CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 7786|Reply: 32

kenalan atau kekasih......

Ni pestaim windmill posting kat sini

Rate

1

lady_arviena This user has been deleted
no way.

lelaki beristeri selalunyer hanya nak body anak dara jer.

cakap kat dier, i suka u jugak..tapi kalo u nak declare ngn i, u divorce arr ngn ur wife.. deal?

hahahaaaa... no no no...jgn terpedaya ok. jgn menyusahkan diri sendiri n jgn buat sesuatu yg akan sakitkan hati u jgn satu hari nanti...

kalo dier betol2 suka n cinta u, dia akan tinggalkan wife die. thats it.

n u, sampai hati ker nak tengok anak bini dier sedih?

Reply #2 lady_arviena's post

bila fikirkan anak isteri dia kesian pula rasanya....

tapi bila berbual dgn dia macam ikhlas dengan windmill
sanggup nak jumpa parents nak jadikan windmill isteri dier......

uwaaa..... dilemma
adakah dia ikhlas atau berpura pura.... :hmm:

Originally posted by lady_arviena at 29-7-2006 02:21 PM
no way.

cakap kat dier, i suka u jugak..tapi kalo u nak declare ngn i, u divorce arr ngn ur wife.. deal?

hahahaaaa... no no no...j ...

1st, isteri dia tahu tak?
2nd, kalau awk jadi isteri kedua, your parents setuju tak?
3rd, Kalau dia serius, ajak dia untuk bawa awk jumpa isteri pertama dia dan bincang secara baik..

Memang apabila perempuan berkahwin, ketaatan plg utama dia adalah kpd suami tp sebelum berkahwin Ibu & ayah perlu menjadi org yg paling awk hormati & sanjungi..

dan perkahwinan tanpa restu dua ibu bapa, susah nk bahagia...

Fikir masak2..

Originally posted by lady_arviena at 29-7-2006 02:21 PM
no way.

hahahaaaa... no no no...j ...

Sy x setuju statement awk, "tapi kalo u nak declare ngn i, u divorce arr ngn ur wife.. deal?"

Apa yg teruk sgt dgn poligami? Sy belum berkahwin &  sy tidak rasa sy akan berpoligami tp pd sy poligami adalah satu perkara yg suci.. Ada hikmah ia dihalalkan oleh ISLAM. Perlu diingat, kalau keputusan dibuat berpandukan akal, hati & nafsu, keputusan itu bukan yg terbaik dan tak akan jadi yg terbaik. refer kpd AL-Quran. As Sunnah dan dptkan pandangan ahli agama..

Kasihan kpd isteri pertama yg juga seorang insan, seorang perempuan.. Tak termasuk lg kalau ada anak - anak..
Macam ustaz plak sy..:hatdown::hatdown:  Juz my opinion dgn ilmu yg sedikit ni...

Originally posted by GuyzNexDoor at 29-7-2006 02:31 PM

1st, isteri dia tahu tak?
2nd, kalau awk jadi isteri kedua, your parents setuju tak?
3rd, Kalau dia serius, ajak dia untuk bawa awk jumpa isteri pertama dia dan bincang secara baik..

Mem ...

Guyz,
1. wife dia belum tau lagi... tapi dia nak bagitau kalau mill nak serious dgn dia
2. havent't ask my parents ~ no comment.....
3. belum sampai tahap nie lagi... :bgrin:

tapi dia nak jumpa mill dalam masa terdekat ni... nak berbincang secara jujur.....
mill tak tau apa respon yang mill nak bagi... sebab dalam hati mill rasa sayang dah muncul cuma mill masih anggap dia sebagai kenalan biasa.....

Follow Us
Originally posted by GuyzNexDoor at 29-7-2006 02:39 PM

Sy x setuju statement awk, "tapi kalo u nak declare ngn i, u divorce arr ngn ur wife.. deal?"

Apa yg teruk sgt dgn poligami? Sy belum berkahwin &  sy tidak rasa sy akan berpo ...

mill pernah berhajat untuk mempunyai suami yang berpoligami
tapi bukan sebagai isteri kedua.... :geram:
mill ingin menjadi isteri pertama.... :ah:
walau berat tanggungan didunia... mill mengharapkan bahagian di akhirat... :lebai:

tapi sekarang adakah mill akan menjadi ister kedua???? :hmm:

Apa yg teruk sgt dgn poligami? Sy belum berkahwin &  sy tidak rasa sy akan berpoligami tp pd sy poligami adalah satu perkara yg suci.. Ada hikmah ia dihalalkan oleh ISLAM. Perlu diingat, kalau keputusan dibuat berpandukan akal, hati & nafsu, keputusan itu bukan yg terbaik dan tak akan jadi yg terbaik. refer kpd AL-Quran. As Sunnah dan dptkan pandangan ahli agama..

