CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gdah

All About Kelantan

Originally posted by muslyn at 13-6-2007 10:26 AM
hmmm byk2 negeri dlm Msia, Kelantan yg paling i tak minat! 3 tahun pernah tinggal sana.. tak best! kotor! tak tau lah skrg cmana, dah bersih sikit or not!.. my only fond memories are my friends & ...

memang kotor.......mmg nampak ketara bila bawak kerete
once u masuk 'ganu....ada perubahan besar...
tak tahu kenapa...

Aku skarang ada kat KB sedang cuti2 dan shopping.

Amat kotor. Orang berniaga makanan di sebelah timbunan sampah sarap dan longkang busuk. Kerajaan Pas cuma pandai cakap sahaja dalam ceramah tapi administration skills memang gagal.

Masalah utama ialah mencari tempat lepak yang boleh cuci mata. Awek2 semua muka nerd spesis kampong.  Dalam Friendster aku, ramai awek2 Kelate yang cun giler, yg mix mat salleh pun ada. Tapi sepanjang aku kat KB 48 jam, semua jenis jakun aja aku jumpa kat pusat bandar. Agaknya mereka dah menetap di KL. Awek2 kat KB pun jenis selekeh-selekeh aja. Takda class mcm aweks KL. Mostly macam datang daripada pedalaman. Club pon tarak. Kena ke sempadan baru ada club, kat Sungai Golok.

[ Last edited by  WonBin at 23-6-2007 11:32 PM ]

Rate

1

Reply #122 WonBin's post

nak pi club apsal tak g las vegas ajer?situ bersepahhh club

Our Recent Kelantan Vacation.

Date travelled:      22 - 25 Aug 2007
Purpose:              Makan2 n Shopping2 (setelah spent few days @ Cherating Beach earlier)
Hotel Stayed:       Royal Guest House Kota Bharu (near Istana, Pintu Gerbang) Tel: 097430008
Room Type:         Royal Suite Room at promotional rate of RM189 nett with breakfast

Introduction to the hotel.
Royal Guest House is a newly renovated hotel that started in operations since July 2007. This hotel used to be the old Safar Inn.  In line with a boutique hotel concept, it comes with limited rooms but rooms and hotel are stylish in decoration.  Royal Suite room is the highest category room, comes with a kingsize bed, 29 inch TV, sofa corner, split bath and toilet, bath has jacuzzi shower but no tub and it's located on 2nd floor. There's WIFI facility on 1st floor.  Hotel and room cleanliness is superb (since it's still very new) and lower category rooms are worth paying with rates ranging RM100-RM150. Walking distance to Bazaar Buluh Kubu for shopping.  Foodcourt avail just outside the hotel entrance.  Parking lots avail in front of hotel but limited.  However, there are more parking lots avail outside the hotel area..just within walking distance.  The only setback is the breakfast comes with very limited choice, not regularly replenished and staff at coffeehouse hardly smiled and seemed unfriendly. According to those staff @ reception, the restaurant was contracted to the owner's partner company. Obvioulsy many guests had lodged complaints about the restaurant, including myself.  It seems the hotel will take over the restaurant management beginning 1st Sept. So hopefully it is okay by now................   I would recommend this hotel to those nak ke KB utk jalan-jalan cari makan, shopping and exploring sekitar KB town.  Banyak lagi pic sebenarnya, tp I cuma leh sent those selected ones.  Personally, I like this hotel and will re-visit again, insyaAllah.

?imgmax=800

?imgmax=800

?imgmax=800

?imgmax=800

?imgmax=800

?imgmax=800

?imgmax=800

?imgmax=800

?imgmax=800

?imgmax=800

?imgmax=800

?imgmax=800

Rate

1

Shopping @ Pengkalan Kubor
Pengkalan Kubor is a duty free shopping bazaar located ke arah Tumpat about tak sampai half an hour dari our hotel.  Cuma malangnya pada hari yg sama Team Merdeka Bikers tu pun pusing ke arah sana, maka ada lah traffic congestion sikit.  I prefer this bazaar compared to Rantau Panjang.  Corelle banyak range sini sold at around RM300 gitu per set including European Herbs, latest pattern yg displayed @ Sogo now.  Vantage pun ada. Tp since I dah ada suma tu, I lebih interested membeli food warmers and those cutleries utk tambah stok yg ada.  Ada a few boutiques selling designers apparels like LV, Polo, Guess, D&G and also branded handbags like Fendi, D&G, Dior, Coach. LV shirts dlm RM60 tak salah I.  Fendi, D&G handbags dlm RM100-RM120.  Adidas, Dockers, Noris (yg mcm camel shirt tu) and football leagues jerseys pun bnyk. Kasut sports pun bnyk. Pyjamas budak2 dlm RM10 yg jenis kain cotton checks tu. Yg best kat sini, coz ianya teratur dan tak sempit and gelap mcm Rantau Panjang. Parking pun okay.  Buah Dokong kat sini, dahlah murah, manis giler pulak tu.  It's a worthwhile shopping indeed.

