CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3456|Reply: 19

my sad story for today

Hi semua ...
just nak share one sad story ...
my kitten - 1 month's old.... will be put to sleep today by the vet .. the reason... dia kena 'sawan' ... percaya tak..kucing pun boleh kena sawan????? kesian sangat mel tgk dia.... semalam kena attack 5-6 times... he looks really in pain..kejang satu badan..then mulut dia berbuih.... semalaman mel nangis sambil dukung dia.... i just can't see him in pain..sampaikan pagi tadi masa solat subuh..mel doakan ... if bukan rezeki dia untuk hidup..dear God..please so something..just take him away..i just can't bear to see his tears .....
tadi adik mel bawak dia ke vet...doktor kata since dia masih baby...cannot do much..the most humane thing to do is put him to sleep..the least painfull thing to do ...so.. i guess that's the best lah kan...
sepanjang hari nie pun mel nangis.... coz teringat kan mata dia yg bercahaya .. muka dia yg innocent....terlalu sedih....
apa pun...baby...i love you veru much ...(nama kucing tuh baby) ...:cry:

Sabarlah byk2..biar lah dia pergi  dari dia tanggung sakit yg teruk di masa umur yg terlalu muda..

Originally posted by melmisha at 24-7-06 05:06 PM
Hi semua ...
my kitten - 1 month's old.... will be put to sleep today by the vet .. the reason... dia kena 'sawan' ... percaya tak..kucing pun boleh kena sawan??? ...

hmmm sad to hear
tp bersabar lah
tmpt dia bukan kat dunia
esok lusa ada penggantinyer w/pun xsama cam kitten awk yg lama

Originally posted by melmisha at 23-7-2006 11:06 PM
Hi semua ...
my kitten - 1 month's old.... will be put to sleep today by the vet .. the reason... dia kena 'sawan' ... percaya tak..kucing pun boleh kena sawan??? ...

so sad....aku pun rasa nak nangis ni...dah tak ada cara lain ke?...
mel aku faham kehilangan yg kita sayangi ni memang perit dan rasa cam nak ikut sekali...tapi kita harus bersabar..
Tuhan suka pada umatnya yg bersabar...iyalah berat mata memandang berat bahu memikul...
aku pun penah melaluinya....
tapi kalau dah tak ada cara lain...kita terpaksa redha...iyalah takkan kita sanggup nak tengok dia sentiasa kesakitan...
:pray:

sedih baca cerita camnie...

harap mel bersabar selalu dan semoga baby ditempatkan disyurga...amin..

thank u semua for the support ......... mel dah Ok..cuma bila teringat muka baby..bergenang jap air mata nie .....
thanks semua .... mmmuuuaaahhhhhssss....u all mmg best....

Follow Us
sedih nye mel...tak per..thats the best way...dari kita tengok dia menderita....

sabar lah byk2 ek...

i understand how it feels like losing a kitten.. so sedih sangat.. sampai bergenang air mata.. teringat kat my teddy. luckily i have bubu to replace teddy.. even perangai pun akan-akan..

adus.. sedeynya.. sian dia...do not know what to say... air mata pun dah nak berlinangan baca kisah dia..

cian nyee.. may God bless "baby" :pray:

me tumpang thread ni yek..malas nak bukak baru..sedih sgt pagi nih

tadi turun bawah makan roti canai kat kedai mamak opis ni. ade this one kitten..alahai so small, patut dok nenen lagi..musti org buang..d face so sweet..so so sweet..dok menaip ni mengalir airmate kenankan nasib dia. so small n fragile. dia lapo sgt..bb bagi le roti sikit..tu jek yg ade. ngepe la org wat khianat camtu sekali, he is so small defenceless lagi da kene carik makan camtu. pedih betul ati ni tgk dia. terkenang kat anak2 kat umah..

