CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 12052|Reply: 24

Ada apa dengan Triang??

Close [Copy link]
heheh.. aku nak tanye nii triang ni kat mane???

bile membe aku citer die asal dari triangg.. tatau aku kat mane triang niii.. rupenyer kat pahang..hehee

so ape yg special pasal triang??? ke cam biasa??? penduduk die camne lak plak??? mmg cam bandar keee.. ke rumah kampungg...triang ni dekat ngan mane ???

hehehe..

anyone care to explain???/

Originally posted by LimpBizkutMerri at 3-8-2006 04:39 PM
so ape yg special pasal triang??? ke cam biasa??? penduduk die camne lak plak??? mmg cam bandar keee.. ke rumah kampungg...triang ni dekat ngan mane ???

aku ni takde la terer ngat pasal triang ni..tapi mak ayah aku pernah dok area2 sana quite lama gak..tapi tu duluu...zaman aku baru lahir, zaman akak aku kecik2..skang ni dah lame x kesana...mana yang aku tau triang ni daerah...kalo nak g, kena lalu dari temerloh...tapi dia ble gak tembus ke n9..lalu ikut telemong pun bley gek...

zigzag This user has been deleted
Triang ni pekan kecik jer... cina ramai kat sana.. felda pn ada gak kat area tu..

ooo.. situ ape yg best???

x ade ape...Triang ni pekan Cina...Majoriti penduduk kat ctu orang Cina...Banyak kampung2 baru (kg cina)..pilihanraya pun DAP konker untuk ntah keberapa kali...

situ takkan takde org melayu duk kot??? situ melayu minority ke???

Follow Us
kalo tak silap saya..bandar triang tu mmg majoriti chinese...kalo melayu tu byknye kat felda2 sekitar triang tu..eg:felda kumai..bukit puchong..lg??ntah dah tatau..pandai2 la korang listkan..eheheh...

meh aku citer serba sedikit tentang triang ni... triang ni bandar kecik je, n mmg kira tempat cina2 duk konker niaga n kampung dia org sekali la. triang ni mmg kawasan DAP la sbb setakat aku tau, mmg DAP je menang pilihanrayasejak  tiga musim lalu... cam ne ramai org melayu felda sekitar gugusan bera, gugusan mendi pun, sekitar kerayong ker, tapi tak tau la kenapa DAp gak menang. tapi apa yg aku tau, walaupun DAP menang, triang tu tak la teruk no. maju la jugak. facility semua ok. ada byk kedai2 yg ok n jadi tumpuan org2 felda utk membeli belah. kedai2 makan melayu pun ramai org felda yg bukak niaga kat sana. cina2 tu bagi la jugak peluang pekerjaan pada masyarakat melayu. cuma yg tak bestnya, org melayu banyak yg jadi kuli la. yg jadi toke, tu kedai2 makan je la... perniagaan lain, org cina je la. ada satu je kedai emas org melayu bukak kat triang.... kira ada jugak la selit kedai emas melayu kat sana selain cina je yg berlambak..

apapun, triang boleh la kata tempat shopping masyarakat sekitarnya... parent aku pun mmg beli barang sana jugak. ada kedai yg dah biasa kami kunjungi sejak 20 tahun lalu, baik amat bg diskaun kaw kaw punya... walaupun toke nye dah bertuko dr generasi mak ayah aku kini dah anak2 dia org niaga. dari dulu kedai hanya dua baris je, skrg dah ada bandar baru triang... dulu tak de apa, sekarang kalau teringin nak makan KFC ker dah ada kat triang... tu lah serba sedikit. ada masa aku sambung lagik.

ooo... kire situ takde yg spesial aa yerk?? juz ordinary town laa.. ooooo

situ mmg banyak felda ke?? tapi mesti ade taman perumahan semua kan.. takkan takde kottt

Reply #9 LimpBizkutMerri's post

felda memang banyak la....purun,mayam,kumai, bukit puchong etc....taman perumahan adela tapi itulah, memang chinese majoriti kat Triang....

