CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 6131|Reply: 41

aku....

aku tak tau laa ....
aku dah bosan membeli kebahagiaan ...
puas aku cuba macam-macam ...
tetapi kebahagian hakiki yg aku cari tidak juga pena aku rasakan ....
apakah kebahagiaan hakiki itu datang ... bila mati sudah menjadi selimut sepanjang masa?

Rate

1

kak , ni pesal ni .. cuba citer betul betul .. ni mcm citer tergantung la .. nak tolong pun tak tau mcm mana .. kebahagian mcm mana ko nak ?? kebahagian berkeluarga ?? kebahagian berbelanja ?? mcm mana ?? cuba bagitau sket .. ko nak "beli" kebahagian dari sapa ?? suami ?? anak ?? adik beradik ?? mak bapak ?? mak mertua ?? .. cuba citer sket

hehehehe..
sibel nie lelaki laa...

sibel.. ape kata ko start cari seseorg perempuan..pastu..ajak gi dating?
:nyorok: lariikkk..sblm dia dtg marah akuuuu.......

Reply #2 DecK's post

auwwww ... aku lelaki la nyahhh ... siut arr ... ape yg nampak feminin ngan nick aku sibel tu .. huuuuuuuuuuuuuuu

tadek pape arr .. aku cuma boring ... duk sorang2 .... tah arr .. visionless .. missionless .. objectiveless ... ape lagi .. seme arr less ... lesbian je tidaknyer ....

tensennnnnnn

hana .... jom .. kawen ngan aku ... ... nikah dulu ... pastu kawen ... agak2 tak ok je .. kita cerai cari lain ... camna?

Originally posted by sibel at 30-7-2006 12:48
auwwww ... aku lelaki la nyahhh ... siut arr ... ape yg nampak feminin ngan nick aku sibel tu .. huuuuuuuuuuuuuuu

tadek pape arr .. aku cuma boring ... duk sorang2 .... tah arr .. visionless ..  ...

hahahahahah nak tergelak aku dibuatnyer... ingat ko perempuan kah kah kah!!

Originally posted by sibel at 30-7-2006 12:48 PM
hana .... jom .. kawen ngan aku ... ... nikah dulu ... pastu kawen ... agak2 tak ok je .. kita cerai cari lain ... camna?

a'aa..yelah tu.. pastu..ada masalah..
aku atau ko bukak topik permasalah rumahtangga kat sini jugak..
balik balik kat porem cari jugak.
wat malu ajek..
takmo lah aku...

kalau aku nikah org lain..kalau aku ada masalah..aku leh bukak topik kat porem..laki aku tak baca laa.
aku tak kan ler kasi tau laki aku ..aku nie aktif berporemm..ekekekekee..

Follow Us
gelak aku baca posting Hana ni...

make sense gak, kalau u all kawin sesame forumner...

ada masalah....posting kat forum
tak pasal2 abis semua forumner tau masalah kau orang.

Sibel,

kebosanan, keseorangan, visionless, missionless dan lain2 less yg sewaktu dengannya yang kau rasa tu akan membuat hidup kau menjadi keruh.

Ia macam racun berbisa bagi jiwa yg boleh menyebabkan ia lemah semangat, hilang ghairah dan kacau dlm menghadapi hidup. Dan ia akan berakhir dgn sikap tidak peduli pada kebaikan.Sedang sikap tidak peduli pada kebaikan dan hilang semangat untuk mencapai kebahagian akan berakhir dgn pesimisme dan kebinasaan dlm hidup.

so, sibel - jalani hidup ini sesuai dengan kenyataan yg datang. Banyakkan istigfar dan berdoa.