if only i could, i would take him home n give him all d love n care that he deserves..i pray hard that someone baik hati amik dia balik..this place is not suitable for little kittens like that. sedih betul pagi ni god please let him end up in a good home :pray:

nak tanyerlah kalo kitten 2 tiba2 je kurus.x lalu makn,dan asyik baring2 dan lumpuh sikit -sikit akhirnya seluruh badan lumpuh tue kenape..........kucing saya dulu x sempat nak diselematkan sbb jadi mcm tue tiba2 dlm mase sehari.apa penyakit tue?

kesiannye dengar kisah baby tu :cry:
i rasa itulah jln terbaik dr biarkan dia derita sakit..

dulu i pon ada kitten kene 'sawan' ni gak..
dia kene masa lepas hisap nenen.. dia bgn then terus rebah x bgn2..
masa tu mmg panik x tau nak buat apa nak bwk gi vet dah x sempat sbb dia dah pegi dulu.. :cry:

Sedih gile baca your story.  Tak de pilihan, you have to accept and deal with it the best u can.  On the positive side, you can be happy with the fact that Allah lent you something so precious... be it for a while only.

Bila kehilangan kucing.. rasa hati cam dicarik-carik.  Tak de pengganti bagi yg telah pergi...

I miss you Misai.. Nyek...  Ajis... Dot...  And many more...  Air mata tak pernah kering.

sabarle dik..tak boleh type apa dh..sedih sangat
cuma harap adik ada kitten lain utk hilangkan rindu
pada Baby..

Assalamualaikum, kita pun ada sad story nak kongsi. Jam skang pukul 3:40 am, bermakna dah lebih tujuh jam my 3 months old kitten passed away. Kucing yang palinggggggggg I sayang.  Dilanggar oleh adik saya ketika mengundurkan kereta.

Yang paling menyedihkan dalm kira-kira pukul 8 malam, saya keluar ke kedai berhampiran, nak beli whiskas yang ikan lembik tu. Ketika itu Berry seperti biasa duduk berhampiran pintu, memandang saya. A few minutes later dalam perjalanan pulang adik saya telefon mengatakan dia telah terlanggar anak kucing. I was hysterical... ada dua anak kucing, Buttercup dan Berry. Tak tau yang mana satu.

Saya pecut kereta balik ke rumah.. nampak di porch ibunya dan another kitten sedang duduk di sisi si kecil yang malang. Apabila hampir baru saya perasan ibunya dan Buttercup... maknanya.. yang dilanggar itu.. my sweet beloved Berry.  Hanya Allah yang tahu perasaan saya pada waktu itu.

Tanpa mematikan enjin saya keluar daripada kereta, tak sedar duduk atas lantai porch dan meratapi Berry.. at that time she already looked lifeles.. sedihhhh ada sedikit darah atas lantai.. sendi kakinya terbuka sedikit nampak sedikit isi.. tapi rasanya lebih pada kecederaan dalam... matanya terbuka merenung jauh dan sayu... saya terus telefon vet dan pandu kereta selaju mungkin  bawa Berry.  Badannya masih panas.. tak pasti masih ada nadi atau tidak.

Apakan daya selepas pemeriksaan menyeluruh, doktor mengatakan Berry telah tiada.  Ketika doktor membuka mulut Berry, saya lihat lidahnya terjelir ke tepi. Ya Allah, tentu dia menangggung kesakitan yang amat sangat.   Sepanjang perjalanan pulang saya hampir meraung-raung menangisi pemergian anak kucing yang paling saya sayangi.  Selalu apabila waktu malam, saya jenguk ke luar tingkap, nampak Berry tidur di sofa lama di luar rumah... nyenyak betul.. harini cuma Butter sahaja. Sedihnya tak dapat digambarkan. Bochee, ibunya pun diam saja, murung mungkin. Butter juga hari ini asyik naik ke atas ribaan saya. Mungkin rindukan Berry. Berry yang manis, baik dan comel.

