malas dah nak tulis.. ( memang time nie tgh nak settle. sambil keja sambil masuk training customer care etc etc )

seronok duk sini? tak juga.. ramai nak lari dr UK.. ( including me.. nak balik mesia sesgt )

kat sini green card dia takderla susah sgt nak dpt as long as ada kerja dan kws tempat tinggal . US mcmana eiks nak dpt greencard? pr kat sini tengok keadaan la. lepas july 7, imegresen dan ketat dah. sukar nak lepas. sib baik la eva dpt .. tu pon hantar permohonan cepat2.

anyway kalau ada pr tp tak tinggal kat uk selama 2 tahun, dorang tarik balik pr tu.

california selalu kena hurricane tak?

Originally posted by budin99 at 9-8-2006 01:49 PM

aduss kiwol..gambar tu ada lagi..tapi cam serupa ajer laa..nanti saya balik sana saya snap bebanyak lagi...aritu tak bawak balik laptop so, memory card limited laa..alaa..256 banyak mana buley  ...

snap la bebanyak.. esp kws yg memang menarik nak pergi..
eva suka pemandangan kampung. nak tengok keadaan kampung kat sana..
kalau gambar hutan, eva bleh tunjuk kat hubby tempat dia pernah pergi dulu utk buat geology work field.

Originally posted by eva at 9-8-2006 10:33 PM

blog?? dah malas dah nak tulis.. ( memang time nie tgh nak settle. sambil keja sambil masuk training customer care etc etc )

seronok duk sini? tak juga.. ramai nak lari dr UK.. ( including me. ...

Green card selalunya kompeni tpt keja yg uruskan..lelbih saya tak tahu ehhehehheheh
Eva keja apa kat sana? dan hubby keja apa plak?

Yup..sama gak ngan US. Tak duduk dlm masa 2 tahun kena tarik balik. tapi kalu ada beli properties kat sana okay, tak ditarik balik.

hurricane? takde kat sana..tu belah Florida sana. masa Catrina haritu aku ada kat CA laa...mak aku punya risau...siap tanya kena tak kena kat sana..tapi tak kena laa...CA banyak earthquake. Tp selalunya tak terasa sangat. Klu pepagi baru bangun tido tu nampak Frame kat dinding tu senget, kompom la malam tu ada earthquake. 1st sampai sana kena belajar camner nak selamatkan diri ----> lari nyorok bawah meja klu ada earthquake hehehhe

Originally posted by eva at 9-8-2006 10:37 PM

snap la bebanyak.. esp kws yg memang menarik nak pergi..
eva suka pemandangan kampung. nak tengok keadaan kampung kat sana..
kalau gambar hutan, eva bleh tunjuk kat hubby tempat dia pernah pe ...

okay..akan di usahakan Eva..

~~~~~~~edited~~~~~~~~~~~

[ Last edited by  budin99 at 28-3-2009 17:16 ]

~~~~~~~~~edited~~~~~~~~~~~

[ Last edited by  budin99 at 28-3-2009 17:15 ]