*peace*

tumpang bace jela..nk nasihat .diri nih pon bermasalah gak:nyorok:

Reply #8 togok's post

thanks togok .... aku rasa benar kebenaran prosa ngan kosa kata yg ko kaitkan pada bait2 karangan pendekmu tu ...
aku dah sampai ke tahap ... hampir hilang keyakinan dengan kebaikan .. in fact bila aku nak buat baik .. ade je terdetik ... kebaikan tiada nilainya ... baiknya kita ... buruk juga dipandang dan diingat orang hingga mampus ... tah arr ... bila kita baik sangat orang la plak take advantage .. dan simply kata kita ni bodo .. padehal kita berniat baik .... skang ni aku x terasa masa berlalu begitu pantas .. pagi dan petang ibarat rutin yg tidak berkesudahan .... cuma sesekali bila sakit atau demam .... time tu la rasa ...huuuuuuu banyak benar masa terbuang tanpa dimanfaat sebaiknya. Bak kata piraaa ramli..... kupandang kanan kupandang kiri ... dikauuuuu tiada ... camna nak ada ... nak carik pun x reti nak carik. Dan masa pulak .... tak pena lalai daripada menjalankan tugasnya ... part yg paling aku sedey kuasa lapan punca ganda doblas ... bila terima kad kawin... sama ada rakan sekeje ... atau client .... atau tah sape2 tah ... hantar ngan aku ... dijemput sekian bin sekian DAN ISTERI.... punya laaa aku hangin ... rasa cam nak bakau ajeee kad tu .. tetapi memandangkan kad tu mahal gak .. koman2 rm2.00 sekeping .. dah orang bagi kita pun hargai arr simpan laa jadi pekasam kat meja pejabat aku tuu... ahhhhhhhh (mengeluh. nak merokok x leh ye arr rokok mahal .. so mengeluh je ar) ...

Kekadang terfikir gak .. nape la kehidupan ni x skali ngan manual .. susah sket rujuk je manual ... kira cam .. hmm dah lewat ni x kawen lagi ... rujuk kat manual tu mukasurat sekian dan sekian ... pastu siap ngan kaedah perlaksanaan .. kan senang ... teratur .. ni dak ... life full with uncertainty... berpk berkilo2 proposal bila nak approach kaum hawa ni ... kalo kawen camna ek .. kalau dia ni baik time bercinta je .. camna kalau tu ... camna kalau ni .... poning paloh den ni hah .....

tah arr .....

Reply #6 Hana's post

laaa jangan la ko pegi canang kat seantero www yg ko kawen sesama forumer hehehe ... bila ko kawen ngan forumer lain .. bio yg lain x tau ... so bila ade maslaah posting je kat cari .. bio diorang jadi saksi .. hakim dan ... sewaktu dengannya .. hehehe siap boleh buat poll lagi tu ... terutama bila part balik kg .... nasb baik arr  xleh buat sms... tapi poll kat cari pun jadi laaaaa

sian kau sibel,

camni la - think positive . kesabaran anda menghadapi kritikan dan cercaan itu sentiasa di ambilkira oleh allah dan anda akan beroleh ganjaran yg setimpal, insyallah.

dan kritikan mereka itu, pada dasarnya petanda bahawa anda mempunyai harga dan darjat. kerana manusia tidak akan menendang bangkai anjing dan orang2 yg tidak berharga pastilah tidak akan terkena sasaran pendengki.

dgn kata lain, jikalau kritikan yg anda terima semakin pedas maka semakin tinggi pula harga diri anda. oleh itu, lakukan apa yg engkau yakin benar dan palingkan tubuhmu dari semua kritikan yg tidak bernilai.

just remember, dalam kesusahan dan kesedihan itu ada pahala.

*peace*

jangan jadik macam kawan aku dah ler...

dia dulu amatlah happening - motif idup dia ialah mengheppingkan diri dia.. as long as pple around her happy gaks.. takder lah menyusahakan..

Sekali body clock dah cakap - eh minah.. nko tu umur dah brapa...kawein lah, dapat anak cepat... so, minah nie pun mengambil keputusan untuk berkawein. Dah tu sekarang dah lemau...... kesian aku nengok, macam tak happy dan heppening macam dulu...... Dia tak bole nak heppening.. laki dia tak kasi dahhh....

So, aku rasa sblm nko carik ppuan yang nak d jadikkan bini.. enjoy lah sepuas hatimu...tak kisah lah kalau ko nie laki ker ppuan..