?imgmax=800

?imgmax=800

?imgmax=912

?imgmax=800

?imgmax=800

?imgmax=800

?imgmax=800

Rate

1

arghhhh teringat shopin sakan kat pengkalan kubo n rantau panjang...abesss pinggan magkuk,toto aku beli..sampai tak muat kete..nasib baik tak kene cukai..sampai kan kastam yg jaga tgk tebeliak biji mate..siap tanye byk beli cik?buka bonet?hehehhehe..sib tak caj ler...vantage sana lawa2 jugak...gile n naik juling nak memilihnye..pegi plak time cuti sekolah mmg ramai gilerrr laaa.

Follow Us
pegi kb ari masa merdeka ari tu duduk kat ansar garden hotel.
wey...apsal teruk sangat hotel tu masuk jer check dengal towel tadak,
selipar pun tadak, pastu kat atas tilam berabuk siap selimut tu ada beberapa helai rambut lagik.
sib baik aku bawak sabun serbuk, masuk toilet siap aku tabur abis sabuk serbuk tu atas lantai.
abis 1 kotak tisu hotel tu aku bantai mengelap almari dan sofa dia yg berabuk tu.

aku dulu pun dok c 2 ansar..Ya Allah tak tahu nak kate..anak aku plak jadi demam nginap c 2...dgn habuknye laaa..tak sesuaiiii...sayang tak jage betul2 laaa...nak murah punye hotel ginila jadinyeee.

itula, aku siap turun bawah pegi beli selipar ngan towel lagik.
aircond pun tak terasa mana. mlm tu pulak aku bertarung dgn nyamuk dan lipas, dah la aku pi travel sorang jer. tobat aku nak duduk situ lagi, malah mungkin 1st and last aku pegi kelantan kot.

rasa2 ada hotel baru kat area kb tue tapi harga dia mahal sket lar..yg hotel lain2 mmg dahlama and tak ok hehehe aritu duduk kat suria hotel..hotel dia tak ok sgt tapi sesuai dgn harga dia.

Aku, Family dan Kelantan

aku dan keluarga aku antara pengunjung yang setia ke Kelantan, bagi kami Kelantan adalah destinasi 'wajib' yang akan kami kunjungi setiap tahun. biasanya kami konvoi antara 5-7 kereta setiap kali trip kami ke Kelantan. acara wajib di Kelantan adalah shopping (Rantau Panjang, Pengkalan Kubur dan Wakaf Che Yeh).. tu memang acara wajib kami. barang-barang memang murah terutama Beras Siam, barang/ kelengkapan perkahwinan, toto, bantal kekabu, periuk belanga, barangan dapur dan banyak lagi ler. biasanya dalam 3-4 hari kat Kelantan.

penginapan? kami tak target hotel bertaraf 3 bintang ke atas, memadai bilik penginapan yang ditawarkan di sebuah tempat pembuatan Batik yang popular. lebih selesa dengan keluarga yang ramai, dalam sebuah bilik terdapat 5 katil dan 1 bilik air. lengkap dengan aircond.

sampah? memang sering digembar-gemburkan... bagi aku kat mana-mana ada sampah dan kat mana-mana boleh kena food poisoning. kami makan di gerai tapi tak pernah ada masalah. dah 7-8 tahun berturut-turut kami berkonvoi ke Kelantan. tak pernah ada masalah food poisining. kat KL pun aku kotor gak bagi aku, sebenarnya tak leh nak cakap Kelantan je kotor.

longkang busuk? aku rasa bukan Kelantan je ada longkang yang busuk, cuba lihat kat sekeliling kita? jangan nak nafikan kat KL pun ada longkang yang busuk. aku dah duk KL ni dah lama gak, lebih lama dari aku kenal Kelantan, banyak gak longkang yang bau busuk.

Apa bezanya Kelantan dengan tempat aku?
1. aku pernah sekali sampai ke Kota Bharu waktu sebelum Subuh. aku pergi Masjid dan aku tengok ada sorang tua duk terbongkok-bongkok hampar sejadah, aku pun duduk je kat belakang. dalam hati aku mungkin siak/bilal/imam yang hampar sejadah tu. bila orang tua tu menoleh, dia senyum je pandang aku. macam pernah kenal? rupanya MB Kelantan, Tok Guru Nik Aziz, dia yang duk hampar sejadah rupanya. aku terpikir.. ada tak MB negeri lain yang duk hampar sejadah kat masjid. apa lagi terus aku pi salam dan tolong dia hampar sejadah. dekat nak waktu Subuh ramai datang.. Tok Guru imamkan sembahyang Subuh dan lepas tu dia buat Kuliah Subuh. ada MB negeri mana-mana buat macam tu?
2. bila time sembahyang, orang lelaki akan tinggalkan kedai untuk pergi masjid, kedai-kedai dibiarkan terbuka. cuma sekarang ni ada sorang yang diupah untuk jaga kedai-kedai ni. tapi dulu takde orang jaga pun.
3. Fast food tutup masa sembahyang jumaat kat Kelantan, kalau kat KL, fast food ler tempat orang pura-pura "musafir".
4. Orang wanita berniaga kat mana-mana di Kelantan

