CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 17048|Reply: 106

maafkan...aku tak mampu melupakan dirinya

adryn This user has been deleted
Sample TextSample Text
di sini aku nak mintak pendapat..kowang2 yang dah ada experience...

AAAAApa yang harus aku lakukan...:cry:kini aku telah brumah tangga dengan orang yang paling aku sayang dalam dunia ni...tapi  berdosakah aku...aku aku tak dapat melupakan kisah silam bersama dengan bf ku dulu...perpisahan kami tidak bernoktah...hanya putus di tengah jalan tanpa sebarang kata putus...dengan alasan...ingin tumpukan sepenuh perhatian pada pelajaran...aku tak terima alasan tu...so aku ditinggalkan begitu saje...sehingga dtglah seorang hamba Allah (my hubby) dalam hidup ku...yang boleh berkongsi segala pahit manis...
sehinggalah kami membuat keputusan untuk hidup bersama selamanya...InyAllah dan ingin aku melupakan kisah silam dlm hidup aku yang dulu masalah nya sekarang aku cuba dan trus cuba untuk melupakan x aku yang dulu....tapi tidak berdaya berdosakan aku...terhadap suami kuuu...

Rate

1

Reply #1 adryn's post

biar yg berlalu tu terus berlalu..
jgn toleh ke belakang lagi..

mesti adryn taukan tujuan kita berkawen..
bile berkawen kita dah serahkan segala2 nye pada suami kita
jd lupakan je kisah yg lalu.. mulakan hidup baru..

perkawinan mesti ikhlas kalau u semata2 kawen sekadar utk balas dendam dgn bf u tu
perkawinan ni tak der makna...

cuba u pikir balik kenapa mesti bf u tinggalkan kerana alasan tu..
itu ke lelaki yg u nak jd kan suami?..

u lihat balik suami u kenapa dia terima u..
kenapa dia sanggup kawen dgn u?.. berkongsi idup dgn u?..

Originally posted by an4zaara at 4-8-2006 12:35

jd lupakan je kisah yg la ...
kenapa tiba2 rasa bersalah yer...
betul tu my hubby dah byk berkorban utk i

Originally posted by an4zaara at 4-8-2006 12:35

jd lupakan je kisah yg la ...

NO..NO...NO..i tersangat ikhlas dengan perkahwinan ini...
just dah 5 tahun tu berlalu..mcmana nak lupekan yer:pray:

kdg2 sesuatu hal tu lagi kita nak lupa..lagi kita dok ingat jer..so kalu teringat sesekali tu..rileks2 jer dah arr..jgn ler emos sgt..redha jerlah ngan suratan..lagipun skrg dah ada hb..better focus kat hb & new family..

mak kawan aku penah bg nasihat kat kwn aku..so kwn aku pon cite kat aku...nasihatnya

kawinla dgn org yg mencintaimu
jgn kawin dgn org yg kamu cintakan..

kesimpulannya..jnji die cintakan kite lebih dari kite cintakan die...mungkin bahagia kot
:stp:

Follow Us
Originally posted by midori88 at 4-8-2006 14:00
kdg2 sesuatu hal tu lagi kita nak lupa..lagi kita dok ingat jer..so kalu teringat sesekali tu..rileks2 jer dah arr..jgn ler emos sgt..redha jerlah ngan suratan..lagipun skrg dah ada hb..better focu ...

or course...i skrg lebih focus to my family...n my son.. tapi..kan...kalau u all sumer pk2 kan kekadang kelakar ,(explaine)keje kat sini ada transport (clerk) tapi ntah kuasa tuhan agaknya uncle yang yg ambil i g keje tu dia pun ada amek pkerja kat tempat my x so...mana lah i nak luper kan tiap2 hari lalu kat depan umah dia...cube kalau u all mcmana...heheh kuasa tuhan ...
mungkin ni satu ujian kepada ku....:lebai:

itairus This user has been deleted
u dah kawen n da ader son..menda da lamer uat per nak di igt2 lg..kesian kt hubby u..even dia xtaw..dia tglkan ko mkner nyer dia xhargai ko..uat per nak igt org yg xhargai kiter..uat pening kepala n menyusahkan diri sendirik..focus la ngan life ko skunk..dia pun ntah igt ke x kat ko..nasihat aku,ko focus on ur work n family lg bagus dr igt kat xbf tu..buang masa...aku nyer xbf duk satu taman jer ngan aku..kalu aku blk kpg nak g grai mkn ker pasar mlm ker,msti jpa nyer la..tp aku uat tataw jer,uat dia xwujud kat c2..uat per nak igt2 lg,dia yg tglkan aku kan..so jgn harap aku nak igt2..n aku rs xadil kat tunang aku kalo aku igt kat xbf aku tu..past is past..face the fact laa...

Originally posted by itairus at 4-8-2006 16:12
u dah kawen n da ader son..menda da lamer uat per nak di igt2 lg..kesian kt hubby u..even dia xtaw..dia tglkan ko mkner nyer dia xhargai ko..uat per nak igt org yg xhargai kiter..uat pening kepala  ...

aku akan trus try  dan try lagi....aminnnn:pray:

Originally posted by bebey84 at 4-8-2006 02:18 PM

kawinla dgn org yg mencintaimu
jgn kawin dgn org yg kamu cintakan..

ayat tu mmg prinsip idup aku...:love:

Reply #7 adryn's post

dah siap ada anak pon..
masih tak bleh lupakan lagi ker..

u pikirkan apa kesalahan dia yg paling u benci
then tanamkan dlm hati mesti lelama bleh lupa punyer..

aku harap ko dpt luperkan...
cuber ko bygkan kalo hubby ko still igt kat xgf dia?haaa cam ner?aper perasaan ko?