Kasihan kpd isteri pertama yg juga seorang insan, seorang perempuan.. Tak termasuk lg kalau ada anak - anak.. ...

ape hal nye nih..
setuju pasal hukum tapi kalo syarat tak cukup ape kes..
ape la teruk sgt awak berfikir, dah ramai depan mata kes madu kene abai, madu kene serang, madu tak dapat nafkah,
hidup terumbang ambing, makan tak cukup,kasih sayng terhalang....nih ape kes..!!!!

alah..tu perasaan, kalo awak nak ikutkan perasaan, nanti merana padan muka..
tambah lagi seorg perempuan yg dapat dibodohkan.
tak larat la nak cakap baik baik dah, so lepas je nih..
takut kalo berlapik makin menjadi jadi lagiik kes macam nih...
cuba la jgn stupid sgt..perasaan ..perasaan, perasaan...:puke::puke:
geli saye mendengo nye..

lakii skrg mulut je pandai, tapi tanggungjawab serah kat wife..itu la yg saye cakap lepas lepas,
perempuan skrg dah macam tak guna otak,  kes byk jadik depan mata, nak jugak tambah masalah..
alooooo....bukak mate luas luas la!!!!
ape punye perempuan, buat malu jerk..

[quote]Originally posted by windmill at 29-7-2006 02:16 PM
Ni pestaim windmill posting kat sini

Originally posted by mr_mrs_smith at 29-7-2006 02:51 PM

ape hal nye nih..
ape la teruk sgt awak berfikir, dah ramai depan mata kes madu kene abai, madu kene serang, madu tak dapat nafkah,
...

Waa.. emosi nampak..:pray::pray: Sy tak de lah ckp semua org boleh berpoligami cam tu je... Cuba refer kt thread "DIa Suami Orang", memang sy ckp kena cukup syarat.. paling penting adil yg mana 99% hampir pasti xkan dpt berlaku adil...

Anyway, xboleh juga salahkan perempuan.. Memang nisbah laki & pompuan kt m'sia tak jauh beza.. tp xsalah kalau nk dikatakan kualiti atr laki & perempuan di malaysia nia makin jauh jaraknya..  

Permpuan lebih ramai di IPTA/ IPTS sedangkan lelaki makin memenuhkan penjara & pusat serenti..
Perempuan semakin ramai dpt kerja yg tinggi
Sektor perguruan mayb 70% perempuan rasanya..

Jadi, disebabkan tu lah, perempuan akan pilih lelaki yg boleh bimbing dia org.. walaupun ianya suami org.. Tak baik ko ckp dia org x guna otak..:geram::geram: sebab dia org memikirkan masa depan dia org & keluarga yg akan dibina lah dia org pilih suami org ...

Originally posted by windmill at 29-7-2006 02:49 PM

mill pernah berhajat untuk mempunyai suami yang berpoligami
tapi bukan sebagai isteri kedua.... :geram:
mill ingin menjadi isteri pertama.... :ah:
walau berat tanggungan didunia... mill meng ...

Hmm.. Isteri pertama yek??:hmm::hmm::hmm:\

Tak tau apa lg yg boleh nak dinasihatkan, tp all d best 2 U.. Solat istikharah byk2..
Cuma nak tahu, laki tu ada citer apa2 ttg isteri dia.. Biasanya lelaki nie, cara dia nk pujuk pompuan, dia akan ckp dia ada masalah dgn isteri dia, isteri dia itu & ini, semua cerita yg buruk2... Kalau dia nie laki type nie, nasihat sy brhati2.. Selidiki betul2 lelaki seperti ini.. Alangkah baik kalau dia bercerita ttg kebaikan isteri dia, puji isteri dia...

Pd sy xsemestinya bercerai tu bermakna ada pergaduhan @ sumi@isteri xbaik...Sometimes, sebab xde keserasian @ ada perkara penting utama dalm hidup yg mereka tak dapat bersepakat..
Tp dalam pergaulan dan perhubunga mereka yg lain, mereka sgt baik & rapat..

pasal yg tak guna otak tu bukan untuk die je..untuk semua org..
laki sekarang memang dah byk yg tak de kualiti..dah la abihkan duit kerajjan masuk pusat serenti...
ntah la...susah la nk jumpe yg betol betol nak jaga makan minum..silap silap awak yg bagi belanja..
ikut awak la kan, nanti awak lak jawab, i sayang die, i cinta die, i tak bleh lupekan die...
eeeyuuuckk.....laki tuh tak pun nak piki pasal awak setiap masa, die pun ade anak bini...
takde maknenye!!!!