Reply #13 mimzzzy's post

umm rasanya nak enjoy tak salah..tp kalau dah kawin tu better cari calon yg bleh berenjoy ngan kita gaks n tak di control2 sgt aktiviti..tp ikut kesesuaian ler... takkan nak ulang mende yg di wat masa bujang.... tak elok ler tu... ahahaha....

apa juga ko nak buat...
ko kena utamakan kebahagiaan ko dulu
tapi dalam pada tu.. ko jgn ler melukakan hati org lain
biarlah org nak buat apa kat kita
nak ckp aper pun
mmg ler pedih sakit dan tersiksa
tapi.. nak wat mcm mana... kita ni hidup dalam dunia yg ada mcm-mcm kaler
so ko releks jelah.... kalau ko rasa benda ko buat tu baik untuk diri ko.. ko teruskan
bahagia ni tak leh beli beb...
tapi ko kena explore bahagia tu...
cuba ko masuk explore race... kot kot ko leh jumpa bahagia yg ko cari

ha ah la.....
eh, sibel... ko rase ade ke kebahagiaan tuh?
aku nih dah sampai tahap tak rase bahagia tuh wujud..
bahagia utk sehari..... selebihnye 6 hari duka.....

Reply #16 tehlaut's post

aku pena kecap kebahagiaan tu .... tapi teramatla sekejap .. kira cam 24 jam aje ... tetapi bende tu boleh mengukir senyum yg payah untuk aku hilangkan ... sayang... it didnt last forever .... slagi x kawen aku ingat .. aku jadi wanderer ... lost soul ... dan aimless ..... ibarat berjalan di atas muka bumi ... tetapi jiwa hilang tah ke mana ....

Originally posted by sibel at 31-7-2006 08:35 PM
aku pena kecap kebahagiaan tu .... tapi teramatla sekejap .. kira cam 24 jam aje ... tetapi bende tu boleh mengukir senyum yg payah untuk aku hilangkan ... sayang... it didnt last forever .... slag ...

kebahagian datang sekejap je......cam lagu P ramlee..
bro...apa yg ko rasa sama je macam ape yg aku rasa sekarang nih...  u r not alone bro!......sama2 lah kita lalui ranjau hidup ini.....

tentang ko cakap ko dah hilang keyakinan tentang kebaikan....aku pon kadang2 rasa cam tu...bila buat baik/setia, kita tak dihargai.......tapi bila kita dah takde dlm dunia ni barulah  semua orang cakap pasal benda baik yg pernah kita buat...gitulah lumrah alam ni...ada depan mata tak dihargai...bila dah takde baru tercari2...

tapi aku selalu ingatkan diri aku .....bila buat baik aku kena ikhlas...tak mengharap balasan...kalau ada balasan anggap seperti bonus.....kiranya kebaikan kita tak dihargai oleh insan tersebut....percayalah allah menghargai  kebaikan yg kita telah curahkan sesama manusia...itu lebih penting.

kalau pasal kawin....aku pon poning kepala gak...calon takde nih....umur makin meningkat...ishhhhh

Originally posted by sibel at 30-7-2006 10:03 PM
thanks togok .... aku rasa benar kebenaran prosa ngan kosa kata yg ko kaitkan pada bait2 karangan pendekmu tu ...
aku dah sampai ke tahap ... hampir hilang keyakinan dengan kebaikan .. in fact bi ...

banyakkan bersabar...walaupun kadang2 sabar tu dah tak tahu dah sampai tahap mana dah ni...mcm i ni pun sunyi tu sunyi gak tp cuba2 bzkan diri. tp lelaki klu kawen lewat org tak mengata...

klu perempuan org dah kata andartu dah..tp biarlah apa org nak ckp bagi i...i hidup happy dahn tak nyusahkan org ....

kalau ada jodoh tak kemana...lagi pun tuhan dah jadikan lelaki dan perempuan perpasang- pasagan...tunggu je la..sabar tu kan separuh dr iman

Originally posted by luvsuk at 31-7-2006 10:48 PM

kebahagian datang sekejap je......cam lagu P ramlee..
bro...apa yg ko rasa sama je macam ape yg aku rasa sekarang nih...  u r not alone bro!......sama2 lah kita lalui ranjau hidup ini.....
...

mmg tak di nafikan ...kebahagian dtg sekejap..itu yg selalu i rasakn bila rapat dgn lelaki yg pernah i sayang..tp apa nak buat hanya takat tu je tuhan beri...jodoh masih tak tahu di mana