Reply #9 LimpBizkutMerri's post

ada la perumahan semua. baru nak membangun la jugak. ada jugak melayu yg duk beli rmh kat situ. banyak cikgu2 yg beli rmh kat situ sbb kebanyakannya anak2 felda jugak. tapi mmg cina la yg ramai.

ni org Triang cakap!hehehhe. i m not really org Triang, tapi bekerja di Triang (kongsi dgn sorang cina). so hari2 i akn ke Triang, 5 days a week. i can say 90% cina la kat sini.

Cina2 kat sini kasar2, tapi hati baik. n i m dealing with 90% cina gak. tapi my staff majoriti melayu. Triang ni bukan daerah, tapi sebuah pekan kecil dalam daerah Bera (aka Kerayong). tapi kat sini ade la bank. 2 bank yang besar Maybank n Public Bank. Bank Pertanian, BSN,Ambank pun ade.

Taman2 perumahan pun makin banyak (which is good utk my bisnes...heheheh). Klu u all nak tau, pekan yg ala2 koboi ni ade ramai jutawan.selebet je, tapi buat projek perumahan, x pakai loan...banyak modal tu.

tempat pelancongan? ade ke? x de kut.klu nak ke Tasik Bera jauh jugak la.

o ya, klu nak p Bahau, lalu kat Triang le. lebih kurang 45 minit.

bab jutawan tu mmg aku setuju. mmg ramai... sampai ada sekali parent aku upah cina triang je pasang tile kat rumah since tukang yg lama buat herot2... duit upah mahal, buat tak senonoh... bukan tak nak tolong org melayu sendiri, tapi kalau nak duit je, kualiti tak de, tak jadi gak.

noraidil_06, hang keje mana yer? bukak kedai asas niaga apa?

Originally posted by lilo_kill at 16-9-2006 03:32 AM
bab jutawan tu mmg aku setuju. mmg ramai... sampai ada sekali parent aku upah cina triang je pasang tile kat rumah since tukang yg lama buat herot2... duit upah mahal, buat tak senonoh... bukan tak ...

malu la lilo nak cakap. tapi org tempat hang pun ramai jadik klien aku...hehehe.tengok kat thread anak2 Felda tu..aku ade bagi clue Faculty yg aku belajar.Hang budak UM mesti dapat teka...

Reply #14 noraidil_06's post

nanti aku telefon mak aku tanya business apa yg ko maksudkan ni... hehe... senang, tak yah nak teka2...

ala teka-teki skit, boleh la...hehehehe

Originally posted by noraidil_06 at 16-9-2006 01:22 AM
ni org Triang cakap!hehehhe. i m not really org Triang, tapi bekerja di Triang (kongsi dgn sorang cina). so hari2 i akn ke Triang, 5 days a week. i can say 90% cina la kat sini.

Cina2 kat sini k ...

yg banyak jutawan tuu melayu ke cina..hehehe..:hmm:

acikana sokong ar kalu org kt triang ni majoriti org cina je.melayu ada ar gak tp triang ni lbh kpd tmpat cina je. dulu bangunan kt sn buruk je tp skang dah byk yg lawa. ada satu bangunan yg br bukak jual barangan singer tu acikana rs agk baru ar. kwsan perumahan pon dh byk kat triang ni.kr dah agk membangunan ar..acil tumpang bangga jd org area sn..

[ Last edited by  acikana at 19-9-2006 07:23 PM ]

Originally posted by LimpBizkutMerri at 19-9-2006 11:30 AM

yg banyak jutawan tuu melayu ke cina..hehehe..:hmm:

cina la...tapi no doubt they deserve it.they r so hard working

Originally posted by noraidil_06 at 17-9-2006 11:27 AM
ala teka-teki skit, boleh la...hehehehe

aku dah tau ko keje kat mana... hehe... tak leh bg tau sini... biarlah rahsia.... hehe... ( ayat poyo!)

12Next
Return to list New