amboii mr&mrs smith .. tajam menikam statement ko ni .. bkn banyak yg tak berkualiti , cuma kuantiti yang berkualiti tu taknak menunjuk ..hehehe .. tak leh bagi statement menghabiskan duit kerajaan jer .. ada gak pompuan yg masuk pusat serenti .. ada gak yg hancus .. ni pokok pangkal diri sendiri la ..

back to topik .. wind , aku rasa ko angkat kaki lambung jer la .. toksah la tunggu lelaki mcm tu .. dia ada keluarga dia sendiri .. ntah ntah dia cuma nak "ngap" ko je tak .. biasa la , ada lelaki yang bila dah lama kawin , kemanisan perkahwinan tu dah kurang .. so , plan nak makan luar jer la .. nak test power samada diri tu masih ada harga ke tidak .. tu jer .. so , jgn la terpedaya dgn tipu helah mcm tu .. banyak lagi lelaki bujang kat mesia ni .. cuma perlu cari yang berkualiti jer la .. besok besok ko dah kawin dgn dia , tetiba dia nak cari no 3 lak .. lagi ko makan hati ..

Originally posted by DecK at 29-7-2006 05:15 PM
amboii mr&mrs smith .. tajam menikam statement ko ni .. bkn banyak yg tak berkualiti , cuma kuantiti yang berkualiti tu taknak menunjuk ..hehehe .. tak leh bagi statement menghabiskan duit kera ...

ok la..kite cakap lembut lembut macam deck.lemah gemalai..lemah longglai..sopan santun..kalah maknyah...
lepas tu ade anak yg lahir tanpa bapa..nak macam tu la kot ye...
umat zaman skrg degil..blah je la..yg hegeh hegeh lagi nak laki org pehal..
hati la, perasaan la..mende nye..dah ramai perempuan merana ..ingt!!!!!!

mill nie..dekat 30an ke above 30an ke?
kalau ya.. proceed ajer lah. masyarakat suka kutuk anak dara blom kawen dari jadi madu. takper..proceed ajer.

kalau tak. masih awalan 20an..
cuba cari org bujang.byk masalah.
muda2 jgn ler cari byk sgt masalah. nnt cepat tua.

kalau dekat2 30an atau above 30an takper hadapi byk maslah..sbb mmg dah tua pun..pastu..org tua2 lebih cool and steady..kalau ada masalah pun..buat dekk ajer..

lady_arviena This user has been deleted

Apa yg teruk sgt dgn poligami? Sy belum berkahwin &  sy tidak rasa sy akan berpo ...

APA YG TERUK SGT POLIGAMI???

macam ni lah... katakanlah.. ko yg jadi nak jadi isteri kedua tuh.. ko boleh laa kot terima? ko senang2 je rnak masuk dalam kehidupan orang lain..

ko lupa isteri lelaki tuh, dorang dah ada anak n camana kehidupan dorang selama dorang berkahwin dah berapa tahun? n camana ko tau betapa ikhlas nyer lelaki tuh kat bakal isteri kedua tuh??

bagi aku, kalo dah betul2 mampu, ok. tapi bagi aku, bukan mampu dari segi DUIT jer.KASIH SAYANG? PERHATIAN? ANAK2? zaman skang sumer nak guna duit. anak isteri pertama, nak masuk skolah, tadika,u sumer dah beribu2.. kalo gaji terlebih cukup utk sumer tuh, haaa kasi laa kat isteri kedua plak.

aku sendiri ada pengalaman camana peritnya dirampas orang lain.

bapak aku nih smpi kena bomoh ngn janda anak dua yg tak cantik langsung gatal birah n menggatal ngn sumer lelaki.. bapak aku nih nampak jer kaya tapi biasa jer... tapi dier baik n rajin, berupa so pompuan pon suka la. skang bapak aku dok giler kan pompuan birah tuh, dah lebih 6 bukan tak bagi nafkah kat anak2 yg ada 5 orang nih.. aku ngn adik aku nih masuk U, ko ingat bayar pakai daun? tadika pon sebulan ko ingat tadika kat kampung ker bayar 50sbulan? sebab giler sgt kat pompuan tuh, bil rumah keter sumer mak aku yg bayar tau tak. tu baru segi DUIT.

blom lagi tengok dari segi PERASAAN yg mak aku tuh ari2 nangis.. kena berhutang sana-sini n smpi kurus giler sebab sedih sgt. aku anak sulung ni mampu  tolong mana yg patut jer. bayangkan, aku sendiri penah slowtalk ngn bapak aku sorang2, dier siap ngaku sanggup kawen lari ngn betina birah tuh kalo aku tak kasi dier kawen. adik2 aku yg tadika lagi tuh nak takde bapak ker..nak bapak tapi ada 2bini? ko ingat budak2 tak malu ker kena ejek kat skolah ngn kawan2 dier nanti kalo takde bapak? ko ingat bile makpak dtg amik budak2 kat skolah, adik2 aku tak sedih ker naper dorang takde bapak?
n ko ingat, kalo adik2 aku bercinta nanti, ingat best ker pasangan tuh dengar citer pasal latarblakang family macam nih????