Rate

1

Reply #131 cekodok78's post

I setuju dengan most citer u Cekodok..

Wakaf Che Yeh: kami diberitahu ttg tempat ni baru2 ni aje. Katanya pasar sini bukak malam aje. Leh u share sikit psl this place. Dengar bnyk branded handbags suma jual kat sini.

Accommodation: sbb kami berjalan dlm sebuah family (yg kecik lak tu) tu psl kami senang nak settle for 3, 4 star hotel. Tp if kami ramai, harus kami cari alternative gak. Bape u byr for the accommodation you tu?

Sampah/Longkang busuk: yep.. I setuju kat bersepah senario cam ni di Malaysia.

Apa bezanya Kelantan dengan tempat kita: mmg I agree with all ur statements tu. Lagi satu, kat bahu2 jalan bnyk signage spt 'Allahuakbar' kelihatan. Nampakkan keislamik nya. The non-muslims pun berpakaian sedang-sedang and meka berckp pun dlm loghat Kelate. Harga makanan pun berpatutan. Tak cekik darah kata org.

Originally posted by cekodok78 at 11-9-2007 02:45 PM
Aku, Family dan Kelantan

aku dan keluarga aku antara pengunjung yang setia ke Kelantan, bagi kami Kelantan adalah destinasi 'wajib' yang akan kami kunjungi setiap tahun. biasanya kami konvoi a ...

cekodok,

aku mmg terharu bile baca citer ko pasal tok guru tgh hampar sejadah tu... bleh aku tanya kat masjid mana yg ko pegi tu?dah lama aku mengidam nak berimamkan tok guru masa bersolat ni...

sampah? berlambak2 kat malaysia, takyah kata satu tempat aje la..dah memang perangai secara umum masyarakat malaysia..

Reply #133 erstes1's post

setau aku tok guru ada masjid dia sendiri...depan rumah dia je kat Pulau melaka...

Originally posted by Joe Hahn at 3-6-2007 10:18 PM

tanah merah ek..leh la skit2...bandar kedua terbesar pas kb...nasi lemak yg sedap ... betul2 dekat town ... dekat medan selera yg bukak awal2 magrib...

Hai Joe Hahn... sowie.. hom baru check reply Joe ni..

tak tau lak Tanah merah tu bandar ke2 terbesar kat Kelantan... nasi lemak specialty kat situ ke?

Originally posted by cekodok78 at 11-9-2007 02:45 PM
4. Orang wanita berniaga kat mana-mana di Kelantan...

tul... hom was in Kelantan few months back.. amazing...

sayang tak sempat g Pasar... kat situ ..pompuan gak yg meniaga..

Originally posted by lilo1979 at 22-6-2007 06:24 PM
tapi seriuss..memang boleh rambang mata tengok makanan kelantan..kuih yg berwarna- warni & pelik, murah & sedapp pulak tuh..tapi yg tak bestnya itulaaa..kena tengok sikit tpt kita nakbeli tuh..ap ...

sokong... cuma kuih muih dia agak manis jerkk..

yg ni antara mknan yg sempat hom cuba.... yg kaler kuning ni kuih jala emas..ngan kuih taik itik..

nasik kerabu + ayam percik

sotar

solok lada

sotong sumbat

Rate

1

laparnya aku kue jala emas tu....kat KL mahal nak mampos..ada ke seketul rm2...kat pasar CT khdijah dua singgit ja...

Originally posted by holmes at 15-9-2007 10:25 AM

sokong... cuma kuih muih dia agak manis jerkk..

yg ni antara mknan yg sempat hom cuba....

Sotar
http://i23.photobucket.com/albums/b351/holmes15/food/IMG_5292.jpg

hom..rasenye ini bukan sotar,tapi sata..

holmes,ko pi post gamba makanan time bulan pose ni dah buat aku nak balik kelantan nak carik makanan tu sume..

kalo korang nak cari nasi kerabu kat kota baru, korang pi kedai Yati ayam percik..memang best nasik kerabu kat situ..boleh pilih nak lauk ape..gulai kambing..gulai ayam..percik..sume ade..