CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jeangrey

GROSS SALARY PER MONTH

zehra2 posted on 27-3-2013 03:26 PM
ler... ini psl gi holiday ke?
kalau bujang pun, tak semestinya kena pergi dgn kekawan..
camne k ...

aku terpikir holiday ajek nie sempena cuti sekolah.tapi, takdpt gi holiday pun.

holiday yang jimat kalau pergi berdua/ramai2 dgn kawan. baru jimat.
kalau gi sorang2, mmg le nak tempah lubang utk diri sendiri.

contoh ko tu betul pasal RUMAH.
akan tetapi, tengok le jenis laki ko pilih. jangan termasuk dlm topik penah bukak kat FD sudah le.

Bini kena bayar segala2nya from A to Z. Rumah bini beli. Segala2 dlm rumah, bini lengkapkan. malah perbelanjaan rutin hari2 pun kena bini. ANAK? pun kena bini.
hatta kete bini pun kena kebas dek laki, bini? laki drop kat LRT, suh naik LRT sebab alasan, LRT lalu depan ofis bini, utk jimat cost. tapi, laki? sedap ajek lenjan kete bini sampai bini kena topup minyak & card touch n go tiap2 bulan utk laki pakai.
duit laki? abis utk makan minum dia kat ofis, hantar duit kat parents dia, bagi duit kat adik2 dia masih sekolah, bayar bulanan utk kete/moto tapi, dipakai oleh adik2 dia pastu duit rokok.

zehra2 posted on 27-3-2013 03:51 PM
dah itu jodohnya.. mintak dijauhkan terjadi pd kita..

skrg ni masa nak isi e-filing..

ko takyah merepekle. kawan aku, single. boleh dpt balik pulangan rm700+

ko asyik pikir jodoh ajek. sudah le. kalau nak cari jodoh, kena beraura positif.

Hana posted on 27-3-2013 04:36 PM
aku terpikir holiday ajek nie sempena cuti sekolah.tapi, takdpt gi holiday pun.

holiday yang j ...

I LOIKE 100x..

Hana posted on 27-3-2013 04:38 PM
ko takyah merepekle. kawan aku, single. boleh dpt balik pulangan rm700+

ko asyik pikir jodoh aj ...

puas aku belek2 posting2 aku.. mana ada sebut psl nak cari jodoh pun..

aku cuma tanya napa ada diskriminasi utk org bujang dgn yg dah kawen, terutamanya dlm perbelanjaan keperluan asas.. mcm loan rumah & keta... byr sorang lebih byk dari byr berdua..
makanya aku berpendapat kalau hidup berdua, mungkin dpt kurangkan perbelanjaan dan byk lah menyimpan duit.. malah ada yg bukak akaun bersama pulak.. loving couple lah tu...

PCB aku pun potong byk.. pd hal aku byr dah zakat/derma..
nasib baik gomen tak jd potong elaun keraian hari tu.. boleh laa topup balik..

mungkin la persoalan ni harus ditujukan pd sapa2 yg pernah bujang, pernah kawen & bujang semula...
belajar dari pengalaman hidup org...

zehra2 posted on 27-3-2013 06:49 PM

aku cuma tanya napa  ...

ohh.. u keje gomen..
if u tolak income tax & zakat, akan dpt rebate..
so ape yg dirisaukan?

Hana posted on 27-3-2013 03:10 PM
aku rasa mcm tak ajek..
unless ko kawen dgn lelaki yang kaya lah, tanggung serba serbi from A to ...

husband aku keje petroans pun, xdelah nk gi bercuti sajer...duit byk spent utk aset...etc;rumah, kereta, saving dll...