aku yg nak mintak duit banjer kat bapak aku sploh ringgit pon dier takde... semua nyer sebab betina birah tuh! so ko pk laa kenapa aku menentang poligami yg dilaksanakan oleh lelaki2 bodo yg tau reti nak kawen banyak SEBAB SUNNAH NABI tapi atleast nabi berlaku adil. kalau takat SUNNAH NABI, well ikutlah, tapi dosa sebab korang tak MAMPU laksanakan seadilnya tuh, tanggung lah!

so, kawen laa bermadu laa.. tak kesah laa orang lain nih seksa pon. ko bahagia.camtu?
well, orang lain tak nampak camana seksanya hidup kita..yer laa ingat kita suka2 panggil betina birah perampas? well, kalo tak terseksa, takdenyer! aku tak heran pon! nak rampas pon, amik laaaa ko! tapi paham tak orang tengok dari segi masa depan n anak2 ni?

suka2 hati jer..

cakap tu, pk dulu!

[ Last edited by  lady_arviena at 30-7-2006 12:16 PM ]

polimagi tak truk...cume teruk tahap cipan angkasa jerk

Originally posted by Hana at 30-7-2006 01:16 AM
mill nie..dekat 30an ke above 30an ke?
kalau ya.. proceed ajer lah. masyarakat suka kutuk anak dara blom kawen dari jadi madu. takper..proceed ajer.

kalau tak. masih awalan 20an..
cuba cari or ...

ape mende la hana , kolot semacam je pemikiran..biar la org nak cakap ape, andartu ke , ape ke .. gi mamfos la diorg!
mulut org memang macam tuh, hal org nak sibuk, dalam kain sendiri tak reti nak jage!!!
kalo susah nnti bukan diorg nak tolong..tolong kutuk ade la...

Originally posted by lady_arviena at 30-7-2006 12:10 PM

APA YG TERUK SGT POLIGAMI???

macam ni lah... katakanlah.. ko yg jadi nak jadi isteri kedua tuh.. ko boleh laa kot terima? ko senang2 je rnak masuk dalam kehidupan orang lain..

ko lupa ister ...

:setuju::setuju::setuju:

see!!

[ Last edited by  mr_mrs_smith at 30-7-2006 02:12 PM ]

SAYA YG KOLOT KE..MASYARAKAT YG SEMEMANGNYER KOLOT LAGI BENGAP?
SAYA TAK BUAT SESUATU TANGGAPAN DGN SEWENANG WENANG TAU..
I THINK..MASYARAKAT YG BENGAP ..SELALU PIKIR PEREMPUAN YG TAK KAWIN TU..ADALAH ORG2 MALANG...
KALAU DERANG MENGUTUK TAKPER JUGAK..
TAPI..SELALUNYER MASYARAKAT SUKA SGT MEMFITNAHKAN ORG..
SBB ITU..ANAKDARATUA KENA KAWEN...TAK KISAHLAH DGN LAKI ORG KE..DGN ORG BUJANG KE..

awak dah kawen..tak faham..apa itu difitnahkan..

Originally posted by Hana at 30-7-2006 08:33 PM
SAYA YG KOLOT KE..MASYARAKAT YG SEMEMANGNYER KOLOT LAGI BENGAP?
SAYA TAK BUAT SESUATU TANGGAPAN DGN SEWENANG WENANG TAU..
I THINK..MASYARAKAT YG BENGAP ..SELALU PIKIR PEREMPUAN YG TAK KAWIN TU..A ...

ok la mill..try je....terima ja..kalo jadik ape ape cerai ,....bunyi senang kan...nanti ape ape u tanggung je la.. saye tumpang gelak jerk..huhu..awal awal dah tolong nasihat, kalo tanak dengar up to u...boleh main try try ape!!

org fitnah diorg dpt dosa.. tapi kalo pompuan tak kawen tapi duit byk, tak heran la..macam jadik skrg nih..
berani ke orang nak kate, sumbat cili byk byk dalam mulut...

Originally posted by mr_mrs_smith at 29-7-2006 02:51 PM

ape hal nye nih..
...

:setuju::setuju:
tak de masalah dgn hukum berpoligami tp yg melaksanakan poligami tu yg bawa masalah...hehehe

12Next
Return to list New