CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: yays

Bini yang pemalas

Reply #120 wifeorg's post

setelah aku nengok posting hangpa semua....kesimpulannya

wifeorg memang pemalas

haku pun ngaku!

malas x pe...janji servis baik,,tu yg wifeorg nye advantage..btul x wifeorg??

malas wat keje...tapi rajin "ehemm"...so no big deal la..laki nak ckp ape...klu da kat umah malas..nak "ngangkang" pun malas..mmg kene ketuk pakai sudip lauk..wkakakakaka..

Originally posted by nazijo at 4-9-2007 12:31 PM
malas x pe...janji servis baik,,tu yg wifeorg nye advantage..btul x wifeorg??

malas wat keje...tapi rajin "ehemm"...so no big deal la..laki nak ckp ape...klu da kat umah malas..nak "ngangkang" ...

ye la...kena rajin in something kan. mesti ada give and take.

Originally posted by wifeorg at 4-9-2007 12:44 PM

ye la...kena rajin in something kan. mesti ada give and take.

ni aku nak citer sket...

dulu ade ofismate aku ni...skang da resign.Die ni ibu tunggal baru je divorce setahun.Die mmg cukup anti ngan whatever discussion about kerja2 umah isteri kene wat..ade je objection.so aku try2 la tanye nape die bangkang sngt..mcm2 la hujah die.
Da lame aku kenal aku terfikir gak sure ade reason nape laki die tinggalkan die..dulu laki die x ingat balik umah la ape la...rupa2nye diri sendiri gak yg "fault".Mane tak nye...pegi keje aku tgk selekeh je..x de nak lawo2 ke ape..kdg2 siap bau hancing lagi..die ckp die dukung anak pegi nursery..so my question is...nape x siap2kan anak tu before anto pegi nursery?
pas tu nak jadi citer...boss aku tumpang kan maid die kat pempuan ni..so lepas tu budak2 ofis pun try tanye pengalaman maid tu kat umah die..masya allah.Maid tu ckp umah mcm tongkang pecah..bygkan la umah pempuan ngan toilet berdaki..dapur bersepah..kain baju bersepah...dekat ruang tamu penuh ngan makanan2..air teh bungkus yg da brp lame x buang..aku dgr pun cam nak pengsan..dlm hati aku patut pun laki die tinggalkan die..

tapi klu korang nak tau..klu cite bab "main" ni mmg hebat...galak semacam.Tapi mengenangkan sikap pemalasnye tu..x de sape pun aku tgk nampak btul2 "berselera"..

ku ni mmg x suka iron baju.
kira pemalas ke..?

Follow Us

Reply #1 yays's post

mak aku kata aku pemalas bila dia tengok baju laki aku berkedut...so, aku rasa yer kot lelaki akan kata  pemalas.

apa2 pun , laki sendiri yang tau dan tengok camana bini dia handle rumahtangga,so i guess dia leh nilai sendiri bini dia pemalas ker tak

setakat gosok baju mmg tiap2 hari lah gosok
abih hasben aku dok pakai slack ngan kemeja
mula2 tak reti gak sbb suar lelaki ngan kemeja ni ada side2 gak
kna plak slack cam dockers tu .. aku iron betul2

dulu lagilah .. jeans hasben pun aku gosok
tp dia lah pelik .. pastu dia kata tak payah gosok lah jeans

klu pemalas tu ... jenis dok ng*ngk*ng jer kat umah ... umah selerak, badan sendiri tak terurus .. rumahtangga tak teruruss .. ye lah tu

tp aku ni ada gak sindrom pemalas ... lipat baju!!!   hari tu mak mertua aku dtg tgk baju aku dah menggunung 2 bakul .. dia yg lipatkan .. hampeh menantu dia sowang nih ...

suami aku dia bab jaga anak2 ajer .. bab2 umah suma aku yg handle even basuh bilik air pun aku ... ntah .. aku rasa klu dia yg basuh cam tak bersih ajer bilik air (ampun bang) sama gak sidai baju ... tak cantik cara dia sidai baju .. biar aku yg sidai
tp bab anak .. mmg suamiku tetap no.1 !!!! bab bancuh susu, basuh yak, mandikan anak, tido kan anak .. semua dia lepas .... cuma anak yg no.2 tu lah klu nak tido dia nak nenen dulu.

aku memang suka iron baju...sekali iron baju untuk 5 harinyer...