Follow Us
zehra2 posted on 27-3-2013 06:49 PM

aku cuma tanya napa  ...

aku kawen..
tapi aku declare income tax asing2-separate
sbb katanya separet lg untung - psl tolakan tuk diri sendiri 9k tuh..
daann..aku rase potongan takde byk beza pon
lgplak...anak...laki je buleh potong..aku takleh.
zmn skrg org tak ramai anak. bese min 1 max 3org je
kalo sorng baru tolak 1k..bp sen la sgt dpt kalo tolak 1k?
potongan bini plak...aku keje..so tak buleh potong 3k tuh..
so mana jimat nye or mana yg banyak sgt potongan tuh?

tp aku rasa aku single lagi jimaat.sbb kaki tak gi jauh
kalo ade laki..mula la merenyam nak mkn luar la, hari2 soping la
kalo single, (aku sorang) tadek kwn nak soping, mkn2 luar or holiday, aku duk diam2 kat umah je.
eben nak balik kg pon kensel, sbb tadek org nak drive or nak naik flite tadek org nak antar airport.

pernah dengar dalam IKIM.fm, motivasi pagi......setiap kali kita dapat gaji..terus berdoa..agar duit yang
kita dapat tu boleh kita buat macam2...belanja anak2...simpan, sedekah, zakat, bayar segala
expenses....Insya Allah cukup duit kita...jangan bila hari gaji je...terus kira2...cakap..semuanya habis
bayar hutang.....nanti sentiasa x cukup je lah...

Dulu bujang duit gaji cam tak cukup jek dengan rumah dengan keret adik adik parent ( takla obliged nak bagi sebab parent orang ada ada tapi gila kooo tak bagi)
Starting gaji pun tak banyak sangat sebab masa tu belom standardized .. Lps stardardize ok jugak tp still kena bayar macam macam

Da kawen terbalik pulak! Semua laki tanggung. Duit gaji bayo kereta sundrik and bagi parent tu yang terbabas babas tu

Gj aku cukup la nk tanggung semua perbelanjaan...cuma kne berhemah la...tp biasa la ppuan...ada aje benda dlm otak ni nk beli...

zehra2 posted on 27-3-2013 03:26 PM
ler... ini psl gi holiday ke?
kalau bujang pun, tak semestinya kena pergi dgn kekawan..
camne k ...

tak jugak la kaka zehra...masa bujang ada byk duit lebih...bila dah kawin mmg taktau duit ke mana..mcm iols..iols pun laki keje gomen aje...so pepaham la ye gaji berapa..

contoh ye..contoh...

cam kengkadang kita kerja kan...penat nk masak..so tapau la kan...kalau dlu tapau utk sendiri makan..setakat nasik goreng kampung pun dah puas ati..
dah ada laki..kesian plak laki makan nasik goreng kampung..tapau lah tomyam dua org makan..telur bungkus..kailan ikan masin dua org makan...iye mmg laki bagi duit dapur...tp kalu dah laki bagi duit dapur cukup2 utk beli lauk basah tp bini nak tapau jugak...bini la kene sponsor kan dah pemalas sangat nk makan kan..so kat sini ongkos kat situ dah meningkat..

tu baru bab makan...tak sentuh lagi bab kain baju anak..kalau laki dah bagi rm50 utk beli baju anak...kita ni kaum wanita mesti nk anak pakai baju yang well..takdelah branded tp berkualiti kan..baju anak yang biasa2 kalau dengan RM50 tu cukup utk 2 pasang baju tido aje..so bini kene la topap duit sendiri kalau nk anak baju pelbagai...so ongkos pun meningkat...

pastuh kalau mak2 yang tak breast feed ni..kene beli susu anak..kalau laki bg RM100 utk susu anak...mmg cukup kalau anak minum susu dutch lady..tp kalau mak2 nk bagi enfalac jugak?mak2 yang tak breastfeed ni kekadang die ada perasaan guilty sbb gagal breast feed sampai anak 2 tahun..so nk beli susu paling mahal dlm pasaran...dah kalau gini gayanya...kos susu meningkat jadik 4 kali ganda tauu...nak taknak..mak kene topap duit sendiri..

pastuh pulak time raya..ongkos lagi la meningkat..kalau beli kuih raya utk rumah mak..kene consider rumah mertua jugak..duit raya kalau bagi kat mak kita rm50...kene bagi kat mertua banyak tu jugak..kat anak2 sedara dua2 pihak lagi...pastu minyak kete nk round belah mertua dengan belah kita..pun meningkat...walaupon tong tong..mmg secara tak sengaja ongkos akan meningkat..

