CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jeangrey

GROSS SALARY PER MONTH

bebudak opis aku pun ada yg gaji below 2k pun drive swift segala..aku hanya pakai viva je
now p ...
bottombikini Post at 10-12-2010 18:33

iols punya junior fresh grad..keje civil engineer..xtau la starting gaji brape..tapi bape bulan keje beli swift, pas2 pakai designer shoes, handbag n baju2, holiday obesi manjang..mcm x caya jer budak fresh grad mampu hidup mcm tu...tapi xtaula kot gaji starting dia 3k++

dengan gaji skrg(RM2k++),kira berpuashati laa.hutang keta dah nak abiss.dengan taraf hidup kat ast ...
MamaOlie Post at 3-6-2011 23:40

mmg sedap dok belah utara kalau gaji 2k++..kira mewah tu..kalau kat cni mau kena ikat perut

alhamdullilah sekarang dh ada keta dan rumah sendiri...syukur dengan rezki yg ada

Reply 401# KIM.mafia

dia ada buat part time kot...

mmg sedap dok belah utara kalau gaji 2k++..kira mewah tu..kalau kat cni mau kena ikat peru ...
KIM.mafia Post at 4-6-2011 15:17

saya dah pernah rasa dok kt kay el macamana dgn gaji banyak tu.alhamdulillah ,skrg saya dpt jugak balik bekerja kt sini.bertahun jugak dok tunggu.lega rasanya...

Post Last Edit by KIM.mafia at 4-6-2011 21:08
saya dah pernah rasa dok kt kay el macamana dgn gaji banyak tu.alhamdulillah ,skrg saya dpt ...
MamaOlie Post at 4-6-2011 17:37

iols asal perlis..tapi susah nak dpt keje kalau bidang iols ni..kalau ade pun gaji kecik la..or other option masuk gomen bleh hidup mewah kat sana...tapi sbb dah biasa dgn private n dok kl bertahun2 so iols decide stay kat cni jerla..cuma kena pandai manage gaji..so far alhamdulillah dgn ape yg ade..dpt settlekan utang2..tinggal utang umah n CC jer (cc nak settlekan dlm thn ni juga)..study loan n keta dah abes bayar

Follow Us
iols punya junior fresh grad..keje civil engineer..xtau la starting gaji brape..tapi bape  ...
KIM.mafia Post at 4-6-2011 15:14

aku rasa budak engine pun now starting dekat 3..tapi kekadang bebudak zaman skrg ni sakan nak hidup bergaya sajork

member aku ada engine umo 30+ tp gaji dah belas2 ribu..belum campur part time lagi..

aku rasa budak engine pun now starting dekat 3..tapi kekadang bebudak zaman skrg ni sakan nak hi ...
bottombikini Post at 6-6-2011 09:19

kekdg pelik budak2 muda skang ni..bergaya lebih dr kemampuan..kita yg mampu pun pikir banyak kali nak membeli brg2 mewah ni...sbb dah penah rasa susah masa awal keje..maybe sbb diorg start keje gaji tinggi kot tu pasal berbelanja sakan..jgn x bayar hutang ptptn dah ler

iols nyer kawan umo late 30s pun ade 5-6org gaji belas2 n puluh2 ribu..yg keje local n obesi...x kawen2 n hidup sederhana jer..x nampak yg diorg duit banyak berbanding org2 yg gaji rendah tapi bergaya sakan

Reply 408# KIM.mafia

pasal nak bergaya la ramai yg tak bayo duit ptptn senah...  nyusahkan org no 1

tulah pasal..depa yg gaji banyak2 ni tak heran pun benda branded, masih gak dok sopin baju bandel..

gaji lowerpaid dalam 500.

ada dalam 2000 saje

kekdg pelik budak2 muda skang ni..bergaya lebih dr kemampuan..kita yg mampu pun pikir bany ...
KIM.mafia Post at 6-6-2011 09:27

diorg ni ikut kawan2 kut.. kalau dah dapat kawan yg kejar branded item.. mcm tak up to date plak kalau pakai brg2 tak branded nii.. some people take it as personal satisfaction
but for me.. dah biasa susah dari kecik, now dah ada duit gaji sendiri, nak beli perfume >50 rengget pon dok kira banyak kali. nak beli henbag >100 rengget pon rasa mcm tak berbaloi, pakai 2 3 tahun jugak, pastu buang jer. but kalau brg2 elektrik tuh mmg ler normally go for branded item, yg penting quality.
mcm kami.. household income dlm xxk per month(macam banyak kan.. tp aku rasa tak banyak pon), dok KL, semuanya serba sederhana jer, rumah pon setakat teres kecik jer. hutang rumah n kete 2 bijik tu jer, aku pakai viva jer pon. CC mmg clear every month= paid as used. tapi memang terasa sgt sekadar takde masalah kewangan, bukannya mewah... Last edited by rimbun on 26-2-2013 03:39 PM

iols punya junior fresh grad..keje civil engineer..xtau la starting gaji brape..tapi bape  ...
KIM.mafia Post at 4-6-2011 15:14

kawan2 iols..time betul2 baru start keje lepas grad..ramai start pakai honda civic..gaji diorang mmg ciput...ade yang sampai ckp "aku mmg tak kawin dah..kawin ngn kete je" sbb installment kete dah sarat..tak larat nk tanggung anak dara orang..tp ade gak yang rajin buat part time.. ada bisnes kecik2...so bleh topap2...

tp kann...orang yang gaji kecik tp taktau yang kawan2 pakai honda civic ni ada buat part time..sure feferling nk pakai civic gak..dengan alasan..."dia gaji sama ngn aku...dia blh pakai..aku sure lg bleh"

ikutkan sangat orang..sanggup ikat perut tak paham

Bergaya ikut kemampuan laaa...jgn mudah terikut2 dengan orang...ukur baju di badan sendiri...but if you dah keja penat2, then reward yourself...

Myself dulu baru grad pun ikat perut tak berani spend banyak..lunas tanggungjawab dulu hutang FAMA hutang loan blaja, manage your gaji WISELY...dah establish sikit haaa pandai2 la jalan...

Young executive jgn mudah terpedaya dgn janji manis card credit sampai muflis...

alhamdulillah.. stakat ney sesuai lah ng umur ng kelulusan

Sekarang ni yg gaji 3K pun gomen nak tolong bagi subsidi. Tahap miskin tu jadi penerima subsidi.

alhamdulillah.... cukup makan, pakai, travel, saving, shopping, byr loan, bagi mak.... sedekah...

syukur dgn gaji skg ni...walau x setinggi org lain, tp aku dapat bayar sume hutang2 aku..especially ptptn n keta... biar sikit asal berkat... rezki x penah putus walau gaji kecil... alhamdulillah...

Reply 401# KIM.mafia

Budak tu dah mmg anak org kaya kot.. Ayah dia dah bahagi2kan harta, tiap2 bulan dapat duit sewa apartment ke.. Mana la kita tau kan.. Hihihi

Danae syukur je ngan gaji sekarang.. Alhamdulillah.. Leh la wat tanggung diri sendiri dan bagi mak ayah skit2..

Alhamdulillah...mmg padan...syukur ngn rzeki yg dberi..