Originally posted by nazijo at 4-9-2007 01:39 PM

ni aku nak citer sket...

dulu ade ofismate aku ni...skang da resign.Die ni ibu tunggal baru je divorce setahun.Die mmg cukup anti ngan whatever discussion about kerja2 umah isteri kene wat ...

kekekkeek..haku lain! kerja haku melawa aje! wangi setiap masa. and rumah haku bersih...maid haku terror! yg nyepah umah haku...anak2 haku! adehhh!

Reply #130 wifeorg's post

nasib baik laa hang kawin ngan owang kaya....kalau kawin ngan owang miskin....ntah apa nak jadik

Memang sepatutnya camgitu.

Isteri patut bersolek cantik2 je.

Bagi maid buat semua kerja tu

Originally posted by wifeorg at 4-9-2007 03:08 PM

kekekkeek..haku lain! kerja haku melawa aje! wangi setiap masa. and rumah haku bersih...maid haku terror! yg nyepah umah haku...anak2 haku! adehhh!

Originally posted by Bugger at 4-9-2007 03:19 PM
nasib baik laa hang kawin ngan owang kaya....kalau kawin ngan owang miskin....ntah apa nak jadik

direct je ko ckp bugger...ko mmg bugger la...

Ko cakap camtu baru aku terfikir; ngapa dia pakai nick name cantu ya?

Ganas sangat tu

Originally posted by nazijo at 4-9-2007 03:22 PM

direct je ko ckp bugger...ko mmg bugger la...

Originally posted by Bugger at 4-9-2007 03:19 PM

bug...hb haku tak kaya...secukup rasa aje! haku lak tak pernah cinta buta!!

Originally posted by assaffah at 4-9-2007 03:25 PM
Ko cakap camtu baru aku terfikir; ngapa dia pakai nick name cantu ya?

Ganas sangat tu

mmg camtu la dia...nama and org...sehati sejiwa!~

Meh sambung citer

Last weekend ada kenduri, sedara mara gi rumah aku utk tunggu pengantin.

Bila nampak laki aku gosok baju, diorang bising2. Kalau terkejut dan puji takpe jugak, lega hati aku.

Tapi kalo nak mengeji aku, siap ler... seb baik aku takde kat situ.

Reply #129 reenz013's post

mek pun sama..kadang iron terus baju keja mek utk 2 minggu, baju anak mek yg pakai kat taska pun suma mek ironkan..jeans suami mek..dia nyer t'shirt semua mek iron..

mggu lepas mek gi kenduri umah mak cik mek, terkejut tgk kain baju tak berlipat..mcm satu lori..mek lipat ler dlm masa 2 jam tak habis2..

Originally posted by yays at 7-8-2006 02:37 PM
Nak tanya tahap piawai pemalas bini kat korang suma.

Kalo tak iron baju laki kira pemalas tak?
Ada dengar cerita kalo bini tak iron baju laki dah kategori tahap pemalas sementara sebahagian p ...

hundred persengg tak !

Aku cuma nak mengingatkan pada bini2 yang mengaku dia malas tuh... Its better gak korang belajar2 gak buat keje2 rumah tuh.... bukan apa... skang laki korang tgh senang boleh lah dia bg maid kat korang... tp kita tak tau masa depan kita... kot ditakdirkan kita laki bini diduga dgn kesusahan... takkan nak hire maid lagi kan... mesti kena dulukan makan minum anak beranak...

So... takde ruginya belajar jadi rajin... berguna dunia dan akhirat...

Aku nih pun asal usul bukanlah seorang anak dara yg rajin... aku ade ramai kakak...so.. mmg jarang kena buat keje rumah... pastuh mak aku dulu pun ada maid gak...tp semenjak kawin... aku belajar le merajin2 kan diri aku... banyak kali gak le aku kena sound ngan laki aku dulu... so..aku take note la kata-kata pedas dia tuh... pastuh aku nih suka tgk maid2 kakak2 aku wat keje.. memana yg bagus tuh...aku tk segan silu balik rumah aku praktikkan cara diaorang wat keje...

Kira mmg tak rugi le belajor jadi rajin nih....

Rate

1