pastuh tu belum sentuh tabung utk anak2 lagik..takkan harapkan laki aje buat potongan gaji masuk tabung haji anak..kalau laki keje biasa2...berapa sangatlah dapat potong bulan2..bini kene lah tolak ansur topap jugak kan...insurans lagi..asb lagi...

and the lists goes on..

ini contoh aje la ye...

so berdua belum tentu lg dpt sep itu ini..unless..mcm kak hana cakap..kawin dengan orang kaya yang mmg fully provided lah..kawin dengan orang biasa2 mmg isteri kene considerate topap itu ini..maka mmg tak akan dapat simpan duit byk2 mcm zaman bujang..

siputsedut posted on 27-6-2013 02:46 PM
tak jugak la kaka zehra...masa bujang ada byk duit lebih...bila dah kawin mmg taktau duit ke mana. ...

pcb aku kena potong RM273 bulan ni. kawan yg dah kawen, cuma potong RM48 aje. adil tak?
govt pun ada diskriminasi mcm tu.. mcm lah aku boleh sedut oksigen lebih.. menganga pun, sama jek dpt asap jerebu..

bila tanya kat CC, depa kata itu AG punya kerja.. bab tax ni, pun mmg tak adil utk org bujang..

zehra2 posted on 28-6-2013 01:51 AM
pcb aku kena potong RM273 bulan ni. kawan yg dah kawen, cuma potong RM48 aje. adil tak?
govt pun ...

kalau kwn ko dah ada anak..anggap lah potongan yang tak dipotong tu rezeki anak die utk beli susu ke makanan
bersangka baik uols..kalau nk puas kan ati semua pihak..susah mek weh...sat lagi kalau potong yang bujang sikit..yang dah kawin plak bising ckp tak adil sbb orang dah kawin tanggungan lebih la...
yang penting..redho aje lah dengan rezeki masing2...mungkin potongan cukai ko banyak...tp rezeki ko lebih kut lain...

I rasa lah staff Shell sekarang the highest paid compre compay lain.
8 tahun kerja boleh dapat gaji rm20k and above.
Ada sorg ni baru 4 tahun kerja, Shell offer gaji rm30k and above..

I bila dh kawen, semual aki tanggung termasuk bayar kete yg i guna, tapi duit gaji xdapat saving banyak sbb geram tgk baju2 baby girl yg cantik2 n cute2.... mmg banyak le hbs...dulu hbskan beli baju sendiri,skrg bli baju anak,pastu ada bg bg adik2, n mak, kemudian byk hbskan bli mknan yg tetiba je rasa nak makan...balik keje ade je yg di tapau balik macam2 utk big my family,17 org 1 rumah....huhuhuhu
Last edited by ziracute87 on 6-7-2013 03:44 PM

siputsedut posted on 27-6-2013 02:46 PM
tak jugak la kaka zehra...masa bujang ada byk duit lebih...bila dah kawin mmg taktau duit ke mana. ...

ina same macam ape yg awk cakap...

nak gaji besar, masuk oil n gas industry or banking especially investment banking
basic meletups dan bonus ribu-ribu lemons

noqiz posted on 8-6-2013 04:53 PM
pernah dengar dalam IKIM.fm, motivasi pagi......setiap kali kita dapat gaji..terus berdoa..agar duit ...

Thanks for the tip.

Mostly orang akan rasa tak padan, rasa underpaid.

Tapi bila direnung-renungkan, Alhamdulillah jua.

antiQue posted on 23-8-2006 07:11 AM
Jika ada ijazah Masters atau PhD, mengapa tak terus jadi lecturer?

Kalau ada Masters/PhD tapi Bachelor's tak sampai 3.00 pointer, harapan tipislah nak jadi academician rasanya. Reasoning diorang kata, kalau basics pun cukup makan, cemana nak ajar students.