tengok le kartun sin chan slalu..kompem lupe nanti..:nyorok::nyorok:

Reply #13 mr_mrs_smith's post

Lepas tu sambung dgn Doraemon sekali...

babykelly This user has been deleted

Reply #9 adryn's post

adryn's da past is past ok.....
now u dah married n ade kid rite.......adryn's juz tumpu kan phatian sepenuh nye kat ur family....
bz kan diri....bdoa pd allah dgn hati yg tbuke........mintak petunjuk....slalu bdoa pd allah tutup kan pintu hati u dr menyintai,menyayangi,mengingati diri nye.....klu tingat je cpt2 la think about ur hubby n kid....x pon u pikir benda yg dier penah wat u marah giler2 or u menyampah bout him.... insyaAllah ape yg kite mintak akan d makbul kan....

kelly pon cm tu gak wit my x bf....lg 1 bln nak tunang....dier buat perangai....mmg jantan x sedar diri...abis sume hantaran kelly campak dlm plastik sampah yg warne itam tu...puas ati+sedey gak........
nak kate syg mmg la syg tp ble pikir blk sakit ati tu allah je la yg tau.....

mule2 dulu mmg susah nak lupe kan dier....3-5 bln kelly x lalu mkn....everytime nak gie flight je x de mood...
smpi ter bawa2 gie keje n owg pon prasan ape yg blaku kat kelly....ade tu penah la skali 2 captain n co-pilot panggil masuk cockpit risau sgt tgk kelly x de mood nak lyn owg....

tp alhamdulillah skank nie kelly dpt lupe kan dier....dgn ade nyer member n family....yg penting slalu bdoa pd allah....

ape yg kelly tulis nie mmg btul sumpah x tpu...i swear to GOD that i'm not 4give him till i die....:devil:

[ Last edited by  babykelly at 5-8-2006 12:12 AM ]

Originally posted by babykelly at 5-8-2006 00:06
adryn's da past is past ok.....
now u dah married n ade kid rite.......adryn's juz tumpu kan phatian sepenuh nye kat ur family....
bz kan diri....bdoa pd allah dgn hati yg tbuke........mintak pet ...

rupanya ada orang  yang senasib dgn ku :hmm:...mungkin dia first love adrin...hampir 4 tahun adrin try to forget her but tak bejaya mula2 dulu lagi lah masih tu stadi lagi kat kolej...tiap2hari nangis,lagi nak lupakan lg ingat kenape yejk sampailah jumpa my hubby ..:pray:...dIA lah yg slalu datang jenguk i kat umah,ajak kuar...dr c2 sikit demi sedikit i try lupakan my x... rasa mcm
nak pakai bomoh  lak untuk lupakan dia:pmuka:
heheh..

adryn, bukan ko sorang je yg kene mcm ni. ramai lg org. tp kenape dorang bole teruskn idop walau dgn org yg baru? sbb dorang redha n x sanggop nak abaikan kasih syg org yg baru. dorang appreciate org yg baru.

ko jgn mcm ni. ko tau x, bile ko dok ingat2 kat yg lame tu, kalo sampai memudaratkn diri, time ko asmara same hubby pon ko teringat kat dia, berdosa besar engkau. n kalo ko secara x sengaja membezakan hubby ko dlm hati, ko wajib berpuasa brape puluh hari aku x ingat la. dah lupe. puasa ni utk insafkn diri dan tebus sikap ko terhadap hubby.

dan juz fikir 1 jek, ape perasaan ko kalo ko kat tempat hubby? sedih tak kalo dia x bole lupekn org lama sedangkn ko dah bg dia yg terbaik? 1 lg, belajar bersyukur dan redha. x semua yg kite nak bole dpt. tp x semestinya bende yg kite dpt tu x baik. tuhan x beri ape yg kite nak sbb dia nak beri kite yg lebih baik, malah yg terbaik...

Originally posted by adryn at 5-8-2006 11:23 AM

rupanya ada orang  yang senasib dgn ku :hmm:...mungkin dia first love adrin...hampir 4 tahun adrin try to forget her but tak bejaya mula2 dulu lagi lah masih tu stadi lagi kat kolej...tiap2hari n ...

walau apa pun jgn gunakan cara yg syirik...

memang susah nak melupakan.. aku pon kalo ikutkan... xleh nak lupakan ex aku... tapi bg aku... nih sume ujian... samade ko lulus atau x... tu jek...

xyah nak susah try lupakan... mmg xleh lupe...life goes on.. syukur ngan ape yg ade...

arghhhhhhhhhh sedih.....teringat pulak kat x bf aku ....dah 10 berlalu tapi masih kuat dalam ingatannnnnnnnnnnnn

Reply #16 adryn's post

gini la adryn ... ko cuma stop thinking about it ... just stop ... makna dia .. time ko layan bluess bila terfikir aje ... stop pastu pk la pulak pasal bende lain ... sibukkan diri ngan bendel lain .. in time ko akan lupakan sedikit demi sedikit.
Spend your time lebih ngan hubby ... buat2 sibuk ngan hubby .... nak lupakan 100% susah sket ... unless ko terhantuk kepala kat jalan raya sbb naik moto x pakai helmet pastu accident ... tak pun time ko ngan nak prepare makanan untuk husband .. pakai blender pastu kene kejutan elektrik 2000 volt ...
Bersyukur ..yg ko pena mengenali sorang insan yang sama2 berkongsi perasaan ...
dan bersyukur ko mempunyai sorang husband .. yg memahami ... dan menyayangi ....

kesimpulan ... ko ingat la dia dalam perspektif yang lain ....
kene ingat la ... dalam dunia ni .. x seme bende kita leh dapat ...