Sebelum saya mengebumikan Berry, saya dapatkan sehelai tudung berkain lembut dan sehelai riben. Saya baringkan dia dalam tudung itu, saya bershkan dirinya serba sedikit, ambil kapas dan balut bahagian yang luka-luka. Saya cuba menutup matanya tetapi tak berjaya. Ketika itu saya sedar dalam mulutnya ada darah, terutama pada giginya. Pendarahan dalaman.saya rapatkan mulutnya yang sedikit ternganga. Air mata yang mengalir kian lebat...

Kemudian saya petik bunga cempaka dan taburkan dalam tudung itu, semoga dia sentiasa harum di alam sana. Kemudian saya cium Berry untuk kali terakhir, baluti badannya dengan tudung dan ikat dengan riben merah jambu.

Saya bawa dia ke belakang rumah untuk disemadikan di bawah pokok mangga di mana seekor adik beradiknya, Coco telah disemadikan kerana mati akibat kesejukan.  Saya tutup bungkusannya dengan tisu putih sebelum mengambus lubang. Di atas pusaranya saya taburkan bunga anggerik putih, merah jambu dan cempaka. Walau telah selamat disemadikan, saya masih tersedu hingga sekarang.

Berry paling saya sayangi.  waktu lahir, matanya sebelah agak kurang sihat. Namun masih dapat melihat walaupun berair dan berlendir. Setiap hari akan saya kesat dengan tisu agar dia bersih.  Ketika usia beberapa minggu dia sudah pandai memanjat kotak tempat tidurnya untuk mengikut saya ke mana saya pergi. Andai saya duduk di tangga Berry akan memanjat duduk di atas riba. Setiap kali keluar rumah dia akan mengekori saya. Ketika saya menyapu lantai Berry akan duduk menunggu dan memerhati dengan sabar.

Namun saya pasti dia gembira di alam sana, I was told that haiwan-haiwan yang mati akan terus masuk ke syurga. Semoga Berry riang gembira di sisi Penciptanya.  I love Berry so much.

Originally posted by darlingangel at 14-8-2006 04:04 AM
Assalamualaikum, kita pun ada sad story nak kongsi. Jam skang pukul 3:40 am, bermakna dah lebih tujuh jam my 3 months old kitten passed away. Kucing yang palinggggggggg I sayang.  Dilanggar oleh ad ...

sedihnye... walaupun mereka cuma seekor binatang, tp mereka ni teman yg setia

i pernah tgk seekor kucing dilanggar keta, menggeletik badan dia sampai la akhirnya kaku tk bergerak.. masa tu tak bole nk tolong sbb kt tgh jalan

Dear DARLING .............

Mel faham sangat apa yang DARLING lalui .........bergenang air mata Mel baca coretan Darling.... sabar lah yea Darling.... mel pun mmg sensitif sikit bab kucing2 nie.... sabar yea ...

Apa pun... mel masih ada gambar baby dalam phone..tiap kali nengok..tiap kali tu lah menangis ....

tp..Mel masih ada Bean, TJ dan Lucky Boy buat penawar rindu .... dah lah Bean & TJ pun mengandung lagi sekarang nie!!! :clap::clap:

salam

Originally posted by melmisha at 24-7-2006 05:06 PM
Hi semua ...

Allah bless u...

Originally posted by melmisha at 5-9-2006 02:14 PM
Dear DARLING .............

Mel faham sangat apa yang DARLING lalui .........bergenang air mata Mel baca coretan Darling.... sabar lah yea Darling.... mel pun mmg sensitif sikit bab kucing2 nie.. ...

thanks mel.. you are very understanding. till today masih sedih juga lagi. seminggu kita tabur ros petals setiap hari atas kuburnya. mak Berry, si Bochee pun mengandung lagi dan rasanya dah dekat time nak give birth. kita nak ensure she is well-cared for.

hopefully mel dan kawan kawan will always be in here... boleh share citer sesama.